Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2012

УКРІНФОРМ: «Бажаю усім українцям непорушності їхніх прав – Валерія Лутковська»

Діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини завжди перебувала в центрі суспільної уваги. Тим більше, що у році, який минає, на цій посаді Ніну Карпачову заступила Валерія Лутковська. Чим запам'ятався новому омбудсману 2012 рік і чого очікує вона у році прийдешньому? Про це та інше читайте у бліц-інтерв'ю для УКРІНФОРМу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської.

Читати більше...

 

Інститут Медіаправа: Захист персональних даних: закон змінено!

Двадцятого грудня 2012 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних, № 5491-VI.

Читати більше...

 

Gazeta.ua: Лутковська заявила, що Україна відходить від "сталінського" ​​правосуддя (рос.)

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская считает, что новый Уголовный процессуальный кодекс (УПК) может изменить идеологию в правосудии.

Читати більше...

 

Правосуддя.info: Національний превентивний механізм: теорія і практика гуманності

У 2006 році Україна ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань та жорстокого поводження стосовно людей, котрі перебувають у місцях несвободи. Проте втілення шляхетної справи в життя загальмувалося на рівні урядової декларації. ООН не раз констатувала невиконання Україною взятих на себе зобов’язань. Нашій державі знадобилося п’ять років, щоби зрушити справу з місця і розпочати створення нового органу, що протидіятиме тортурам.

Читати більше...

 

Дзеркало тижня: Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Скільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Читати більше...

 

Радіо Свобода: Правову допомогу українцям обіцяють надавати безкоштовно

18 грудня Міжнародна громадська організація «Ми Українці» та уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська підписали Меморандум про співробітництво. Відтепер волонтери організації – професійні адвокати – надаватимуть правові консультації у громадській приймальні Секретаріату уповноваженого безкоштовно.

Читати більше...

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська взяла участь у програмі «Знак оклику!» на телеканалі ТВі

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська взяла участь у програмі «Знак оклику!» на телеканалі ТВі.

Читати більше...

 

"Коммерсантъ Украина": Валерія Лутковська дивиться на роки вперед (рос.)

Представлен план деятельности омбудсмена до 2017 года

Уполномоченный Верховной рады по правам человека Валерия Лутковская представила стратегический план своей деятельности до 2017 года. В частности, госпожа Лутковская намерена улучшить сотрудничество с судебной властью, введя должность представителя омбудсмена в Конституционном суде (КС). Этот сотрудник должен будет представлять позицию омбудсмена во время рассмотрения дел, которые касаются соблюдения прав человека. По мнению экспертов, более эффективным было бы обеспечить механизм прямого обращения граждан в КС.

Читати більше...

 

ZIK: Сьогодні – Міжнародний день прав людини

Міжнародний день прав людини, який знаменує річницю ухвалення Генеральною асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини 1948 року, відзначають сьогодні, 10 грудня. Про це пише Укрінформ.

Читати більше...

 

Українська правда: Лутковська стурбована надмірною тривалістю розгляду справ у судах

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська стурбована надмірною тривалістю розгляду справ у судах.

Читати більше...

 

Міжнародні стандарти дотримання прав людини вивчали сьогодні в МВС

Десятого грудня Україна разом з усім людством відзначає важливу історичну подію - Міжнародний день прав людини та 64 -річчя Загальної декларації прав людини. Саме 10 грудня 1948 року розпочалася нова ера в історії людства - ера надій і сподівань, як сказала Елеонора Рузвельт, котра була тоді головою Комісії ООН з прав людини.

 

Читати більше...

 

Громадський простір: Поради ООН: до чого прислухатися Україні

Аркадій Бущенко, УГСПЛ, радить Україні взяти до виконання всі 145 рекомендацій щодо прав людини, отримані в рамках Універсального періодичного огляду ООН. Україна має час до березня 2013, щоб вирішити, які рекомендації зобов'яжеться виконати за наступні чотири роки. 

Читати більше...

 

Лутковська стурбована тим, що українці не знають своїх прав

Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська під час церемонії відкриття Всеукраїнського тижня права - 2012 наголосила, що головна проблема в нашій державі - це незнання своїх прав та незнання своїх правових можливостей.

 

Читати більше...

 

Громадська молодіжна організація «Жінка»: З жінками у в’язниці мають поводитися за правилами

Жінка, яка потрапила до в'язниці, зазвичай більше не цікавить соціум, рідних та знайомих. Майже 60% жінок, що відбувають покарання не мали тривалих побачень, а 30% взагалі жодного разу не отримували посилок та передач. Такі дані були оприлюднені під час обговорення правил ООН щодо поводження з ув'язненими жінками.

Читати більше...

 

Представництво ЄС в Україні: ЄС та США започатковують Глобальний альянс проти сексуального насильства над дітьми в Інтернеті

5 грудня у Брюсселі Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальмстрьом і Генеральний прокурор США Ерік Холден візьмуть участь у конференції, присвяченій заснуванню Глобального альянсу проти сексуального насильства над дітьми в Інтернеті. Свою згоду щодо участі в Альянсі дали 48 країн: 27 країн-членів ЄС та 21 країна з-поза меж Євросоюзу. Україна також долучилася до цієї ініціативи – її представники будуть присутні на організаційній зустрічі.

 

Читати більше...

 

МФ «Відродження»: В Україні пройде Тиждень прав людини у сфері охорони здоров’я

 10-15 грудня проходитиме Всеукраїнський тиждень прав людини у сфері охорони здоров’я. Його організовує ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” спільно з програмою “Громадське здоров'я” Міжнародного фонду “Відродження”, проектом “Правова країна”, коаліцією громадських організацій у сфері охорони здоров’я, а також медико-правовими фахівцями. 

 

Читати більше...

 

Invak.info: Валерія Лутковська: «Захист прав людей з особливими потребами є одним із найважливіших завдань Офісу Омбудсмена України»

3 грудня, у Міжнародний день інвалідів, в офісі Омбудсмена відбувся круглий стіл на тему «Сприяння правовій інформованості населення про запобігання порушенням прав і свобод людини з інвалідністю». Його організатором за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської виступила Всеукраїнська благодійна організація інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини». 

 

Читати більше...

 

УНН: В Україні розпочато програму ООН зі сприяння інтеграційній політиці для людей з інвалідністю

УВсесвітнійденьлюдейзінвалідністюрозпочатоновуспільнупрограмуООНзісприянняінтеграційнійполітицітапослугамдлялюдейзінвалідністю. Про це УНН повідомили у прес-службі Представництва ООН в Україні.

Читати більше...

 

Білоруський Будинок прав людини у Вільнюсі: Білоруські правозахисники та юристи зустрілися з українським омбудсменом Валерією Лутковською(рос)

29 октября в Киеве в Секретариате Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека состоялась встреча белорусских юристов и правозащитников, участников программы «Международное право для защиты общественных интересов» с омбудсменом Валерией Лутковской 

серада, 28 лістапада 2012, Ольга Сехович, участница программы "Международное право для защиты общественных интересов"

 

Читати більше...

 

5 канал: 85 тис людей від початку року постраждали від домашнього насильства [відео]

85 тисяч людей від початку року постраждали від домашнього насильства. І це лише за офіційними даними, насправді - жертв значно більше.

Читати більше...

 

24 канал: ООН рекомендує Україні покращити ситуацію з правами людини

Омбудсмен Валерія Лутковська повідомила, що держави-члени Ради ООН з прав людини надали Україні 144 конкретні рекомендації, які спрямовані на покращення ситуації з правами людини.

Читати більше...

 

Коментарі : У рік в Україні близько 120 тис. людей скаржаться на насильство. Близько 90% цих скарг надходить від жінок

У рік в Україні близько 120 тис. людей скаржаться на насильство. Близько 90% цих скарг надходить від жінок  

Про це, повідомила представник Уповноваженого з прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Филипишина.

 

Читати більше...

 

Громадський простір: Декларація Кетрін Ештон щодо Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками


Декларація Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Громадський простір:  Декларація Кетрін Ештон щодо Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками

 

Читати більше...

 

Центр інформації про права людини: Україні потрібно вдосконалювати антидискримінаційне законодавство

В Україні відсутні реальні механізми захисту від дискримінації, тому нещодавно прийнятий Верховною Радою закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації» потребує кардинальних змін.

 

Читати більше...

 

Міжнародний фонд “Відродження”: У Черкасах створили 50-метрове Полотно миру

До Міжнародного дня толерантності (16 листопада) черкаська молодь зшила 50-метрове Полотно миру з тисяч клаптиків тканини. Акцію ініціювали Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Черкаська обласна благодійна фундація “Паритет”, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, департамент освіти й гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та Всеукраїнська жіноча єврейська організація “Проект Кешер”. Захід відбувся в межах інформаційно-просвітницької кампанії “Антидискримінаційна дія”, яку провадять Коаліція з протидії дискримінації в Україні й Інформаційно-просвітницький центр “Вісь” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

 

Читати більше...

 

Голос Америки: Україна забов'язана виконувати рішення Євросуду - Валерія Лутковська

 Валерія Лутковська, уповноважений Верховної Ради з прав людини, коментувала рішення Євросуду щодо незаконності затримання та арешту Луценка.

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: Валерія Лутковська: Хочу налагодити співробітництво з американськими колегами

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська на початку цього тижня перебуває з робочим візитом у США. Про його цілі й перші результати омбудсмен розповіла в інтерв'ю УКРІНФОРМу.

Читати більше...

 

Закон і бізнес: Омбудсмени всіх країн, єднайтеся!

Уповноважені з прав людини країн СНД зібралися в Києві, щоб обговорити можливості співпраці. Уповноважені з прав людини відразу дев’яти країн Співдружності зібралися недавно в офісі омбудсмена України, щоб провести круглий стіл на тему «Можливості й виклики у сфері захисту прав людини та їх просування в країнах СНД». Правда, журналістів, присутніх на брифінгу, присвяченому цьому круглому столу, цікавили злободенніші теми, та їхні питання в основному залишилися без відповіді.

Читати більше...

 

Дзеркало тижня: Для підприємств встановлені штрафи за відмову взяти на роботу інваліда

Підприємства зобов’язані виділяти, створювати і розумно адаптувати робочі місця для працевлаштування інвалідів. Верховна Рада встановила штрафи за відмову у працевлаштуванні інвалідів. Внесення відповідних змін до законодавчих актів України щодо зайнятості інвалідів підтримали 288 народних депутатів із 336, зареєстрованих у сесійній залі.

Читати більше...

 

UNICEF Ukraine: 20 листопада – Всесвітній день дитини

У світі – понад 2 мільярди дітей, 8 мільйонів з яких – це маленькі українці. Кожен з них народжується з правами. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

Читати більше...

 

Громадський простір: Омбудсмен звітує про роботу з проблемами катувань в місцях несвободи

На сайті омбудсмена оприлюднено проміжний Звіт за результатами роботи Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму (червень-жовтень 2012 року).

Читати більше...

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін зустрівся з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською

У Конституційному Суді України 12 листопада 2012 року відбулася робоча зустріч Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською.

Читати більше...

 

Судово-юридична газета: Тортурам – бій (рос.)

Не так давно Президент Украины Указом №619/2012 ликвидировал Комиссию по вопросам предупреждения пыток. Такой шаг Главы государства некоторыми СМИ, не разобравшимися в ситуации до конца, был воспринят негативно: мол, нет Комиссии – нет проблемы? Однако в самом документе четко прописано, что он был издан в связи с тем, что 2 октября с. г. принят Закон «О внесении изменений в Закон Украины «Об Уполномоченном Верховной Рады Украины по правам человека», который вступил в силу 4 ноября, положив начало работе национального превентивного механизма (далее – НПМ). Но, похоже, столь весомый аргумент не смог убедить скептиков в логичности и необходимости таких действий. Впрочем, и внедрение самого НПМ далеко не все восприняли позитивно, считая его малоэффективным в борьбе с пытками, а то и очередной фикцией, направленной на оболванивание украинских граждан.

Читати більше...

 

УНІАН: Сьогодні українці напишуть Диктант національної єдності

9 листопада, в День української писемності та мови, о 13.30 на Українському радіо традиційно відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності. Цьогорічний диктант, який складатиметься зі 100-120 слів, проведе доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

Читати більше...

 

Асоціація УМДПЛ: У українського омбудсмена на Черкащині з’явився координатор зі зв’язків із громадськістю

Український омбудсмен Валерія Лутковська вирішила більш прискіпливо наглядати за дотриманням прав громадян у регіонах. Як нам стало відомо, у Черкаській області з’явився регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Ним став правозахисник Володимир Батчаєв, який представляє Всеукраїнську Асоціацію українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ). Він розповів НародUA про те, з чим пов’язана така потреба, а також про свої перші враження від свого призначення.

Читати більше...

 

Укрінформ: Безоплатна допомога адвоката надаватиметься вже з новорічної ночі

Безоплатна правова допомога надаватиметься кожній затриманій особі вже з самого початку наступного року. Про це повідомив під час відеоконференції в Києві Андрій Вишневський - директор Координаційного центру безоплатної правової допомоги в Україні, що діє при Міністерстві юстиції.

Читати більше...

 

Громадський простір: Мін'юст рекомендує усунути статеву дискримінацію з окремих положень закону "Про освіту"

Міністерство юстиції виявило ознаки статевої дискримінації в окремих положеннях закону «Про освіту». Такий висновок було зроблено за результатами гендерно-правової експертизи, проведеної Мін‘юстом. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

 

Читати більше...

 

INVAK.INFO: У столиці створять центри соціально-психологічної допомоги для дітей з інвалідністю

На черговому засіданні депутати Київради підтримали проект рішення щодо створення в Оболонському та Солом’янському районах столиці центрів соціально-психологічної допомоги для дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Читати більше...

 

Громадський простір: Стажування в Корпусі Свободи (Freedom Corps)

Стажування в правозахисній організації Корпус Свободи (Freedom Corps) дає унікальну можливість побачити правозахист зсередини таким як він є. Отримання досвіду є важливим, в першу чергу, для людини, яка його здобуває. Ми сформували програму стажування таким чином, що вона є важливою ще й для людей чиї права порушуються, важливою для кожного.

Читати більше...

 

Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України: Запрошуємо до участі в Національному конкурсі наукових робіт "Громадянське суспільство: світові традиції та вітчизняні реалії"

Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України запрошує студентів та аспірантів взяти участь у ІІ Національному конкурсі наукових робіт «Громадянське суспільство: світові традиції та вітчизняні реалії». В цьому році Конкурс присвячений ювілею Донецького національного університету.

Читати більше...

 

BBC Ukrainian: Країни ООН вказали Києву на проблеми з правами людини

У середу в Женеві Україна отримала рекомендації від 57 країн-учасниць ООН щодо того, як поліпшити ситуацію з правами людини. Серед порад – активніше боротися з торгівлею людьми, поліпшити ситуацію з правами жінок, налагодити розслідування випадків тортур та ефективніше протидіяти ксенофобії і расизму.

Читати більше...

 

Майдан: На виборчих дільницях буде застереження про те, що камери не дивляться за голосуванням

23 вересня ми разом з читачами Майдану і волонтерами проекту Майдан-Моніторинг направили в органи влади звернення "За чесні вибори, за прозорий підрахунок голосів", де серед іншого вимагали

 

Читати більше...

 

ВМГО "Студентська республіка": Уповноважений з прав людини зустрілася з переможцями Студреспубліки–2012

17 жовтня 2012 року в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася зустріч Валерії Лутковської з переможцями Студреспубліки–2012: депутатами Студентського парламенту України та Студентським президентом. Ця зустріч – перша з низки запланованих зустрічей у рамках стажування для представників активного студентства, яке відбулося на днях в Києві.

 

Читати більше...

 

ХПГ: Оголошується конкурс на участь у Школі з прав людини для активістів українських правозахисних організацій

Харківська правозахисна група (ХПГ) проводить 13-17 листопада 2012 року в м. Харків Одинадцяту школу з прав людини для активістів українських правозахисних неурядових організацій за сприяння  Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Як забезпечити повноцінне суспільне життя для інвалідів? Міжнародний досвід

Болгарська організація “National Network for Children” (Софія) опублікувала порівняльний аналітичний звіт “Від життя в комунізмі до життя у громаді: що спільного у процесах деінституціоналізації дітей і дорослих із ментальними проблемами здоров‘я на пострадянському просторі?” (англійською мовою). Досвід України у виданні представила ВГО “Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю”.

Читати більше...

 

Прес-центр: Черкаський СІЗО відвідали представники Уповноваженого ВРУ з прав людини

17 жовтня Черкаський слідчий ізолятор відвідали представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – Олександр Федорук та Юрій Ситник.  

 

Читати більше...

 

Тиждень.ua: Валерія Лутковська: Народні депутати хочуть бачитись із Луценком, аби сприяти його виправленню

Омбудсмен в інтерв’ю Тиждень.ua розповіла про своє розуміння статусу політв’язнів, рішення Євросуду, біометричні паспорти і «пропаганду гомосексуалізму»

 

Читати більше...

 

Комерсантъ Україна: Віктора Януковича просять пред'явити вето (рос.)

У закона о биометрических документах появляются новые критики. Вчера, после двухнедельной задержки, парламент направил президенту закон о биометрических документах. В тот же день уполномоченный Верховной рады по правам человека Валерия Лутковская обратилась к главе государства с просьбой ветировать его. Эксперты отмечают: критика закона и давление на президента выросли настолько, что появился реальный шанс для вето, несмотря на все договоренности автора документа с руководством страны.

 

Читати більше...

 

ТСН: Без вини винуваті

Про тих, кому не пощастило бути причетними до інших гучних скандалів. У вікна їхніх домівок кидають каміння, їх звільняють із роботи, смикають на допити в міліцію і примушують змінювати адреси та коло спілкування. Життя близьких родичів злочинців і навіть тих, чия провина ще не доведена стає суцільним пеклом. 

Читати більше...

 

Асоціація УМДПЛ: Використання практики європейського суду при опрацюванні інформації, отриманої в процесі громадських розслідувань

Для більш детального розгляду питання поширення інформації з обмеженим доступом (таємної, конфіденційної, службової), яка є предметом суспільного інтересу, необхідно розглянути деякі рішення Європейського суду з прав людини, які мають силу актів національного законодавства.  

 

Читати більше...

 

ХІСД: Національні превентивні механізми у країнах Латинської Америки. Досвід НПМ Гондурасу та Мексики

Більшість латиноамериканських держав зробили кроки для попередження тортур та боротьби з ними, приєднавшись до Конвенції ООН проти катувань. Тим не менш, актуальними для цього регіону і досі залишаються такі проблеми як: застосування тортур та жорстокого поводження, переповненість тюрем, погані умови тримання під вартою, недостатньо розвинуте медичне обслуговування та освітні послуги, високий рівень насильства у тюрмах, відсутність контролю з боку влади, надмірне використання попереднього ув’язнення та корумпованість адміністрацій тюрем.

 

Читати більше...

 

Майдан: Омбудсмен Лутковська: Із законом про заборону пропаганди гомосексуалізму можна дійти до маразму

Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська вважає, що із забороною пропоганди гомосексуалізму можна дійти до маразму через відсутність чітко визначеного терміну “пропаганда гомосексуалізму”, про це вона заявила 10 жовтня регіональним журналістам в рамках зустрічі “Роль журналістики у підтримці і захисті прав людини”.

 

Читати більше...

 

Інтерфакс-Україна: Голова місії міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO Олексій Кочетков провів робочу зустріч із Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (рос.)

9 октября 2012 года Глава миссии международной организации по наблюдению за выборами CIS-EMO Алексей Кочетков провел рабочую встречу с Представителем Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека по соблюдению избирательных прав граждан Михаилом Чаплыгою. Во встрече также принял участие эксперт миссии CIS-EMO на Украине Олег Верник.

Читати більше...

 

Громадський простір: Рада Європи реалізує в Україні проект із запобігання насильству проти жінок і насильству в сім'ї

Рада Європи реалізує для України новий проект співпраці “Запобігання насильству проти жінок і насильству в сім’ї та боротьба з ним”.  

 

Читати більше...

 

ХПГ: До уваги журналістів: Круглий стіл на тему «Незворотність покарань в контексті нового КПК»

11 жовтня 2012 року з 11:00 до 13:00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, під адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8, – відбудеться круглий стіл на тему«Незворотність покарань в контексті нового КПК».  

 

Читати більше...

 

www.lonckoho.lviv.ua: У Львові діти розповіли своїм одноліткам про права людини

Близько 300 львівських школярів та студентів дізнались більше про права людини. З 1 по 5 жовтня у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”проходила мандрівна виставка “Кожен має право знати свої права”.

Читати більше...

 

Українська правда: ООН вважає, що Рада вступила на шлях дискримінації

ООН стурбована прийняттям Верховною Радою в першому читанні законопроекту про "пропаганду гомосексуалізму".

Читати більше...

 

Українська правда: У Раді Європи радять Україні боротися з гомофобією

Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс закликає Верховну Раду відкликати проект закону щодо заборони пропаганди гомосексуалізму.

 

Читати більше...

 

Подробності: Закон проти пропаганди гомосексуалізму викликав неоднозначні оцінки експертів (рос.)

Законопроект против пропаганды гомосексуализма может привести к ограничению прав человека в Украине. Об этом говорится в письме Уполномоченного Верховной Рады по правам человека Валерии Лутковской к руководству парламента. Напомню, второго октября депутаты приняли в первом чтении законопроект, который предусматривает введение в отечественное законодательство нового правового термина - "пропаганда гомосексуализма".

 

Читати більше...

 

АУМДПЛ: Члени АУМДПЛ вивчали стандарти захисту персональних даних ( рос.)

3 октября 2012 в Национальной академии наук Украины в Киеве проходил экспертный семинар на тему «Стандарты защиты персональных данных: инструментарий для неправительственных организаций».

 

Читати більше...

 

Юридична практика: Омбудсмен розширює співпрацю з неурядовими організаціями (рос.)

Секретариат Уполномоченного Верховного Совета Украины по правам человека совместно с Всеукраинской общественной организацией «Ассоциация украинских мониторов соблюдения прав человека в деятельности правоохранительных органов» (УМСПЧ) начал реализацию правообразовательного проекта, направленного на улучшение общей ситуации с соблюдением прав человека и основных свобод. Об этом редакции «ЮП» сообщила пресс-служба Омбудсмена.

Читати більше...

 

Українськая правда: Омбудсмен: заборона "пропаганди гомосексуалізму" обмежить права (рос.)

Законопроект против пропаганды гомосексуализма может привести к чрезмерному ограничению прав человека в Украине. Об этом говорится в открытом письме Уполномоченного Верховной Рады по правам человека Валерии Лутковской к руководству Верховной Рады. 

Читати більше...

 

ХПГ: Круглий стіл на тему «Незворотність покарань в контексті нового КПК». ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ. АНОНС

11 жовтня 2012 року з 11:00 до 13:00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини відбудеться круглий стіл на тему «Незворотність покарань в контексті нового КПК».

Читати більше...

 

ТСН: Журналістам показали камеру Луценка з іконою біля ліжка

Сам екс-міністр відмовився зустрічатися з пресою через погане самопочуття.

У гостях в екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка побувала знімальна група ТСН. Останніми днями в оточенні засудженого до чотирьох років ув'язнення заявляли про різке погіршення його здоров'я. Уповноважена з прав людини відвідала Менську колонію на прохання ув'язненого про медичне обстеження.

 

Читати більше...

 

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" щодо національного превентивного механізму

Законом на Уповноваженого покладаються функції національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

 

Читати більше...

 

Інститут масової інформації: Рада скасувала законопроект про наклеп

2 жовтня 2012 року Верховна Рада ухвалила проект постанови про скасування рішення Верховної Ради щодо прийняття в першому читанні проекту закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини.

Читати більше...

 

Коммерсантъ: Рада Європи розкритикувала закон про дискримінацію (рос.)

Вчера были обнародованы экспертные заключения и рекомендации Совета Европы к закону «Об основах предотвращения и противодействия дискриминации», принятому парламентом 6 сентября. Сейчас документ находится на стадии подписания президентом. Напомним, термин «дискриминация» определяется в нем как «решения, действия или бездействие», ограничивающие права человека или группы лиц по расовому признаку, цвету кожи, религиозным или политическим убеждениям, полу, возрасту, языковому и другим признакам.

Читати більше...

 

Міжнародна організація з міграції: МОМ та український Омбудсман спільно боротимуться з дискримінацією

Взаємодія між Міжнародною організацією з міграції та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (Омбудсманом) набуває розвитку. Нещодавно було укладено оновлену Угоду про співробітництво між Омбудсманом та МОМ.

Читати більше...

 

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" щодо національного превентивного механізму

Проектом (реєстр. №11073) передбачається покласти на Уповноваженого Верховної Ради з прав людини функції національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

 

Читати більше...

 

Українськая правда: Омбудсмен: Помилка Ради перетворила законопроект про мирні зібрання на репресивний

Відхилення парламентом внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення перетворило законопроект про свободу мирних зібрань на репресивний.

 

Читати більше...

 

Громадська правозахисна організація «Донецький Меморіал»: Пам'ятка для засуджених жінок (рос.)

Права осужденных женщин определяются Конституцией Украины, Уголовно-исполнительным Кодексом Украины (УИК) и другими законами Украины. Кроме этого, имеется ряд международных докумен¬тов, которые носят рекомендательный характер. Наи¬более важные из них – Минимальные стандартные правила ООН (МСП) обращения с заключенными, Европейские пенитенциарные правила (ЕПП), Бангкокские правила, Свод принципов защиты всех лиц, подвергаемых задержанию или заключению в какой бы то ни было форме.

Читати більше...

 

Громадський простір: Школа з прав людини для молоді (Донецьк)

ГО «Центр Європейської Співпраці» в рамках проекту «Права людини: пам`ятай, дій та розумій» запрошує взяти участь у Школі для молоді «Знати і розуміти права людини», яка відбудеться у Донецьку 8-12 жовтня 2012 року.

Читати більше...

 

ЮРЛІГА: Виповнилося 15 років набрання для України чинності Конвенції про захист прав людини

11 вересня 2012 років виповнюється 15 років набрання для України чинності Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович  

 

Читати більше...

 

Ukrinform.ua: Дін Шпільман обраний новим головою Євросуду з прав людини

Європейський суд з прав людини обрав у понеділок своїм новим головою Діна Шпільмана, колишнього суддю від Люксембургу.

 

Читати більше...

 

«ЗіБ»: Омбудсмен поскаржилася на суддю до ВККС

На сьогоднішньому засіданні ВККС, серед іншого, розглядалася скарга Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської на дії судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрія Бурбели.

 

Читати більше...

 

Invak.info: Харків’яни з обмеженими фізичними можливостями можуть отримати безкоштовну, кваліфіковану правову допомогу

З 1 вересня Харківська громадська організація незрячих юристів розпочала реалізацію проекту «Захист прав доступний кожному», який був підтриманий Фондом сприяння демократії посольства США в Україні.

 

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: В Україні створять центри денного перебування для дітей-інвалідів

В Україні буде створено центри денного перебування, розраховані на дітей-інвалідів.

 

Читати більше...

 

Громадська правозахисна організація "Донецький Меморіал": Жінки в місцях позбавлення волі

Стаття підготовлена в рамках виконання проекту „Підвищення рівня дотримання прав засуджених жінок”, який підтримується Посольством США в Україні. У всіх пенітенціарних системах жінки складають незначну частину ув’язнених. Засуджені до позбавлення волі жінки в Україні тримаються в 12 установах виконання покарань для дорослих жінок та в одній виховній колонії для неповнолітніх. У двох колоніях для дорослих засуджених жінок є Будинки дитини – в Одесі та у Чернігові.

Читати більше...

 

Асоціація УМДПЛ: Міліція та громадськість спільно домовлялися про умови фільмування дій правоохоронців

Правозахисники обговорили з представниками Міністерства внутрішніх справ та працівниками Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини проблеми, які виникають в процесі фото та відео фіксації дій працівників міліції. Обговорення відбулось 6 вересня під час круглого столу в офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читати більше...

 

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України: Олександр Яцунь – представник ФПУ при Омбудсмені

7 вересня 2012 року в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулося засідання присвячене обговоренню питань щодо дотримання трудового законодавства, відстоюванню громадських інтересів шляхом цілеспрямованого впливу на законодавчі та виконавчі органи державної влади та підписанню Меморандуму про співпрацю між Федерацією Профспілок України та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Читати більше...

 

ХІСД: Моніторинг дотримання прав клієнтів у закладах постійного перебування Міністерства соціальної політики України

Публікація надає основні теоретичні положення методології та методів проведення моніторингових візитів до місць постійного перебування (вимушеного або обов’язкового) людей під наглядом та відповідальністю держави. Ця інформація буде корисною для тих, хто тільки знайомиться із моніторинговою діяльністю або намагається удосконалити наявні практики. Окрім того, звіт містить узагальнені результати проведених моніторингових візитів до закладів постійного перебування Міністерства соціальної політики України, що були здійснені упродовж 2011-2012 років групою моніторів Харківської міської громадської організації «Харківській інститут соціальних досліджень»

Читати більше...

 

Корреспондент: Рада прийняла закон про боротьбу і запобігання дискримінації в Україні

240 депутатів підтримали прийняття закону Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні у Верховній Раді 6 вересня. Зокрема, закон передбачає визначення терміна дискримінація та її основних форм, введення принципу недискримінації до законодавства, введення заборони на дискримінацію з одночасним визначенням дій, які не вважаються дискримінацією.

Читати більше...

 

ЮРЛІГА: ВСУ: потерпілий має право отримати страхову виплату фонду соцстраху і в повному обсязі відшкодування збитків (рос.)

ВСУ сформировал правовое заключение в споре о взыскании в пользу Фонда социального страхования суммы страховой выплаты, осуществленной в пользу застрахованного работника, с лица, виновного в наступлении страхового случая.

 

Читати більше...

 

Миколаївський регіональний центр зайнятості: В Миколаєві безробітні супроводжуватимуть сліпих громадян

Сьогодні директор Миколаївського обласного центру зайнятості (ОЦЗ) Володимир Луста та голова Миколаївської обласної організації Українського Товариства Сліпих (УТОС) Олександр Мовчан підписали Угоду про співпрацю. Відтепер безробітні громадяни в рамках участі у громадських роботах здійснюватимуть супровід інвалідів по зору.

Читати більше...

 

Моя Вінниця: Представництво ЮНІСЕФ в Україні вважає Вінницю лідером у реалізації політики з підтримки дітей

29 серпня Вінницький міський голова Володимир Гройсман зустрівся із головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні пані Юкіе Мокуо, яка приїхала до Вінниці, щоб обговорити шляхи співпраці муніципалітету і міжнародної дитячої організації ЮНІСЕФ в майбутньому. Участь у зустрічі також взяли вінницькі дитячі омбудсмени, директори департаментів, діяльність яких пов’язана із дітьми, консультант ЮНІСЕФ щодо проекту «Місто, дружне до дитини» Сергій Алещенко, помічник Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Владлена Ожидрянова.

Читати більше...

 

ТРК «Круг»: СІЗО – за місто

В Одесі відбулася підсумкова зустріч із засобами масової інформації Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Представника Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму Юрія Бєлоусова.

Читати більше...

 

Конкурс на участь у тренінгу «Громадські розслідування правопорушень та насильства з боку міліції»

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів(Асоціація УМДПЛ) оголошує конкурс на участь у тренінгу „Громадські розслідування правопорушень та насильства з боку міліції”. До участі у тренінгу запрошуються активісти недержавних організацій, працівники засобів масової інформації, які мають мотивацію активно діяти в сфері захисту та підтримки прав людини, зацікавлені у громадському контролі діяльності правоохоронних органів.

Читати більше...

 

Відео Глас: Моніторинг області( рос)

Причиной визита с мониторингом в Одессу, как отметила Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека, стало получение информации от общественной организации, которая мониторит выборы, об определенных подозрения о нарушении прав человека в части избирательных прав граждан в Одесской области.

 

Читати більше...

 

АТВ.Одесса: Умови в Одеському СІЗО не відповідають міжнародним стандартам (рос.)

Люди в СИЗО — не преступники, а в исправительных заведениях их содержат для перевоспитания. С таких прописных истин начала свою пресс-конференцию Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Валерия Лутковская.

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: Луценко перебуватиме в Менській колонії – представник омбудсмена

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко відбуватиме термін у Менській колонії для колишніх працівників правоохоронних органів. Про це 29 серпня в Одесі під час робочої поїздки омбудсмена Валерії Лутковської повідомив керівник департаменту з реалізації національного превентивного механізму - представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Бєлоусов.

Читати більше...

 

Майдан: Лутковська перевірила повідомлення про порушення виборчого законодавства

В рамках планового моніторингового візиту до Одеської області Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вибірково перевірила повідомлення про порушення вимог Закону України “Про вибори народних депутатів України”, що надійшли до Представника Уповноваженого з питань захисту виборчих прав громадян від громадської організації Альянс “Майдан”.

Читати більше...

 

Українська правда: Лутковська подбає, щоб символіки "Регіонів" на адмінбудівлях не було

Омбудсмен Валерія Лутковська відвідала Одеську область з перевіркою повідомлень про розміщення партійних прапорів на держустановах. Про це вона сказала прес-конференції в Одесі, повідомляє її прес-служба.

Читати більше...

 

Українська Правда: Менська колонія уже готова до прийому Луценка - омбудсмен

Менська виправна колонія у Чернігівській області вже підготовлена до прийняття екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Читати більше...

 

УНН: Лутковська перевірила повідомлення про порушення виборчого законодавства

В рамках планового моніторингового візиту до Одеської області Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вибірково перевірила повідомлення про порушення вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України", що надійшли до Представника Уповноваженого з питань захисту виборчих прав громадян від громадської організації Альянс "Майдан".

 

Читати більше...

 

Громадський простір: Ефективність електронного запиту в отриманні публічної інформації

Можливість дізнаватись суспільно важливу інформацію за допомоги електронного запиту надається Законом України «Про доступ до публічної інформації» кожному.  

 

Читати більше...

 

Юрліга: Захист права на мирні зібрання під час виборів

В связи с приближением выборов количество митингов, походов и демонстраций политического характера резко возрастет. Согласно Конституции право граждан на мирные демонстрации и митинги может быть ограничено лишь судом. В своей статье юристы АК «Моор & партнеры» анализируют судебную практику, связанную с ограничением упомянутого конституционного права граждан (публикуется на языке оригинала).

 

Читати більше...

 

ХПГ: Завершується Конкурс на участь Другому Міжнародному освітньому курсі з захисту прав людини для молоді

Оголошується конкурс на участь у Другому Міжнародному освітньому Курсі з захисту прав людини для молоді.  У Курсі візьмуть участь молоді правозахисні активісти Росії, Білорусі та України.  Освітній Курс координуватимуть Українська гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «М’АРТ» (Україна), Правозахисний центр «Поступ» (Україна), Праваабарончый центр «Вясна» (Білорусь) за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнароного фонду "Відродження".

 

Читати більше...

 

UKRinform.ua: В ООН спростували інформацію про критику Лутковської

Інформація про те, що в ООН не задоволені роботою українського Омбудсмена Валерії Лутковської не відповідає дійсності.

 

Читати більше...

 

Українська правда: Янукович вимагає виборів, до яких не буде зауважень

Вибори до Верховної Ради 28 жовтня мають пройти чесно, прозоро – з дотриманням усіх демократичних норм та на високому організаційному рівні. Про це сказав президент Віктор Янукович під час зустрічі з кандидатами на посади голів районних державних адміністрацій, повідомляє прес-служба президента.

Читати більше...

 

Українська правда: Янукович вимагає виборів, до яких не буде зауважень

Вибори до Верховної Ради 28 жовтня мають пройти чесно, прозоро – з дотриманням усіх демократичних норм та на високому організаційному рівні.

 

Читати більше...

 

Вечерняя Одесса: Створюється центр незалежного проживання інвалідів (рус.)

При поддержке немецких специалистов в Одессе планируют создать центр независимого проживания инвалидов старше 18 лет. Центр будет рассчитан на постоянное проживание двадцати четырех человек.

Читати більше...

   

УНІАН: НСЖУ запроваджує гарячу лінію до виборів

Національна спілка журналістів України закликає всіх учасників виборчого процесу не використовувати медіа для досягнення власних політичних цілей, а колег-журналістів - суворо слідувати нормам виборчого законодавства та Кодексу професійної етики українського журналіста. Про це йдеться в заяві НСЖУ, переданій УНІАН.

Читати більше...

   

Громадський простір: «ЄСПЛ створив російськомовну інструкцію з написання скарги для юристів»

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) представив російськомовний переклад практичного керівництва за критеріями прийнятності, або, кажучи іншими словами, інструкції з написання скарги. На сайті суду підкреслюється, що документ адресований переважно юристам, що спеціалізуються на роботі з заявами до Страсбурзького суду.

Читати більше...

   

Конкурс на участь у національному тренінґу з моніторинґу жорстокого поводження у місцях несвободи

Харківській інститут соціальних досліджень за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Координатора Проектів ОБСЄ в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини проведуть три тренінґи, присвячені моніторинґу (постійним відвідуванням) як ефективному методу попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 3