Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Інтерв`ю

2001

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини після відвідання в СІЗО Служби безпеки України учасників акції "Повстань, Україно!" в інформаційній телепрограмі «Вікна» каналу «СТБ» 21 березня 2001 р.

Ведучий:  Ми запросили до студії Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини пані Ніну Карпачову, яка годину тому повернулася з СІЗО Служби безпеки України.           Добрий вечір, пані Ніно. І перше запитання:  Вам вдалося зустрітися з усіма затриманими?

          Ніна Карпачова:  Так. Я сьогодні зранку була в слідчому ізоляторі і щойно повернулася звідти. Фактично перебувала разом з затриманими в камерах, зустрілася абсолютно з кожним. Я з’ясовувала передусім питання, пов’язані зі станом їхнього здоров’я, з питаннями щодо права на захист і, безперечно, з питаннями щодо умов тримання затриманих. Я хотіла б сказати, що на сьогодні, вже на цю годину, в слідчому ізоляторі Служби безпеки перебувають як  підслідні 14 осіб.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України для ЗМІ у лікарні “швидкої допомоги”, м.Київ, 14 березня 2001 р."Усім нам має вистачити розуму й мудрості зберегти мир і спокій у країні"

Ви знаєте, що після подій 9 березня 2001 року, коли влада застосувала силу стосовно тих, хто вимагав змін, Уповноважений з прав людини разом із працівниками свого Секретаріату відвідала місця тримання затриманих і Дарницький приймальник-розподільник. У мене на душі просто боляче від того, що я побачила. Всі ми є громадянами нашої країни. Але завжди, що б не відбувалося у країні, винна влада. Розумієте: не людина, а влада – ті, хто отримав у руки владу, кому народ довірив своє життя, свою долю. Тому, як би сьогодні не казали, що були певні провокації (дійсно, були і провокації), але влада сьогодні має усвідоми­ти, що ніякі насильницькі дії не повинні застосовуватися.

.

Читати більше...

   

Интервью газете “Столичные новости”, 13 марта 2001 г. "Нина Карпчёва: "Нужно противостоять эскалации насилия"

– Я вчера объезжала райотделы милиции, встречалась с ребятами, которые стояли в первых двух шеренгах. 19 милиционеров с повреж­дениями средней тяжести лежат в госпитале в Киеве, 12 – в Киев­ской области. Всего обратилось за медицинской помощью 57 человек. Пострадавшие сотрудники милиции намерены требовать возбуждения уголовных дел. Они говорят, что им была дана команда – стоять и ни­кого не пропускать. Они и стояли, то есть исполняли свой служебный долг. А некоторым милиционерам жизнь спасли их шлемы, от ударов разлетевшиеся в конце концов на куски. Если бы не шлемы, сегодня мы, не приведи Господи, кое-кого из них уже хоронили бы... Что касается молодежи, то ситуация беспрецедентна. 9 марта было задержано свыше 100 студентов. Некоторых отпустили, но пятеро на­ходятся в отделениях милиции, 19 – в приемнике-распределителе. Есть и девушки, одна совсем молоденькая – школьница.

.

Читати більше...

   

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті “День”, 7 березня 2001 р. "ХХІ століття нова філософія ролі жінки. Ваш прогоноз?"

– Вся історія людства є результатом взаємодії двох культур, одна з яких – патріархатного типу, друга – феміністичного. І сьогодні між цими культурами потрібен діалог, який дав би нову концепцію осмис­лення ролі жінки в суспільстві. Епоха, яка була в XX столітті, коли жінка вийшла як самостійний суб’єкт суспільно-історичного процесу, добігає кінця, тому в світі продовжують панувати концепції, поява яких була пов’язана із західним мисленням – старим та патріархатним.

.

Читати більше...