Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Економічні, соціальні та культурні права громадян

Ніна Карпачова: «Податковий кодекс України не повинен звужувати конституційні права віруючих»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулась до Президента України Віктора Януковича стосовно поновлення конституційних прав на свободу світогляду, віросповідання та невтручання в особисте життя православних і віруючих інших конфесій, їхніх громадських об’єднань. 

5 квітня 2012 року до громадської приймальні Уповноваженого з прав людини звернулися понад 200 осіб, які висловлювали обурення у зв’язку зі скасуванням альтернативної форми обліку платників податків – без присвоєння ідентифікаційного номера та внесення даних до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, що була гарантована статтями 1, 5, 7, 9, 11 Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів", інформує Главу держави Омбудсман. Скасування новим Податковим кодексом  України зазначених законодавчих норм  цілком правомірно розцінюється віруючими як порушення вимог частини 3 статті 22  Конституції України про те, що  при прийнятті нових законів або внесенні змін до законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Український фонд культури на чолі з Борисом Олійником – це бастіон захисту української духовності»

altУповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова з нагоди 25-річчя від дня створення Українського фонду культури привітала усіх, хто причетний до історії та становлення цієї унікальної організації.  На урочистому зібранні в Національній філармонії України Ніна Карпачова   вручила голові правління Фонду академіку Борисові Олійнику Почесну грамоту Омбудсмана України і пам’ятний знак «За обстоювання культурних прав людини та збереження національної культурної спадщини».

Читати більше...

 

На розгляд Верховної Ради України внесено Спеціальну доповідь Омбудсмана України Ніни Карпачової про захист прав моряків

Комітет Верховної Ради України у закордонних справах одноголосно підтримав рішення про заслуховування на сесійному засіданні  парламенту  13 квітня 2012 року Спеціальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Про стан дотримання прав моряків України".

Доповідь складено за результатами системного моніторингу  реалізації комплексу заходів, пов’язаних із забезпеченням прав українських моряків, провадженнями Уповноваженого у конкретних справах, розглядом звернень до Омбудсмана України моряків та їх родин.

У висновках та рекомендаціях Спеціальної доповіді Ніна Карпачова пропонує низку заходів, які мають бути вжиті органами влади з метою запобігання порушенням прав українських моряків та членів їхніх родин.

 

 

Омбудсман Ніна Карпачова – Президенту Віктору Януковичу: "Бідність залишається системною проблемою в Україні"

President NI28 лютого 2012 року відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою, що тривала понад годину. Під час зустрічі обговорено низку питань щодо стану забезпечення прав людини в нашій країні.

Омбудсман поінформувала Главу держави про підсумки свого нещодавнього візиту до Страсбурга на запрошення депутатів Європарламенту, а також зустрічі з представниками провідних фракцій і Комісаром Ради Європи з прав людини, де Ніна Карпачова  фактично виконала роль медіатора у просуванні діалогу України з європейською спільнотою, переконуючи, що жодні труднощі і проблеми не повинні ставати на заваді нашої євроінтеграції.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Утвердження міжнаціональної злагоди в багатонаціональному українському суспільстві – ключове завдання влади"

 Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи 11 січня 2012 року на парламентських слуханнях  "Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи",  зазначила, що створення  на початку незалежності України законодавчої бази за міжнародними стандартами, а також центрального органу виконавчої влади у сфері міжетнічних відносин дало можливість закласти підвалини державної етнонаціональної політики.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Міжнародний день боротьби з бідністю – це нагода активізувати зусилля органів влади, бізнесу, всього суспільства для подолання цього ганебного явища»

       Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у зв’язку Міжнародним днем боротьби за ліквідацію злиднів, який відзначається сьогодні за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1992 року, наголошує, що проблема подолання бідності, скорочення загрозливої поляризації між бідними та багатими залишається в Україні однією з найактуальніших.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова продовжує захищати права мешканців гуртожитків – тепер уже в Конституційному Суді

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у своєму поданні до Конституційного Суду України просить надати офіційне тлумачення частини другої статті 3 Закону України «Про приватизацію державного майна» в редакції, що діяла до 3 березня 2005 року, щодо правомірності поширення дії цього Закону на приватизацію гуртожитків.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова виступає за збереження унікального військового санаторію у Саках для інвалідів

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернулись понад 800 представників трудового колективу державного підприємства Міністерства оборони України «Сакський центральний військовий клінічний санаторій імені Миколи Пирогова» щодо захисту конституційного права на працю. Вони стурбовані наказом Міністра оборони України від 15 липня 2011 року про реорганізацію цього медичного закладу шляхом приєднання до державного підприємства Міноборони „Укрвійськкурорт” (там працюють 30 осіб) з передачею основних фондів, оборотних коштів, інших матеріальних та нематеріальних цінностей. По суті йдеться про ліквідацію унікального, єдиного на теренах колишнього Радянського Союзу санаторію, де щороку успішно лікують тяжкі хвороби хребта, опорно-рухового апарату та нервової системи 16 тисяч недужих, у тому числі інвалідів-візочників із наслідками травм головного й спинного мозку, а також проводять понад дві тисячі хірургічних операцій.

Читати більше...

 

Представник Омбудсмана України приступив до роботи на шахті «Суходольська-Східна»

У зв'язку з аваріями на шахті «Суходольська-Східна» в Луганській області і на шахті імені Бажанова в Донецькій області, що призвели до людських жертв, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила телеграми співчуття трудовим колективам гірників, рідним і близьким загиблих, усім постраждалим.

«До глибини душі приголомшена звісткою про страшну біду, яка забрала стільки людських життів і принесла горе у багато шахтарських сімей, – з болем констатує Уповноважений з прав людини. – У дні трауру за тими, хто не повернувся із забою, сумую разом із народом України, висловлюю глибоке співчуття рідним і близьким батьків, синів, братів, які передчасно відійшли. Нехай Господь дасть усім нам сили пережити гіркоту непоправних утрат. Як Омбудсман зроблю все необхідне і можливе для захисту конституційних прав осиротілих родин».

 

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Пересопницьке Євангеліє є об’єднуючим символом нашої держави»

altУповноважений Верховної Ради України Ніна Карпачова під час перебування у Рівненській області ознайомилась із ходом підготовки до святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія.

Омбудсман вважає, що саме на Рівненщині, де побачив світ цей стародавній рукопис, до ювілею підійшли дуже відповідально. Місцева влада запланувала комплекс заходів, що мають сприяти поширенню інформації про видатний духовний пам\'ятник Українського народу.

На переконання Ніни Карпачової, Пересопницьке Євангеліе є об’єднуючим символом нашої держави, а тому гідне святкування 450-річчя його створення безумовно стане важливим кроком на шляху розбудови незалежної та процвітаючої країни.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «На відстані часу все сильніше відчувається велич подвигу ліквідаторів-чорнобильців»

altУ день 25-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова відвідала зону відчуження, побувала у містах Чорнобилі та Прип’яті. Омбудсман України поклала квіти до пам’ятника Героям-пожежним у Чорнобилі та до меморіального комплексу на території атомної станції.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Держава має покласти край свавіллю у банківській сфері, яке призводить до боргового рабства і кредитних суїцидів»

13 квітня 2011 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи на парламентських слуханнях “Про державну політику щодо вирішення проблеми повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян”, наголосила: якомога скоріше повернення вкладів Ощадбанку і Держстраху СРСР слід розглядати одним із засобів подолання бідності.  

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Пенсійну реформу не можна здійснювати за рахунок простих громадян»

16 лютого 2011 року Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова на парламентських слуханнях «Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її вдосконалення» заявила, що люди очікують від реформи справедливості, поваги до їхнього трудового внеску, від якого має залежати розмір пенсії.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Дотримання конституційного права на належний соціальний захист ветеранів і дітей війни, ліквідаторів-чорнобильців, інших захисників Вітчизни є святим обов’язком держави»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Прем’єр-міністрові України Миколі Азарову подання щодо захисту права ветеранів війни та інших пільгових категорій громадян на отримання передбачених законами України пенсій і компенсацій. Ніна Карпачова повідомляє: до Омбудсмана надходить багато скарг від ветеранів і дітей війни, жертв нацистських переслідувань, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які обурюються тим, що органами виконавчої влади системно порушується їхнє право на соціальний захист.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Громадяни мають право знати все достеменно про будівництво автодороги в Харкові»

Триває провадження Омбудсмана України Ніни Карпачової у справі про порушення конституційних прав і свобод людини при будівництві автомобільної дороги в місті Харкові. За дорученням Ніни Карпачової представники Уповноваженого з прав людини з виїздом на місце ґрунтовно вивчили фактичні обставини резонансних подій навколо цього будівництва. Надані народними депутатами України, журналістами, представниками громадських організацій, мешканцями міста матеріали та відеозаписи подій на території Парку культури та відпочинку імені Горького, що відбуваються з 20 травня 2010 року, свідчать про численні факти порушень прав громадян, гарантованих Конституцією України, чинним законодавством, а також Орхуської конвенції ООН, ратифікованої Україною.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Стратегія подолання бідності має базуватися на зменшенні катастрофічної прірви між доходами бідних і багатих»

У своєму поданні Президентові України Віктору Януковичу від 24 березня 2010 року про деякі напрями подолання бідності в Україні Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова зазначала неефективність чинної Стратегії подолання бідності, затвердженої ще Указом Президента України від 15 серпня 2001 року, і запропонувала прийняти нову Стратегію, яка має базуватися на зменшенні катастрофічної прірви між доходами бідних та багатих, забезпеченні права кожного на справедливіший доступ до ресурсів.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "У Криму гендлюють не тільки землею, а й людьми". Омбудсман країни опікується долею малосімейного гуртожитку в місті Керчі Автономної Республіки Крим.

У жовтні 2009 року до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової звернулися мешканці малосімейного гуртожитку колишнього міжколгоспного склокомбінату міста Керчі Автономної Республіки Крим щодо захисту їхніх конституційних прав на житло. Нині в гуртожитку мешкає 97 чоловік. Заявники повідомили, що під час приватизації комбінату, всупереч чинному законодавству, передусім Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та Житлового кодексу України, їхній гуртожиток було внесено до статутного фонду підприємства. Комбінат визнано банкрутом, і гуртожиток разом із мешканцями був проданий ТОВ "Крим-Донбас" як нежитлове приміщення.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Фотовиставка "Мить історії" – це правда про тих, хто захистив наше право на життя"

alt8 грудня 2010 року у Меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років» під патронатом Уповноваженого Верховної Pади України з прав людини Ніни Карпачової та Координатора системи ООН в Україні Олів’є Адама відбулося урочисте відкриття фотовиставки робіт українських фотохудожників «Мить історії», приурочене до Міжнародного дня прав людини.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Невідкладне завдання держави – надійно забезпечити права військовослужбовців»

Сьогодні, у День Збройних Сил України, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова, сердечнo вітаючи військовослужбовців, ветеранів війни та військової служби з професійним святом, яке є проявом великої поваги Українського народу до захисників Вітчизни, відзначає глибoкий патріoтизм військових, їхню стійкість, витримку й високу відпoвідальність у забезпеченні oбoрoнoздатнoсті нашoї країни.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Cкасування прав віруючих у Податковому кодексі України є неприпустимим»

У Поданні Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової Президенту України Віктору Януковичу про запобігання порушенню конституційних прав громадян України-платників податків наголошується, зокрема, на неприпустимості порушення прав віруючих.  

.

Читати більше...