Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Інтерв`ю

1999

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Робітничій газеті» 6 жовтня 1999 р."Сучасний Китай очима українського Омбудсмана"

Офіційний візит Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до Китайської Народної Республіки викликав підвищений інтерес як вітчизняної, так і світової громадськості. Уперше офіційну особу України запрошено відвідати Тибет. Уперше європейському омбудсману довірено вивчити та проаналізувати стан дотримання і захисту прав людини в КНР, у тому числі в автономному районі Тибет. «Зухвалим», «унікальним», «інтригуючим» — так назвали це запрошення політики і журналісти. І це зрозуміло, здавалося б, закритий, недоступний, утаємничений Китай раптом чомусь каже: ласкаво просимо, приїздіть, дивіться, аналізуйте, оприлюднюйте. Що сталося? Таким було перше запитання Уповноваженому з прав людини пані Карпачовій.

.

Читати більше...

 

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті "Донецкий кряж" 15 вересня 1999 р. "Порушення прав людини погрожує національній безпеці"

Пробираться к Нине Карпачевой на интервью пришлось через вавилонское столпотворение. У входа в подъезд Верховной Рады Украины толпились десятки обиженных, которые пришли сюда, чтобы найти защиту у Уполномоченной Верховной Рады Украины по правам человека. Но ходу им дальше нет, охрана в здание парламента людей не допускает. Сотрудники Cекретариата ведут прием прямо на лестнице. Здесь и начался наш разговор с Ниной Карпачевой.

.

Читати більше...

   

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті «Крок», 5 травня 1999 року "Нелегка доля українських полонянок"

Масовий виїзд молодих українок за межі держави дедалі зростає. Їдуть за великим заробітком нелегально, за підробленими паспортами, правдами і неправдами перетинаючи кордони. Згодом вони опиняються у руках спритних ділків, які примушують дівчат до проституції, експлуатують, а за непокірливість навіть убивають. У тюрмах багатьох країн, переважно Німеччини, Італії, Ізраїлю, Греції, Туреччини, США, чекають вироку суду молоді дівчата і жінки з України. Вони залишали свою Батьківщину зі сподіваннями на краще, а тепер, без правової допомоги і документів, які сутенери у них відбирають, дорога назад надто складна. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна КАРПАЧОВА неодноразово зустрічалася з українськими полонянками за кордоном, сприяла поверненню дівчат додому. Та коли і поверталися сучасні Роксолани на рідну землю, їхнє життя не ставало безхмарним. У більшості з них – венеричні хвороби. У декого ще страшніше – СНІД, психологічні недуги, суїцидальні наміри.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю Чернігівському обласному радіо, 12 березня 1999 р. "Уповноважений з прав людини робитиме все для того, щоб підтримати мешканців Чернігівщини"

Конституційний орган, яким є Уповноважений з прав людини, це абсолютно нова інституція, яка вперше була створена в нашій державі. Головна мета нашої інституції– парламентський контроль за додержан­ням прав і свобод людини і громадянина. Уповноважений діє у право­вому полі нашої держави і діє згідно з Законом “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”. Сферою застосування нашого закону є відносини, які виникають при реалізації прав і свобод людини між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також їх посадовими і службовими особами. Тобто Уповноважений не розглядає звернень, які стосуються відносин між громадянами. Це цивільні відносини. Він розглядає звернення, які стосуються конфлік­тів, що виникають між посадовою особою, державним органом влади і громадянином.

.

Читати більше...

   

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті "Сегодня" 5 січня 1999 р. "Дві години наодинці з Омбудсманом України"

Парламент Швеции в 1809 году избрал первого в мире Уполномоченного по правам человека – омбудсмена. Это одно из высших должностных лиц государства, но собственно парламенту он «не принадлежит». Почему тогда его назначают депутаты? Дело в том, что Уполномоченный призван заниматься «разборками» между государственными чиновниками и теми, кто ими обижен. Значит исполнительная власть, которая состоит из этих самых чиновников, его утверждать не должна.  .

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 2