Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

За сприяння Уповноваженого змінено місце призначення молодого спеціаліста на роботу

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась  мешканка міста Запоріжжя громадянка М. зі скарго на дії посадових осіб Міністерства охорони здоров’я України  при розподілі молодих спеціалістів – випускників  вищих медичних закладів 2014 року.

Читати більше...

 

На запит Уповноваженого прокуротурою Дарницького району м. Києва відкрито провадження в інтересах заявника щодо повернення коштів, внесених за навчання

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення Ольги М. щодо повернення коштів, внесених за навчання її сина Олександра, у вищому навчальному закладі, ліцензію якого анульовано.

 

Читати більше...

 

Виявлено низку недоліків у діяльності 2-го територіального відділу міліції Шевченківського РУ ГУМВС України в місті Києві

Працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із громадськими моніторами відвідали 2-й територіальний відділ міліції Шевченківського РУ ГУМВС України в місті Києві.

 

Читати більше...

 

Під час моніторингу Диканівської та Первомайської виправних колоній виявлено низку порушень прав та свобод засуджених осіб


У ході візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого  спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Диканівської виправної колонії (№ 12) та Первомайської виправної колонії (№ 117). Монітори особисто спілкувалися із засудженими на предмет дотримання правових норм персоналом зазначених установ, а також безперешкодно оглянули житлові, побутові та виробничі приміщення.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська: «Право людини на участь у процесі прийняття органами влади рішень, що стосуються довкілля, має бути забезпечено»


Представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Хоменко взяв участь у засіданні круглого столу “Екологічні, соціальні та економічні наслідки війни на сході України та шляхи їхнього подолання ”, який проводився Всеукраїнською екологічною лігою.

 

Читати більше...

 

Уповноважений не згодна з позицією Генпрокуратури щодо відмови надавати процесуальні документи за запитом про доступ до публічної інформаціїДо Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської надійшло звернення від двох громадян щодо відмови Стрийської міжрайонної прокуратури Львівської області надати інформацію щодо  таких документів:

 

Читати більше...

 

Порушення прав підопічних на отримання адекватної реабілітації та ресоціалізації виявлені під час відвідання Піско-Радківського психоневрологічного інтернату

Представники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини відвідали Піско-Радківський психоневрологічний інтернат (для чоловіків) у Харківській області. В інтернаті, розрахованому на одночасне перебування 140 чоловіків, на момент візиту перебувало 133 особи.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого громадянина К. через стан здоров’я звільнено з військової служби

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся мешканець м. Конотопа, повідомивши про те, що його родич, старший лейтенант запасу громадянин К., 14 квітня 2014 року під час мобілізації призваний на військову службу та направлений для проходження служби до 95-ї аеромобільної бригади на посаду командира взводу. Під час призову медичне обстеження щодо придатності громадянина К. до військової служби належним чином не було проведено.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право дитини на дошкільну освіту

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулися Олександр та Зоя Т., які мешкають в Чернігівській області, з проханням забезпечити право їх малолітньої дитини на дошкільну освіту.

 

Читати більше...

 

Розпочався моніторинг ефективності реалізації нового КПК в судах першої та апеляційної інстанцій м. Києва

Практична реалізація проекту "Моніторинг реалізації нового Кримінального процесуального кодексу України", відповідальними за здійснення якого є   Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Інститут прикладних гуманітарних досліджень м. Харкова, розпочалася у м. Києві.

 

Читати більше...

 

Голова ВССУ закликав колег ґрунтовно проаналізувати звернення Уповноваженого з прав людини та вжити необхідних заходів

У відповідь на звернення Валерії Лутковської щодо неприпустимості порушення прав і свобод громадян у кримінальному судочинстві, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько повідомив, що викладені у зверненні Уповноваженого факти тривалого судового розгляду кримінальних справ, по яких підсудним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обговорено на нараді суддів судової палати у кримінальних справах ВССУ та на координаційній нараді Голови ВССУ із головами апеляційних судів.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого людині з інвалідністю поновлено право на належний соціальний захист та медичне обслуговування

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення громадянина Юрія В. із Харківської області з проханням забезпечити право його батька, людини з інвалідністю, на належний соціальний захист та медичне обслуговування.

Читати більше...

   

Валерія Лутковська вважає за необхідне активізувати інформаційний обмін між Офісом Омбудсмана та вимушеними переселенцями

Таку ініціативу Уповноважений оприлюднила під час зустрічі з представниками місць компактного проживання вимушених переселенців, що відбулася у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У зустрічі взяли участь  координатори таких поселень, як «Ластівка» (Київ), «Салют» (Київ), «Метро» (Літки), «Журавушка», (Велика Димерка), «Джерело» (Пуща-Водиця), «Сосновий бір» (Ворзель), представники поселень у с. Рогозів та с. Проліски, а також керівник ГО «Кримська діаспора».

Читати більше...

   

Представник Секретаріату Уповноваженого взяв участь в обговоренні питань забезпечення безперервності лікування препаратами замісної терапії для ув’язнених

Керівник відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Петро Грибан взяв участь у нараді, присвяченій обговоренню  питань забезпечення безперервності лікування препаратами замісної терапії для ув’язнених, які тримаються в слідчому ізоляторі при Житомирській установі виконання покарань (№8) та Бердичівському виправному центрі (№108).

Читати більше...

   

Відбулася зустріч Представника Омбудсмана з представником Директорату внутрішнього аудиту Ради Європи

Відбулася зустріч Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної з представником Директорату внутрішнього аудиту Ради Європи Рікою Тербек.

Читати більше...

   

За зверненням Уповноваженого громадянину переглянуті розрахунки призначеної пенсії

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся пенсіонер Іван С. з міста Хуст Закарпатської області щодо незгоди з розміром призначеної йому пенсії. Заявник повідомив, що пропрацювавши 41 рік, у 2013 році досяг пенсійного віку, і йому було призначено пенсію у розмірі лише 962 грн, що він вважає неправомірним. Звернення Івана С. до управління Пенсійного фонду за місцем проживання щодо цього питання не мали відповідного результату.

Читати більше...

   

Перевірено стан дотримання прав людини в діяльності Васильківського міського відділу міліції

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із громадськими моніторами відвідали Васильківський МВ ГУМВС України в Київській області та підпорядкований цьому відділу ізолятор тимчасового тримання.         

Читати більше...

   

Здійснено перевірку стану дотримання прав людини у Новгород-Сіверській установі виконання покарань

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з громадськими активістами Сергієм Буровим (ГО «М’АРТ») та Віктором Тарасовим (Чернігівський громадський комітет захисту прав людини) здійснили моніторинговий візит до Новгород-Сіверської установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області.

Читати більше...

   

Моніторинговою групою виявлені порушення додержання прав та свобод людини в діяльності Хмільницького міського відділу УМВС України у Вінницькій області

Представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із громадськими моніторами відвідали Хмільницький МВ УМВС України у Вінницькій області та підпорядкований цьому відділу ізолятор тимчасового тримання.

Читати більше...

   

Відбувся моніторинговий візит у Романівський дитячий будинок-інтернат

3 липня 2014 року представники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із представником ГО «Асоціація незалежних моніторів» відвідали Романівський дитячий будинок-інтернат Житомирської області, у якому постійно проживають 85 підопічних віком від 4 до 35 років, серед яких 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, хворих на ДЦП, з синдромом Дауна, олігофренією.

Читати більше...

   

Сторінка 6 з 22