Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2002

Газета "День" 11 грудня 2002 р.: "Право на ...право"

Уже понад рік Уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова бореться за те, щоб працевлаштувати племінника загиблого політв’язня брежнєвських часів Валерія Марченка — Віталія. Він народився незрячим. Закінчив з червоним дипломом Київську консерваторію (нині Національна музична академія) та аспірантуру на кафедрі народних інструментів. Тепер він перекладає всі відомі класичні твори для баяна і за свою майстерність був нагороджений кількома міжнародними дипломами і преміями. Зараз же через фізичну ваду жодна музична установа не хоче брати його на роботу. За час боротьби Уповноваженого змінилося вже два міністри культури, а сім’ї сліпого музиканта іноді не вистачає навіть на хліб...

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини інформаційній телепрограмі “Доброго ранку, Україно!”, ТРК “Ера”, 10 грудня 2002 р.: "Права людини не мають кордонів"

altВедучий: Отже, свято – це добре, але дійсно, цей день, мабуть, на­самперед для того, щоб ліквідувати певні проблеми (чи cпробувати це зробити), які вже існують на цей момент. Існують вони, звичайно, і в Україні. І чи, дійсно, така вже велика відстань між правами людини в Україні, скажімо, і в Європі?

Ніна Карпачова: Цілком. І я б хотіла зазначити, що сьогодні, на жаль, нема країни в світі, де не порушуються права людини. А після подій 11 вересня 2001 року, після того, як людство отримало нові виклики тероризму і глобальних економічних катаклізмів і тієї глобалізації, яка сьогодні відбувається, цей висновок не потребує додаткових коментарів. Він очевидний.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека газете «Власть и политика»,13–19 сентября 2002 г.: " В стране раздавались права человека"

            – Нина Ивановна, в прошлом году вы выступили в парламенте с докладом о состоянии соблюдения прав человека в 1998– 2000 годах.  Цифры, приведенные вами, свидетельствуют, насколько сложна в Украине ситуация с правами человека. Изменилось ли что-то за два года?

         – Количество обращений ко мне не уменьшилось. Но я все же убеждена, что после выступления в парламенте произошли некоторые изменения в сознании как отдельных граждан, так и представителей власти. Правовое сознание очень тонкая и деликатная сфера. Но изменения к лучшему произошли. Мой доклад затронул все регионы. Каждый губернатор теперь ежегодно обязан присылать мне информацию о состоянии соблюдения и защиты прав человека. Такое новшество введено после моего первого доклада, и это огромный прорыв. В регионах растет понимание того, что соблюдение прав человека должно стать стержнем государственной политики.

.

Читати більше...

 

Газета "День" 10 серпня 2011 р.: "Гуманітарний підтекст великої політики"

alt– Третина Великого договору між Україною й Росією стосується проблем захисту прав людини. Проте на цю гуманітарну сферу договору поки що, на жаль, дуже мало звертають увагу наші політики. Омбудсман Росії та омбудсман України ще в березні 1999 року уклали двосторонню угоду по захисту прав співвітчизників – українців у Росії та росіян в Україні. В межах цієї угоди ми діємо. Питання стосунків двох країн потрібно піднімати не тільки на макрорівні, але й на рівні гуманітарному. Проблем на практичній ниві захисту прав людини виникає дуже багато. Зокрема, це питання, пов’язані з отриманням громадянства тими українцями, які тривалий час мешкали на території Російської Федерації.

.

Читати більше...

 

Газета "Дзеркало тижня" 1 червня 2002 р.: "Початок кінця катувань в Україні?"

Факт присутності катувань в арсеналі наших правоохоронних органів загальновідомий і навіть, на жаль, тривіальний. Уповноважений Верховної Ради з питань людини Ніна Карпачова якось заявила, що вона щодня одержує десятки телеграм із різних регіонів країни зі скаргами на працівників правоохоронних органів, котрі застосовують недозволені методи дізнання чи просто вибивають показання. Причин того — кілька. По-перше, наші правоохоронці успадкували цю звичку від своїх радянських попередників. По-друге, очевидно, дається взнаки загальний рівень професіоналізму кадрового потенціалу та їхнього матеріально-технічного забезпечення, що не дозволяє доводити факт вчинення злочину винятково законними способами. По-третє, дотримання прав людини в країні досі не стало нормою.

.

Читати більше...

 

Газета «День», 23 лютого 2002 р.: "За голосуванням у в’язницях повинні стежити спостерігачі," - вважає Уповноважений з прав людини"

Минулого четверга Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова продовжила свій інспекційний рейд органами попереднього ув’язнення громадян. Зі слів Уповноваженого, вона разом із журналістами намагається, виявляючи порушення, пройти весь той шлях, який доводиться пройти нашим співгромадянам після затримання міліцією. Таким чином, уже зазнали перевірок районні управління міліції, приймачі- розподільники для дорослих і неповнолітніх, ізолятори тимчасового ув’язнення. А тепер настала черга для перевірки установ пенітенціарної системи. Одним із перших подібної перевірки зазнав Слідчий ізолятор № 13, більше відомий у народі як «Лук’янівка».

.

Читати більше...

 

Газета "День" 16 лютого 2002 р.: "Євростандартом по нарах ударили в столичному ізоляторі тимчасового утримання"

altНа сьогоднішній день в Україні 511 ізоляторів тимчасового утримання. За словами Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Ніни Карпачової, щорічно через них проходять близько півмільйона наших співгромадян. Як показали перевірки, здійснювані Уповноваженим, практично щомісяця, у ряді ізоляторів істотно порушуються права людини. До найбільш поширених порушень Н. Карпачова віднесла перенаселення, а також відсутність нормального харчування

.

Читати більше...

 

Газета "День" 9 січня 2002 р.: "Принципових зворушень на краще немає"

Стан свободи преси у світі протягом минулого року наочно погіршився – таким є головний підсумок звіту міжнародної організації захисту свободи преси «Репортери без кордонів» за 2001 рік. За більшістю статистичних показників 2001 рік виявився значно гіршим за попередній, говориться у повідомленні Інституту масової інформації, який представляє в Україні цю міжнародну правозахисну організацію. Так у 2001 році заарештовано 489 журналістів (у 2000 — 329), 716 працівників ЗМІ зазнали погроз і насильств (у 2000 — 510), зафіксовано 378 випадків цензури (у 2000 — 295), 110 фактів ув’язнення журналістів (на 4 січня 2001 року — 77). Виняток становить лише кількість вбитих журналістів і то лише на одну жертву менше — 31 у 2001 проти 32 у 2000-му.

.

Читати більше...