Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

Завдяки втручанню Уповноваженого вирішено питання щодо зарахування дитини до дошкільного навчального закладу

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася Наталія К. щодо відмови у прийнятті її дитини до дошкільного навчального закладу м. Рівного у зв’язку з відмовою надати згоду на обробку персональних даних, які надаються для здійснення електронної реєстрації дітей дошкільного віку.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого громадянка України отримала легалізоване свідоцтво про народження

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася громадянка України Анастасія В., якій необхідно було легалізувати свідоцтво про народження, видане у Туркменській РСР у 1985 році. Свідоцтво їй потрібне для подальшого використання на території Федеративної Республіки Німеччина.

Читати більше...

 

Володимир Батчаєв: «Реформування МВС в інтересах суспільства повинно стати не просто декларацією про наміри, а реальною справою»

На цьому наголосив Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю в Черкаській області Володимир Батчаєв під час зустрічі з виконуючим обов’язки начальника УМВС України в Черкаській області Владиславом Пустоваром.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого заявниці поновлено виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

До Секретаріату Уповноваженого з прав людини надійшов  лист-подяка від мешканки м. Вишгорода Київської області Тетяни С. за допомогу у поновленні порушеного права на соціальний захист.

Читати більше...

 

Виявлено порушення прав людини в діяльності лінійного відділу міліції на залізничній станції Київ-Пасажирський

Моніторинговий візит до лінійного відділу на станції Київ-Пасажирський та підпорядкованого цьому відділу ізолятора тимчасового тримання засвідчив неналежне реагування МВС на неодноразові рекомендації Уповноваженого з прав людини за результатами моніторингових візитів представників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму до органів і підрозділів внутрішніх справ.

Читати більше...

 

Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина взяла участь у регіональному тренінгу «Діти, розлучені з сім’єю. Право на захист та притулок»

Тренінг відбувся у м. Ужгороді та став другим із низки заходів, які організовуються Представництвом ХАЙЕС в Україні за підтримки посольства Королівства Нідерланди, УВКБ ООН та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в різних регіонах України, переважно там, де знаходяться діти-шукачі притулку без супроводу дорослих.

Читати більше...

 

Уповноважений з прав людини наполягає на усуненні порушень законодавства в частині визначення способу участі батька у вихованні дитини

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася громадянка Б. зі скаргою на неправомірні дії служби у справах дітей та сім’ї Броварської районної державної адміністрації при вирішенні спору щодо участі батька у вихованні малолітньої доньки.

Читати більше...

 

Мешканка Донеччини Тамара Л. подякувала Валерії Лутковській за захист своїх соціальних прав

Після дорожньо-транспортної пригоди, яка трапилася понад десять років тому, мешканці м. Горлівки Тамарі Л. доводилося щорічно підтверджувати групу інвалідності.

Читати більше...

 

Проблема подолання насильства над дітьми залишається надзвичайно актуальною в Україні

На цьому наголосили учасники форуму представників учнівського самоврядування з питань подолання насильства над дітьми у школі та вдома «Майбутнє без насильства», у якому взяв участь представник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Захід відбувся у рамках реалізації проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні».

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право осіб на соціальний захист

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звертаються громадяни, які проживають в різних регіонах України, щодо порушення гарантованого Конституцією України права на соціальний захист. Територіальними управліннями праці та соціального захисту населення їм було відмовлено у призначенні та виплаті різних видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг через відмову надавати згоду на обробку персональних даних.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право громадянина на безперешкодний доступ до його житла

У жовтні 2013 року до Уповноваженого з прав людини надійшло звернення від мешканця м. Дніпропетровська, інваліда першої групи, громадянина П. щодо захисту його права на безперешкодний доступ до свого житла, а також  з проханням про представництво його інтересів у суді.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого було скасовано рішення про відібрання малолітньої дитини та поновлено її право на виховання в сім’ї

До Уповноваженого з прав людини звернулася мешканка Київської області, у якої працівники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під час профілактичного рейду відібрали малолітнього сина.

Читати більше...

   

Уповноважений з прав людини підтримала Глобальний заклик щодо припинення стигматизації та дискримінації людей, хворих на лепру, та членів їхніх сімей

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відгукнулася на пропозицію Голови Фонду Ніппон, Посла доброї волі Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань подолання лепри Йошеї Сасакави та підтримала Глобальний заклик 2014 року щодо припинення стигматизації та дискримінації людей, хворих на лепру, та членів їхніх сімей.

Читати більше...

   

Питання захисту прав людини в АР Крим були обговорені під час зустрічі працівників Регіонального представництва Уповноваженого в АРК з представниками ОБСЄ

20 березня 2014 року у Сімферополі відбулася зустріч працівників Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в АР Крим з представниками Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Омером Фішером та Євгенією Аветісовою.

Читати більше...

   

Посадовця виконкому сільради притягнуто до дисциплінарної відповідальності за порушення прав особи у постановці на соціальний квартирний облік

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася Наталія О., яка є особою із числа дітей, позбавлених батьківського піклування, з приводу відмови їй у постановці на соціальний квартирний облік.

Читати більше...

   

У Черкасах обговорили шляхи реалізації державної стратегії з інтеграції ромів в українське суспільство

Відбулась робоча зустріч Регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Володимира Батчаєва з першим заступником начальника УДМС України у Черкаській області Володимиром Уманцем, головою обласної організації «Альянс ромен Черкащини» Петром Бурлаченком та представниками ромської національності.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право особи на освіту

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся мешканець Черкаської області, батько учениці 9 класу, якій керівництво школи, а також начальник відділу освіти місцевої ради відмовили у замовленні та видачі свідоцтва про базову загальну середню освіту через відмову надавати згоду на обробку персональних даних дитини.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на доступ до публічної інформації

До Уповноваженого звернувся громадянин Д. зі скаргою на Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд) щодо ненадання запитуваної інформації. У цього державного органу скаржник просив надати йому інформацію про склад державної комісії, яка прийняла до експлуатації Центр комплексної безпеки підприємств вугільної промисловості, а також про функції та штатний розпис Центру і нормативний документ, яким встановлено вимоги до технічних параметрів Центру.

Читати більше...

   

Право людей з особливими потребами на сім’ю

Працівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Галина Палійчук взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Міждисциплінарні проблеми соціальної роботи: психологічні, соціологічні, правові аспекти», що відбулася на базі факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, виступивши з доповіддю на тему: «Право людей з особливими потребами на сім’ю та соціально-правові умови його забезпечення».

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на доступ до публічної інформації

До Уповноваженого звернувся громадянин Д. зі скаргою на Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд) щодо ненадання запитуваної інформації. У цього державного органу скаржник просив надати йому копію Акта проведення спеціального розслідування нещасного випадку, що стався 6 серпня 2013 р. о 14:00 на ПАТ «Концерн Стирол», затвердженого 21 серпня 2013 р.

Читати більше...

   

Сторінка 10 з 22