Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2006

ДЕРЖАВА МАЄ ВШАНУВАТИ УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОЗАХИСНИЙ РУХ

Виступ на урочистих зборах громадськості з нагоди

30-річчя утворення Української гельсінської групи,

Київський міський будинок учителя, 9 листопада 2006 року

Сьогодні пригадується 25-річчя утворення Української гельсінської групи, коли ми  разом з вами і світлої пам'яті тих, хто пішов з  життя, за ці п’ять років, зібралися для того, щоб сказати нашій державі, що діяльність українських правозахисників, які торували шлях до справедливості, честі, людської гідності, свободи слова, свободи пересування, варта поваги, мала б бути пошанована державними органами.

Читати більше...

 

30-а РІЧНИЦЯ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРУПИ СПРИЯННЯ ВИКОНАННЮ ГЕЛЬСІНСЬКИХ УГОД МАЄ БУТИ ВІДЗНАЧЕНА НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ

Виступ на пленарному засіданні Верховної Ради України,
31 жовтня 2006 року

Рік тому, представляючи щорічну доповідь Уповноваженого з прав людини в цій залі, я запропонувала відзначити на державному рівні 30-річчя української групи сприяння Гельсінським угодам.  

Читати більше...

   

УКРАЇНА СТВОРИТЬ ПРЕВЕНТИВНИЙ МЕХАНІЗМ ПОДОЛАННЯ ТОРТУР

Виступ на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України,

21 липня 2006 року

 

Хотілося б, щоб сьогодні в цій залі була абсолютна більшість народних обранців. Але, на превеликий жаль, ми бачимо тільки представників антикризової коаліції та тих представників фракції «Наша Україна», які й по-людськи, і професійно справді вболівають за проблему, що є викликом сучасності. Це проблема подолання тортур.

Учора на засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин було ретельно розглянуто питання ратифікації парламентом Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти тортур. І мені дуже приємно зазначити, що члени нашого комітету одноголосно підтримали внесення проекту закону Президентові України щодо ратифікації зазначеного Протоколу.

Читати більше...

   

ОБЩНОСТЬ ПРИНЦИПИАЛЬНЫХ ПРОБЛЕМ КОНСОЛИДИРУЕТ НАШИ УСИЛИЯ

Выступление на Первой региональной конференцииомбудсманов стран–членов ПАЧЭС,

Стамбул, Турция, 26–27 апреля 2006 года

На конференции обсуждалась роль Омбудсмана в консолидации демократии в обществе. В первый день участники форума с большим вниманием слушали выступление Уполномоченного по правам человека

Представляется чрезвычайно важным продолжить начатый ранее диалог и обсудить с участниками конференции актуальные проблемы укрепления демократии в странах–членах ПАЧЭС, и роль институтов омбудсманов в этих процесах. Несмотря на национальные отличия институтов омбудсмана, все более очевидным становится общность многих принципиальных вопросов и проблем, которые нас всех не только объединяют, но все более консолидируют наши общие усилия. К таким проблемам можно отнести: борьбу с бедностью, транснациональную преступность, терроризм, защиту прав трудящихся-мигрантов, беженцев, право на свободу волеизъявления во время выборов в законодательные и представительные органы наших стран, защиту прав ребенка и преодоление негативного влияния на права человека со стороны транснациональных корпораций (ТНК).

Читати більше...

   

Виступ Уповноваженого з прав людини на 1-му пленумі Вищого Адміністративного Суду України: "Судді системи адміністративного судочинства, мусять у першу чергу виходити з інтересів захисту прав і свобод людини, а не захисту інтересів влади та її чиновників"

altУповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова взяла участь у роботі 1-го пленуму Вищого Адміністративного Суду України. Виступаючи на цьому поважному зібранні еліти суддівського корпусу держави, український Омбудсман зосередилась на актуальних проблемах створення системи адміністративного судочинства в Україні і співпраці між цією гілкою судової влади та інститутом Уповноваженого в плані ефективнішого захисту прав і свобод людини.

.

Читати більше...