Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2004

Газета "День" 10 липня 2004 р.: "Камера... пять "зірок"...У столиці відкривається "європейське" СІЗО"

altУповноважений iз прав людини Ніна Карпачова і багато відомих правозахисників неодноразово звертали увагу органів внутрішніх справ на регулярні випадки порушення прав людини у виправних «застінках». Це й мізерні кошти, що виділяються державою на харчування ув’язнених, і тортури, і антисанітарія, і перенаселеність: на одного обвинуваченого щонайбільше могло припадати 1,5—2 метра «житлоплощі» в «казенному будинку». Навіть у більш-менш благополучному Києві представникам Європейської комісії з прав людини довелося висловитися з приводу побаченого в СІЗО осудливо. Додайте колишню закритість для громадськості цих закладів: три або чотири роки тому Ніні Карпачовій, наприклад, довелося вистояти під проливним дощем під стінами слідчого ізолятора у Києві кілька годин. Омбудсмана таки пустили, а ось пресу — ні... Учора ж двері були відкриті і для Уповноваженого, і для преси: в столиці після оновлення відкрився СІЗО, умови утримання в якому відповідають європейським стандартам.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради Укараїни з прав людини щодо подій навколо звільнення Михайла Джумелі для Бі-Бі-Сі, 17 червня 2004 p.: "Сержанта Джумелю звільнено з роботи"

– Ніно Іванівно, як склалися справи в Михайла Джумелі після його за­яви щодо виборів мера в Мукачевому, яку ви оприлюднили у Верховній Раді 1 червня цього року?

– Михайла Джумелю було виселено, точніше, викинуто з гуртожитку. Він сплатив за перебування в тому гуртожитку майже 300 гривень. Гур­тожиток не належить до системи МВС, але вони зверталися з листом, щоб він там проживав. Його було виселено не після заяви, а після ви­крадення бюлетенів. Це дуже цікавий момент. А вже після заяви його не було допущено до складання іспитів у Академії внутрішніх справ. Я можу це свідчити, тому що безпосередньо мій представник Валерій Терець їздив з Джумелею до Академії МВС і намагався достукатися туди до початку іспитів. Але людина, яка опікувалася групою молодих право­охоронців, котрі приїхали складати іспити з Закарпаття, повідомила, що коли він не з’явився на відмітку, то не може бути допущений. Джумеля повернувся до Закарпаття, після цього написав рапорт на звільнення, і нині він безробітний.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з рпав людини тижневику “Дзеркало тижня”, 12–18 червня 2004 р.: "Важливо хто судить"

altВ Апеляційному суді Львівської області очікується поповнення. Голова Верховного Суду України Василь Маляренко вніс подання у Вищу квалі­фікаційну комісію (ВКК) суддів України про безстрокове, тобто довічне, призначення членом апеляційного суду області Сергія Лєсного. Відверто кажучи, сама по собі ця новина навряд чи заслуговувала б особливої уваги. Через затвердження ВКК сьогодні проходять сотні й тисячі власників су­дових мантій, чиї терміни повноважень минають цими днями. Та й інакшої процедури, ніж подання глави ВР, для цього не передбачено. Все це так і є, якби не ім’я людини, котра претендує на таке істотне підвищення по службі.

.

Читати більше...

 

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Національній радіокомпанії України, 20 травня 2004 р.: "Права людини не мають кордонів"

altЗ 16 по 19 травня ц.р. у французькому місті Нант відбувся Перший Всесвітній форум прав людини, організований ЮНЕСКО. Участь у ньому брала українська делегація на чолі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою.

Кореспондент Національної радіокомпанії України Володимир Задворний попросив розповісти українського Омбудсмана про мету цього форуму і го­ловні питання, що на ньому обговорювалися.

.

Читати більше...

 

Газета «Дзеркало тижня», січень 2004 р.: "Різновид катувань"

altУповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова обурена умовами утримання людей у місцях позбавлення волі та ВТУ Криму й розцінює їх як різновид катувань. Про це вона заявила на депутатських слуханнях про стан дотримання прав людини в автономії у Верховній Раді АРК. Так, у Сімферопольському СІЗО, побудованому ще 1803 року і розрахованому на утримання 1,4 тис. чоловік, постійно перебуває в 1,5 разу більше засуджених і осіб, узятих під варту. Сьогодні в місцях позбавлення волі в автономії налічується 4320 чоловік.

.

Читати більше...

 

Газета "День", 15 січня 2004 р.: " Прийнято 1300 осіб"

altУчора у Верховній Раді Криму відбулися депутатські слухання про дотримання прав людини в автономії. Відкрив їх глава парламенту автономії Борис Дейч. З доповіддю про проблематику щодо дотримання прав людини в Україні загалом і в Криму зокрема на слуханнях виступила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова. В інтерв’ю журналістам вона зазначила, що позитивно оцінює проведення таких слухань на місцях, які першим в Україні провів Крим за своєю ініціативою, з тим, щоб привернути увагу якомога більш широкої громадськості до аналізу ситуації та забезпечення всіх прав людини.

.

Читати більше...