Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Громадянські та особисті права

Здійснення моніторингу дотримання судом процесуальних прав заявників – основна функція участі Омбудсмана у кримінальному процесі

Це відзначила начальник Управління з питань дотримання процесуального законодавства Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Островська, виступаючи на четвертому щозимовому форумі Асоціації адвокатів України з кримінального права та процесу.

Читати більше...

 

Обговорено стратегічне планування діяльності регіональних координаторів і представництв Уповноваженого з прав людини

Відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з регіональними координаторами зі зв’язків із громадськістю, під час якої обговорювався план діяльності регіональних координаторів на 2015 рік.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Держава і суспільство повинні кардинально змінити своє ставлення до дітей, які потрапили у конфлікт із законом»

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час презентації спеціальної доповіді національного превентивного механізму «Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях Державної пенітенціарної служби України», підготовленої Харківським інститутом соціальних досліджень спільно із Секретаріатом Уповноваженого за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейської комісії.

Читати більше...

 

Презентація спеціальної доповіді «Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтСУ»

16 грудня 2014 року об 11:00 в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться презентація спеціальної доповіді національного превентивного механізму «Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях Державної пенітенціарної служби України», підготовленої Харківським інститутом соціальних досліджень спільно із Секретаріатом Уповноваженого за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейської  комісії.

Читати більше...

 

Уповноважений з прав людини ініціює поширення інформації про становлення правозахисного руху в Україні

Про це зазначила Валерія Лутковська під час круглого столу «Чи потрібен Сахаров Україні?», який відбувся в Офісі Омбудсмана з ініціативи Уповноваженого з прав людини спільно з відомим правозахисником, президентом Асоціації психіатрів України, співголовою Комітету «Бабин Яр» Семеном Глузманом.

Читати більше...

 

Розширено співпрацю між Омбудсманом та Координаційним центром з надання правової допомоги

З метою поглиблення співпраці між Уповноваженим з прав людини та Координаційним центром з надання правової допомоги було підписано Доповнення до Меморандуму про співпрацю, який було укладено 10 грудня 2013 року.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Результати проведеної перевірки застосування на практиці нових норм КПК засвідчили низку порушень прав людини»

Виступаючи на міжнародній конференції «Якість безоплатної правової допомоги», Уповноважений Верховної Ради України з прав людини поінформувала присутніх про результати проведеної у межах здійснення парламентського контролю Уповноваженого перевірки застосування нових норм КПК на початковій стадії досудового розслідування, а саме: при затриманні осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів, без ухвали слідчого судді, суду.

Читати більше...

 

Секретаріат Уповноваженого з прав людини оголосив конкурс на заміщення вакантних посад

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оголосив конкурс на заміщення вакантних посад. Документи від кандидатів приймаються до 29 грудня  2014 року  включно.

 

Читати більше...

 

Проведено семінар з підвищення рівня фахівців у сфері захисту права на свободу віросповідання

Уповноваженим з прав людини спільно з Представництвом Ради Європи в Україні та Національною асоціацією адвокатів України проведено черговий семінар для адвокатів та правозахисників з європейських механізмів захисту прав людини, що цього разу мав тематичний наголос на питаннях відстоювання права громадян на свободу віросповідання.

Читати більше...

 

Фестиваль рівності

У суботу, 13 грудня, о 13:00 у холі кінотеатру «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19,) відбудеться відкриття Фестивалю рівності.

 

Читати більше...

 

Проблеми, з якими стикаються роми, загалом не є унікальними для Харківської області, хоча й мають свою специфіку

Відбувся плановий моніторинговий візит до Харківської області працівників Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками міжнародних та неурядових організацій, зокрема Ромського жіночого фонду «Чіріклі» та Міжнародного фонду «Відродження».

Читати більше...

 

До уваги громадян України – мешканців Донецької та Луганської областей, які проживають на непідконтрольній українській владі території

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять численні звернення громадян України – мешканців Донецької та Луганської областей, які проживають на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, щодо захисту ваших конституційних соціально-економічних і гуманітарних прав.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Сподіваюся, оціночна місія міжнародних експертів стане каталізатором активізації юридичного оформлення співробітництва між Україною та Європолом»

Про це Уповноважений з прав людини заявила за результатами зустрічі  з експертами Єпрополу, які прибули  до Києва з метою оцінки стану захисту персональних даних в Україні.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська звернулася до Прем’єр-міністра України з поданням щодо захисту прав осіб, які залишилися проживати в зоні АТО

У поданні наголошується на численних зверненнях до Уповноваженого з прав людини від людей похилого віку, пенсіонерів, осіб з інвалідністю та інших соціально незахищених категорій громадян України, які через фізичний або матеріальний стан не мають можливості виїхати з неконтрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей, щодо захисту їх конституційних прав у зазначених умовах.

Читати більше...

 

Звернення з нагоди Міжнародного дня прав людини

2014 рік, що завершується, – один із найскладніших і найдраматичніших в історії нашої держави.

 

Читати більше...

 

Підписано Меморандум взаємодії, партнерства, співробітництва щодо прав людей з інвалідністю в Україні

Сьогодні, 9 грудня 2014 року, у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини відбувся круглий стіл «Взаємодія, партнерство, співробітництво щодо прав інвалідів в Україні, та євроінтеграції людей з інвалідністю». Захід відбувся за ініціативою громадської організації «Всеукраїнський Парламент працездатних інвалідів».

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Розробки Національної стратегії у сфері прав людини повинна відбуватися у тісній співпраці з представниками правозахисної спільноти»

На цьому наголосила Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних та європейських справ Бельгії паном Дідьє Рейндерс.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Підтримка проекту «Творчі мами» – це турбота про дітей, які постраждали від воєнного конфлікту»

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила під час відкриття виставки «Творчі мами», організованої у музеї Шолом-Алейхема Департаментом культури  Київської міської державної адміністрації за сприяння Офісу Омбудсмана.

Читати більше...

 

Офіс Уповноваженого з прав людини: «Вимушені переселенці – це не проблема і не тягар, а навпаки, рушійна сила країни»

Сьогодні, 5 грудня 2014 року, розпочав роботу ІІ Всеукраїнський Форум внутрішньо переміщених осіб з Криму та Сходу України, приурочений до Міжнародного дня волонтерів, який було організовано ГО «Кримська Діаспора» спільно з Офісом Омбудсмана України за підтримки міжнародних організацій та громадських ініціатив вимушених переселенців.

Читати більше...

 

Аксана Філіпішина: «Загальна чисельність дітей з інвалідністю щорічно збільшується в Україні на 0,5%»

Про це повідомила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дітей, недискримінації та гендерної рівності під час свого виступу на круглому столі «Захист прав дітей з інвалідністю», що відбувся з ініціативи Уповноваженого з прав людини за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні і був приурочений до Міжнародного дня інвалідів та 25-річчя прийняття Конвенції ООН про права дитини.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Подібною до ситуації з кримськими татарами є ситуація з порушенням прав етнічних українців на території АР Крим»

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила під час слухань «Права людини і ситуація навколо меншин в Україні з особливою увагою до Криму», що проводилися у Брюсселі підкомітетом з прав людини Європейського парламенту.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська звернулася до Прем’єр-міністра України та внесла подання Голові Донецької ОДА про порушення прав мешканців Тельманівського району Донецької області

У рамках парламентського контролю за дотриманням конституційних прав і свобод людини і громадянина за підтримки Програми розвитку ООН в Україні працівниками Секретаріату Уповноваженого спільно з громадськими організаціями здійснюється моніторинг місць компактного розміщення громадян України, які переміщені з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.

Читати більше...

 

Звернення Євромайдан SOS

 

враховуючи, що новий парламент розпочав свою роботу в переддень річниці розгону мирної студентської демонстрації, а розслідування досі не встановило винних осіб,

 

Читати більше...

 

У Києві відбудеться другий Всеукраїнський Форум внутрішньо переміщених осіб з Криму та Сходу України

 

5 грудня 2014  року у Києві відбудеться другий Всеукраїнський Форум внутрішньо переміщених осіб з Криму та Сходу України,  приурочений до Міжнародного дня волонтерів.

 

Читати більше...

 

«Схід-SОS» запрошує на зустріч волонтерів, що займаються заручниками і полоненими

13 грудня 2014 Громадянська ініціатива «Схід-SОS» проведе відкриту зустріч для волонтерів та активістів громадських організацій, що займаються проблематикою заручників і полонених в зоні проведення АТО.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська візьме участь у засіданні підкомітету з прав людини Європейського парламенту4 грудня 2014 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини виступить у Бюсселі під час проведення слухань на тему: «Права людини і ситуація навколо меншин в Україні з особливою увагою до Криму», що проводяться  підкомітетом з прав людини Європейського парламенту.

 

Читати більше...

 

Аксана Філіпішина: “Ставлення до питань гендерної рівності та їх висвітлення у ЗМІ потребують особливої уваги журналістів ”


На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина під час круглого столу “Жінки і засоби масової інформації ”, організованого Інститутом масової інформації в рамках кампанії з просування європейських етичних стандартів в українських засобах масової інформації.

 

Читати більше...

 

На контролі Уповноваженого - практика застосування норм КПК в сфері захисту прав людини


Працівниками відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками Асоціації УМДПЛ Вадимом Пивоваровим, Валерією Коломієць та Юрієм Франківим, які діяли на підставі окремих доручень Уповноваженого, за підтримки координатора ОБСЄ в Україні було проведено низку заходів з метою вивчення практики застосування норм КПК в сфері захисту прав людини на початковій стадії досудового розслідування. Зокрема, при затриманнях осіб, підозрюваних у вчиненнях злочинів, без ухвали слідчого судді, суду.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Діти, які проживають на тимчасово окупованій території АРК і на Сході України, є громадянами України, і ми будемо захищати їхні права»


 Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила на прес-конференції «25 років Конвенції ООН про права дитини: стан реалізації в Україні», що відбулася в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

 

Читати більше...

 

Облік осіб, які переміщуються з території проведення АТО, перебуває на контролі Уповноваженого


У листопаді 2014 року працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторингові візити до районних управлінь праці та соціального захисту населення міста Києва з метою вивчення питання взяття на облік осіб, які переміщуються з території проведення антитерористичної операції.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Доцільно об’єднати зусилля України і Грузії в налагодженні ефективної системи захисту персональних даних»

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з Інспектором з питань захисту персональних даних Грузії Тамарою Калдані, що відбулася у рамках робочого візиту української делегації до дружньої країни.

Читати більше...

 

Звіт про діяльність Кримської польової місії з прав людини за жовтень 2014 року

Як відомо, Кримська польова місія здійснює свою моніторингову діяльність на Кримському півострові з 5 березня 2014 року і є результатом об’єднання зусиль низки правозахисних організацій з України, Росії, інших країн СНД, а також міжнародних організацій.

Читати більше...

 

Звернення Валерії Лутковської з нагоди 25-річчя прийняття Конвенції ООН про права дитини

Чверть століття тому, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Конвенцію про права дитини, яка стала першим у світовій історії міжнародно-правовим документом зобов’язуючого характеру практично для всіх держав світу, покликаним забезпечити основи правового захисту дітей.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «При реалізації НПМ ми зобов’язані оперативно реагувати на нові виклики, які формує ситуація у державі»

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила під час П’ятої  східноєвропейської  НПМ-конференції, що проходила у Львові.

 

Читати більше...

 

Триває реалізація проекту за сприяння ПРООН у рамках діяльності Ресурсного центру для допомоги вимушеним переселенцям

Як ми вже повідомляли, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та громадські організації, зокрема, ГО «Центр Соціальна дія», ГО «Центр громадянських свобод», ГО «Альменда», ГО «Право на захист», ГІ «Центр зайнятості вільних людей», ГО «Кримська діаспора» уклали Меморандум про створення Ресурсного центру для допомоги вимушеним переселенцям.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Для нас дуже важливо ознайомитися з досвідом Грузії у питанні розробки Національної стратегії у сфері прав людини»

Сьогодні розпочалися робочі зустрічі в рамках візиту української делегації у складі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Представників Уповноваженого, а також працівників Кабінету Міністрів, Парламенту та Адміністрації Президента до Грузії.

Читати більше...

 

Головним завданням у сфері захисту прав нацменшин в Україні є напрацювання дорожньої карти для реалізації державної етнонаціональної політики

На цьому наголосив заступник начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Сергій Пономарьов, відкриваючи роботу міжнародного круглого столу «Регулювання міжетнічних стосунків в Європі і світі. Яким досвідом варто обмінюватися?», організованого Офісом Омбудсмана спільно з Європейським центром з питань меншин (ЄЦПН).

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Розробляючи проект Національної стратегії у сфері прав людини, ми хочемо перейняти найкращий міжнародний досвід, зокрема Грузії»

З метою обміну досвідом у сфері захисту прав людини українська делегація у складі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Представників Уповноваженого, а також працівників Кабінету Міністрів, Парламенту та Адміністрації Президента прибула до Тбілісі (Грузія).

Читати більше...

 

Валерія Лутковська звернулася з поданням до Генерального прокурора України щодо побиття засуджених у Бердичівській виправній колонії №70

У поданні повідомляється про те, що 13 листопада поточного року Уповноваженим з прав людини було відкрито провадження за фактом масового побиття персоналом Бердичівської виправної колонії №70 засуджених осіб, які відбувають покарання у цій установі.

Читати більше...

 

Розробка Національної стратегії України у сфері прав людини

14 листопада 2014 року в прес-центрі інформаційно-аналітичного агентства «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «Розробка Національної стратегії України у сфері прав людини».

Читати більше...

 

Ірина Кушнір: «Ратифікація Конвенції про доступ до офіційних документів сприятиме вдосконаленню законодавства України в сфері доступу до інформації»

Сьогодні, 14 листопада 2014 року, в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл на тему: «Ратифікація Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів: переваги та загрози».

Читати більше...

 

Міжнародний круглий стіл «Регулювання міжетнічних стосунків у Європі і світі. Яким досвідом варто обмінюватися?»

17 листопада 2014 року у приміщенні Офісу Омбудсмана (м. Київ, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться міжнародний круглий стіл, організований Управлінням з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого спільно з Європейським центром з питань меншин (ЄЦПН).

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Ми готові вже сьогодні запропонувати Уряду структуру Національної стратегії у сфері прав людини, яку можна взяти за основу у подальшій роботі»

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час презентації  проекту розробки принципів і критеріїв підготовки Національної стратегії у сфері прав людини, що відбулася  в Офісі Омбудсмана.

Читати більше...

 

Інформаційна кампанія «Привітай з Днем народження кримського політв’язня Олександра Кольченка»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини підтримує інформаційну кампанію «Привітай з Днем народження кримського політв’язня Олександра Кольченка», організовану ініціативною групою «Комітет солідарності»,  та закликає долучитися до участі в ній усіх небайдужих.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська зустрілась із представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду

Відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду.

Читати більше...

 

Другий Всеукраїнський Форум внутрішньо переміщених осіб з Криму і Сходу України

5 грудня 2014 року відбудеться Другий Всеукраїнський Форум внутрішньо переміщених осіб з Криму і Сходу України, організований ГО «Кримська діаспора» за сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читати більше...

 

Тетяна Колотілова: «Правозахисники і волонтери є головною рушійною силою у розв’язанні проблем внутрішньо переміщених осіб»

Це відзначила Представник Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Тетяна Колотілова, виступаючи перед учасниками круглого столу «Як вплинуло внутрішнє переміщення осіб на доступ громадян України до їхніх прав та свобод: правозахисний та законодавчий аспекти», організованого Всеукраїнською благодійною фундацією «Право на захист» за підтримки Офісу Омбудсмана.

Читати більше...

 

Виявлено суттєві порушення прав військовослужбовців, які отримали поранення в зоні АТО

Під час здійснення моніторингового візиту до військово-медичного клінічного центру Центрального регіону у м. Вінниці працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадських організацій були виявлені факти суттєвих порушень прав людини.

Читати більше...

 

Інтернет-сайт «Варто знати» – путівник у сфері дотримання соціально-економічних прав

Шукаєте інформацію, як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте, як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Сайт «Варто знати» створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Читати більше...

 

Інформація про катування в Управлінні СБУ в Харківській області - не підтвердилась

8 листопада працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із представником Асоціації незалежних моніторів Андрієм Черноусовим здійснили без попередження моніторинговий візит до Управління СБУ в Харківській області. 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «У Криму потерпає ще одна нацменшина – українська»

Таке переконання Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловила під час перебування у Женеві, де вона брала участь у роботі 53-ої  сесії Комітету ООН проти катувань, відповідаючи на запитання кореспондента «Deusche Welle» («Німецька хвиля»).

 

Читати більше...

 

Уповноважений направила звернення до керівництва АТО та ГПУ з вимогою забезпечити негайне розслідування загибелі та поранення дітей

У зв’язку з повідомленнями в ЗМІ про факти загибелі та поранення  5 листопада 2014 року  дітей в результаті попадання снаряду на територію школи № 63 м. Донецька, Уповноваженим  направлені звернення до керівництва АТО та ГПУ  з вимогою забезпечити негайне та неупереджене розслідування за фактами загибелі та поранення дітей на території школи.

 

Читати більше...

 

Посилення захисту прав дітей, які перебувають в умовах ізоляції і системи опіки в Україні

У Секретаріаті Уповноваженого, сьогодні, 5 листопада 2014 року, розпочався дводенний підсумковий семінар в рамках реалізації проекту «Посилення захисту прав дітей, які перебувають в умовах ізоляції і системи опіки в Україні». Проект має на меті просування стандартів забезпечення прав дитини в закритих закладах та закладах системи опіки в Україні через професійну підтримку Національного превентивного механізму (НПМ), що розпочав свою діяльність в Україні у 2012 році. Проект передбачає професійну підготовку громадських активістів та працівників Секретаріату, а також розробку дослідницького інструментарію для моніторингу місць реабілітації та системи опіки, в яких перебувають діти.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська та представники громадськості проводять спеціальний захід для дипломатів у Женеві

Сьогодні, 5 листопада 2014 року, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини виступить перед представниками Офісу Верховного комісара ООН з прав людини та представництвами іноземних держав в Женеві з доповіддю щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні, детально представивши результати моніторингу щодо порушень прав людини в Криму та на Сході України.

Читати більше...

 

У Секретаріаті Уповноваженого з прав людини визначено конкретні заходи для імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС

На виконання заходів щодо європейської інтеграції України наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 17.10.2014 затверджено План діяльності Секретаріату Уповноваженого з прав людини з реалізації завдань, визначених Планом заходів з імплементації Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії  і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки.

Читати більше...

 

Міністерством економічного розвитку України виконано рекомендації Уповноваженого щодо усунення окремих недоліків у сфері надання адміністративних послуг

За поданням Мінекономрозвитку Уряд вніс зміни до Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року. Зокрема, було виключено пункт 32, згідно з яким заява про отримання адміністративних послуг містила положення щодо дозволу особи на обробку, використання та зберігання її персональних даних.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Для ефективної реалізації НПМ необхідна координація політики органів виконавчої влади у сфері запобігання катуванням»

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, виступаючи у Женеві на 53-й сесії Комітету ООН проти катувань з альтернативною доповіддю «Про виконання Україною статей 1-16 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, у тому числі у зв’язку із попередніми рекомендаціями Комітету».

Читати більше...

 

Валерія Лутковська виступить з альтернативною доповіддю на 53-й сесії Комітету ООН проти катувань

Сьогодні, 3 листопада 2014 року, у Женеві (Швейцарія) розпочинає роботу 53-я сесія Комітету ООН проти катувань.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Одне з важливих завдань у діяльності Офісу Омбудсмана – сприяння розробці Національної стратегії України у сфері прав людини»

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з новим Координатором системи ООН в Україні Нілом Вокером,  повідомивши про те, що після підписання Президентом України  Указу про розробку Національної стратегії, Глава Уряду поклав відповідальність за підготовку цього важливого документа  на   Міністерство юстиції України, зобов’язавши його тісно співпрацювати у цьому процесі із Секретаріатом Уповноваженого з прав людини.

Читати більше...

 

Проведено навчання з особовим складом ІТТ СБУ щодо належного поводження із затриманими та взятими під варту особами

 

Працівниками Відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено навчання з особовим складом Ізолятору тимчасового тримання СБУ, під час якого були обговорені актуальні проблеми дотримання мінімальних стандартів належного поводження із затриманими та взятими під варту особами відповідно до вимог національного законодавства.

 

Читати більше...

 

Безкоштовний мобільний додаток порадника «Міліція під контролем» у власному мобільному телефоні


 Про це повідомив Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ яка розробила мобільний порадник «Міліція під контролем» та презентувала його 28 жовтня 2014 року.  У додатку зібрана правова інформація про те, як поводитись із правоохоронцями в різних життєвих ситуаціях, як запобігти чи вирішити конфлікти з міліцією

 

Читати більше...

 

Представник Уповноваженого наголосив на важливості дотримання вимог законодавства про захист персональних даних працівниками правоохоронних органів


Представники правоохоронних органів мали можливість отримати роз’яснення ключових положень законодавства про захист персональних даних та рекомендації щодо практичного їх застосування під час виконання ними своїх повноважень.

 

Читати більше...

 

Богдан Крикливенко: «Стан дотримання прав військовослужбовців – на особливому контролі Уповноваженого»

Це зазначив керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час Шостої міжнародної конференції інституцій Омбудсманів з питань захисту прав військовослужбовців, яка проходить 26-28 жовтня 2014 року в Женеві (Швейцарія).

Читати більше...

 

Дотримання прав дітей з інвалідністю в умовах поглиблення соціально-економічної кризи

Такою була тема виступу та ілюстративної презентації до нього Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної на 18-ій  Щорічній конференції Європейської мережі Омбудсманів з питань дітей, що відбулась у м. Единбург (Велика Британія).

Читати більше...

 

Керівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини візьме участь у Шостій міжнародній конференції інституцій Омбудсманів з питань захисту прав військовослужбовців

26-28 жовтня 2014 року в Женеві (Швейцарія) проходить Шоста міжнародна конференція інституцій Омбудсманів з питань захисту прав військовослужбовців, участь у якій бере керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Читати більше...

 

Оголошено набір волонтерів для допомоги внутрішнім переселенцям в рамках реалізації Ресурсного центру

Ресурсний центр, створений Офісом Омбудсмана спільно з громадськими організаціями та ініціативами за підтримки Програми з Розвитку ООН, оголошує про набір волонтерів для допомоги внутрішнім переселенцям із окупованої АР Крим та зони проведення АТО.

Читати більше...

 

Забезпечення прав дітей з інвалідністю, на жаль, ще не стало питанням особливої уваги в роботі органів влади в Україні

Про це заявила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, виступаючи на 18-ій Щорічній конференції Європейської мережі Омбудсманів з питань дітей, що проходить у м. Единбург (Велика Британія).

Читати більше...

 

За 9 місяців 2014 року до Омбудсмана вже надійшло 800 звернень або повідомлень про порушення прав дітей в Україні

Це констатував керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко під час свого виступу на 18-ій Щорічній конференції Європейської мережі Омбудсманів з питань дітей «Вплив суворої економії та бідності на реалізацію прав дітей та молоді», що проходить в Единбурзі (Велика Британія).

Читати більше...

 

Уповноважений здійснює постійний моніторинг процесу вакцинації, зокрема за зверненнями громадян

Так, в одній із останніх скарг йшлося про неможливість забезпечити новонароджених дітей протитуберкульозною вакцинацією (БЦЖ).

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Подібною до ситуації з кримськими татарами є ситуація з порушенням прав етнічних українців на території АР Крим»

Про це зазначила Уповноважений з прав людини під час свого виступу на засіданні Комітету НАТО з питань партнерств та колективної безпеки з актуальних питань захисту національних меншин в Україні, яке відбулось сьогодні у Брюсселі.

Читати більше...

 

Досвід взаємодії з громадськістю під час проваджень Уповноваженого у справах про резонансні та системні порушення прав людини підтверджує її ефективність

Уповноваженим з прав людини приділяється особлива увага такому формату взаємодії з громадськістю як залучення представників неурядових організацій до заходів у межах проваджень Уповноваженого у справах про резонансні та системні порушення прав і свобод людини.

Читати більше...

 

Розпочалася реалізація проекту за сприяння ПРООН у рамках діяльності Ресурсного центру для допомоги вимушеним переселенцям

Як ми вже повідомляли, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та громадські організації, зокрема, ГО «Центр Соціальна дія», ГО «Центр громадянських свобод», ГО «Альменда», ГО «Право на захист», ГІ «Центр зайнятості вільних людей», ГО «Кримська діаспора» уклали Меморандум про створення Ресурсного центру для допомоги вимушеним переселенцям.

 

Читати більше...

 

Представники Секретаріату Уповноваженого беруть участь у міжнародному обговоренні питань дотримання прав дітей і молоді

Сьогодні, 22 жовтня 2014 року,  у м. Единбург (Велика Британія) відкрилась   18-а  Щорічна конференція Європейської мережі Омбудсманів з питань дітей «Вплив суворої економії та бідності на реалізацію прав дітей та молоді».

Читати більше...

 

Валерія Лутковська виступить під час засідання Комітету НАТО з питань партнерств та колективної безпеки з актуальних питань захисту національних меншин в Україні

Сьогодні, 22 жовтня 2014 року, розпочався робочий візит Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської до штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Читати більше...

 

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози


Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вважає, що відзначення цього дня дає привід у черговий раз привернути увагу суспільства, влади та медичної спільноти до проблем онкозахворювань, зокрема, захворювання молочної залози.

 

Читати більше...

 

Звернення правозахисників до Голови Верховної Ради України та народних депутатів України щодо необхідності прийняття закону про переселенців

Голові Верховної Ради України Турчинову О.В.

Головам депутатських фракцій

Народним депутатам України

Від правозахисних організацій та організацій, що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

 

Шановний Олександре Валентиновичу!
Шановні голови депутатських фракцій!
Шановні народні депутати!

 

 

Вже більше ніж півроку громадяни України, втікаючи від масових порушень прав людини та рятуючи своє життя, переселяються з Криму та окремих регіонів Сходу України на інші території, покидаючи свої домівки, роботу, звичне життя.

За останніми даними Верховного комісара ООН у справах біженців, кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні значно перевищує 400 тисяч осіб. Однак, держава досі не має закону, спрямованого на забезпечення прав переміщених осіб. Держава не виконує обов’язків щодо захисту прав своїх громадян, які опинилися в біді, і лише волонтерська допомога дещо пом’якшує ситуацію. Відсутність законодавчого регулювання, враховуючи наближення холодів, може призвести до справжньої гуманітарної катастрофи.

28 серпня 2014 р. народні депутати Пацкан В.В., Геращенко І.В., Іонова М.М., Луценко І.С., Шевченко А. В., Бенюк Б.М., Кайда О.П. зареєстрували законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» за номером 4490а-1. Даний проект розроблений з залученням представників громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям, фахівців ОБСЄ, УВКБ ООН, Адміністрації Президента та отримав позитивну оцінку експертів. На превеликий жаль, Верховна Рада України не розглянула законопроект 16 вересня, а 14 жовтня він навіть не був включений до порядку денного, - і це при тому, що Президент України Петро Порошенко відзначив законопроект, як пріоритетний.

Зазначимо також, що на ухвалення цього закону чекають не тільки вимушені переселенці й волонтери, а й міжнародна спільнота. Відповідні заяви зробили ООН і Рада Європи. Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу звернувся з листом щодо необхідності ухвалення закону до Президента України Петра Порошенка. Неприйняття даного закону вже негативно впливає на міжнародний імідж України.

Зважаючи на те, що ухвалення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» має високе соціальне значення, бо від нього залежить становище сотень тисяч осіб, а також те, що Закон відкриває шлях для міжнародної допомоги як переселенцям, так і державі у вирішенні проблем, пов’язаних із вимушеним внутрішнім переселенням, просимо Вас зробити все можливе, щоб проект був розглянутий і прийнятий на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 20 жовтня 2014 року.


З повагою,


Олександра Матвійчук, голова правління Центру Громадянських Свобод, координатор Євромайдан SOS


Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи


Микола Козирев, голова правління Української Гельсінкської спілки з прав людини


Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини


Борис Захаров, керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини


Альберт Заславський директор СГО "Київський Будинок Прав Людини"


Ольга Скрипник, голова Центру громадянської просвіти «Альменда»


Олександр Горбатко, головний координатор - директор ГО «Донбас СОС»


Максим Буткевич, ініціатива «Дім друзів», співкоординатор Проекту «Без кордонів» ГО Центр Соціальна Дія»


Наталія Новик, Центр інформації про права людини
Анастасія Мартиновська, голова ГО "Регіональний центр прав людини"


Катерина Бутко, Київ SOS

 

  http://helsinki.org.ua/index.php?id=1413558231
 

На підставі інформації про тортури Валерія Лутковська повторно звернулась до російського омбудсмена з вимогою здійснити особисту зустріч із Надією Савченко

Як відомо, вчора, 17 жовтня адвокат Надії Савченко повідомив про те, що Надію Савченко піддано тортурам у московській психіатричній клініці.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська вказала на проблемні питання щодо надання психіатричної допомоги ув’язненим

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  провела робочу нараду щодо забезпечення прав осіб, які страждають на психіатричні розлади і перебувають у пенітенціарних установах. 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Указ Президента дає старт чи не найважливішому процесу, про необхідність якого ми говоримо майже 2 роки»


Під час зустрічі з активістами, які спільно з Офісом Уповноваженого працюють у сфері захисту прав вимушених переселенців, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловила цілковиту підтримку ініціативи Президента України щодо розроблення Національної стратегії  у сфері прав людини, викладеної в Указі №811/2014. 

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «На сьогодні, реалізовуючи функції НПМ, ми вже здійснили близько 550 моніторингових виїздів до місць несвободи»

З такою статистикою Уповноважений Верховної Ради України з прав людини ознайомила учасників круглого столу «Стан виконання Україною положень Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання», який відбувся у Секретаріаті Уповноваженого.

Читати більше...

 

Кримська польова місія з прав людини підготувала Звіт про діяльність за вересень 2014 року

Як відомо, Кримська польова місія щомісяця готує аналітичний звіт з аналізом ситуації, що склалася у сфері прав людини в Криму після 16 березня 2014 року.

 

Читати більше...

 

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила про прийом заяв ВГО для участі в конференціях із обрання Наглядової ради суспільного мовника

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголошує про прийняття заяв всеукраїнських громадських об’єднань на участь у Конференціях для визначення Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Сподіваюсь, що Парламент почує і громадськість, і Омбудсмана, і голову профільного Комітету та розгляне проект Закону про захист прав переселенців»

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час спільної з представником ініціативи «Євромайдан SOS» прес-конференції на тему: «Вимушені переселенці. За бортом», яка відбулась сьогодні у прес-центрі інформаційно-аналітичного агентства «Главком».

Читати більше...

 

Презентовано попередні результати спільних із громадськістю проваджень Уповноваженого за фактами порушень прав вразливих верств населення

В Офісі Уповноваженого з прав людини відбувся круглий стіл «Спільні провадження Офісу Омбудсмана та громадських активістів за фактами порушень прав вразливих груп населення: принципи, досвід, перспективи».

Читати більше...

 

Концепція змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Як відомо, 13 січня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про доступ до публічної інформації», який 9 травня 2011 року набрав чинності. Секретаріатом Уповноваженого з прав людини здійснюється постійний моніторинг практики застосування Закону, який засвідчив наявність існування певних недоліків його положень.

Читати більше...

 

Офіс Омбудсмана відвідали 35 представників держав-членів ОБСЄ

Сьогодні, 7 жовтня 2014 року, відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Представників Уповноваженого з делегацією Постійних представників держав-учасниць при ОБСЄ. Такі візити представники ОБСЄ здійснюють до країн, які викликають підвищений інтерес в рамках діяльності організації. В Україні делегація перебуває протягом 5-8 жовтня 2014 року.

Читати більше...

 

Польський Омбудсман готова долучитися до реалізації завдань Ресурсного центру з допомоги вимушеним переселенцям

Про це Ірена Ліповіч повідомила під час зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською в рамках візиту Омбудсмана України до Варшави для участі у Щорічній зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру. 

Читати більше...

 

БДІПЛ ОБСЄ підготує експертний висновок до проекту Закону України «Про поліцію і поліцейську діяльність»

В рамках візиту до Варшави для участі у Щорічній зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру відбулася робоча зустріч Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з Директором департаменту прав людини БДІПЛ Снєжаною Бокуліч.

Читати більше...

 

Вимушені переселенці з АР Крим та зони АТО отримуватимуть щомісячну адресну допомогу

Уповноважений з прав людини звертає увагу на те, що відповідно до  постанови № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», адресна допомога буде призначатися особам, які обліковані органами соціального захисту населення, та виплачуватиметься з дня звернення строком не більше, ніж шість місяців.

Читати більше...

 

На запрошення Омбудсмана до України планується прибуття оціночної місії БДІПЛ

В рамках візиту Омбудсмана України до Варшави для участі у Щорічній зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру відбулася зустріч Валерії Лутковської з Директором Бюро Демократичних інститутів та прав людини Міхаелем Лінком.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Єдиний реальний спосіб зменшити потік вимушених переселенців – це змусити Російську Федерацію вивести своїх військових з України»

На цьому наголосила Уповноважений з прав людини під час свого виступу на робочій сесії «Біженці та переміщені особи. Поводження з громадянами інших країн-учасниць», яка проводилась в рамках Щорічної зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру у Варшаві.

Читати більше...

 

Спільна заява Голови парламентського комітету з прав людини та Омбудсмана щодо необхідності термінового законодавчого врегулювання статусу внутрішньо переміщених осіб

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська і Голова Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Валерій Пацкан закликають якнайшвидше розглянути і ухвалити проект Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Необхідно терміново налагодити міжвідомчу координацію задля захисту прав осіб у медичних, пенітенціарних та інтернатних закладах на сході України»

За ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено зустріч за участю представників Державної пенітенціарної служби, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки України, під час якої обговорювалися проблеми із забезпеченням прав людини в закладах різного профілю, які опинилися на неконтрольованій українською владою території на сході України.

Читати більше...

 

Представник Секретаріату Омбудсмана доповів про ситуацію з дотриманням прав ромських внутрішніх переселенців

На запрошення Бюро демократичних інститутів і прав людини та Контактного пункту ОБСЄ з питань рома та сінті завідувач відділу з питань недискримінації Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергій Пономарьов взяв участь у роботі круглого столу з питань прав ромів в Україні, який відбувся у Варшаві в рамках Щорічної наради Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Читати більше...

 

Валерія Лутковська наполягає на внесенні змін до постанови Нацбанку, прийняття якої призвело до блокування проведення розрахунків за лікування та медичне обслуговування українців за кордоном

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до керівництва Національного банку України щодо Постанови №591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», якою передбачено заборону щодо «здійснення розрахунків за імпортними операціями без увезення товару на територію України».

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Чинне законодавство розраховане на мирний час, й до цього часу не прийнято жодного нормативного акта, спрямованого на захист прав дітей в умовах проведення АТО»

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська у своєму зверненні до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

 

Читати більше...

 

Законодавчі механізми доступу до публічної інформації і захисту персональних даних потребують змін, а їх практична реалізація ширшого залучення громадськості

Представники Уповноваженого з прав людини Ірина Кушнір та Маркіян Бем взяли учать у міжнародній конференції «Інформаційне суспільство в Україні: виклики та реформи», присвяченій питанням здійснення реформ, зокрема, у сферах медіа, управління Інтернетом, доступу до публічної інформації та захисту персональних даних.

Читати більше...

 

Комісар РЄ підтвердив факти системних порушень у Криму, на які неодноразово вказувала Валерія Лутковська

Вчора, 1 жовтня 2014 року, у Парламентській асамблеї Ради Європи відбулися дебати щодо кризи в Україні, під час яких обговорювалась поточна ситуація з дотриманням прав людини в країні.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська візьме участь у Щорічній зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відбула до Варшави (Польща) з робочим візитом для участі у Щорічній зустрічі Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру.

Читати більше...

 

Роз’яснення Уповноваженого з прав людини щодо віднесення публічної інформації до службової згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації»

Враховуючи, що на практиці виникає багато спірних питань щодо правильного розуміння і застосування положень Закону в частині обмеження доступу до публічної інформації шляхом віднесення її до службової, на офіційному веб-сайті Уповноваженого опубліковано Роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо віднесення публічної інформації до службової згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», розроблені спільно з Експертною радою при Представникові Уповноваженого з прав людини.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська зустрілась із представниками спільної оглядової місії ЄС–ООН–СБ в Україні

Представники спільної оглядової місії ЄС-ООН-СБ в Україні, яка триває з 29 вересня до 3 жовтня 2014 року, зустрілися з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською та Представниками Уповноваженого.

Читати більше...

 

Ірина Кушнір: «Доступ до публічної інформації зробить нашу владу дійсно прозорою і відкритою для суспільства»

В Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл до Всесвітнього дня «Права знати», який був присвячений питанням реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Читати більше...

   

Валерія Лутковська: «Справа Хайсера Джемілєва яскраво демонструє системність репресивних дій окупаційної влади в АР Крим»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової з відкритим зверненням щодо порушення прав Хайсера Джемілєва та кримськотатарського народу.

Читати більше...

 

Інформація щодо вжитих заходів на виконання положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

27 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Протягом п’ятнадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом Кабінет Міністрів України мав, зокрема, прийняти нормативно-правові акти на виконання цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону, а також забезпечити прийняття органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону, та приведення нормативно-правових актів органів виконавчої влади у відповідність до цього Закону.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 14