Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Інші

Брифінг Омбудсмена України Валерії Лутковської та учасників Коаліції громадських організацій "За доступ до публічної інформації!"

Завтра, 7 червня 2012 року, об 11.00 в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини за ініціативи Коаліції громадських організацій "За доступ до публічної інформації!" розпочнеться  робоча нарада.

Читати більше...

 

Омбудсмен Валерія Лутковська зустрінеться з вихованцями спеціальної школи-інтернату №15 міста Києва

Завтра, 1 червня  2012 року,  о 10.30  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів "Спеціальна Олімпіада України" на базі  спеціальної школи-інтернату №15 міста Києва проведуть зустріч з вихованцями та педагогами, присвячену Міжнародному дню захисту дітей.

Читати більше...

 

Представники Омбудсмена взяли участь у "круглому столі" щодо участі релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики

У парламентському  Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відбувся «круглий стіл», присвячений участі релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики.  У ньому  взяли участь народні депутати України, представники Омбудсмена,  Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Державної пенітенціарної служби, Верховного суду, Асоціації українських правників, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, неурядових організацій, священнослужителі, які опікуються місцями позбавлення волі. Цей захід фактично став  демонстрацією політичної волі парламенту України підтримати представників церкви у їхньому прагненні  активно долучатися до  розробки законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики.

Читати більше...

 

Представники Секретаріату Омбудсмена відвідали Полтавську обласну клінічну психіатричну лікарню

Представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали дитяче відділення Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева, в якому наразі на лікуванні знаходяться 16 дітей.  

Читати більше...

 

Валерія Лутковська створює Консультативну раду при Уповноваженому з прав людини

alt23 травня 2012 року відбулася робоча зустріч  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з представниками неурядових громадських  організацій.

"Як і передбачено законом, я ухвалила рішення створити Консультативну раду при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Це потрібно було зробити ще 14 років тому, коли був створений інститут омбудсмена. Для мене питання формування  Консультативної ради є одним з пріоритетних, оскільки дає можливість вести прямий діалог з представниками неурядових громадських  організацій", – заявила  Омбудсмен Валерія Лутковська.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська відвідає з робочим візитом Полтавську область

Завтра, 24 травня 2012 року, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська здійснить робочий візит до  Полтавської області. Омбудсмен відвідає заклади Міністерства внутрішніх справ України, Державної пенітенціарної служби України, а також зустрінеться з представниками регіональних неурядових громадських організацій, які займаються правозахисною діяльністю.

Читати більше...

 

В День безоплатної правової допомоги в офісі Омбудсмена консультуватимуть юристи

В рамках Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги в п'ятницю, 25 травня, в приміщенні Секретаріату Омбудсмена можна буде отримати безкоштовну юридичну консультацію адвокатів, які співпрацюють із Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Таким чином офіс Уповноваженого з прав людини долучається до Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги, який пройде 25 травня 2012 року в усіх містах України. Адвокати вестимуть прийом громадян у приміщенні Секретаріату Уповноваженого з прав людини за адресою: вул. Інститутська, 21/8, з 10 до 17 години. Консультації надаватимуться в порядку живої черги.

Читати більше...

 

У середу, 23 травня, Валерія Лутковська зустрінеться з представниками неурядових громадських організацій

23 травня 2012 року відбудеться робоча зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з представниками неурядових громадських організацій.  

Читати більше...

 

Брифінг Омбудсмена України Валерії Лутковської та правозахисника Євгена Захарова

altЗавтра, 23 травня 2012 року,  о 17.00 в офісі  Омбудсмена України за адресою  (Київ, вулиця Інститутська, 21/8) по завершенні робочої зустрічі Уповноваженого з прав людини з представниками неурядових організацій розпочнеться брифінг за участю Омбудсмена Валерії Лутковської та голови Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова.

Читати більше...

 

21 травня о 18.00 Омбудсмен Валерія Лутковська візьме участь у прямому ефірі "Радіо-Ера" у програмі "Від першої особи"

Сьогодні, 21 травня, о 18.00 Омбудсмен Валерія Лутковська візьме участь у прямому ефірі "Радіо-Ера" у програмі "Від першої особи". Тема розмови: "Основні завдання, які ставить перед собою Уповноважений Верховної Ради України з прав людини".

Читати більше...

 

Зустріч Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з учасниками форуму «Української правди»

titleУ офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася зустріч Омбудсмена  Валерії Лутковської з учасниками форуму "Української правди". Валерія Лутковська  ознайомила їх з роботою Секретаріату Уповноваженого з прав людини, розповіла про плани щодо його реформування, а також обговорила пріоритетні завдання діяльності Омбудсмена України.

Читати більше...

 

День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу – це урок жертовної боротьби народу за право жити на рідній землі

 Сьогодні, 18 травня 2012 року,  Україна відзначає День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу – однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії. 68 років тому понад 180 тисяч кримських татар  тоталітарна влада  безпідставно звинуватила у співпраці з нацистською Німеччиною під час Великої Вітчизняної війни та примусово, у нелюдських умовах, вивезла з Батьківщини до Узбекистану, Киргизії та Казахстану. Це було не лише брутальним порушенням  права людини ­­на життя, здоров'я  і свободу,  а й  антигуманним актом проти права цілого народу на самоідентифікацію та щастя жити на рідній землі.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська озвучила головні завдання на посаді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

altГоловні завдання та пріоритетні напрями діяльності на посаді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини озвучила на зустрічі з журналістами Валерія Лутковська.

"Я налаштована рішуче припинити політизацію роботи офісу Омбудcмена, – заявила Валерія Лутковська. – В Україні 46 мільйонів громадян, які потребують захисту своїх прав, тож увага Уповноваженого з прав людини не може зосереджуватися переважно на політиках. Це зрештою порушення прав, дискримінація переважної більшості співгромадян у їхньому праві звернутися до Омбудсмена по допомогу і отримати її.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська представила представників Омбудсмена за напрямами

Сьогодні, 17 травня 2012 року, в офісі Омбудсмена України під час прес-ланчу Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська представила журналістам висококваліфікованих фахівців – представників Уповноваженого з прав людини.  «Хто б не обіймав посаду Уповноваженого з прав людини, якою б амбітною та працездатною не була ця людина, вона не зможе оперативно та ефективно реагувати на всі звернення про порушення прав людини, які надходять до Уповноваженого. Тому моя мета – запровадження інституту представників з конкретних напрямів задля практичної реалізації нової політики діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та його Секретаріату – політики прозорості та відкритості», –  констатувала  Омбудсмен Валерія Лутковська.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська розпочинає публічне обговорення запровадження інститу представників Омбудсмена за напрямками

З метою практичної реалізації нової політики діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та його Секретаріату – політики прозорості та відкритості – Омбудсмен Валерія Лутковська прийняла рішення винести на громадське обговорення  запровадження інституту представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з конкретних напрямів.

.

Читати більше...

 

В Офісі Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської відбудеться зустріч з учасниками форуму "Української правди" та представниками ЗМІ

У четвер,  17 травня 2012 року, о 12.00 в Офісі Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської відбудеться зустріч з учасниками форуму "Української правди" та представниками ЗМІ.

.

Читати більше...

 

Офіс Омбудсмена України відчиняє двері

У четвер,  17 травня 2012 року,  о 12.00 в Офісі Омбудсмена Валерії Лутковської за адресою місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8 відбудеться прес-ланч з представниками ЗМІ.

.

Читати більше...

 

Співчуття Омбудсмена України у зв'язку з кончиною Заслуженого журналіста України Ігора Лубченка

Колективу Національної спілки журналістів України

                                        01001, Київ, Хрещатик, 27а

З гострим душевним болем сприйняла сумну звістку про  кончину Заслуженого журналіста України Ігора Федоровича Лубченка.

Пішла у вічність прекрасна талановита людина,  видатний публіцист, полум’яний патріот, впливовий громадський діяч,  блискучий професіонал, самовідданий захисник свободи слова в Україні.

.

Читати більше...

 

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська взяла участь в урочистостях, присвячених Дню Перемоги

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська на запрошення голови Дарницької районної в місті Києві держадміністрації Сергія Вітковського взяла  участь у святкових заходах  з нагоди Дня Перемоги. Зокрема, виступила на   мітингу біля «Монумента Мужності» на Привокзальній площі, звідки розпочалася   урочиста хода до Парку культури та відпочинку «Партизанська слава». Омбудсмен України Валерія Лутковська cердечно привітала славних воїнів-визволителів, ветеранів Дарницького району та всіх киян  з 67-ю річницею Перемоги над фашизмом.

.

Читати більше...

 

Вітання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Днем Перемоги

altШановні співвітчизники!

Дорогі ветерани Великої Вітчизняної війни!

Щиро та сердечно вітаю вас із Днем Перемоги – хвилюючим святом, велич якого не згасне ніколи. 

Цього  світлого  травневого дня  ми з вдячністю  схиляємо голови перед безсмертним подвигом героїв. Вони на полі бою та в тилу своєю   жертовною відданістю патріотичному обов’язку, незламною мужністю та безмежною любов’ю до Вітчизни вибороли майбутнім поколінням право на життя та щастя жити під мирним небом. 

.

Читати більше...

 

Рахунковою палатою України заплановано проведення перевірки діяльності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомляє, що Рахунковою палатою України заплановано проведення перевірки діяльності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

.

Читати більше...

 

Увага ЗМІ! Брифінг за участю працівників Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини для представників ЗМІ

Сьогодні, 8 травня 2012 року, о 11.00 в офісі Уповноваженого з прав людини за адресою місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8 на численні прохання журналістів відбудеться брифінг за участю працівників Секретаріату Уповноваженого з прав людини Ситника Ю.В., Сєліна В.С. щодо перевірки, яку проводить прокуратура на підставі заяви Карпачової Н.І. стосовно наданої нею інформації щодо застосування сили співробітниками Качанівської виправної колонії до Тимошенко Ю.В.

.

Читати більше...

 

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська візьме участь в урочистостях з нагоди Дня Перемоги у Дарницькому районі м.Києва

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська на запрошення голови Дарницької районної в місті Києві держадміністрації Сергія Вітковського візьме участь у святкових заходах  з нагоди Дня Перемоги. Зокрема, у  мітингу біля «Монумента Мужності» на Привокзальній площі (початок о 12.00), звідки о 13.00 розпочнеться   урочиста хода до Парку культури та відпочинку «Партизанська слава». Валерія Лутковська cердечно привітає славних воїнів-визволителів, ветеранів Дарницького району та всіх киян  з 67-ю річницею Перемоги над фашизмом.

.

Читати більше...

 

Брифінг Омбудсмана України Валерії Лутковської для представників ЗМІ

Сьогодні, 7 травня 2012 року, о 15.50 в офісі Омбудсмана України за адресою місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8 розпочнеться  брифінг Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської щодо поширеної деякими ЗМІ недостовірної  інформації про обшуки у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та масові звільнення працівників.

.

Читати більше...

 

Заява прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської

altПрес-служба Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської заявляє: поширена деякими ЗМІ інформація щодо обшуків у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та масових звільнень працівників не відповідає дійсності.

Служба безпеки України жодних слідчих дій або обшуків в офісі Уповноваженого з прав людини не проводила. Відповідна заява з цього приводу раніше була оприлюднена й прес-секретарем СБУ Мариною Остапенко.

Читати більше...

 

Перший заступник Голови ВР України Адам Мартинюк представив Секретаріату нового Уповноваженого з прав людини Валерію Лутковську

 

altСьогодні Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Іванович Мартинюк представив колективу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України нового Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковську Валерію Володимирівну.  

 

 

.

Читати більше...

 

Постанова Верховної Ради України Про призначення Лутковської В.В. Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про призначення Лутковської В.В. Уповноваженим
Верховної Ради України з прав людини

.

Читати більше...

 

Терміновий брифінг Омбудсмана України Ніни Карпачової

Сьогодні, 25 квітня 2012 року, о 10.45 в офісі Омбудсмана України за адресою місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8 відбудеться терміновий брифінг Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової.

Контактний телефон: моб. 050- 441-27-01.

 .
 

Ветерани України: «Діяльність Ніни Карпачової на посаді Уповноваженого з прав людини має бути продовжена»

29 березня 2012 року в Києві відбувся черговий VI з'їзд Організації ветеранів України – найвпливовішої громадської організації, яка об’єднує ветеранів війни, праці, військової служби і дітей війни. Цей представницький форум, у  роботі якого взяли участь,  вшановуючи ветеранів, Президент України Віктор Янукович і Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, відзначив знаменну дату – 25-річчя Організації ветеранів України .

Читати більше...

 

Ніна Карпачова 29 березня 2012 р. звернулася до керівництва Київської прокуратури із запитом надати інформацію з приводу причин смерті журналістки СТБ Ярослави Мацієвської, керівника проекту "Моя правда"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини 29 березня 2012 р. звернулася до керівництва Київської прокуратури із запитом надати вичерпну інформацію з приводу причин та обставин смерті журналістки телеканалу СТБ Ярослави Мациєвської.

Про смерть Ярослави Мациєвської, керівника проекту  "Моя правда" стало відомо  з повідомлень засобів масової інформації 28 березня 2012 р.

 

Ніна Карпачова: «Наруга над життям і гідністю Оксани Макар об’єднала суспільство, закликаючи до встановлення справедливості»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова з гострим душевним болем сприйняла сумну звістку про смерть у Донецькому опіковому центрі 19-річної Оксани Макар, яку в ніч з 8 на 9 березня 2012 року  у місті Миколаєві троє зловмисників  зґвалтували, намагалися задушити та спалити заживо на будівельному майданчику.

Лікарі з Миколаєва, Києва, Донецька  зробили все можливе й неможливе, аби не згасла надія на те, що подароване Господом життя Оксани буде врятовано. Правда про цей звірячий злочин наруги над життям, здоров’ям і жіночою гідністю сколихнула українське суспільство, об’єднавши його для встановлення справедливості у цій резонансній трагедії.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Атена Пашко – вірна донька України, яка мужньо виборювала її незалежність»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова висловила глибокі співчуття рідним, близьким і сподвижникам нашої видатної співвітчизниці Атени Пашко.

У телеграмі співчуття Омбудсмана України, зокрема,  йдеться:

«З гострим душевним болем сприйняла сумну звістку про  кончину відомої громадської діячки, соратниці і дружини В’ячеслава Чорновола Атени-Святомири Пашко, яка була для лідера Народного Руху України і другом, і музою, і берегинею.  

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова вимагає відкритості розгляду справи про вбивство Георгія Гонгадзе

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова продовжує здійснювати провадження у резонансній справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.  

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Уся Україна щиро вболіває за здоров’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова відвідала у лікарні Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Ніна Карпачова зазначила: уся Україна щиро вболіває за здоров’я Блаженнішого і бажає йому якнайшвидшого одужання. Віруючи громадяни України потребують його першосвятительської опіки.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Треба створити всі умови, аби жінка повною мірою проявляла свої здібності та почувалася щасливою»

Вітаючи співвітчизниць з Міжнародним днем боротьби за права жінок і миру, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова зазначає: становище жінки є віддзеркаленням суспільних процесів. Від того, який вона має статус, наскільки незалежна економічно та захищена соціально, багато в чому залежить сьогодення і майбутнє країни.

Читати більше...

 

Комітет з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не підтримав кандидатуру Валерії Лутковської

         6 березня 2012 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Відповідно до статті 6  Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" Комітет розглянув кандидатури Євгена Захарова та Валерії Лутковської, висунуті групами народних депутатів України на посаду Уповноваженого з прав людини, на їх відповідність вимогам, передбаченим  статтею 5 зазначеного  Закону,  а також  про  відсутність  причин,  які  б перешкоджали зайняттю ними цієї посади.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Андрій Бенкендорф до кінця своїх днів був вірним Правді – і в житті, і в кіно»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна  Карпачова з відчуттям глибокої скорботи сприйняла звістку про передчасну кончину українського кінорежисера Андрія Бенкендорфа.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова – Євгену Березняку: «Ви наче Прометей подарували нам святий вогонь Перемоги, а нині вчите переможно долати будь-які життєві перешкоди»

 

Сьогодні, 25 лютого 2012 року, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова привітала Героя України, всесвітньо відомого  розвідника майора Вихоря Євгена  Березняка  із 98-м Днем народження.

Читати більше...

 

Лист Голови спілки жінок України М.Орлик Голові Верховної Ради України Литвину В.М.

До прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла копія листа голови Спілки жінок України Марії Орлик, адресованого Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину. За погодженням з Марією Орлик розміщуємо це звернення на сайті Омбудсмана України.

Читати більше...

 

Академік Борис Олійник – спікеру Володимиру Литвину: «Саме завдяки Ніні Карпачовій інституція Омбудсмана України стала дієвим інструментом захисту прав людини»

Голова Українського Фонду культури, академік Національної академії наук України Борис Олійник звернувся до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина із пропозицією підтримати кандидатуру  Ніни Карпачової на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читати більше...

 

Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні розміщено в розділі Документи.  

Читати більше...

 

Ніна Карпачова висловила глибоке співчуття у зв’язку з загибеллю людей у ДТП на Рівненщині

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова в телеграмі на ім’я голови Рівненської обласної державної адміністрації Василя Берташа та голови Рівненської обласної ради Юрія Кічатого  висловила глибокі співчуття  рідним та близьким загиблих  у  дорожньо-транспортній трагедії, яка сталася  19 січня 2012 року.

  У телеграмі співчуття Омбудсмана України, зокрема, зазначається:

"З гострим душевним болем сприйняла  звістку про жахливу дорожньо-транспортну пригоду –  зіткнення мікроавтобуса з вантажівкою на другому кілометрі  автодороги західного під'їзду до Рівного.  Трагедія забрала життя дев’ятьох людей, в тому числі однієї дитини,  а також призвела до травмування вісьмох пасажирів, зокрема шістьох дітей.

Читати більше...

 

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з нагоди Дня прав людини

Шановні співвітчизники!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня прав людини, який щороку відзначається у світі 10 грудня.

Через 63 роки, що минули з часу прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, слід відзначити  незмінну сучасність та актуальність цього основоположного міжнародного документа ХХ століття, який визначив повагу до  гідності, прав і свобод людини  як пріоритет розвитку людства.

Читати більше...

 

Підтримуємо позицію обурених чорнобильців

Учасники мітингу протесту чорнобильців біля будинку Кабінету Міністрів України 16 листопада 2011 року глибоко обурені поширеною агентством УНІАН та передрукованою у деяких ЗМІ неправдивою інформацією, яка принижує честь і гідність кожного  чорнобильця та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової.
 

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова дякує всім, хто надав допомогу постраждалим у ДТП на Рівненщині

altУповноважений з прав людини Ніна Карпачова висловила глибоку вдячність усім, хто занепокоївся повідомленнями у ЗМІ про дорожньо-транспортну пригоду у Рівненській області 7 жовтня, внаслідок чого постраждали четверо людей. ДТП сталося, коли колона автомашин у супроводі працівників Державтоінспекції поверталася до Рівного з відкриття у Дубровицькому районі територіального центру соціального обслуговування інвалідів та літніх людей.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Володимир Буткевич – із когорти тих, хто наблизив Україну до європейських стандартів»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова привітала відомого вченого-правника, доктора юридичних наук, професора, члена Світового конгресу українських юристів, заслуженого юриста України, першого представника нашої держави у Європейському Суді з прав людини Володимира Буткевича з його 65-річчям.

Читати більше...

 

Представник Омбудсмана України виїхав на Рівненщину на місце трагедії, де у пожежі живцем згоріли 16 нерухомих літніх людей

У зв’язку з трагедією у селі Біле на Рівненщині, де від пожежі, що сталася у будівлі Дубровицького районного територіального центру по соціальному обслуговуванню інвалідів постраждало 27 осіб, із яких 16 нерухомих людей похилого віку згоріли живцем, а 11 осіб отримали опіки різного ступеня тяжкості, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова висловила співчуття рідним і близьким загиблих та постраждалих літніх людей.

Читати більше...

 

Морська громадськість в Одесі підтримала ініціативи Омбудсмана України щодо захисту прав моряків

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова виступила з доповіддю в Одесі на Міжнародній конференції «Гуманітарна відповідь морському піратству». Цей представницький форум був організований Міжнародною федерацією транспортних робітників (ITF), Федерацією морських профспілок України за участі широкої морської громадськості країни. Присутніх привітали мер Одеси Олексій Костусєв і народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Юрій Крук.

У сучасному глобалізованому світі серед загроз порушенню прав людини на життя і здоров'я украй небезпечною стала така форма міжнародного тероризму, як піратство, на що світова спільнота досі не знайшла адекватної відповіді. Морський тероризм – один із найгостріших викликів сучасності – в Україні насамперед торкнувся одеситів.

Читати більше...

 

Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ посилить контроль за своєчасним розглядом кримінальних справ, як того вимагала Ніна Карпачова

Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, розглянувши подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової Генеральному прокуророві України Віктору Пшонці та голові Ради суддів України Ярославу Романюку про порушення місцевими та апеляційними судами міста Києва і Київської області права людини на свободу та особисту недоторканність і розгляд справи упродовж розумного строку,  направив листа Головам апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Місія журналіста – будити совість нації та сприяти консолідації суспільства"

З нагоди Дня журналіста Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова привітала 18-тисячну армію членів Національної спілки журналістів, усіх працівників вітчизняних засобів масової інформації та ветеранів української журналістики з професійним святом. У зверненні на ім’я Голови Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка, зокрема, зазначається: "Як Омбудсман України високо ціную благородну місію і покликання працівників пера, мікрофона і телекамери – будити совість нації, правдивим словом впливати на формування життєвої позиції громадян, беззастережно захищати демократичні надбання, конституційні права та свободи людини."

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Яскрава доля Євгена Березняка – це не лише подвиг розвідника, а й вірність покликанню педагога та безмежна любов до життя»

altСьогодні, напередодні всенародного свята Великої Перемоги над фашизмом, на запрошення Омбудсмана України Ніни Карпачової до Будинку прав людини завітав Герой України Євген Березняк – легендарний розвідник, знаменитий майор Вихор, один із незламної когорти героїчного покоління визволителів Європи від коричневої чуми, заслужений учитель України, Почесний академік Академії педагогічних наук України. До численних бойових і трудових нагород Євгена Степановича додалася вручена Ніною Карпачовою Відзнака Уповноваженого з прав людини «За мужність».

Читати більше...

 

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова привітала народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка

.

Читати більше...

 

14 січня Президент України Віктор Янукович зустрівся з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Ніною Карпачовою

Під час зустрічі йшлося про  стан дотримання прав і свобод людини в Україні. На прохання Президента Ніна Карпачова подала своє бачення найбільш проблемних моментів у цій сфері.

Особливу увагу співрозмовники приділили підготовці до 20–річчя ратифікації Україною Конвенції ООН з прав дитини. Президент, зокрема, говорив про те, як захистити найбільш обездолених дітей. І висловив думку про потребу спеціальної широкої амністії і помилування для дітей, які перебувають за гратами.

.

Читати більше...

 

Офіційні видання Омбудсмана України Ніни Карпачової стали надбанням Російської державної бібліотеки

Омбудсман України Ніна Карпачова отримала листа від Російської державної бібліотеки, в якому керівництво колишньої знаменитої «Ленінки» висловлює «глибоку вдячність за люб’язно надані у дар книги», а саме – серію офіційних видань Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, серед яких і нещодавно представлена у парламенті Спецдоповідь «Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини» з нагоди 60-річчя Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.  

.

Читати більше...