Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

1999

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Сучасний Китай очима українського Омбудсмана", "Робітнича газета" 6 жовтня 1999 р.

                                                                                                                                   alt 

Офіційний візит Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до Китайської Народної Республіки викликав підвищений інтерес як вітчизняної, так і світової громадськості. Уперше офіційну особу України запрошено відвідати Тибет. Уперше європейському омбудсману довірено вивчити та проаналізувати стан дотримання і захисту прав людини в КНР, у тому числі в автономному районі Тибет. «Зухвалим», «унікальним», «інтригуючим» — так назвали це запрошення політики і журналісти. І це зрозуміло, здавалося б, закритий, недоступний, утаємничений Китай раптом чомусь каже: ласкаво просимо, приїздіть, дивіться, аналізуйте, оприлюднюйте. Що сталося?

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека "Нарушение прав человека угрожает национальной безопасности", газета «Донецкий кряж», 9–15 сентября 1999 г.

 altПробираться к Нине Карпачевой на интервью пришлось через вавилонское столпотворение. У входа в подъезд Верховной Рады Украины толпились десятки обиженных, которые пришли сюда, чтобы найти защиту у Уполномоченной Верховной Рады Украины по правам человека. Но ходу им дальше нет, охрана в здание парламента людей не допускает. Сотрудники Cекретариата ведут прием прямо на лестнице. Здесь и начался наш разговор с Ниной Карпачевой

.

Читати більше...

 

Газета "День", 10 вересня 1999 р.: "У Раді Європи забракували державну доповідь України про становище ув'язнених"

Як заявила Ніна Карпачова, Уповноважений ВР з прав людини, Комітет із запобігання катуванням Ради Європи визнав неприйнятною державну доповідь України про умови утримання ув'язнених. Це перша державна доповідь України, підготовлена на вимогу ратифікованої Україною Європейської конвенції з запобігання катуванням. Метою конвенції є постійний моніторинг за дотриманням державами-учасницями вимог документа: перешкоджання всім видам тортур, нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню та покаранню.

.

Читати більше...

 

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Нелегка доля українських полонянок" газеті "Крок", травень 1999 р.

Масовий виїзд молодих українок за межі держави дедалі зростає. Їдуть за великим заробітком нелегально, за підробленими паспортами, правдами і неправдами перетинаючи кордони. Згодом вони опиняються у руках спритних ділків, які примушують дівчат до проституції, експлуатують, а за непокірливість навіть убивають. У тюрмах багатьох країн, переважно Німеччини, Італії, Ізраїлю, Греції, Туреччини, США, чекають вироку суду молоді дівчата і жінки з України. Вони залишали свою Батьківщину зі сподіваннями на краще, а тепер, без правової допомоги і документів, які сутенери у них відбирають, дорога назад надто складна. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна КАРПАЧОВА неодноразово зустрічалася з українськими полонянками за кордоном, сприяла поверненню дівчат додому.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Керуватися почуттям справедливості і власної совісті", газета «Людина і влада», січень 1999 р.

 — Ніно Іванівно, насамперед, мабуть, почнемо із Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». Читачам «Людини і влади» буде цікаво знати: що конкретно ви можете? Адже в нашій юридичній літературі йдеться про те, що в розвинутих країнах омбудсман (народний правозахисник) займається захистом прав людини, але при цьому він позбавлений можливості коригувати рішення відповідних органів, і його подання юридично не зобов'язують їх. А що в нас?

— У статті 13 закону визначено права Уповноваженого з прав людини. Це і право безвідмовного прийому найвищими посадовими особами держави, і можливість бути присутньою на засіданнях парламенту, Кабміну, Конституційного і Верховного Судів, і права, звертатися до Конституційного Суду з поданнями, і запрошувати посадових і службових осіб для надання пояснень, і можливість ознайомлення з документами, в тому числі секретними (таємними)...

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека "Два часа наедине с Омбудсманом всея Украины" , газета "Сегодня", 5 января 1999 г.

 alt                                                                                              

- Нина Ивановна, что означает загадочное слово «омбудсмен», которым вас величают?

– Парламент Швеции в 1809 году избрал первого в мире Уполномоченного по правам человека – омбудсмена. Это одно из высших должностных лиц государства, но собственно парламенту он «не принадлежит». Почему тогда его назначают депутаты? Дело в том, что Уполномоченный призван заниматься «разборками» между государственными чиновниками и теми, кто ими обижен. Значит исполнительная власть, которая состоит из этих самых чиновников, его утверждать не должна. .

Читати більше...