Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2005

Інтерв’ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "5 каналу" 29 грудня 2005 р.: "Людину не можна катувати ніде і ніколи"

Безпосередньо бесіді у студії 5 каналу передував сюжет про затри­мання і застосування тортур міліціонерами до родини Макаревичів у Вінницькій області.

Ведучий: Продовжуємо програму “Час” оглядом найбільш драматич­них подій 29 грудня. Серед них такі: поки міліція захищає українців, деякі правоохоронці катують людей. Чи стане шаргородський досвід уроком для України?

На Вінниччині народ контролюватиме міліцію. Громадянська кам­панія під такою назвою стартувала у містечку Шаргород. Причиною початку цієї кампанії став випадок з мешканцем одного із сіл Шаргород­ського району Анатолієм Макаревичем. Звинувативши його у крадіжці, правоохоронці на кілька діб затримали його та дружину. Як стверджують потерпілі, після кількох діб перебування у СІЗО його та дружину пра­воохоронці по дві доби тримали у цистернах і вимагали відшкодувати власнику вартість, нібито викраденого майна.

.

Читати більше...

 

Газета "День", 10 грудня 2005 р.: "Діагноз демократії"

altСьогодні в Україні відзначається День захисту прав людини. П’ять років тому наша держава ратифікувала прийняту Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1955 року Конвенцію про захист прав і свобод людини. Зрозуміло, в нашій країні дана тема обговорюється не раз на рік, а, без перебільшення, кожного дня. Однак сьогодні є ще один привід подумати про те, що в цій сфері змінилося за останній рік. Фахівці відзначають збільшення кількості людей, які звертаються до суду за захистом своїх порушених прав. За словами голови Верховного Суду України Василя Маляренка, зараз їх понад шість мільйонів. З одного боку, це свідчить про підвищення рівня правової освіченості співгромадян та їхньої готовності відстоювати свої права. З іншого — що порушення прав людини в Україні як і раніше залишається масовим явищем...

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного по правам человека еженедельнику "2000": "Нина Карпачева: женщин забирали прямо с первосентябрьской линейки", 30 сентября 2005 г.

altНа прошлой неделе европейские омбудсмены из 64 стран встретились в Вильнюсе на совещании, где обсудили важнейшие моменты своей деятельности и план на ближайшие 5 лет. Корреспондент «2000» воспользовался возможностью расспросить Уполномоченного по правам человека Нину Карпачеву о наиболее актуальных вопросах, которые затрагивались на столь представительном форуме.

.

Читати більше...

 

Відповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на запитання журналістів під час урочисточей, присвячених 1300 річниці м.Коростень, 10 вересня 2005 р.

Запитання: Ніно Іванівно, ваше ставлення до адміністративно-територіальної реформи і як вона пов’язана з правами людини?

Н.Карпачова: Це одне з найскладніших питань, тому що для мене як Уповноваженого з прав людини в тому вигляді, в якому запропонова­на адміністративно-територіальна реформа, вона не витримує ніякої критики. За такої реформи влада буде абсолютно віддалена від потреб простої людини. І я вважаю, що такі питання, які пропонується винести в реформі, треба змінювати. Зокрема, це питання бюджетного фінансування.

.

Читати більше...

 

Інтерв'ю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у програмі 1-го каналу Національного радіо “Україна і світ”, 27 серпня 2005 р.: "Дотримання прав людини в латинській Америці - досвід для України"

altВедучий: Вітаю Вас, у студії – журналіст Сергій Бондарчук. Тих, кого цікавлять сучасні міжнародні процеси, місце нашої країни в геополітичному просторі, її участь у світових економічних взаєминах, запрошуємо послухати передачу “Україна і світ”.

У сьогоднішній програмі йтиметься про 16-й Всесвітній фестиваль молоді та студентів, який відбувся 7–15 серпня у столиці Венесуели Каракасі. Про масштаб цього заходу свідчить кількість його учасни­ків – 17 тисяч делегатів із 147 країн світу. Понад 60 із них представляли Україну. Головними темами, навколо яких велися дискусії в рамках фестивалю, зокрема, були: війна, мир та імперіалізм, освіта, культура, наука та технології, проблеми зайнятості, економіка та суспільний роз­виток, демократія та права людини.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека службе новостей ЛІГА Бізнес Інформ 15 августа 2005 г.: "Мы не имеем права подвести простых граждан"

– Нина Ивановна, недавно вы снова были избраны на должность Уполно­моченного по правам человека. Почему вы решили идти на второй срок?

– Сама я не выдвигала свою кандидатуру на пост Омбудсмана, так как самовыдвижение не предусмотрено законодательством Украины. Чест­но говоря, я планировала немного по-другому построить свою жизнь, однако не получилось. Я снова избрана Уполномоченным Верховной Рады по правам человека. После первого неудачного голосования я прочитала письма простых граждан, пришедшие в мой адрес, и поняла, что не имею морального права сойти с дистанции. Я также понимаю, что второй срок– это большая ответственность для меня и для моей команды. Мы не имеем права подвести простых граждан, которые возлагают свои надежды на институт Уполномочен­ного.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека газете “Киевский телеграфЪ” 15–21 июля 2005 г.: "Омбудсман всегда находится в оппозиции к власти"

alt Сегодня быть Уполномоченным по правам человека – значит рис­ковать собой. Это без преувеличения: достаточно посмотреть, чьи конституционные права сегодня нарушаются, и можно смело делать вывод: пост омбудсмана достаточно опасен. Сама Нина Карпачова при­знается, что за слова, сказанные с высокой трибуны в защиту прав миллионов украинских граждан, в том числе и Ивана Ризака, и Бориса Колесникова, с ней обещали “разобраться”. Новая власть, как впрочем, и старая, никак не может привыкнуть к тому, что омбудсман должен быть “неудобным”. В противном случае, он никому не нужен.

– Нина Ивановна, изменилась ли роль Уполномоченного по правам чело­века после президентских выборов? Стало ли у вас больше работы?

– Ни президентские, ни парламентские выборы не влияют на ста­тус омбудсмана: его роль и место четко определены Конституцией и соответствующим законом.

.

Читати більше...

 

Газета "День" 9 липня 2005 р.: "Про тортури, політичне переслідування і злидні..."

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова зустрілася з журналістами і прокоментувала основні моменти представленої напередодні у Верховній Раді щорічної доповіді «Стан і захист прав і свобод людини в Україні». Вона зазначила, що головним порушником прав і свобод людини в Україні виступає наша держава в особі своїх владних структур. «Для мене, як Уповноваженого з прав людини, — сказала Ніна Іванівна, — найбільшу проблему становлять дві структури. Це судова гілка влади і правоохоронці.

.

Читати більше...

 

Газета "День", 26 травня 2005 р.: "Ансамбль МВС замовили?"

altУповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова закликає міністра внутрішніх справ Юрія Луценка зберегти Державний академічний ансамбль пісні й танцю МВС, повідомляє прес-служба омбудсмана. Вивчивши «численні прохання учасників і шанувальників колективу про захист від необгрунтованого втручання в його внутрішнє життя командування внутрішніх військ МВС», Н. Карпачова закликала Ю. Луценка розібратися в ситуації.

.

Читати більше...