Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2005

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на засіданні Колегії Міністерства оборони України,16 грудня 2005 р.

 Запрошення Уповноваженого на засідання Колегії Міністерства обо­рони я сприймаю як бажання керівництва міністерства спільними зу­силлями, з урахуванням досвіду діяльності Омбудсмана України шукати і знаходити шляхи вирішення дуже непростих завдань захисту прав людини у військовій формі. Відповідно до Закону України “Про демократичний цивільний контр­оль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави” Уповноважений є суб’єктом цивільного контролю над Воєнною орга­нізацією і правоохоронними органами держави і має повноваження щодо захисту законних інтересів громадян, які перебувають на службі у Збройних Силах України, інших військових формуваннях, а також осіб, звільнених з військової служби та членів їхніх сімей.

.

Читати більше...

 

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на круглому столі з нагоди Міжнародного дня прав людини в парламентському Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, 9 грудня 2005 р.

Давайте покладемо собі руку на серце і чесно скажемо: чи стала почуватися людина більш захищеною за останні роки, в тому числі за останній рік, з погляду соціального захисту, поваги до людської гіднос­ті, зменшення катувань і насильства під час затримання? За великим рахунком, на жаль, цього не сталося.

.

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на конференції “Україна – 10 років у Раді Європи: досвід та перспективи”, Верховна Рада України, 30 листопада 2005 р.

 Питання вступу України до Ради Європи, найвпливовішої європей­ської організації, яка опікується правами людини, є, безперечно, ціка­вим для абсолютної більшості громадян України. Сподіваюсь, що через засоби масової інформації нам вдасться передати той дух, який панує тут на щирому та відвертому обговоренні. Ми сьогодні демонструємо готовність нашої держави зробити більш потужні кроки на шляху, на який нас закликає вельмиповажна євро­пейська організація, якою є Рада Європи.

.

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на Всеукраїнській нараді “З любов’ю і турботою про дітей”, м.Київ, 29 листопада 2005 р.

Дуже важливо, що сьогодні відбувається серйозна, відверта, щира розмова про дотримання прав дитини в нашій державі. І дуже добре, що нарешті Президент декларує та конкретними справами намагається зрушити з місця проблему, яку ми намагалися зрушити багато років. У цій залі присутні народні депутати, котрі пам’ятають як, починаючи з 1994 року, ми змушені були створювати спеціальну слідчу комісію, а потім розробляти зміни до сімейного законодавства України. Адже питання торгівлі українськими дітьми-сиротами тоді набуло злочинних обертів. Не можна сказати, що ми вже подолали цю нашу проблему і наш спільний біль. Але вже можемо точно констатувати, що курс, який взяла держава на підтримання і захист прав дітей-сиріт, є незворотним.

.

Читати більше...

   

Выступление Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека перед участниками VІ Восточноевропейской конференции солидарности с Республикой Куба, Киевский лечебно-реабилитационный центр имени В.П.Гуца,18 ноября 2005 г.

Сегодня можно сказать о том, что маленькая Куба в условиях 47-летней социальной, экономической, финансовой, политической блокады одерживает успехи. Это происходит потому, что морально и духовно Куба сегодня демонстрирует пример, которому готовы следовать народы планеты. К сожалению, не всегда голос народа может быть услышан. Куба сегодня является духовным примером для всего человечества. Де­монстрируя свой пример, силу духа, свое мужество, Куба сегодня все больше и больше становится духовной родиной всего прогрессивного человечества. Нам, украинцам, безмерно дорога поддержка кубинского народа, который в соответствии со своей государственной программой вот уже 15 лет осуществляет лечение украинских детей-чернобыльцев.

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 4