Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Статистика звернень

2012

До Уповноваженого з прав людини звернувся киянин Володимир Голландський щодо захисту права на здобуття вищої освіти його сином Максимом – інвалідом І групи по зору

Батько зазначив, що Максим змалку мріяв здобути професію психолога і бути корисним людям. Однак приймальні комісії Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова та Київського державного педагогічного університету імені Бориса Грінченка відмовили йому в прийнятті документів, мотивуючи неможливістю забезпечити належні умови для навчання такого вступника.

Читати більше...

 

Інвалід Віталій Скубко – Ніні Карпачовій: "Якби не Ваша допомога, я й досі б поневірявся по кабінетах влади і марно шукав правди"

 На початку січня 2011 року до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернувся за захистом своїх прав щодо неналежного виконання вироку суду сумчанин Віталій Скубко – мешканець села Жигайлівки Тростянецького району. Внаслідок трагедії, яка трапилася три роки тому, коли його було жостоко, до непритомності побито п’яним односельцем, Віталій став інвалідом.

Читати більше...

 

Звільнений з-під варти 62-річний пенсіонер, екс-мер Алушти Олексій Нечаєв – Ніні Карпачовій: "Якби не Ваша допомога, мені б судилося померти за ґратами"

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном 62-річного засудженого колишнього Алуштинського міського голови Олексія Нечаєва.

Здійснюючи за дорученням Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової моніторинг стану дотримання прав ув’язнених у Сімферопольському слідчому ізоляторі, представники Омбудсмана України виявили у медичній частині СІЗО тяжко хворого Олексія Нечаєва. Його стан здоров’я був настільки критичним, що засуджений ледве говорив та не міг підвестися з лікарняного ліжка.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Верховний Суд підтримав позицію Омбудсмана України та виніс справедливий вердикт у справі 26-річного інваліда першої групи Данила Бутка"

Понад три роки триває провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової у справі щодо захисту прав колишнього військовослужбовця Внутрішніх військ МВС України, а нині 26-річного інваліда першої групи Данила Бутка на охорону здоров’я, судовий захист та відшкодування заподіяної під час виконання ним службового обов’язку шкоди.

У 2004 році 18-річний сержант Данило Бутко проходив строкову службу у військовій частині 3005 Внутрішніх військ МВС України у місті Харкові. Внаслідок необережного поводження зі зброєю лейтенантом Володимиром Коршуновим сержантові було заподіяне тяжке наскрізне вогнепальне поранення внутрішніх органів, яке ледве не призвело до смерті. Завдяки лікарям військовослужбовець вижив, витримавши 14 складних операцій.

Читати більше...

 

Прокуратура АРК почула голос Омбудсмана України і звільнила Олександра Котельникова з-під варти

Завдяки системним заходам Уповноваженому з прав людини Ніні Карпачовій вдалося захистити право на свободу та особисту недоторканність 62-річного в’язня СІЗО Автономної Республіки Крим Олександра Котельникова. У червні 2010 року здійснювався моніторинг стану дотримання прав ув’язнених в Автономній Республіці Крим, під час якого було перевірено умови тримання заарештованих в Сакському ІТТ Автономної Республіки Крим.

Як було встановлено, в камерах – антисанітарія, вікна майже суцільно заґратовані або взагалі відсутні, примусова вентиляція не працювала. У таких умовах утримувалися заарештовані, серед яких і тяжко хворий Олександр Котельников, який з квітня 2010 року перебував під вартою. Жахливі умови різко погіршили його стан здоров’я. В’язня неодноразово госпіталізовували до Сакської та Сімферопольської лікарень, де правоохоронці утримували його постійно прикутим наручниками до ліжка.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова: "Радію, що першого в’язня Лук’янівського СІЗО – учасника "податкового майдану" Ігоря Гаркавенка – вдалося вирвати з-за ґрат"

Як повідомлялося, під час особистого прийому ув’язнених у Київському слідчому ізоляторі до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової звернувся 36-річний Ігор Гаркавенко, учасник "податкового майдану", щодо захисту його права на свободу та особисту недоторканність. Омбудсманом негайно було відкрите провадження у цій справі та вжито заходів, спрямованих на звільнення заарештованого з-під варти.

Читати більше...

 

Звернення до Уповноваженого з прав людини бабусі малолітньої Юлії Н. з проханням захистити права її онуки

altУ письмовому зверненні бабусі, яке надійшло до Уповноваженого з прав людини, йшлося про те, що після смерті матері малолітній Юлії Н. не було призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника, оскільки батько дитиною взагалі не цікавився, а бабусі у встановленні опіки над онукою було відмовлено. Попри те що ця дівчинка-інвалід перебувала в інтернатному закладі м.Києва, керівництво закладу також не вжило необхідних заходів щодо забезпечення її прав. Прокуратура Солом’янського району м.Києва ніяк не відреагувала на лист Солом’янської служби у справах дітей з цього питання, а на звернення Омбудсмана України щодо захисту прав дитини з прокуратури надійшла відповідь про відсутність підстав для прокурорського реагування.

Лише після довготривалого листування та численних перемовин зі службою у справах дітей Подільської у м.Києві райдержадміністрації батька було позбавлено батьківських прав, Юлії встановлено статус дитини, позбавленої батьківського піклування, бабусю призначено опікуном. Отримавши першу пенсію на дитину, бабуся зі сльозами на очах дякувала за надану допомогу.

 

За втручання Ніни Карпачової онкохворий, колишній журналіст, ув’язнений у СІЗО, нарешті прооперований і одужує

Після зустрічі в листопаді 2010 року з відомими журналістами Ольгою Мусафіровою та Ольгою Чорною, які клопотали про захист права на життя свого колишнього колеги, нині ув’язненого у столичному Лук’янівському СІЗО Володимира Б., котрому загрожувала смертельна хвороба і який безуспішно упродовж останніх 20 місяців (!) домагався лікарської допомоги, Уповноважений з прав людини привернула увагу Генерального прокурора України Віктора Пшонки до цього факту брутального порушення прав людини.

Читати більше...