Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2007

Виступ Уповноваженого з прав людини на круглому столі "Сучасні проблеми захисту прав людини в Україні: теорія і практика", з нагоди 60-річчя Загальної декларації прав людини і 10-річчя утворення в Україні інституції Уповноваженого, 6 грудня 2007 року

altНаближається 60-та річниця прийняття Загальної декларації прав людини, яка відзначатиметься в грудні 2008 року. Ця подія окреслена тим, що 15 січня 1998 року, рівно 10 років тому, вперше в історії нашої суверенної держави набрав чинності Закон „Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”. А за два місяці, 14 квітня, відбулося обрання Омбудсмана України. Тому для нас цей рік ювілейний подвійно. Це привід разом проаналізувати пройдений шлях, виконання зобов’язань, які Україна взяла, ратифікуючи низку конвенцій ООН і пактів з прав і свобод людини.

.

Читати більше...

 

СВІТОЧ ЛЮДСЬКОЇ ГІДНОСТІ

Виступ з нагоди 285-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди,

селище Чорнухи Полтавської області, 3 грудня 2007 року

        

         Сьогодні ми приїхали на велике свято не тільки полтавської землі, а й усієї України. Сьогодні світ вшановує велетня  не тільки поезії, не тільки прози, не тільки народної мудрості, а велетня людського духу. Людини, яка поєднала в своєму подвижницькому подвигу прагнення кожної людини відчути себе людиною, відчути свою людську гідність.

.

Читати більше...

   

ВОНИ ВІДДАЛИ СВОЄ ЖИТТЯ ЗА МИРНЕ НЕБО ДЛЯ НАЩАДКІВ

Виступ у з нагоди 63-ої річниці визволення України від фашистських загарбників та перепоховання праху воїна-визволителя С.І.Хапікала,

м. Полтава, 28 жовтня 2007 року

Сьогодні – святий день – День визволення нашої рідної української землі від німецько-фашистських загарбників. Якою ціною була завойована ця Перемога, ми з вами знаємо, адже наші діди і прадіди, вдови полеглих воїнів розповідали нам про неї ще з дитинства. Діти війни і сьогодні пригадують це лихоліття. Полтавщина, яка була понад два роки під німецькою  окупацією, коли загинуло майже 20 тисяч славних полтавців і понад 5 тисяч дітей. Полтавці також не змирилися і чинили опір ворогу, створюючи молодіжні організації, зокрема таку, яку очолювала Ляля Убийвовк – Нескорена Полтавчанка. Сьогодні героїчні полтавці приймають на  рідній землі гідного сина, який сиротою пішов на війну і віддав найдорожче – своє життя, аби здолати перешкоди до Перемоги, аби Перемога осяяла мирним небом всю Європу. Він залишився в естонській землі разом з іншими радянськими воїнами, разом з медсестрою, також полтавкою, яка народилася в самому серці полтавської землі – у місті Полтаві, 19-ти річною Оленою Варшавською.

Читати більше...

   

МЕЖДУНАРОДНЫЙ ОПЫТ СОТРУДНИЧЕСТВА МЕЖДУ КОНСТИТУЦИОННЫМИ СУДАМИ И ОМБУДСМАНАМИ В СФЕРЕ ОБЕСПЕЧЕНИЯ И ЗАЩИТЫ ПРАВ ЧЕЛОВЕКА

Выступление на ХII Международной конференции "Международный опыт сотрудничества между конституционными судами и омбудсманами в сфере обеспечения и защиты прав человека",

Армения, Ереван, 6 октября 2007 года

 

Очень важно, что на нашем форуме идет живой обмен мнениями, каким образом через национальные механизмы сделать более эффективной защиту прав человека в наших странах, а также подтвердить нашу приверженность принципу верховенства права и уважения человеческого достоинства.

Главным нарушителем прав человека во все времена было, есть и остается государство. Парадокс, но именно оно и создает механизмы, которые в определенной мере нивелируют эту природу государства, и одновременно призваны защищать права человека и восстанавливать справедливость.

Читати більше...

   

НАЙТИ СВОЕ МЕСТО В БОРЬБЕ ЗА ИСТОРИЧЕСКУЮ ПРАВДУ

Выступление на митинге, посвященном 65-летию Молодой гвардии,

г.Краснодон Луганской области, 21 сентября 2007 года

15 лет назад мы отмечали 50-ю годовщину Молодой гвардии. Мы были счастливы видеть в живых трех молодогвардейцев. Сегодня, к сожалению, их уже не осталось никого в живых. На этом святом месте, возле могил молодогвардейцев, по-особому ощущается связь времен. По-особому ощущается тот подвиг, который совершила молодежь Краснодона во имя светлого будущего, во имя мира на земле. Да, эти мальчишки и девченки были похожи на вас, дорогая наша молодежь. Самому младшему было 14, а старшим – 19–20 лет. Но никто из них не дрогнул. Они понимали, что самое страшное – не смерть. Самое страшное – это страх, ибо он ведет к предательству.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 3