Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

Триває моніторинг виховних закладів для дітей

У рамках запланованого моніторингу дотримання прав неповнолітніх, які відбувають покарання, черговий моніторинговий візит було здійснено до Кременчуцької виховної колонії, що у Полтавській області. Виховний заклад відвідали Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, працівник Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Сергій Адаменко, а також співробітники Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та представники громадських організацій «Харківський інститут соціальних досліджень» та «Асоціація незалежних моніторів місць несвободи».

Читати більше...

 

Розпочався прийом громадян регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого у Запорізькій області

Таке рішення було прийняте під час робочої зустрічі регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Володимира Павленка із заступником голови – керівником апарату облдержадміністрації Зінаїдою Бойко.

Читати більше...

 

Розпочалися моніторингові візити до виховних колоній, де відбувають покарання неповнолітні діти

У рамках запланованого  моніторингу Представником Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксаною Філіпішиною та працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого спільно зі співробітниками Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадськості відвідано Мелітопольську та Прилуцьку виховні колонії для неповнолітніх. 

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право громадян на освіту

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять звернення з повідомленнями про відмову у реєстрації громадян для проходження зовнішнього незалежного оцінювання через ненадання ними згоди на обробку персональних даних.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на соціальний захист інвалідів

До Уповноваженого з прав людини звернулися мешканці Вінницької області з приводу того, що через відмову надавати свою згоду на обробку персональних даних їм було відмовлено у проходженні медико-соціальної експертизи, що необхідна для отримання статусу інваліда.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого захищено право жінки на материнство

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка Олена В. щодо захисту її права на материнство.

Читати більше...

 

Монітори вдруге відвідали Київський психоневрологічний інтернат

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадської організації «Асоціація Українських моніторів з дотримання прав людини» і Благодійного товариства допомоги інвалідам та особам із інтелектуальною недостатністю «Джерела» повторно відвідали Київський психоневрологічний інтернат з метою перевірки дотримання прав людини в діяльності установи.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено дієздатність особи

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було відкрито провадження у зв’язку за заявою підопічного Черешського психоневрологічного інтернату (Чернівецька область), який скаржився на необґрунтоване, на його думку, позбавлення судом дієздатності та поміщення його на цій підставі до інтернату. 

Читати більше...

 

Діти, отримуючи освітні та медичні послуги в київських спеціальних школах-інтернатах, залишаються в сімейному оточенні

Про це свідчать моніторингові візити працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із представниками громадськості до шести київських інтернатних навчальних закладів. Зокрема, до Київської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №4 для дітей зі зниженим зором, що знаходиться у Пущі-Водиці. В інтернаті перебувають 199 дітей віком від 6 до 18 років, але лише незначна частини проживає цілодобово, інші – виховуються в сім’ї.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на отримання соціальної допомоги по догляду за дитиною

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася громадянка В. у зв’язку з тим, що Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 Криворізької міської ради відмовив їй у видачі листка непрацездатності для догляду за хворою дитиною. Підставою для відмови був лист виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право людини на належне медичне обслуговування та соціальний захист

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася мешканка  Черкаської області Надія Б., людина з інвалідністю І групи з трудового каліцтва,  з оскарженням дій Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на вищу освіту

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення студента вищого навчального закладу у м. Харкові, в якому йдеться про те, що адміністрація навчального закладу відмовляє йому у видачі документу про освіту державного зразка через його відмову надати згоду на обробку персональних даних. 

Читати більше...

   

У МВС обговорили шляхи реформування органів внутрішніх справ

Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю  в Черкаській області Володимир Батчаєв взяв участь у  засіданні робочої групи Експертної Ради з питань дотримання прав людини та реформування органів внутрішніх справ при МВС, яке відбулось у форматі круглого столу. 

Читати більше...

   

Розпочалось навчання спеціалістів просування міжнародних стандартів забезпечення прав дитини в закритих закладах та закладах системи опіки в Україні

З 9 по 12 квітня 2014 року в м. Чернігові відбувся перший тренінг проекту «Підвищення стандартів захисту прав дітей, що знаходяться в умовах ізоляції та системи опіки в Україні» в рамках начального курсу з моніторингу місць несвободи, у яких перебувають діти.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого з прав людини молода мама отримала допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами

До Уповноваженого з прав людини звернулася Ольга П. з Одеської області щодо захисту права на виплату допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на освіту

До Уповноваженого з прав людини звернулась жителька Вінницької області – мати учениці 11-го класу, якій керівництво школи відмовило у замовленні та видачі атестату про повну загальну середню освіту через відмову надавати згоду на обробку персональних даних дитини.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого 28-річний громадянин отримав свідоцтво про народження та паспорт

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся 28-річний  мешканець м. Києва з проханням допомоги йому у поновленні його  конституційного права на ім’я, оскільки батьки не виконали свого обов’язку зареєструвати його народження в органах реєстрації актів цивільного стану.

Читати більше...

   

Порушення прав людини виявлено у Виноградівському геріатричному пансіонаті Закарпатської області

Це встановлено в ході моніторингового візиту, здійсненого представниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з незалежними громадськими моніторами Благодійного фонду «Розвиток».

Читати більше...

   

За поданням Уповноваженого двом неповнолітнім громадянам Афганістану видані посвідчення особи, які вони не могли отримати понад 2 роки

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було направлено подання голові Державної міграційної служби України за фактом порушення прав дітей, які відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» є дітьми, розлученими з сім’єю.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого захищено право громадянина України на повернення з Абхазії на Батьківщину

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської звернулася мешканка Одеської області з проханням захистити право її сина на повернення на Батьківщину з Абхазії через те, що органи прикордонного контролю Російської Федерації забороняли йому перетнути кордон з РФ, аргументуючи це тим, що його дані нібито внесенні в базу осіб, яким заборонено в’їзд на територію Росії. При цьому сам громадянин України стверджував, що не порушував законодавство Російської Федерації, і тому відсутні будь-які правові підстави для такої заборони.

Читати більше...

   

Сторінка 9 з 22