Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2009

Газета "День", 5 серпня 2009 р.: "Закарпатське село повстало проти міліції. Знадобилося втручання Обмудсмена"

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Ніна КАРПАЧОВА здійснює провадження за зверненнями жителів села Драгово Хустського району Закарпатської області щодо «порушень конституційних прав на особисту безпеку, недоторканність житла, медичну допомогу, честь і гідність внаслідок протиправних дій працівників Хустського міськрайвідділу міліції та спецпідрозділу «Беркут» Управління МВС України в Закарпатській області». Як повідомили УНІАН у прес-службі Уповноваженого з прав людини, представники Н.КАРПАЧОВОЇ зустрілися з потерпілими й очевидцями подій в с. Драгово.

.

Читати більше...

 

Радіо "Свобода": "Екіпаж "Аріани" - заручники піратів, грошей та байдужості", 29 липня 2011 р.

altКиїв – 24 українські моряки – екіпаж захопленого піратами судна «Аріана» – потерпають від дефіциту води та продовольства. Частина з них – важко хворі, йдеться в повідомленнях, які отримують від полонених їхні близькі. Тим часом переговори щодо звільнення «Аріани» тривають вже три місяці. Хто винен у такому затягуванні? І як убезпечити українців від подальших піратських нападів?

.

Читати більше...

 

Західна інформаційна корпорація: "Сьогодні у Львові прощалися з Ігорем Пилипчуком. Першою це зробила Ніна Карпачова", 10 травня 2009 р.

  

alt

 

Головне, що Ігор Пилипчук повернувся на рідну землю. Я, як Уповноважений з прав людини і його друг, вважаю, що ми зробила все можливе на той момент, щоб родичі, близькі і друзі змогли поховати рідну людину, нашого сподвижника на львівській землі», – наголосила Ніна Карпачова.

 

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека "Современное пиратство - проявление кризиса миропорядка", еженедельник "2000", 27 февраля 2009 г.

Похоже, общество начинает привыкать к «пиратским сериалам» в Аденском заливе, как к стихии, с которой бессмысленно бороться. О подлинном закулисье этой «стихии» мы решили поговорить с человеком, который не побоялся бросить ей вызов.

Украинский омбудсман Нина Ивановна Карпачева — одна из тех немногих, кто реальными действиями пытается разрубить гордиев узел проблем, заложниками которых в последнее время все чаще становятся украинские моряки. Именно к ней пришли искать защиты и помощи родственники украинцев из экипажа сухогруза «Леманн Тимбер», захваченного в июне прошлого года, и родные моряков «Фаины», взятой пиратами в плен в минувшем сентябре, когда поняли, что больше помощи ждать неоткуда. Сухогруз «Фаина» оказался в руках у пиратов 25 сентября, и уже на следующий день омбудсман открыла производство по защите прав моряков, обратившись в МИД Украины.
.

Читати більше...

 

Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Нина Карпачева в программе "Ваш нформированный собеседник", Радио "Эхо Москвы", Санкт-Петербург

  В генеральном консульстве Украины буквально полчаса тому назад завершилась церемония вручения наград омбудсмена Украины российской части многострадального экипажа судна «Фаина». Присутствовала вдова капитана Елена Колобкова вместе с дочерью Людмилой, а также уже теперь капитан судна «Фаина», который исполнял обязанности фактически до последних дней, принял штурвал от погибшего на боевом посту капитана судна «Фаины» Виктор Анатольевич Никольский. Кроме этого, был 4-ый механик Антон Тарасов. Я вручила награды омбудсмена Украины, награду за мужество - это почетный нагрудный знак омбудсмена Украины. За мужество, проявленное в условиях пиратского плена

.

Читати більше...

 

"Укрінформ" 19 лютого 2009 року: "Ніна Карпачова: "Для підвищення безпеки праці моряків Україна має сформувати правове поле відповідно до міжнародних стандартів"

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова сказала кореспондентові Укрінформу  Ярославу Довгополу в інтерв'ю телефоном з Санкт-Петербурга, куди Омбудсман прибула для участі в похороні капітана судна "Фаїна" Володимира Колобкова 

Створення уніфікованого правового поля із захисту моряків, які працюють за наймом, і підвищення їхньої безпеки, зокрема, в умовах загрози піратських нападів, стали основними темами зустрічей Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової під час її робочого візиту до Санкт-Петербурга.

.

Читати більше...

 

Интервью Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека Нины Карпачовой "Никто на меня не обижается", газета "Известия в Украине" 11 февраля 2009 г.

altЗавтра судно «Фаина» должно прибыть в кенийский порт Момбаса. А через пару дней моряки прилетят в Киев. Накануне долгожданного события «Известия в Украине» спросили у украинского омбудсмена Нины Карпачевой, как себя чувствуют наши соотечественники и почему родственники моряков обижены на нее.

вопрос: Все члены экипажа согласились лететь на Украину?

ответ: Во время разговора с моряками я предложила лететь в Киев, хотя сначала они планировали направляться сразу в Одессу. Я переубедила их. Согласились лететь в украинскую столицу российские моряки и латвиец.

в: У украинцев документы в порядке?

о: Да, паспорта сохранились.

в: Как моряки себя чувствуют?

о: Говорят, что самочувствие нормальное. Они несут вахту. Очень ждут встречи с родными. .

Читати більше...

 

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на представленні у Верховній Раді України Спеціальної доповіді "Стан дотримання Україною міжнародних стандартів у галузі прав і свобод людини", газета "Голос України",10 лютого 2009 р.

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Шановні учасники засідання! Представники засобів масової інформації! Співвітчизники!   Сьогодні Україна разом з усім людством відзначає важливу історичну подію - Міжнародний день прав людини та 60-річчя Загальної декларації прав людини. Дійсно, 10 грудня 1948 року розпочалася нова ера в історії людства - ера надій і сподівань, як сказала Елеонора Рузвельт, котра була тоді головою Комісії ООН з прав людини. .

Читати більше...