Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

1998

Доклад на международной конференции “Права человека для человеческого развития”, г.Ялта, 2–4 сентября 1998 г.

"Предотвращение торговли людьми на законодательном уровне: опыт Украины"

К принятию уголовного законодательства относительно ответствен­ности за торговлю людьми парламент Украины шел четыре года. Как заместитель председателя парламентского Комитета по правам человека я занималась вопросом незаконных международных усыновлений укра­инских детей-сирот, а со временем оказалось, что, по сути, это были действия, связанные с торговлей украинскими детьми-сиротами.

В то время в Украине не было законодательной базы, которая бы предотвращала торговлю детьми.

.

Читати більше...

 

Виступ та відповіді Н.І. Карпачової на запитання при призначенні на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Карпачова Н.І., заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (Алуштинський виборчий округ, Автономна Республіка Крим). Шановний Голово! Шановні народні депутати! Передусім, користуючись можли­вістю, хочу привітати усіх, хто пройшов складну процедуру виборів, побажати успіхів і плідної роботи.

Дякую всім народним депутатам, які впродовж певного часу підтри­мували й підтримують мою кандидатуру для обрання на посаду Уповно­важеного Верховної Ради з прав людини. Я готова відповісти на ваші запитання.

.

Читати більше...

   

Виступ та відповіді на запитання під час обговорення кандидатур на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Карпачова Н.І., заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (Алуштинський виборчий округ, Автономна Республіка Крим).

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Шановні присутні у цьому залі! Сьогодні у нашій державі відбувається подія надзвичайної ваги. Ми, депутати Верховної Ради тринадцятого скликання, маємо визначити, кого оберемо на високу державну посаду Уповноваже­ного Верховної Ради України з прав людини. Це має бути людина, яка захищатиме і наші з вами права, а передусім– права простих громадян. Уповноважений з прав людини має захищати ці права від свавілля державної влади. Сергій Петрович Головатий сказав тільки про виконавчу владу. Справді, саме виконавча влада є найбільшим порушником прав і свобод людини в нашій державі. Але я вважаю, що завдання Уповноваженого – конституційний контроль за дотри­манням у державі прав і свобод людини і захист від свавілля всієї влади.

.

Читати більше...

   

Виступ Н.І. Карпачової на пленарному засіданні Верховної Ради України, 10 грудня 1997 р. "10 грудня - День прав людини"

Майже 50 років тому міжнародна спільнота прийняла Загальну декларацію прав людини. Закріплена в ній концепція прав людини вистраждана багатьма поколіннями людей і знайшла відображення в міжнародних пактах з прав людини. Україна як член і один з фундаторів Організації Об’єднаних Націй брала активну участь у розробленні Загальної декларації прав людини. Верховна Рада України чимало зробила й робить для здійснення реформ у галузі захисту прав людини. Найважливішим є прийняття нової Кон­ституції, яка ґрунтується на міжнародній концепції прав людини.

.

Читати більше...

   

Виступ на Дні уряду у Верховній Раді України, 8 липня 1997 р. "Стан справ у системі охорони здоровя України - питання надзвичайної ваги"

Шановні колеги, за минулий рік скорочено 60 тисяч ліжко-місць у клінічних стаціонарах і 114 посад у лікувальних закладах, а звільнено вже понад 98 тисяч медичних працівників. Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я пан Олександр Коротко, до кінця поточного року планується скоротити ще 61 тисячу ліжко-місць та 30 тисяч медичних працівників.

.

Читати більше...