Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Інтерв`ю

1998

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті «Вісті» 10 грудня 1998 р. "Захист прав конкретної людини - вище, ніж захист прав самої держави"

Ніно Іванівно, ви на цій посаді недавно, та й посада для України нова.

– 14 квітня цього року Верховна Рада обрала Уповноваженого з прав людини. Це була абсолютно нова для України інституція. Хочу підкреслити, що першою країною в історії людської цивілізації, яка взяла на себе мужність і відповідальність створити інститут омбудсмена, була Швеція. Ми з великою повагою ставимося до майже 200-літнього досвіду цієї держави. Ще до обрання мене на цю посаду я познайомилась з одним із шведських омбудсманів, ми з ним співпрацювали, а недавно, під час поїздки на Мальту, де проходив VI Європейський "круглий стіл" омбудсманів, продовжили ділові контакти. Досвід цієї країни цінний для нас. Зовсім недавно я вела ділову розмову із шведським послом Йораном Якобсоном про розширення контактів.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті «Освіта України» 9 грудня 1998 р. "Від Декларації до постійного захисту"

Уже піввіку існує документ, за яким кожен із нас набуває всіх необхідних людині прав з моменту свого першого подиху, з моменту, коли входить у життя. З ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин було проведено спільне робоче засідання, де разом з Першим заступником Голови Верховної Ради Адамом Мартинюком представники міністерств і відомств, громадських організацій розглядали питання правового забезпечення проголошених Декларацією норм.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті «День» 1 грудня 1998 р. "Я робитиму все, щоб влада виконувала закони"

Зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою відбулася в день народження цієї інституції. Сім місяців — термін критичний для будь-якого новонародженого, але у цей час кажуть: житиме. Поза випробуванням байдужістю влади, фінансовим голодом, у офісі Уповноваженого йде щоденна робота.

Сьогодні питання номер один — допомога дітям-сиротам Закарпаття, що відбувається за спільним терміновим проектом з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців. З огляду на увагу та підтримку українського омбудсмана з боку іноземних держав це чи не єдина інституція в Україні, на яку ще покладаються особливі надії. Як, до речі, і з боку українських громадян. Адже до офісу Уповноваженого надійшло вже понад п'ять тисяч звернень зневірених у владі громадян.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Робітничій газеті» 28 жовтня 1998 року "Омбудсман, якого любить влада, поганий омбудсман"

 За порівняно невеликий термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини популярність цієї енергійної чарівної жінки різко зросла. Її голос дедалі частіше звучить по радіо, телебаченню, з трибун різних форумів... Дивуєшся її напористості й сміливості. Їй доручено роботу, посильну, можливо, тільки міфічному Гераклу: чистити авгієві стайні нашого правового безладдя. Вона не сподівається на любов влади. Адже посада омбудсмана зобов'язує без кінця її смикати в разі зазіхання на права людини. А от поваги влади до себе Ніна Карпачова вже добилася. Повага до омбудсмана — це повага до наших з вами прав.

.

Читати більше...

   

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті "Голос України" 26 вересня 1998 р. "Народний правозахисник завжди в опозиції до влади"

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека, особенно в нынешних условиях, скорее обречен на «адские муки». Впрочем, для меня это не стало неожиданностью. Скажу откровенно,  отстаивала права человека на разных уровнях и до нынешней должности. Даже если меня не избрали бы Уполномоченным, это не имело бы принципиально важного значения для моей жизненной позиции: я все равно занималась бы этими проблемами. Для меня значительно важнее, что, наконец, в Украине введен институт омбудсмана. Это несомненный шаг вперед на пути к правовому государству.

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 2