Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

1998

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Від декларації до дійсного захисту" газеті «Освіта України», 9 грудня 1998 р.

14 квітня, вперше в історії нашої держави було створено новий конституційний корпус і нову конституційну посаду – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. На цю посаду парламент обрав заслуженого юриста України, автора чотирьох законопроектів, відомого в нас у державі та за її межами правозахисника Ніну Карпачову. .

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Захист прав конкретної людини - вище, ніж захист прав самої держави" газеті «Вісті», 10 грудня 1998 р.

14 квітня, вперше в історії нашої держави було створено новий конституційний корпус і нову конституційну посаду – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. На цю посаду парламент обрав заслуженого юриста України, автора чотирьох законопроектів, відомого в нас у державі та за її межами правозахисника Ніну Карпачову.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Я робитиму все, щоб влада виконувала закони" газеті «День», 1 грудня 1998 р.

Зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою відбулася в день народження цієї інституції. Сім місяців — термін критичний для будь-якого новонародженого, але у цей час кажуть: житиме. Поза випробуванням байдужістю влади, фінансовим голодом, у офісі Уповноваженого йде щоденна робота. Сьогодні питання номер один — допомога дітям-сиротам Закарпаття, що відбувається за спільним терміновим проектом з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Робітничій газеті": "Омбудсман, якого любить влада, поганий омбудсман",28 жовтня 1998 р.

За порівняно невеликий термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини популярність цієї енергійної чарівної жінки різко зросла. Її голос дедалі частіше звучить по радіо, телебаченню, з трибун різних форумів... Дивуєшся її напористості й сміливості. Їй доручено роботу, посильну, можливо, тільки міфічному Гераклу: чистити авгієві стайні нашого правового безладдя. Вона не сподівається на любов влади. Адже посада омбудсмана зобов'язує без кінця її смикати в разі зазіхання на права людини. А от поваги влади до себе Ніна Карпачова вже добилася. Повага до омбудсмана — це повага до наших з вами прав.

.

Читати більше...

 

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Народний правозахисник завжди в опозиції до влади" газеті "Голос України" , 26 вересня 1998 р.

–  Ніна Іванівна, процедурне «чистилище» для вас залишилося позаду.

–        Якщо ви натякаєте на відчуття «райської насолоди», то для нього немає підстав. Уповноважений Верховної Ради з прав людини, особливо в нинішніх умовах, швидше приречений на «пекельні муки». Втім, для мене це не стало несподіванкою. Скажу відверто,   відстоювала права людини на різних рівнях і до нинішньої посади. Навіть якщо мене не вибрали б Уповноваженим, це не мало б принципово важливого значення для моєї життєвої позиції: я все одно займалася б цими проблемами. Для мене значно важливіше, що, нарешті, в Україні введений інститут омбудсмана. Це безперечний крок вперед на шляху до правової держави. .

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Правозахисник представляє інтереси людини" газеті «Урядовий кур’єр», 29 серпня 1998 р.

В Україні створено інститут омбудсмана (народного правозахисника). Чотири місяці посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини обіймає заслужений юрист України Ніна Карпачова. У квітні Верховна Рада ХІІІ скликання 276 голосами обрала її на цю високу державну посаду. Запровадження інституції омбудсмана для нас явище нове, хоч у багатьох державах суспільство завдячує нормальними відносинами між людиною і владою саме існуванню такої структури. Ми робимо перші кроки на шляху створення громадянського суспільства європейського зразка. Тому важливим напрямом роботи омбудсмана є захист прав і свобод людини, з одного боку, а з іншого — він покликаний контролювати дії усіх гілок влади та посадових осіб різних рівнів, аби запобігти порушенню ними прав людини. Про це розмова нашого кореспондента з Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою. 

.

Читати більше...

 

Газета «День»,9 липня 1998 р.: "Байдужістю влади проходить випробування інститут уповноваженого з прав людини"

 Учора нарешті відбулася перша робоча зустріч уповноваженого з прав людини з Президентом України Леонідом Кучмою. Коментуючи результати зустрічі кореспонденту «Дня», Ніна Карпачова в ексклюзивному інтерв’ю сказала, що Президент пообіцяв усіляку підтримку, дотримуючись, перш за все, принципу незалежності цієї структури. 

.

Читати більше...