Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Захист прав жінок

Омбудсман Ніна Карпачова продовжує захист прав матерів із дітьми у місцях позбавлення волі

У своєму поданні від 13 травня 2011 року на ім’я Голови Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова про усунення брутальних порушень у слідчих ізоляторах конституційних прав ув’язнених жінок і їх дітей на охорону здоров’я, гідне поводження та життя, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова дійшла висновку, що умови тримання матерів із дітьми у місцях позбавлення волі, зокрема у Київському слідчому ізоляторі, за міжнародними стандартами мають розцінюватися як знущання над людиною і є одним із видів катувань. Омбудсман зажадала вжиття невідкладних заходів реагування для усунення виявлених порушень.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Умови тримання ув’язнених жінок та їхніх дітей у СІЗО – один із видів катувань"

На цьому наголошується у поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової Голові Державної пенітенціарної служби України Олександру Лісіцкову про усунення брутальних порушень у слідчих ізоляторах конституційних прав ув’язнених жінок і їх дітей на охорону здоров’я, гідне поводження та життя.

Як свідчить здійснений Омбудсманом України системний моніторинг стану дотримання конституційних прав і законних інтересів осіб, які перебувають в умовах ізоляції від суспільства, зокрема у Київському слідчому ізоляторі, матеріально-побутове забезпечення і медичне обслуговування ув’язнених жінок не відповідають вимогам статті 11 Закону України “Про попереднє ув’язнення”. Матері з дітьми тримаються в умовах, які принижують людську гідність, що за міжнародними стандартами розцінюється як знущання над людиною і вважається одним із видів катувань, зазначається в поданні Ніни Карпачової.

Читати більше...

   

Учасники європейського форуму в Празі з гендерної рівності відзначили активну діяльність Ніни Карпачової у захисті прав жінок

У Празі (Чехія) відбувся семінар ОБСЄ «Роль національних інституцій з прав людини у заохоченні й захисті прав жінок та гендерної рівності», у якому взяли участь делегації 17-ти країн, у тому числі представник Омбудсмана України.

Цей форум – результат спільного проекту Департаменту прав людини й Департаменту демократизації Бюро ОБСЄ демократичних інституцій та прав людини (ОБСЄ – ОДІПЛ). Модераторами семінару виступили консультант з прав людини ОБСЄ – ОДІПЛ Ліан Адлер та фахівець з гендерних питань ОБСЄ – ОДІПЛ Айла ван Хіл. Йшлося про організаційні питання, стан справ у національних інституціях з прав людини щодо заохочення та захисту прав жінок і гендерної рівності.

Читати більше...

   

Омбудсман Ніна Карпачова: "Найкращим подарунком українським жінкам з нагоди Міжнародного жіночого дня стало б реальне забезпечення ґендерної рівності"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова звернулася до співвітчизників з нагоди сторіччя Міжнародного жіночого дня 8 Березня. У зверненні Омбудсмана України, зокрема, зазначається: "Сто років тому Міжнародною конференцією працюючих жінок запроваджене святкування всесвітнього дня жінок 8 Березня як дня боротьби за людські права та проти дискримінації.

Читати більше...

   

Ніна Карпачова: "Багатодітні матері-героїні мають право на особливе пошановування українського суспільства"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у своєму поданні Президентові України Віктору Януковичу в грудні 2010 року про забезпечення права матерів-героїнь на одержання матеріальної винагороди наголосила на необхідності виплати одноразових винагород усім жінкам, яким було присвоєне почесне звання "Мати-героїня", починаючи з 2004 року, а також звернулася з проханням до Глави держави доручити Кабінету Міністрів України визначити порядок надання одноразової допомоги у зв’язку з присвоєнням жінці звання "Мати-героїня".

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 2