Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

У Секретаріаті Уповноваженого обговорили проблеми рома з представниками контактного пункту ОБСЄ з питань рома і сінті

У Секретаріаті Уповноваженого з прав людини відбулася зустріч із представниками контактного пункту ОБСЄ з питань рома і сінті, під час якої Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина поінформувала про поточні результати моніторингу Уповноваженого з виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини  на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 №1066, зокрема в частині отримання ромами свідоцтв про народження, паспортів громадянина України та документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство. Аксана Філіпішина висловила глибоке переконання, що як на рівні держави, так і на рівні регіонів має бути налагоджена система заходів, яка б забезпечила тісну співпрацю соціальних, освітніх, медичних та інших служб задля досягнення комплексного й ефективного вирішення нагальних проблем.

Читати більше...

 

Задля ефективного вирішення проблем у сфері дотримання права на здоров’я в Україні є нагальна потреба в розробці нової концепції медичної реформи

Такого висновку дійшли учасники круглого столу «Актуальні проблеми дотримання права на здоров’я в Україні: погляд правозахисної спільноти», який  відбувся у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини з ініціативи ГО «Інститут правових досліджень і стратегій»  за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого вжито заходів для поновлення права на освіту

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини продовжують надходити звернення громадян, у яких повідомляється про випадки відмови адміністрацій вищих навчальних закладів у видачі документів про освіту державного зразка через ненадання студентами згоди на обробку персональних даних.

Читати більше...

 

Представники Секретаріату Уповноваженого взяли участь у семінарі з питань Конвенції РЄ про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству

Відбувся семінар з питань Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), участь в якому взяли працівники Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читати більше...

 

Примірники Спецдоповіді Уповноваженого будуть направлені до кожної установи, що підпадає під визначення місць несвободи

Про це йшлося під час  чергового засідання Експертної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань реалізації національного превентивного механізму, під час якого було презентовано Спеціальну доповідь Уповноваженого з прав людини «Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму/Доповідь за 2013 рік».

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого з прав людини були захищені майнові права людини похилого віку від неправомірних дій державного нотаріуса

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася людина похилого віку з міста Києва зі зверненням щодо незгоди з діями державного нотаріуса, зокрема, з розміром плати, стягнутим з нього під час посвідчення договору дарування квартири.

Читати більше...

 

Триває робочий візит Представника Уповноваженого Аксани Філіпішиної до м. Відня (Австрія)

З 23 по 26 червня 2014 року в рамках проекту «Посилення управління міграційними процесами та співпраці з питань реадмісії в Східній Європі» (MIGREGO), який реалізується Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за підтримки Європейського Союзу, проходить навчальний візит до м. Відня (Австрія). У складі української делегації Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини представляє Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина.

Читати більше...

 

В Одесі відбулось засідання Комітету з найкращих інтересів дитини

18 червня у м. Одесі, де зосереджена найбільша кількість дітей-шукачів притулку в Україні, відбулось виїзне засідання Комітету з найкращих інтересів дитини. В засіданні взяла участь Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено земельні права особи з інвалідністю

До приймальні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась людини з інвалідністю з села Білогородка Київської області щодо захисту її земельних прав від неправомірних дій державного інспектора Державної інспекції сільського господарства України в Київській області.   

Читати більше...

 

Монітори перевірили дотримання прав людини в діяльності органів та підрозділів УМВС України в Сумській області

Працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із членами ВГО «Асоціація незалежних моніторів місць несвободи» здійснено моніторинговий візит до органів внутрішніх справ УМВС України  Сумської області.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на забезпечення житлом колишньої дитини-сироти

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка Ш. щодо усунення порушень житлового законодавства та вжиття заходів задля поновлення та забезпечення її житлових прав.

Читати більше...

   

Представники Секретаріату Уповноваженого відвідали Луцький слідчий ізолятор

13 червня 2014 року представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із громадськими моніторами та представником прокуратури відвідали Луцький слідчий ізолятор.

Читати більше...

   

Обговорено формування безбар’єрного середовища задля забезпечення прав осіб з інвалідністю на вільний доступ до об’єктів фізичного оточення

Представник Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини взяв участь у Всеукраїнській конференції «Про стан в Україні безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об’єктів громадського та цивільного призначення, транспортної інфраструктури, інформації та зв’язку», на запрошення Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Читати більше...

   

Представник Уповноваженого відвідала вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей, які перебувають у Київській області

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина відвідала переселенців з Донецької та Луганської областей, які наразі знайшли прихисток у Київській області.

Читати більше...

   

Забезпечено право засудженого на об’єктивний розгляд питання встановлення йому групи інвалідності

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення від громадянина К., який тримається в Чернігівському слідчому ізоляторі Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області, щодо забезпечення його права на об’єктивний розгляд питання встановлення йому групи інвалідності.

Читати більше...

   

Львівські випускники програми "Перший кар'єрний крок" будуть стажуватися в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини

Львівський міський голова Андрій Садовий підтримав ініціативу Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської щодо співпраці у галузі просвітницької діяльності між Львівською міською радою та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читати більше...

   

Омбудсман продовжує здійснювати моніторинг стану забезпечення прав та свобод підсудних осіб

12 червня 2013 року у своєму виступі в Парламенті Уповноважений Верховної Ради України з прав людини наголосила на необхідності вжиття невідкладних заходів з метою приведення умов тримання осіб, що доставляються для участі у судових засіданнях, у відповідність до національних та міжнародних стандартів у сфері захисту прав та свобод людини.

Читати більше...

   

Регіональний координатор Уповноваженого здійснив моніторинг якості надання адміністративних послуг в міграційній службі у Черкаській області

Регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Володимир Батчаєв спільно з представниками «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини» та інших громадських організацій здійснили моніторинг надання громадянам адміністративних послуг в Державній міграційній службі.

Читати більше...

   

Повторний моніторинговий візит до Пуща-Водицького психоневрологічного інтернату виявив відсутність змін

До такого висновку дійшли представники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, які спільно з представником громадськості здійснили повторний моніторинговий візит без попередження до Пуща-Водицького психоневрологічного інтернату.

Читати більше...

   

Виявлено низку порушень прав та свобод людини у Козятинському РВ УМВС України в Вінницькій області

Під час здійснення моніторингового візиту працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадськими моніторами від громадської організації «Перспектива» у райвідділі та ізоляторі тимчасового тримання виявлено низку порушень, на більшість із яких неодноразово вказувалось Міністерству внутрішніх справ у рекомендаціях Уповноваженого з прав людини.

Читати більше...

   

Сторінка 7 з 22