Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2002

Виступ Уповноваженого з прав людини на засіданні комітетів Верховної Ради України, присвяченому питанням усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 грудня 2002 р. "Сьогодні я знову відчула біль за наших дітей"

Сьогодні я знову відчула біль за наших дітей, як і тоді, коли, буду­чи депутатом, займалася цим питанням. Для розв’язання цих проблем тоді я написала розділ до Кодексу про шлюб і сім’ю щодо усиновлення дітей-сиріт і статті до Цивільного процесуального кодексу України про судовий порядок усиновлення. Потім, як ви знаєте, я внесла низку змін до Кримінального кодексу якраз щодо запобігання торгівлі людьми. Зокрема, цими статтями заборонено посередництво при усиновленні та встановлена кримінальна відповідальність за це, а також за торгівлю людьми.

.

Читати більше...

 

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на прес-конференції напередодні Дня прав людини, Секретаріат Уповноваженого з прав людини, 6 грудня 2002 р. "Ранки я починаю з читання телеграм "Врятуйте мою дитину"

Проблема прав людини сьогодні постає зовсім по-іншому з погляду нових викликів людству у зв’язку з проблемою глобалізації, доміну­ванням транснаціональних корпорацій, які порушують права людини, проблемою, що пов’язана з таким викликом, як тероризм, особливо після подій 11 вересня 2001 року в Америці, і після відомих подій, що трапилися у Москві цього року.

Ситуація у світі є надзвичайно непростою. Немає країни, де б не по­рушувалися права людини. Вона ускладнилася відтоді, як усі відчули, що не існує жодної країни світу, де б людина почувалася захищеною. Ми маємо боротися щодень, щоб було захищене її право на життя і решта фундаментальних прав і свобод людини. Це принципово новий виклик, з яким людство зіткнулося в новому тисячолітті.

.

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого з прав людини на парламентських слуханнях у Верховній Раді України “Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова і цензура в Україні”, 4 грудня 2002 р. "Допоки в Україні зникають журналісти, ми не маємо права мовчати"

Ще задовго до цих парламентських слухань дехто з політиків скеп­тично висловлювався про їх доцільність. Щодо цього маю іншу думку. Допоки зникають в Україні журналісти, допоки руками фіскальних і правоохоронних органів їм закривають рота, ми не маємо права мовчати. Нарешті, голоси Вадима Бойка, Петра Шевченка, Бориса Дерев’янка, Георгія Гонгадзе, Ігоря Александрова та інших мужніх репортерів мов­чати нам права не дають. І ми не мовчимо.

.

Читати більше...

   

Выступление на конференции в Европарламенте по вопросам защиты прав детей, г.Брюссель, Бельгия, октябрь 2002 г. "Вызовы времени в глобализирующемся мире и права человека"

Для меня большая честь и вместе с тем радость обменяться мнениями в столь высокоавторитетной аудитории по одной из ключевых проблем современности – перспективы будущего Европы, которое предстоит строить юным гражданам наших стран. От того, сколько внимания, заботы и поддержки в защите их прав будет предоставлено им сегодня и прежде всего со стороны тех, кто принимает важные политические решения, зависит будущее всего Европейского региона.

.

Читати більше...

   

Выступление на встрече Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека Н.И.Карпачевой и Уполномоченного по правам человека в Российской Федерации О.О.Миронова с председателями комитетов Верховной Рады Украины, 11 сентября 2002 г.

Хочу выразить удовлетворение, что Уполномоченному Верховной Рады Украины по правам человека при поддержке Посольства Рос­сийской Федерации в Украине и при понимании, которое наметилось в государственных структурах страны, удалось провести визит Уполно­моченного по правам человека в Российской Федерации О.О.Миронова на самом высоком уровне – первых лиц страны. Оба уполномоченных обратили внимание Премьер-министра Украины и Председателя Вер­ховной Рады Украины, а через судейский корпус– судей Верховного Суда Украины на проблемы защиты прав человека. Сегодня у нас будет встреча в Конституционном Суде Украины.

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 3