Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2003

Газета "День", 7 листопада 2003 р.: "Омбудсман захистить пільговиків у Конституційному Суді"

altУповноважений з прав людини Ніна Карпачова внесла до Конституційного Суду подання, в якому пропонує розглянути питання про відповідність Конституції України Постанови Верховної Ради «Про основні напрямки бюджетної політики на 2004 рік». Зокрема омбудсман схвильована положенням, яким передбачено перехід від системи пільг і компенсацій до надання адресної грошової допомоги категоріям населення, доходи яких нижчi прожиткового мінімуму.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті “Громадський захисник, жовтень 2003 р.: "Захист прав конкретної людини - вище, ніж захист прав самої держави"

За час діяльності до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулося понад 300 тисяч осіб: громадяни України, іноземці, біженці. Їй доводилося обстоювати права чорнобильців, шахтарів, ба­гатодітних матерів, дітей-сиріт, безпритульних, ветеранів війни і праці, інвалідів, пенсіонерів, військовослужбовців, ув’язнених, рятувати за кор­доном проданих у рабство українських жінок і дітей. Наш кореспондент зустрівся з Ніною Карпачовою – першим українським Омбудсманом. Пропонуємо вашій увазі розповідь про те, як починалась діяльність Уповноваженого і практичні поради від Центру безплатної правової допомоги населенню як до неї звернутися.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины газете “Слава Севастополя”, г.Севастополь, 27 сентября 2003 г.: "Большой прием провела в Севастополе Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Н.И. Карпачова"

Большой прием провела в Севастополе Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Н.И.Карпачева.

По предварительной записи к Уполномоченному по правам человека записались 293 человека. Однако в ходе приема подходили все новые и новые посетители. И все были приняты. Разговор об этом приеме следует начать с самого факта его высокой организации. Несколько рабочих кабинетов, четкая система записи, кресла и стулья в кори­доре. Внимательное участие работников всех служб. .

Читати більше...

 

Интервью для региональных СМИ по итогам работы Уполномоченного в г.Севастополе, 21 сентября 2003 г.

altПозади три дня нашего визита в город-герой Севастополь. Каждый день важен по-своему. Только что закончилась встреча с представите­лями Военно-Морских Сил Украины, которые поднимали очень много вопросов. Как выяснилось, моряки не говорят о них каждый день, поскольку, я бы так сказала, устав им не позволяет. Сегодня – и мне было приятно это видеть – они расправили плечи и обратились к Упо­лномоченному по очень наболевшим вопросам.

Во-первых, это проблемы госпиталя Военно-Морских Сил Украины, социальной защиты. Ещё раз подчеркну: эти вопросы очень и очень на­болевшие на сегодняшний день. Людей волнует, как в дальнейшем будет проходить реорганизация Вооруженных Сил, почему эта реорганизация проходит непродуманно, в частности в Военно-Морских Силах.

 

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека информационной телевизионной программе “Дневник” ГТРК “Крым”, 18 сентября 2003 г.: "Соблюдение прав человека в крымском регионе"

altГалина Жукова: В эфире еженедельная информационная программа “Дневник”. Визит в Автономную Республику Крым Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека Нины Карпачёвой продо­лжается. В Симферополе и Керчи Омбудсман на этой неделе принимала граждан. К ней на прием записалось около 500 человек. В крымской столице Нина Карпачёва встречалась с главой крымского парламента Борисом Дейчем и председателем правительства Автономии Сергеем Куницыным

.

Читати більше...

 

Газета "День", 10 вересня 2003 р.: "Тривожний регіон. Ніна Карпачова перевірить Крим і Севастополь"

altУповноважений Верховної Ради України з питань прав людини Ніна Карпачова прибула до Криму з двотижневою робочою поїздкою, у ході якої проведе комплексну перевірку дотримання прав і свобод людини в автономії. «Завдання — не просто розглянути окремо взяте питання з прав людини, а подивитися на весь комплекс проблем у сфері прав і свобод людини та зробити певні пропозиції владі», — повідомила вона журналістам, які зустрічали її на залізничному вокзалі у Сімферополі.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини газеті “Голос України”, 2 вересня 2003 р.: "Я залишаюся поза політикою"

altПотрапити на прийом до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини прагнуть, без перебільшення, десятки тисяч співгромадян та іноземців. З 14 квітня 1998 року (день обрання Ніни Карпачової Омбуд­сманом) Уповноважений отримала понад 305 тисяч звернень. Допомогти ж кожному він, на жаль, не може. Дві третини скарг надходять, як то кажуть, не за адресою і в компетенції інших інститутів влади. Про те, як ця влада розв’язує, точніше, не розв’язує болючих проблем, люди здебіль­шого і пишуть Ніні Карпачовій. Вони звертаються до неї, як до останньої інстанції, бо і суд часто не захищає їхніх прав і свобод. Та що казати про пересічних громадян, коли до Ніни Карпачової б’ють чолом міністри і народні депутати, яким не вдалося подолати бюрократичних бар’єрів, захищаючи, інтереси держави чи права виборців.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті “Поступ”, 18 липня 2003 р.: "Таємниці Скнилова мають бути оприлюднені"

– Якою була мета Вашого візиту до Львова? І якими є його резуль­тати?

alt– Основною метою мого візиту є, безперечно, зустріч із громадяна­ми, а також контроль за ситуацією по наданню соціальної допомоги потерпілим під час Скнилівської трагедії. Сьогодні в мене буде зустріч із керівництвом області за підсумками мого триденного візиту на Львів­щину. Безперечно, я порушуватиму питання щодо встановлення спеці­ального статусу потерпілим унаслідок авіакатастрофи на Скнилівському летовищі. Насамперед це стосується десятьох осіб, які отримали першу і другу групи інвалідності. Їм обов’язково має бути надана спеціальна пенсія, яка могла б забезпечити їм нормальне існування. Щодо інших людей, то всіх не можна зараховувати до однієї категорії, тому систе­ма надання соціальної допомоги має бути гнучкою, з індивідуальним підходами до кожного. І я особисто внесу подання Прем’єр-міністрові щодо вирішення цих питань, але перед цим хотіла б отримати підтримку керівників області.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека газете “Столичные новости”, 8–14 июля 2003 г.: "Должность омбудсмена вне политики"

 Встретиться с Уполномоченным Верховной Рады по правам человека Ни­ной Карпачевой нашим журналистам было непросто. После переизбрания на свой весьма важный государственный пост она несколько недель принимала поздравления от политиков, общественных организаций, послов “Однако, наконец-то, нашлось время и для журналистов” – “CN-Столичные ново­сти” оказались в числе первых печатных СМИ, кому Нина Карпачева рас­сказала о своих планах работы и прокомментировала наиболее актуальные политические события в стране...

– Нина Ивановна, прежде всего позвольте поздравить вас с переизбра­нием. Для вас это была неожиданность?

– Если вы помните, парламент отдал за мое переизбрание 280 голосов. С одной стороны, я понимаю, что это выражение доверия со стороны депутатов, а с другой – осознаю, какая это ответственность. Ведь если бы меня избирали впервые, я могла бы списать все недостатки на моего предшественника. А так приходится пенять только на себя. Меня часто спрашивают: как из 208 голосов в первый раз теперь получилось 280?

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для Бі-Бі-Сі щодо тортур у в’язниці “Абу-Грейб” в Іраку, 23 червня 2003 р.

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова заявила в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що двох українських моряків, які перебували в іракській в’язниці “Абу-Грейб” піддавали тортурам і труїли газом. Пані Карпачова також заявила, що морякам потрібна медична та психологічна допомога.

– Який стан здоров’я українських моряків?

– Стан здоров’я дуже поганий. Вони потребують психологічної до­помоги. Психологічний стрес у них не минув. Капітан судна сказав, що він пройшов в Іраку чотири концтабори і три тюрми.

– Чи піддавали їх тортурам у в’язниці “Абу-Грейб”?

– Так, їх піддавали газовим атакам. Одна з камер, де їх утримували, була розрахована на 24 особи. Також у цю камеру, за їхніми словами, до речі, вони підтвердили це письмово, запускали газ, і вони змушені були підбігати до вікон, щоб ковтнути свіжого повітря.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини газеті “Хрещатик”, 11 червня 2003 р.: "Багато депутатів сподівалися зробити з інституції омбудсмана філіал з розгляду петицій"

Рідко кому з вітчизняних політиків одразу після відставки вдавалося так швидко реанімуватися на старому місці, як Уповноваженому Верхо­вної Ради з прав людини Ніні Карпачовій. Лише 18 голосів не вистачило їй для повторного обрання, а деякі засоби масової інформації вже списали її з рахунків. Та передчасно: за кілька тижнів Ніна Іванівна підтвердила свій бійцівський характер і, заручившись 280 голосами народних депутатів, повернула собі попередній статус. Ходило багато кулуарних чуток про неофіційні торги, передвиборні домовленості... Зрештою пані Карпачова зібрала у своєму офісі прес-конференцію і задовольнила інтерес журналіс­тів. Після офіційної зустрічі Ніна Іванівна погодилася окремо відповісти на запитання “Хрещатика”.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека газете “Киевский телеграф”, 26 мая – 1 июня 2003 г.: "Дама с правами"

altУполномоченный Верховной Рады по правам человека Нина Карпа­чева производит впечатление эмоциональной женщины. Может быть, даже чересчур эмоциональной. Она упорно называет свою должность “омбудсман”, хотя все больше привыкли к традиционному “омбудсме­ну”. В пресс-службе бережно хранятся отзывы о деятельности Карпа­чевой, переплетенные в огромный талмуд, а в фойе административного помещения омбудсмена развешены ксерокопии статей, в которых речь идет о деятельности этого органа. Дальнейшая судьба Нины Ивановны еще не ясна, поскольку парламент не проголосовал за утверждение ее на должности на второй пятилетний срок. Мы попытались выяснить дальнейшие планы “омбудсмена-омбудсмана”.

.

Читати більше...

 

Бесіда у передачі “Вечірня Свобода” на “Радіо “Свобода”, 18 квітня 2003 р.: " Доля сучасної жінки"

altВедучий передачі Зіновій Фрис, учасники: Ніна Карпачова, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, Уповноважена з прав людини, та Оксана Білозір, народна артистка України, народний депутат України, фракція Віктора Ющенка “Наша Україна”, професор Київського універси­тету культури і мистецтв.

Зіновій Фрис: Ми розпочинаємо з того, про що в Україні сьогодні дуже багато говорять, багато говорять і західні ЗМІ. Сьогодні Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова виступила в парламенті зі щорічною доповіддю про права людини в Україні. Ми всі аспекти доповіді не зможемо обговорити, як і розповісти про всі фак­ти, що їх наводила пані Карпачова. До того ж ця тема, тією чи іншою мірою, буде висвітлюватися в багатьох інших наших передачах. А тому давайте говорити справді про нові, досі невідомі факти.

.

Читати більше...