Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Інтерв`ю

2000

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека еженеднльнику "Бизнес и политика" 6 сентября 2000 г. "Немного солнца в холодной воде..."

В 98-м украинский парламент из нескольких претендентов на должность Уполномоченного по правам человека выбрал Нину Карпачеву – заслуженного юриста Украины, кандидата юридических наук, заместителя председателя Комитета Верховной Рады по правам человека, вице-президента Всемирного конгресса украинских юристов, автора четырех законов, уже принятых в то время Верховной Радой. Именно ей суждено было стать первым украинским омбудсманом (так называется в Европе эта должность), то есть официальным государственным защитником наших с вами законных прав.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека российской "Парламентской газете" 27 июля 2000 г. "Омбудсман уполномочен заявить"

“Нигде не найдешь правды”, – эту сакраментальную фразу сегодня услышишь едва ли не от каждого жителя Украины, существующего на зарплату; живущего в стесненных квартирных условиях, при росте цен, катастрофическом сокращении государственной социальной помощи, а часто и при правовой беззащитности. А ведь есть где искать правду и защиту.

Нина Карпачева – Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека. Этот ответственный демократический институт, так же как и в России, существует в Украине всего несколько лет. О буднях и проблемах украинского омбудсмана и шел разговор с Ниной Карпачевой.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю газеті “Поштовий вісник” 6 квітня 2000 р. "Омбудсман Ніна Карпачова"

Ніно Іванівно, лист до редакції свідчить, що слово “омбудсман” ще не зовсім звичне для сприйняття нашими співвітчизниками.

– Так, це слово шведського походження й означає представник, або уповноважений. Якщо перенести його на вітчизняний ґрунт і дещо конкретизувати, то це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Образно кажучи, це інституція справедливості, інституція людяності. Це своєрідний медіатор, посередник для вирішення конфліктів між простими людьми і владою. Він виник у Швеції 200 років тому для обмеження влади (свавілля) короля.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті "Голос України" 7 березня 2000 р. "Національна ідея: реальний захист прав і свобод людини"

З перших днів омбудсман приймав до розгляду всі листи. І це була помилка, що дорого коштувала, – розповідає Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова. Нас залила злива скарг. Між іншим 70 відсотків із них у 1998 році й 60 відсотків у 1999-му надходили не за призначенням. Люди чомусь вважають інститут омбудсмана як таку собі пожежну команду: написав листа – Уповноважений одразу має розв’язати всі проблеми. Довелося проводити правовий “лікнеп”.

Уповноважений безпосередньо не має владних функцій як суддя чи прокурор. Але він наділений іншою унікальною функцією – контролю за дотриманням прав і свобод людини всіма гілками влади, посадовцями в органах державної влади і місцевого самоврядування. Завдяки їй та моральному авторитетові омбудсман може впливати на розв’язання конкретних питань.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті "Україна і світ сьогодні" 25 лютого 2000 р. "Ера справедливості сама не настане"

 Уповноважений з прав людини – для нашої держави зовсім нова інституція. Відповідний закон парламентом було прийнято 23 грудня 1997 року, а самого омбудсмана – так у світі називають цю правозахисну посаду – Верховна Рада України обрала два роки тому. Ним стала народний депутат, юрист за фахом Ніна Карпачова. Тож бесіду з Ніною Іванівною ми почали з питання про те, що принципово нового отримала Україна з появою цієї інституції.

.

Читати більше...