Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Права військовослужбовців та ветеранів

Ніна Карпачова: «Вважаю справою честі послідовно обстоювати права і насущні інтереси військовослужбовців України»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова щиросердно  привітала співвітчизників з  Днем захисника Вітчизни.

У привітанні Омбудсмана України, зокрема, зазначається: «Це свято, яке народилося  за героїчних часів  історії нашого народу, символізує любов до Батьківщини,  постійну готовність  боронити її незалежність і честь. 23 лютого – знаменна дата не лише для тих, хто присвятив своє життя виконанню високого військового обов’язку, а й для всього Українського народу, який вшановує фронтовиків Великої Вітчизняної і героїв тилу, сивочолих ветеранів війни і їхніх нащадків у лавах Збройних Сил України.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «В Криму прокуратура цинічно викрала з СІЗО гендиректора військового санаторія Віталія Устюжаніна, звільненого Апеляційним судом з-під варти»

Як вже повідомлялося, Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою здійснюється провадження у справі про захист прав пільгових категорій громадян України на санаторно-курортне лікування і права на працю членів трудового колективу державного підприємства Міністерства оборони України «Сакський центральний військовий клінічний санаторій імені Пирогова».

В ході провадження до Омбудсмана України звернулися трудовий колектив санаторію (понад 800 осіб) та його генеральний директор Віталій Устюжанін щодо порушення кримськими правоохоронцями вимог Кримінально-процесуального кодексу України під час проведення обшуків і виїмки документів підприємства та необґрунтованого арешту гендиректора Київським районним судом міста Сімферополя.

Читати більше...

   

Ніна Карпачова зустрілася з Міністром оборони України Михайлом Єжелем та продовжує провадження за збереження санаторію імені М.І Пирогова для інвалідів у Криму

 

Триває провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової у справі щодо захисту права пільгових категорій громадян України на санаторно-курортне лікування та права на працю членів трудового колективу державного підприємства Міністерства оборони України „Сакський центральний військовий клінічний санаторій імені М.І. Пирогова".

За дорученням Уповноваженого з прав людини її представники виїхали безпосередньо на місце подій і вже вдруге зустрілися з трудовим колективом, керівництвом та профспілковим активом санаторію. Емоційно, але твердо і виважено працівники, а їх прийшло на зустріч понад триста осіб, заявили про свою одностайну позицію щодо неодмінного збереження санаторію як державного підприємства, пов’язуючи його успіхи з нинішнім генеральним директором Віталієм Устюжаніним. Люди висловили глибоке обурення та стурбованість безпрецедентними діями правоохоронних органів під час його затримання, вилучення документів, обшуку вночі управління лікувального закладу та помешкання керівника.  

Читати більше...

   

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова захищає право військовослужбовців на належне харчування

altОмбудсман України, як суб'єкт демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави, відкрила провадження у справі про захист права військовослужбовців на належне харчування. Підставою для цього стали повідомлення засобів масової інформації та деяких громадських організацій про суттєві недоліки в забезпеченні гарячим харчуванням військовослужбовців строкової служби та ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Читати більше...

   

Ніна Карпачова: «Звільнені з військової служби мають право на усі передбачені законом надбавки до пенсій»

У відповідь на подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до глави уряду України Миколи Азарова щодо захисту права осіб, звільнених із військової служби, на належне нарахування пенсій надійшов лист від віце-прем’єр-міністра Віктора Тихонова, в якому наголошується: після 1 січня 2008 року Кабінет Міністрів не приймав рішення про зміну встановлених законом розмірів додаткових виплат грошового забезпечення, отож підстав для перерахунку пенсій зазначеним категоріям громадян немає.

Читати більше...