Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2001

Газета "День" 13 квітня 2001 р.: "Захист прав людини в Україні: трирічний досвід"

В конференц-залі Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу» на тему «Захист прав людини в Україні на сучасному етапі: проблеми й перспективи», приурочене до третьої річниці заснування інституту омбудсману в країні. Орієнтуючись на досвід західних країн, зокрема, на Швецію, де вперше у світі з’явився iнститут омбудсману, українська інституція за нетривалий час зміцніла, що підтвердило курс держави на демократію. За цей час в українського омбудсману попросило допомоги понад 100 тис. людей.

.

Читати більше...

 

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини після відвідання в СІЗО Служби безпеки України учасників акції "Повстань, Україно!" в інформаційній телепрограмі «Вікна» каналу «СТБ» 21 березня 2001 р.

Ведучий:  Ми запросили до студії Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини пані Ніну Карпачову, яка годину тому повернулася з СІЗО Служби безпеки України.  Добрий вечір, пані Ніно. І перше запитання:  Вам вдалося зустрітися з усіма затриманими?

Ніна Карпачова:  Так. Я сьогодні зранку була в слідчому ізоляторі і щойно повернулася звідти. Фактично перебувала разом з затриманими в камерах, зустрілася абсолютно з кожним. Я з’ясовувала передусім питання, пов’язані зі станом їхнього здоров’я, з питаннями щодо права на захист і, безперечно, з питаннями щодо умов тримання затриманих. Я хотіла б сказати, що на сьогодні, вже на цю годину, в слідчому ізоляторі Служби безпеки перебувають як  підслідні 14 осіб.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека газете "Столичные новости" 13 марта 2001 г.: "Нужно противостоять экскалации насилия"

Вчера Уполномоченный по правам человека Верховной Рады Украины Нина Карпачева выступила с обращением, в котором призвала всех граждан, политиков, представителей властных структур, правоохрани­телей сесть за стол переговоров для конструктивного поиска выхода из сложившейся в стране ситуации. С оценки украинским Омбудсманом последних событий и началась беседа г-жи Карпачевой с корреспон­дентом “СН”

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для ЗМІ у лікарні “швидкої допомоги”, м.Київ, 14 березня 2001 р.: "Усім нам має вистачити розуму й мудрості зберегти мир і спокій у країні"

Ви знаєте, що після подій 9 березня 2001 року, коли влада застосувала силу стосовно тих, хто вимагав змін, Уповноважений з прав людини разом із працівниками свого Секретаріату відвідала місця тримання затриманих і Дарницький приймальник-розподільник. У мене на душі просто боляче від того, що я побачила. Всі ми є громадянами нашої країни. Але завжди, що б не відбувалося у країні, винна влада. Розумієте: не людина, а влада – ті, хто отримав у руки владу, кому народ довірив своє життя, свою долю. Тому, як би сьогодні не казали, що були певні провокації (дійсно, були і провокації), але влада сьогодні має усвідоми­ти, що ніякі насильницькі дії не повинні застосовуватися.

І представники опозиційних сил так само мають розуміти, що засто­сування будь-яких силових заходів сьогодні, коли Україна знаходиться в надзвичайно важкому стані, може призвести до тяжких наслідків.

.

Читати більше...

 

Газета "День" 7 березня 2001 р.: "ХХІ століття - і нова філософія ролі жінки. Ваш прогноз?"

— Вся історія людства є результатом взаємодії двох культур, одна з яких — патріархального типу, друга — феміністичного. І сьогодні між цими культурами потрібен діалог, який дав би нову концепцію осмислення ролі жінки в суспільстві. Епоха, яка була в XX столітті, коли жінка вийшла як самостійний суб'єкт суспільно-історичного процесу, добігає кінця, тому в світі продовжують панувати концепції, поява яких була пов'язана із західним мисленням — старим та патріархальним.

Завдання нового сторіччя — через діалог між цими двома культурами перейти від ілюзій  західного мислення до нового космічного світогляду. Та епоха, яка повинна була закінчитися разом з XX століттям, згідно з вченням дао — це епоха часу «янь», коли панували фактично «чоловічі» раціонально-механістичні тенденції, агресія і насильство.

.

Читати більше...