Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2011

Виступ на Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини за участю Президента України, 27 жовтня 2011 р.

Шановні учасники та учасниці нашої наради!

Доля дітей, захист їхніх прав, людської гідності, створення для гармонійного розвитку кожної дитини всіх умов – об’єднує сьогодні все українське суспільство і є головним завданням нашої держави. Аналіз реального стану забезпечення прав дитини в Україні як результат системного, багаторічного моніторингу, зокрема на основі звернень до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини самих дітей і в інтересах дітей (а це щорічно тисячі звернень), був представлений мною в грудні 2010 року у Спеціальній доповіді «Стан дотримання та захисту прав дитини в Україні», присвяченій 20-й річниці ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини.

.

Читати більше...

 

Доповідь Уповноваженого з прав людини "Захист прав людини у боротьби з тероризмом" на міжнародній конференції «Притягнення терористів до суду: сприяння досягненню європейських стандартів та обмін передовим досвідом», 25 жовтня 2011 р.

Світовий тероризм перетворився на загальнолюдське лихо, що не знає кордонів. Він становить одну із найсерйозніших загроз для міжнародного миру і безпеки та є головною загрозою фундаментальним правам людини. Протистояти цій загрозі можна лише об’єднавши зусилля. Щоб запобігти тероризму, викорінити його джерела, треба детально розібратися з причинами, які його породжують і зрозуміти витоки цього страшного виклику сучасності.

 Тероризм як явище постійно і радикально змінює форми, обирає дедалі  нові об’єкти і стосується майже кожної людини, у якому куточку планети вона б не жила. Однією з сучасних найбільш жорстоких форм тероризму є  піратство як прояв морського тероризму, що став новим викликом глобалізованому світу.

Читати більше...

   

Виступ на Міжнародному круглому столі «Створення Національного превентивного механізму проти тортур в Україні», 18 жовтня 2011 року, м. Київ

 Безперечно, цей круглий стіл є також продовженням  довготривалої, багаторічної роботи, передусім  українських правозахисних організацій. Сьогодні тут присутні найактивніші представники цих організацій. Дякую вам, шановні колеги за те, що ви віддаєте частину свого життя надзвичайно гострій проблемі сьогодення – захисту прав  громадян, які постраждали від тортур,  насильства  і приниження людської гідності. Хочу подякувати й представникам органів влади, які беруть участь у нашій роботі.  

Читати більше...

   

Виступ на парламентських слуханнях "Про реформування системи органів Міністерства внутрішніх справ України і впровадження Європейських стандартів", 5 жовтня 2011 р.

Нагадаю, що Уповноважений з прав людини є суб’єктом цивільного контролю над військовою організацією і правоохоронними органами. Тому хочу зазначити з цієї трибуни, що навіть за відсутності належного фінансування і матеріально-технічного забезпечення, часто ціною неймовірних зусиль, а інколи й життя працівники міліції виконують свої обов’язки з охорони громадського порядку, захищаючи права наших громадян.

У День української міліції, 20 грудня 2010 року я внесла подання до Прем’єр-міністра України з проханням забезпечити права працівників органів внутрішніх справ на державні гарантії соціального захисту. Я отримала позитивну відповідь, і ви знаєте, що відбулося певне збільшення бюджетних видатків порівняно з  попереднім роком.

Читати більше...

   

Выступление на церемонии открытия четвертого Пекинского форума по правам человека "Культурные традиции, ценности и права человека", 21.09.2011 г., г. Пекин, КНР

Нынешний четвертый Пекинский форум по правам человека обсуждает важнейшие темы по глубинным основам международной системы прав человека. Человеческое достоинство является краеугольным камнем, на котором строится вся система прав человека.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 4