Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

2013

Асоціація УМДПЛ: Український омбудсмен наполягає - від права сили слід повернутись до сили права

Уповноважений з прав людини висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку зі зростанням тиску на активістів громадянського суспільства, численними повідомленнями про вчинення нападів на учасників та організаторів мирних акцій протесту, журналістів, а також фактами пошкодження їх майна та власності.

Читати більше...

 

ХІСД: Тренінг з вивчення мінімальних стандартів доброго поводження в інтернатних установах соціального захисту

25 - 26 грудня 2013 року Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в України провів тренінг – нараду з директорами інтернатних закладів Департаменту праці та соціального захисту Харківської обласної державної адміністрації. Тренінг присвячений обговоренню мінімальних стандартів утримання клієнтів в установах соціального захисту, а також діяльності національного превентивного механізму проти катувань та жорстокого поводження в Україні. Захід було організовано сумісно з Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

Читати більше...

 

ЮРЛІГА: Оприлюднено проекти документів стосовно повноважень омбудсмана із захисту персональних даних (рос.)

Обнародованы для обсуждения: 1) проект Порядка осуществления Уполномоченным контроля за соблюдением законодательства о защите персональных данных; 2) проект Порядка уведомления Уполномоченного об обработке персональных данных, которые представляют особый риск для прав и свобод субъектов персональных данных.

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: Лутковська закликає припинити насильство і покарати всіх винних (рос.)

Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Валерия Лутковская призывает всех участников массовых акций и общественных активистов воздерживаться от насилия по отношению к оппонентам.

Читати більше...

 

УНІАН: Омбудсман закликає МВС забезпечити об'єктивність розслідування справ євромайданівців (рос.)

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская выражает глубокую обеспокоенность в связи с ростом давления на активистов гражданского общества и призывает генерального прокурора и министра внутренних дел Украины обеспечить проведение эффективных, объективных и прозрачных расследований всех дел. 

Читати більше...

 

Головне: Лутковська була змушена вказати прокуратурі та МВС на упередженість у справах учасників Євромайданів (рос.)

Лутковская была вынуждена указать прокуратуре и МВД на предвзятость в делах участников Евромайданов

Читати більше...

 

РБК: Омбудсмен Лутковська стурбована зростанням тиску на громадських активістів (рос.)

Омбудсмен Лутковская обеспокоена ростом давления на общественных активистов

Читати більше...

 

ЛігаБізнесІнформ: Омбудсмен стурбована зростанням тиску на громадських активістів (рос.)

Лутковская обратилась в ГПУ и МВД с требованием провести эффективные расследования всех дел, связанных с нападениями на участников акций протеста

Читати більше...

 

BBC-Україна: Омбудсмен стурбована нападами на активістів

Уповноважений Верховної Ради з прав людини глибоко занепокоєна зростанням тиску на громадянських активістів. Про це йдеться в заяві Валерії Лутковської, надісланій ЗМІ.

 

Читати більше...

 

ODESSA daily: У ГПУ завели три кримінальні справи проти бійців «Беркута» (рос.)

По итогам столкновений в Киеве открыто три уголовных производства против бойцов спецподразделения милиции «Беркут». Об этом заявил заместитель генерального прокурора Украины Юрий Ударцов на заседании комитета по правам человека.

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: Лутковська обіцяє кожні 15 хвилин звітувати про стан здоров'я затриманих (рос.)

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская обещает каждые 15 минут обнародовать на сайте омбудсменаданные о состоянии здоровья задержанных во время акций в Киеве, которые находятся в СИЗО и в больнице.

Читати більше...

 

ТЕМА: Жертви побоїв «Беркута» у міліцейській спецпалаті: інформація не підтвердилася. На щастя (рос.)

Вчера ночью появилась информация, что в особой палате в здании городской больницы скорой помощи милиция тайно удерживает жертв избиений «Беркута». Прибывшие на место Руслана Лыжечко и нардеп Леся Горобец не смогли попасть в палату и выяснить кто в ней содержится. Это вызвало серьезное беспокойство, что в охраняемой палате милиция содержит жертв избиений на Майдане и под Администрацией Президента.

Читати більше...

 

Ракурс: Максимальний ризик зазнати тортур - в перші години після затримання – правозахисники (рос.)

Продолжается практика задержания лиц без надлежащей последующей регистрации, принуждение их к даче явки с повинной и даче показаний относительно других лиц, а также вымогательство денег.

Читати більше...

 

Інтерфакс: Затриманих після заворушень на Банковій, що залишаються в лікарні, переведуть до СІЗО лише з дозволу медиків – омбудсмен

Затриманих активістів після заворушень на вул. Банковій 1 грудня, які зараз перебувають у лікарні, переведуть до СІЗО лише після дозволу медиків, зазначає омбудсмен Валерія Лутковська.

Читати більше...

 

Радіо Свобода: «Міліція не має права, як у дитячому садочку, давати здачі» – омбудсмен Лутковська

Гості «Вашої Свободи»: Валерія Лутковська, уповноважений Верховної Ради з прав людини.  Ірина Штогрін: Радіо Свобода намагається неупереджено і об’єктивно всіма можливими і доступними для неї засобами розповідати вам про те, що відбувається в Україні, про те, що відбувається у Києві.  Нагадаю, що учора, за різними даними, від 500 тисяч до 1 600 тисяч людей вийшли на вулиці Києва, щоб дати владі зрозуміти, що розганяти мирні демонстрації силовими методами неприпустимо.

Читати більше...

 

Незалежне бюро новин: Лутковська внесла подання міністру Козаку за мільйонні борги по зарплаті (рос.)

Уполномоченным Верховной Рады по правам человека Валерией Лутковской осуществляется производство по делу о нарушении конституционного права работников дорожной отрасли на своевременное и в полном объеме получение оплаты за труд, в частности по обращению народного депутата Украины Владимира Бойко.

Читати більше...

 

Європейський Омбудсман: Валерія Лутковська: «Я - серед людей: там, де в моєї допомоги найбільше потребують» (рос.)

Об этом Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека заявила в прямом эфире «Радио Свобода» в ответ на вопрос корреспондента: «С народом ли Омбудсман?».

Читати більше...

 

УНН: Рішення про перенесення канікул в Ужгороді незаконне - прокуратура

На адресу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла відповідь від прокурора Закарпатської області Володимира Корбаня у якій йдеться про те, що при ухваленні рішення про перенесення канікул було порушено законодавство, повідомили УНН у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Читати більше...

 

Закон і Бізнес: «Превенція» за гратами

Моніторингові візити в місця позбавлення волі привчають керівників установ до того, що їх можуть перевірити в будь-який момент

Читати більше...

 

УНЦПД: Питання розвитку громадянського суспільства - у фокусі кожного органу виконавчої влади

12 листопада 2013 року відбулося громадське обговорення проекту Порядку планування та моніторингу Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Захід проведено Українським незалежним центром політичних досліджень спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Що треба знати морякові перед відходом у рейс?

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух, присвячений захисту прав українських моряків, які працюють на іноземних суднах. Права моряків захищає Фонд допомоги морякам "Аcсоль" за підтримки програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження".

Читати більше...

 

Урядовий портал: О. Вілкул: Генплани населених пунктів стануть публічними

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул наказав зняти гриф «Для службового користування» з картографічної основи для розробки Генпланів та оприлюднити Генплани всіх населених пунктів. Відповідне розпорядження він сформував на нараді щодо активізації розробки Генеральних планів населених пунктів.

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Правова просвіта освітян: чи достатньо зусиль лише громадськості?

21 листопада о 12:00 у Києві (ІА “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція “Правова просвіта освітян: чи достатньо зусиль лише громадськості?” Захід проводить ГО “Центр громадської адвокатури” за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Читати більше...

 

Асоціація УМДПЛ: Відбулося навчання з нового для Асоціації УМДПЛ напрямку моніторингу – надання адміністративних послуг МВС та Міграційною службою

8-10 листопада у Києві Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) спільно із Центром політико-правових реформ провела навчання, присвячене моніторингу надання адміністративних послуг органами влади.

Читати більше...

 

Радіо Свобода: Більшість скарг ув’язнені передають нелегально – правозахисник

Всі листи ув’язнених переглядає адміністрація місць неволі і не пропускає «невигідні» для себе, тому більшість скарг на умови утримання чи катування надходять нелегально, заявляє правозахисник Андрій Діденко. Наприкінці вересня в’язень у Бердичеві на знак протесту зашив собі рота. Після перевірки Генпрокуратура порушень з боку закладу не виявила.

Читати більше...

 

Громадський простір: Закон Про громадські об'єднання у дії - "покращення, але обмеження"

Новий ЗУ Про громадські об’єднання, з однієї сторони, є дуже наближеним до європейського законодавства, але з іншої - деякі його зміни створюють перепони і досі не узгоджені з певними нормами чинного законодавства. Юристи та представники громадських організацій уже неодноразово звертались стосовно цього до держструктур, проте у відповідь отримували відмови - «поки практика застосування відсутня, потреби у внесенні змін до закону» не доречні.

Читати більше...

 

Міністерство юстиції України: Мін’юст вдосконалює порядок реєстрації громадських об’єднань

Вдосконалюється порядок ведення Реєстру громадських об’єднань та обмін відомостями між ним та Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Читати більше...

 

Ракурс: У Раді завернули законопроект КПУ про примусову госпіталізацію до психлікарні алкоголіків і наркоманів

У парламенті зареєстрували постанову про повернення на доопрацювання законопроекту «Про внесення змін до Закону України „Про психіатричну допомогу“ (щодо госпіталізації особи до психіатричного закладу в примусовому порядку)».

Читати більше...

 

Громадський простір: Навчальна програма «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства»

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства» у Закарпатській та Львівський областях.

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: 10 питань / 10 успішних історій для активних громадян: Звіт за підсумками реалізації конкурсів підтримки місцевих ініціатив

Програма "Громадянське суспільство та належне врядування" Міжнародного фонду "Відродження" опублікувала брошуру “10 питань / 10 успішних історій для активних громадян: Звіт за підсумками реалізації конкурсів підтримки місцевих ініціатив”.

Читати більше...

 

Invak.info: За допомоги служби зайнятості створена служба супроводу незрячих

Черкаси. Допомогти кожній людині з особливими потребами у вирішенні життєво необхідних питань – з усвідомленням цього мають працювати всі відповідальні служби та організації, які опікуються інвалідами.

Читати більше...

 

Центр громадянських свобод: Програма інтернет-телемарафону “Тиждень громадянина на UKRLIFE.TV”

12 листопада, вівторок

Тема дня: “Чи такий страшний міліціонер як його малюють? Проблема насильства з боку правоохоронців на мирних зібраннях та у відділках”

10.00 – 11.30 – Сесія 1

Читати більше...

 

Громадський простір: Відтепер кожна громадська організація може навчитися проводити моніторинг надання публічних послуг

Цьому сприяє нова практична публікація «Участь громадськості у моніторингу надання послуг органами публічної влади: нормативне регулювання та існуючі практики».

Читати більше...

 

Invak.info: У Києві відкрилася унікальна художня виставка для сліпих (рос.)

Ожившие картины. В столице открылась выставка, на которой полотна можно не только пощупать, но и "услышать". Автора - киевского художника - уже назвали пионером в этом жанре. Почему знает Ирина Романова.

Читати більше...

 

Голос.ua: Лутковська запевнила, що в Лук'янівському СІЗО ніхто не голодує

Інформація про голодування в Київському слідчому ізоляторі, озвучена в деяких ЗМІ, не відповідає дійсності. Про це заявив начальник Лук'янівського СІЗО Роман Родчин в ході прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

Читати більше...

 

Громадський простір: Міжнародні механізми захисту прав меншин як інструмент адвокації

Проект «Без Кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія» в рамках проекту «Мережа Меншин Східного Партнерства» запрошує до участі у 2-х тренінгах «Міжнародні механізми захисту прав меншин як інструмент адвокації». 23-24 листопада у Львові та 7-8 грудня в Одесі.

Читати більше...

 

Дивись.info: Уповноважений Верховної Ради з прав людини перевірила Львівське СІЗО

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська здійснила моніторинговий візит до Львівського СІЗО. Головна мета перевірки – виконання рекомендацій, які були надані попереднього разу ще другого квітня.

Читати більше...

 

ТелеКритика: Омбудсмен береться за персональні дані

Щойно призначений представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних розповів, як він оцінює намагання держави централізувати інформацію про всіх нас та спроби можновладців уникнути уваги журналістів

Читати більше...

 

Свобода слова в Україні: Лутковська: Було проведено перевірки у всіх типах закладів несвободи

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська розказала в програмі «Власний погляд» на парламентському телеканалі «Рада» про зміни внесені до можливостей дій уповноваженого з прав людини.

Читати більше...

 

Громадський простір: Тренінг «Бренд громадської організації – ціннісний підхід»

6-8 грудня в Сумах відбудеться тренінг для представників громадських організацій Сумської та Харківської областей «Бренд громадської організації – ціннісний підхід». Захід відбуватиметься в рамках проекту «Школа громадської активності» за підтримки NED.

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства: найкращі практики

Український незалежний центр політичних досліджень підготував інформаційний бюлетень “Регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства: найкращі практики” (№1-2). Матеріал опубліковано за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Читати більше...

 

Громадський простір: Семінар «Участь громадян у процесі розробки та ухвалення владних рішень: шлях України до європейських стандартів»

Лабораторія законодавчих ініціатив та Українська школа політичних студій запрошують до участі у семінарі «Участь громадян у процесі розробки та ухвалення владних рішень: шлях України до європейських стандартів», що відбудеться 14-15 листопада 2013 року в готелі «Київ» (вул. Грушевського, 26/1), м. Київ.

Читати більше...

 

Львівський портал: Лутковська без попередження завітала до Львівського СІЗО

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська разом із працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадським монітором дотримання прав людини в місцях несвободи Тарасом Гаталяком 6 листопада здійснили моніторинговий візит до Львівського слідчого ізолятору.

Читати більше...

 

Центр Громадянських Свобод: Тиждень громадянина на UKRLIFE.TV — 12-15 листопада

На наступний тиждень Центр Громадянських Свобод та українське інтернет-телебачення Ukrlife.tv (ukrlife.tv) готують телемарафон “Тиждень Громадянина на Ukrlife.TV”.

Читати більше...

 

Гал-Info: Неповнолітні утриманці Львівського СІЗО поскаржились Лутковській на катування під час допитів

Неповнолітні, яких утримують в Львівському слідчому ізоляторі, поскаржилися Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковській на застосування до них насильства під час допитів, проведення їх без адвоката та утримання в неналежних умовах. Про це повідомив правозахисник Тарас Гаталяк, що займається громадським монітором дотримання прав людини в місцях несвободи.

Читати більше...

 

Права Людини в Україні: Суд Європейського Союзу визнав гомосексуалів "певною соціальною групою"

Відтак, гомосексуали будуть розглядатися як "особи, які потребують міжнародного захисту", тому що у світі існують країни, де "нетрадиційна сексуальна орієнтація є кримінальним злочином".

Читати більше...

 

Новини Запоріжжя: Через «справу Радченко» омбудсмен ініціював розгляди проти міліції, психіатрів та суддів (рос.)

За незаконное задержание активистки Радченко, против милиции возбудили уголовное дело, а в отношении судей откроют дисциплинарное производство.

Читати більше...

 

Гал-Info: Омбудсман здійснив повторний візит без попередження до Львівського СІЗО

6 листопада Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська разом із працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадським монітором дотримання прав людини в місцях несвободи Тарасом Гаталяком здійснили моніторинговий візит до Львівського слідчого ізолятору. Про це повідомив сам Тарас Гаталяк, голова правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

Читати більше...

 

ЮРЛІГА: Всі загальні суди тепер забезпечені системами відеоконференцзв'язку (рос.)

ГСА утверждает, что завершила установку необходимого оборудования во всех местных и апелляционных общих судах.

Читати більше...

 

Сайт Павла Малиневського: Правила пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень

Шановні друзі, сьогодні хочу поговорити про Єдиний державний реєстр судових рішень України. Для тих, хто не знає, зазначений сайт знаходиться за адресою: reyestr.court.gov.ua. На ньому постійно розміщуються рішення, ухвали і постанови судів України в цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справах. Зазначена база постійно поповнюється і на сьогодні налічує майже тридцять мільйонів документів.

Читати більше...

 

Громадський простір: Опитування - "громадське завдання" для Омбудсмана

ГО «Центр Громадянських Свобод» запрошує представників громадських організацій взяти участь в опитуванні та інвестувати свої 15 хв. у вироблення “громадського завдання” для Валерії Лутковської, Уповноваженого ВР України з прав людини.

Читати більше...

 

ЮРЛИГА: Мін'юст роз'яснив, як можна відкликати згоду на обробку персональних даних (рос.)

Соответствующее разъяснение Министерства подготовлено в ответ на запрос о предоставлении информации относительно отзыва согласия на обработку персональных данных. В документе указано, что отзыв согласия возможен лишь относительно будущей обработки персональных данных, но не тех данных, которые уже были обработаны.

Читати більше...

 

Цензор.НЕТ: Рік відкритих дверей в українських місцях несвободи (рос.)

Год назад 4 ноября вступил в силу закон, открывший двери СИЗО, ИВС, колоний, специализированных интернатов, военных частей, закрытых больниц и многих других подобных учреждений. Начало работы национального превентивного механизма (НПМ) положило начало новому виду деятельности по предупреждению такого ужасного явления, как пытки и жестокое обращение в местах несвободы.

Читати більше...

 

Сегодня: Засудженому за кредитки українцеві в Таїланді скостили термін удвічі (рос.)

Приговоренному к 34,5 года Жалковскому осталось сидеть 14 лет

Читати більше...

 

LB.ua: Місця несвободи в Україні: рік відкритих дверей (рос.)

Год назад 4 ноября вступил в силу закон, открывший двери СИЗО, ИВС, колоний, специализированных интернатов, военных частей, закрытых больниц и многих других подобных учреждений. Начало работы национального превентивного механизма (НПМ) положило начало новому виду деятельности по предупреждению такого ужасного явления, как пытки и жестокое обращение в местах несвободы. 

Читати більше...

 

Асоціація УМДПЛ: Національний превентивний механізм в Україні відзначив першу річницю роботи

5 листопада 2013 року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася прес-конференція, присвячена першій річниці роботи Національного превентивного механізму (НПМ).

Читати більше...

 

Закон і Бізнес: Військовослужбовці хочуть самі вибирати банки для отримання пенсії (рос.)

Омбудсмен Валерия Лутковская обратилась к Премьер-министру Николаю Азарову с представлением о выплате пенсий военнослужащим. Пенсионеры военной службы просят дать им право выбирать формы получения выплаты и банки, через которые они будут осуществляться, как это делают все другие категории пенсионеров.

Читати більше...

 

Кореспондент: Поліпшення за ґратами. Омбудсман похвалилася збільшенням кофморту українських в'язнів – Ъ (рос.)

Представители уполномоченного Верховной Рады по правам человека заявили, что условия содержания заключенных в местах лишения свободы за последний год улучшились, сообщает Коммерсантъ-Украина.

Читати більше...

 

Громадський простір: Створено Міжвідомчу робочу групу з питань реалізації національного превентивного механізму

«Налагодження ефективної міжвідомчої взаємодії має стати основою для розв’язання системних проблем в реалізації НПМ», – заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час робочої наради, присвяченій річниці створення національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Читати більше...

 

Громадський простір: Національний превентивний механізм: підсумки за рік

Уже більше року в Україні діє Національний превентивний механізм – система регулярних відвідувань місць несвободи і надання рекомендацій для поліпшення умов тримання та поводження з особами, які там знаходяться. Українська модель НПМ називається «Омбудсман+», оскільки діяльність здійснюється фахівцями офісу Уповноваженого ВР України з прав людини разом із представниками громадськості.

Читати більше...

 

Розуміємо права людини: Конкурс грантів від Фонду Демократії ООН

Фонд Демократії Організації Об’єднаних Націй запрошує громадські організації подавати заявки на фінансування проектів, спрямованих на розвиток та підтримку демократії. Пропозиції проектів мають бути подані в режимі он-лайн тільки у період з 15 листопада до 31 грудня 2013 року на офіційному сайті ФДООН.

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Crowdsourcing – технологія створення достовірної інформації для відстоювання прав людини

Наталка Зубар, голова правління Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”, опублікувала на сайті "Майдан" тези свого виступу на науковому конгресі “Інформаційне суспільство в Україні”, який відбувся в Києві 29 жовтня. Матеріал присвячено технології збирання інформації "краудсорсинг" і виконаному на її основі проекту з моніторингу порушень під час виборчої кампанії 2012 року. Проект було здійснено за підтримкиМіжнародного фонду "Відродження".

Читати більше...

 

Верховенство права: Засудженим військовослужбовцям обладнають спецпалати для лікування хворих (рос.)

Начальник главного квартирно-эксплуатационного управления Вооруженных Сил Украины должен до 1 марта 2014 г. организовать выполнение работ по оборудованию камер гауптвахт Военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины санузлами и умывальниками с проточной горячей и холодной водой, принудительной механической вентиляцией с возможностью подачи теплого воздуха в холодное время года.

Читати більше...

 

Національний превентивний механізм: Проведено моніторинг стану дотримання прав осіб, які перебувають в установах систем освіти та соціального захисту населення міста Севастополя

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками ГО «Асоціація незалежних моніторів» та УМДПЛ вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Севастопольської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 6 та Севастопольського геріатричного будинку-інтернату.

Читати більше...

 

Національний превентивний механізм: Посібник "Національний превентивний механізм в Україні"

Даний посібник присвячений роботі національного превентивного механізму з попередження катувань та жорстокого поводження в Україні, який почав працювати у 2012 році.

Читати більше...

 

ВВС Україна: Омбудсмен: зловживання міліціонерів дорого коштує Україні

Зловживання з боку українських правоохоронців багато коштують державному бюджету - про це заявила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Читати більше...

 

Сайт міста Ялти: Представник Уповноваженого ВР України з прав людини в Криму вперше провела прийом громадян у Ялті (рос.)

В Ялте впервые состоялся прием Представителя Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека в Автономной Республике Крым Натальи Ивановны Шаровой.

Читати більше...

 

Карпатський об’єктив: Протягом тижня Ужгород буде “трусити” обласна прокуратура та Обмудсман

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська запропонувала прокурору Закарпатської області Володимиру Корбаню перевірити, чи законно прийняли в Закарпатській області рішення про перенесення осінніх канікул у школах на зимовий період.

Читати більше...

 

Моя Вінниця: Дитячі омбудсмени Вінниці проходять навчальні тренінги

З 28 по 30 жовтня 2013 року на базі Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної проходили тренінги для шкільних омбудсменів.

Читати більше...

 

Права людини в Україні: Правозахисний загін спеціального провадження

З цього приводу кореспондент взяв інтерв’ю у Юрія Бєлоусова – представника Уповноваженого – керівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму, з «надр» якого і народився новий відділ.

Читати більше...

 

ВВС: Правозахисниця: "Б'є - значить, не любить!"

Українські жінки мають переосмислити старі установки про те, що "б'є - значить, любить". Тоді ситуація з домашнім насильством в Україні помітно покращиться, - вважає Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина.

Читати більше...

 

Громадський простір: Засідання Міжвідомчої робочої групи з прав журналістів

22 жовтня о 16.15 відбудеться засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Реалізація права на землю в ромських громадах: міжнародний круглий стіл в Ужгороді

12-13 листопада в Ужгороді відбуватиметься міжнародний експертний круглий стіл “Покращення доступу до реалізації права на землю в ромських громадах”. Захід проводить Фонд захисту прав людини “Вестед”Товариство ромів Закарпаття “Рома”ГО “Романі Черхень” і ГО “Ром сом” за підтримки програм “Рома України” та “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”.

Читати більше...

 

Коломия: “Права людини. Громада та влада” - тема “круглого столу”, який відбувся у Коломиї

Його ініціював Регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Василь Костів.

Читати більше...

 

Моя Вінниця: У Вінниці визначено дитячих омбудсменів нової каденції

Днями у Вінниці стали відомі прізвища дитячих омбудсменів четвертої каденції.

 

Читати більше...

 

Телеграф: Лутковська: Сьогодні немає держстатистики за фактами насильства в сім'ї (рос.)

Государственная статистика на этот счет отсутствует, а ведомственная, осуществляемая Минсоцполитики, формируется из разных источников. Об этом сообщила Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Валерия Лутковская.

Читати більше...

 

НТК: "Права людини. Громада та влада" (відео)

"Права людини. Громада та влада" – круглий стіл під такою назвою організували у Коломиї. Захід провели з ініціативи Регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Івано-Франківській області Василя Костіва.

Читати більше...

 

Голос України: Обійти стереотипи і творити реальний рівень демократичності

Парламентські слухання

Учора у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Проблеми і дієві механізми їх вирішення». У слуханнях, організатором яких виступив парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, окрім народних депутатів, взяли участь представники жіночих громадських організацій, науковці, експерти.

Читати більше...

 

Комерсант: Ремонт полів (рос.)

Вчера в Раде прошли слушания по обеспечению равных прав мужчин и женщин. Их участники признали, что в стране существует дискриминация по половому признаку. Так, женщины в Украине получают зарплату в среднем на 40% меньше, чем мужчины, плохо представлены в органах государственной власти и страдают от домашнего насилия. Чтобы решить эти проблемы, парламенту, в частности, рекомендовали ввести образовательные программы о равенстве полов.

Читати більше...

 

Подробиці: Лутковська не знає реальних масштабів насильства в сім'ї (рос.)

Сегодня в Украине отсутствует система сбора и обработки сведений о фактах домашнего насилия. Государственная статистика на этот счет отсутствует, а ведомственная, осуществляемая Минсоцполитики, формируется из разных источников и не различает случаи по видам насилия: физического, экономического, сексуального и психологического. 

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Для освітян створено каталог інновацій

Сьогодні держава майже не звертає уваги на інновації в освітній сфері, тож освітяни мають цікавитися ними самі. Для цього створено Каталог інноваційних освітніх проектів та освітніх інновацій в Україні. Про це 9 жовтня під час семінару в Полтаві розповіли представники Об’єднання “Агенція розвитку освітньої політики”, які створили Каталог за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження”

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Моніторинг рівня освіти ромських дітей у Мукачеві

Наталія Козир, координаторка проектів БФ “Розвиток”, опублікувала статтю про освіту ромських дітей у місті Мукачеве (Закарпатська область). Моніторинг підтримують програми “Рома України” та “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Читати більше...

 

Ракурс: Понад мільйон українців страждають психічними розладами — МОЗ

В Україні близько 1 млн 200 тис. осіб перебувають під наглядом психіатрів. При цьому в кінці 2012 року 282 тис. 748 осіб, які страждають психічними захворюваннями, мали інвалідність.

Читати більше...

 

ЮРЛІГА: Лутковська ініціює роботу над порядком щодо застосування ст. 508 КПК (рос.)

Уполномоченный ВР по правам человека обратилась с представлением к премьер-министру Украины относительно обеспечения прав граждан при применении статьи 508 УПК.

 

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Як захистити права українських моряків, що ходять під прапорами інших держав?

16 жовтня о 14:00 в Одесі (Одеська обласна організація НСЖУ, просп. Шевченка, 11-А) відбудеться прес-конференція за підсумками проекту “Проблеми, що виникають у моряків внаслідок фінансової нестабільності судновласника чи оператора (кинуті судна й екіпажі в період кризи) та способи запобігання їм”. Захід проводить Фонд допомоги морякам “Ассоль” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Читати більше...

 

Бліц-інфо: В Івано-Франківському СІЗО та Коломийській виправній колонії виявили проблеми

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Івано-Франківського слідчого ізолятора та Коломийської виправної колонії (№41).

Читати більше...

 

ЮРЛІГА: Недієздатним особам можуть дозволити самостійно звертатися до суду (рос.)

В представлении говорится, что к Уполномоченному ВР по правам человека в последнее время увеличилось количество обращений относительно невыполнения обязанностей опекунами и попечителями по недееспособных и граждан, дееспособность которых ограничена.

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: Лутковська приєдналася до «Рожевого жовтня» (рос.)

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская присоединилась к акции «Розовый октябрь – международный месяц борьбы с раком молочной железы», которая проводилась по инициативе Межфракционного депутатского объединения «Равные возможности» в парламенте.

Читати більше...

 

УКРІНФОРМ: Лутковська знайшла ваду в психіатричній допомозі (рос.)

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская обратилась с представлением к Премьер-министру Украины об обеспечении прав людей с психическими расстройствами. Об этом сообщает пресс-служба омбудсмена.

Читати більше...

 

РАКУРС: «Прогресивний» закон погіршив становище українських ув'язнених (рос.)

24 новых правоограничения для осужденных вместо 11 старых — это, по мнению законодателей, очень по-европейски.

 

Читати більше...

 

Коментарі: Омбудсмен просить Азарова припинити тортури над психічно хворими людьми (рос.)

В Украине выявлены нарушения прав людей с психическими расстройствами, находящихся в учреждениях системы здравоохранения, социальной защиты населения и пенитенциарной службы

Читати більше...

 

Свобода слова: Пацкан: Пенітенціарна система України потребує реформування

Кількість скарг громадян України до Європейського Суду з прав людини, а також ухвал цієї інституції Ради Європи щодо України свідчить про недосконалість судової системи та низький рівень відповідальності українських суддів. Про це під час зустрічі з консультантом Ради Європи, професором Джеймсом Мердоком заявив голова комітету з питань прав людини, народний депутат фракції «УДАР» Валерій Пацкан.

Читати більше...

 

Студреспубліка: Вони мають представити реальний план дій!

«Ми всі разом уже напрацювали драфт Стратегії-2050 для України, зрушимося далі – наповнимо її реальним змістом, підготуємо реальне бачення перетворень в Україні по окремих важливих напрямках. Це треба не лише нам – це треба вже країні», - саме з такими словами звернувся Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський у газеті «ЗаДіло!» до всіх республіканців на початку фіналу Студреспубліки-2013 на Донузлаві. Про хід усієї події – читайте далі [+ відео].

Читати більше...

 

Центр інформації про права людини: На семінарі в Алушті журналісти відкрили для себе місця несвободи

4-6 жовтня 2013 року у м. Алушта, Крим пройшов інформаційний семінар для журналістів «Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини у місцях несвободи».

Читати більше...

 

Тоніс: Уповноважений Верховної Ради з прав людини пояснила, чого не варто очікувати від Європейського суду

Від Європейського суду з прав людини не варто очікувати доказів провини або невинності підсудного, однак можна домогтися повернення справи на повторний розгляд у національних судах. Про це в програмі «Соціальний статус - Ваші права та пільги» на телеканалі Tonis розповіла Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.
«Завдання Європейського суду - з’ясувати, чи були під час судового розгляду процедурні або процесуальні порушення прав людини, що вплинули на суть рішення. Якщо Євросуд дійде такого висновку, то рішення національних судів, що стали підставою для констатації порушення прав людини, мають бути скасовані, а справу відправлено на новий розгляд», - роз’яснила вона.

Читати більше...

 

Інтерфакс-Україна: Уповноважений Верховної Ради з прав людини пояснила, чого не варто очікувати від Європейського суду (рос.)

От Европейского суда по правам человека не стоит ожидать доказательств вины или невиновности подсудимого, однако можно добиться возвращения дела на повторное рассмотрение в национальных судах. Об этом в программе "Социальный статус - Ваши права и льготы" на телеканале Tonis рассказала Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская.

Читати більше...

 

У час пік: Омбудсмен заявляє про необхідність законодавчих змін у сфері забезпечення прав недієздатних осіб (рос.)

Уполномоченный по правам человека Валерия Лутковская направила представление премьер-министру Украины Николаю Азарову с предложением поручить Министерству юстиции Украины создать рабочую группу для разработки изменений к законодательству в соответствии с международными стандартами в сфере обеспечения надлежащей реализации прав и законных интересов недееспособных граждан.

Читати більше...

 

Invak.info: Подружжя інвалідів, яким заборонили усиновлення, змусить чиновників змінити законодавство

За інформацією УГСПЛ Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася з поданням до Прем'єр-міністра України, в якому йдеться про необхідність скасування дискримінаційних норм, що регламентують інститут опіки в Україні, передає УНН з посиланням на прес-службу Української Гельсінської спілки з прав людини.

Читати більше...

 

Invak.info: Валерія Лутковська звернулася з поданням до Прем’єр-міністра України щодо правового врегулювання забезпечення прав недієздатних осіб

У поданні йдеться про те, що до Уповноваженого з прав людини останнім часом збільшилася кількість звернень щодо невиконання обов'язків опікунами і піклувальниками стосовно недієздатних і громадян, дієздатність яких обмежена.

Читати більше...

 

Міжнародний фонд «Відродження»: Оновлений “Правовий простір”: вся правова допомога на одному порталі

У мережі Інтернет запущено оновлену версію порталу “Правовий простір” (http://legalspace.org/). Роботу сайту адмініструє Херсонський обласний фонд милосердя та здоров’я за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Фонду Чарлза Стюарта Мотта.

Читати більше...

 

forUm: ГПУ попросять перевірити, що відбувається з пенсіями психічно хворих

Парламентський комітет з питань пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України проситиме Генеральну прокуратуру з'ясувати, що відбувається з пенсіями інвалідів, які потерпають на психічні захворювання. Як передає кореспондент ForUm'у, про це розповів голова парламентського комітету Валерій Сушкевич у ході прес-конференції.

Читати більше...

   

Громадський простір: У Донецьку відбудеться благодійна акція в підтримку невиліковно хворих людей

12 жовтня 2013 року з 12:00 до 16:00 в Донецьку на бульварі Пушкіна в рамках Всеукраїнської акції «Вірити та жити: паліативна допомога для дітей і молодих людей» відбудеться благодійна акція зі збору коштів для невиліковно хворих людей «Змінимо світ навколо себе».

Читати більше...

   

Розуміємо права людини: Тренінг для тренерів "Антидискримінація: навчися вчити!"

Запрошуємо Вас взяти участь у навчальному семінарі для тренерів з протидії дискримінації. Цей короткий курс розроблений для тих громадських активістів, які бачать себе в ролі тренерів із антидискримінаційної тематики та готові доносити важливість цієї теми до тих, хто поки що вважає її другорядною або навіть маргінальною. Ви готові до цього? Тоді цей тренінг - для ВАС!

Читати більше...

   

Інститут Медіа Права: Інститут Медіа Права оголошує набір на щорічний дистанційний курс з медіа права для журналістів

Дистанційний курс медіа права – це форма дистанційної освіти журналістів з метою підвищення їх знань про медіа законодавство, стандарти свободи слова та практику Європейського суду з прав людини.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 3