Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2004

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на пленарному засіданні Конституційного Суду України, 24 грудня 2004 р.

За зверненням 46 народних депутатів України 23–24 грудня 2004р. відбулося засідання Конституційного Суду України, на якому, обстоюючи виборчі права громадян на вільне волевиявлення, виступила Уповноважений з прав людини. 25 грудня 2004 року Конституційний Суд у своєму рішенні констатував, що положення Закону України “Про особливості застосу­вання Закону України “Про вибори Президента України” при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року” щодо обмеження голосування громадян поза межами приміщень для голосування (на дому) не відповідають Консти­туції України, тобто є неконституційними. На жаль, таке рішення було прийняте надто пізно. Громадян похилого віку, інвалідів, тяжко хворих, у тому числі й тих, хто перебував у лікарнях, фактично змусили ризикувати своїм здоров’ям, а то й життям заради того, щоб проголосувати.

.

Читати більше...

 

Выступление Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека на 24-м пленарном заседании Межпарламентской ассамблеи государств – участников Содружества Независимых Государств, г.Санкт-Петербург, 4 декабря 2004 г.

Права человека формируются государством, а принадлежат каждо­му от рождения и являются основой человеческого существования и развития. Думаю, что главным правом человека было, есть и остается право на жизнь и человеческое достоинство. В связи с этим позвольте проинформировать наше высокое собрание о том, что 257 украинских парламентариев проголосовали за вывод из Ирака украинского воин­ского контингента. Это означает, что 1600 сыновей Украины вернутся на родную землю из зоны вооруженного конфликта.

.

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого з прав людини біля Верховної Ради України перед учасниками Помаранчевої революції, коли виникла загроза штурму приміщень парламенту України, 27 листопада 2004 р.

Шановні співвітчизники! Хочу звернутися до кожного з Вас, до ваших сердець. Сьогодні в Україні відбуваються надзвичайні події. Україна завдяки зусиллям свого народу стала на шлях демократії. Але не тільки проблеми виборчих перегонів вивели вас сьогодні на вулиці і майда­ни. Довготривалі масові порушення прав людини за роки незалежності України покликали сьогодні народ виборювати свою долю

.

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Верховному Суді України у справі українських моряків судна “Навстар-1”, 12 листопада 2004 р.

Ваша честь! Перед вами на лаві підсудних заслужені люди. Одному з них, ветерану праці, капітану судна “Навстар- 1” уже майже 70 років. І він не може сьогодні за цією решіткою одягнути свої 16 нагород. Чи є їх вина в тому, що держава фактично спонукала їх через безробіття, через украй важку соціально-економічну ситуацію в Україні шукати можливість заробити на кусень хліба за її межами, щоб утримувати свої родини?

.

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на міжнародному семінарі “Причини і наслідки міграції: захист прав людини”, м.Закатекас, Мексика, 14–16 жовтня 2004 р.

Як Омбудсман України я щороку отримую сотні листів від моїх спів­вітчизників, які потрапляють у кризові ситуації за кордоном. Усі вони просять захистити їхні права. Переважна більшість із них – це нелегали (понад 90%). Зрозуміло, що захищати людей з таким статусом, – най­важче. Вони звертаються до Омбудсмана саме тому, що через свою правову незахищеність бояться звертатися до офіційних органів України і тим більше до органів влади країни-перебування.

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 3