Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2000

Газета «День», 29 листопада 2000 р.: "Правовий лiкнеп стартував"

altУчора в парламенті відбулося представлення доповіді Уповноваженого по правах людини Верховної Ради України Ніни Карпачової. Незважаючи на те, що інститут Уповноваженого діє в Україні з квітня 1998 року, це його перша доповідь, що у майбутньому стане щорічною. Доповіді чекали однаковою мірою як депутати, гості, які представляли міжнародні і вітчизняні правозахисні організації, так і саме суспільство, щоб переконатися в тім, у чому ні в кого вже не було сумнівів. Діагноз Уповноваженого — «масове і систематичне порушення прав людини в Україні». .

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека "Немного солнца в холодной воде" еженедельнику “Бизнес и политика”, 6 сентября 2000 г.

В 98-м украинский парламент из нескольких претендентов на должность Уполномоченного по правам человека выбрал Нину Карпачеву – заслуженного юриста Украины, кандидата юридических наук, заместителя председателя Комитета Верховной Рады по правам человека, вице-президента Всемирного конгресса украинских юристов, автора четырех законов, уже принятых в то время Верховной Радой. Именно ей суждено было стать первым украинским омбудсманом (так называется в Европе эта должность), то есть официальным государственным защитником наших с вами законных прав.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека "Омбудсман уполномочен заявить" российской “Парламентской газете”, 27 июля 2000 г.

“Нигде не найдешь правды”, – эту сакраментальную фразу сегодня услышишь едва ли не от каждого жителя Украины, существующего на зарплату; живущего в стесненных квартирных условиях, при росте цен, катастрофическом сокращении государственной социальной помощи, а часто и при правовой беззащитности. А ведь есть где искать правду и защиту.

.

Читати більше...

 

Газета "День", 7 липня 2000 р.: "Конституційний суд розглядатиме справу про вклади"

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася до Конституційного суду з поданням про невідповідність Основному закону ряду статей закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України».

.

Читати більше...

 

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на Першому каналі Національної радіокомпанії України, травень 2000 р.

altПро різні аспекти діяльності Уповноваженого з прав людини розповіла Ніна Карпачова нашому спеціальному кореспонденту Євгену Гришанкову.

Євген Гришанков: Ніно Іванівно, Ви зустрічалися з парламентаріями Китайської Народної Республіки. Про що вели мову з ними?

Ніна Карпачова: Китайські парламентарії перебували в Україні з офіційним візитом на запрошення парламенту України. Такі двосторонні зв’язки вперше почали встановлювати між нашими країнами. Як Уповноважений з прав людини я надзвичайно рада тому, що останніми роками відкрилася нова сторінка в двосторонніх відносинах з Китаєм. Вона стосується взаємодопомоги в захисті прав громадян наших країн на території як України, так і Китаю.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті “Поштовий вісник”, 6 квітня 2000 р.

Ніно Іванівно, лист до редакції свідчить, що слово “омбудсман” ще не зовсім звичне для сприйняття нашими співвітчизниками.

– Так, це слово шведського походження й означає представник, або уповноважений. Якщо перенести його на вітчизняний ґрунт і дещо конкретизувати, то це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Образно кажучи, це інституція справедливості, інституція людяності. Це своєрідний медіатор, посередник для вирішення конфліктів між простими людьми і владою. Він виник у Швеції 200 років тому для обмеження влади (свавілля) короля.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Національна ідея: реальний захист прав і свобод людини" газеті “Голос України”, 7 березня 2000 р.

 alt– З перших днів омбудсман приймав до розгляду всі листи. І це була помилка, що дорого коштувала, – розповідає Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова. Нас залила злива скарг. Між іншим 70 відсотків із них у 1998 році й 60 відсотків у 1999-му надходили не за призначенням. Люди чомусь вважають інститут омбудсмана як таку собі пожежну команду: написав листа – Уповноважений одразу має розв’язати всі проблеми. Довелося проводити правовий “лікнеп”. Уповноважений безпосередньо не має владних функцій як суддя чи прокурор. Але він наділений іншою унікальною функцією – контролю за дотриманням прав і свобод людини всіма гілками влади, посадовцями в органах державної влади і місцевого самоврядування. Завдяки їй та моральному авторитетові омбудсман може впливати на розв’язання конкретних питань.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "Ера справедливості сама не настане" газеті “Україна і світ сьогодні”, 25 лютого 2000 р.

Уповноважений з прав людини – для нашої держави зовсім нова інституція. Відповідний закон парламентом було прийнято 23 грудня 1997 року, а самого омбудсмана – так у світі називають цю правозахисну посаду – Верховна Рада України обрала два роки тому. Ним стала народний депутат, юрист за фахом Ніна Карпачова. Тож бесіду з Ніною Іванівною ми почали з питання про те, що принципово нового отримала Україна з появою цієї інституції.

.

Читати більше...