Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Інтерв`ю

2005

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "5 каналу", 29 грудня 2005 р.: "Людину не можна катувати ніде і ніколи"

altБезпосередньо бесіді у студії 5 каналу передував сюжет про затри­мання і застосування тортур міліціонерами до родини Макаревичів у Вінницькій області.

Ведучий: Продовжуємо програму “Час” оглядом найбільш драматич­них подій 29 грудня. Серед них такі: поки міліція захищає українців, деякі правоохоронці катують людей. Чи стане шаргородський досвід уроком для України?

.

Читати більше...

 

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Н.І. Карпачової журналістам телеканалу "НТН" та ТР "Україна", 14 грудня 2005р.

altНіна Карпачова: Ми зараз відвідали камеру для затриманих і заарештованих осіб у лікарні швидкої допомоги міста Києва. Я спілкувалася з трьома затриманими і заарештованими, які там перебувають.

Хочу сказати про свої враження: що стосується умов тримання в лікарні, в мене претензій немає. І немає претензій до тих людей, які там знаходяться. Але інші питання я би хотіла порушити.

Перше. Ігор Костенко – перший хлопець, з яким я зустрілася в спецпалаті лікарні. Має вищу освіту. Вчитель – за першою освітою. За другою – економіст. Зараз перебуває в камері, прикутий наручниками до ліжка. Я, звичайно, порушила це питання, адже в ньому вбачається порушення прав людини. Знаходиться під охороною, на вікнах решітки, двері з решітками. Навіщо ж людину приковувати наручниками? Нібито він схильний до втечі, кажуть. У нього перелом кісток тазу. Запитати б: як можна з переломом кісток тазу зробити втечу? .

Читати більше...

   

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової "Союзник Нина Карпачёва" тижневику "2000", 27 жовтня 2005 р.

                                                                                                                                                                                                                                                                           altВообще-то это не совсем функция Омбудсмана — искать квартиру ребенку и его родителям. Но коль уж оказалось, что заниматься этим почему-то некому, то Карпачева взялась сама. Деньги на квартиру собирала вся Украина. По 2 гривни посылали, по 5, 7. Самый большой взнос — 50 тысяч гривен. «...Квартира еще не достроена, фактически она куплена на деньги людей, которые просто сопереживали этой семье и посылали кто сколько мог. Но пока дом сдадут в эксплуатацию, где-то надо жить.

Сначала мэрия говорила о какой-то однокомнатной квартире, меблированной. Якобы проплаченной киевской городской властью, — с горечью начала свой монолог Нина Ивановна. — Мы попытались через жилищное управление города выяснить, где ж эта однокомнатная квартира, если вообще она существует. Потому что иначе — куда семье возвращаться? Некуда. У меня даже дачи нет, а то б я их там поселила... И квартира у меня не шибко просторная — две комнаты.

.

Читати більше...

   

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека еженедельнику "2000": "Нина Карпачева: женщин забирали прямо с первосентябрьской линейки", 30 сентября 2005 г.

altНа прошлой неделе европейские омбудсмены из 64 стран встретились в Вильнюсе на совещании, где обсудили важнейшие моменты своей деятельности и план на ближайшие 5 лет. Корреспондент «2000» воспользовался возможностью расспросить Уполномоченного по правам человека Нину Карпачеву о наиболее актуальных вопросах, которые затрагивались на столь представительном форуме.

.

Читати більше...

   

Бесіда Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у програмі 1-го каналу Національного радіо “Україна і світ”, 27 серпня 2005 р.: "Дотримання прав людини в Латинській Америці - досвід для України"

У сьогоднішній програмі йтиметься про 16-й Всесвітній фестиваль молоді та студентів, який відбувся 7–15 серпня у столиці Венесуели Каракасі. Про масштаб цього заходу свідчить кількість його учасни­ків – 17 тисяч делегатів із 147 країн світу. Понад 60 із них представляли Україну. Головними темами, навколо яких велися дискусії в рамках фестивалю, зокрема, були: війна, мир та імперіалізм, освіта, культура, наука та технології, проблеми зайнятості, економіка та суспільний роз­виток, демократія та права людини. Крім того, кожна делегація мала можливість представити творчість своєї країни в рамках днів континентів. Окрему увагу в рамках фести­валю було присвячено 60-річчю перемоги над фашизмом.

Дотримання прав людини в Латинській Америці та інших країнах світу – досвід для України. Саме в цьому контексті я попросив поділи­тися власною оцінкою значення 16-го Всесвітнього фестивалю молоді і студентів Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніну Карпачову.

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 2