Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Виступи

2012

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людиниНіни Карпачової під час представлення Щорічної доповіді про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні у Верховній Раді України, 7 лютого 2012 року

Вашій увазі представляється Щорічна доповідь Уповноваженого “Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні” за підсумками 2011 року. Народним депутатам України роздано її повний текст.

Як і в багатьох країнах світу, під впливом глобальної фінансово-економічної кризи ситуація з правами людини в Україні в минулому році значно ускладнилась. Верховний комісар ООН пані Пілей на 18-й сесії Ради ООН з прав людини справедливо зазначила: “Коли економіка переживає складний етап, основний тягар кризи перекладається на плечі бідних людей. Саме ці люди потребують захисту, безпеки, а не окремі особистості, які спровокували фінансову та економічну нестабільність у світі”. Уряди намагаються відновити економічне зростання та збалансувати державні фінанси, здійснюючи відповідні реформи. Дуже часто це призводить до обмеження економічних, соціальних та культурних прав людей.

Читати більше...

 

Виступ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людинина парламентських слуханнях "Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи", 11 січня 2012 року

Шановний Миколо Володимировичу, вельмишановні представники церковних громад, шановні учасники парламентських слухань!

altЗа останні три роки до Уповноваженого з прав людини надійшло близько однієї тисячі колективних звернень  від  ромських, єврейських кримськотатарських, караїмських, польських, болгарських, німецьких, курдських,  румунських, угорських,  русинських, а також від російських громадських організацій, у яких йдеться про порушення  прав на освіту, доступу до інформації, до культурних надбань, про прояви дискримінації за національною ознакою.  У зверненнях також йдеться про відсутність бюджетних коштів для  недільних шкіл з вивчення рідних мов, народних звичаїв і традицій. Через що кількість цих шкіл  зменшилася за цей період  з 3  тисяч до 570. Болючою залишається й проблема забезпечення організацій національних меншин приміщеннями – їх має лише третина.  

Читати більше...