Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

Триває моніторинг стану дотримання прав дітей з інвалідністю в інтернатних навчальних закладах України

Моніторингова група у складі співробітників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму  Cекретаріату Уповноваженого з прав людини та представника громадськості Яковенко В.С. здійснила візити без попередження до Львівської спеціальної загальноосвітньої школи № 102 та Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Марії Покрови.

 

Читати більше...

 

Необхідно визначити адекватні механізми фінансування програм паліативної допомоги

Такого висновку дійшли працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та представники громадськості, які здійснили моніторингові візити до закладів, які надають паліативну допомогу: комунального закладу – Львівська міська лікарня «Хоспіс» та благодійної установи – відділення паліативної допомоги Благодійної установи «Шпиталю імені Андрія Шептицького», які були створені відповідно у 1996 та 1997 роках.

Читати більше...

 

Здійснено моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області

Регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою спільно з керівником Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим та Юлією Вауліною – представником Ресурсного центру, створеного Офісом Омбудсмана за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, здійснено моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей у Чернігівській області, а саме: до санаторіїв «Остреч» та «Десна».

Читати більше...

 

За сприяння Уповноваженого поновлено право неповнолітнього шукача притулку на звернення за захистом в Україні

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулися представники громадської організації «Десяте квітня» в інтересах громадянина Гвінеї щодо порушення процедури оцінки віку шукача притулку, передбаченої Порядком проведення обстеження для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та потребує соціального захисту, затвердженим спільним наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти та Міністерства соціальної політики України.

Читати більше...

 

Виявлено порушення прав людини в діяльності лінійного відділу на станції "Львів" УМВС України на Львівській залізниці

14  листопада 2014 року працівники Відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого з прав людини відвідали лінійний відділ на станції "Львів" УМВС України на Львівській залізниці.

Читати більше...

 

Умови перевезення засуджених та ув’язнених спеціальними вагонами можуть кваліфікуватися як катування та нелюдське поводження

Працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом із представниками громадських організацій «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» та «Асоціація незалежних моніторів» перевірили умови перевезення засуджених та ув’язнених спеціальними вагонами Укрзалізниці.

Читати більше...

 

Здійснено моніторинговий візит до Святошинського районного суду м. Києва

11 листопада цього року співробітники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представником громадської організації «Центр громадянської просвіти «Альменда» Свірідовою Д.О. здійснили моніторинговий візит до одного з приміщень Святошинського районного суду м. Києва, розташованого на вул. Якуба Коласа, 27-А.

Читати більше...

 

У внутрішньо переміщених осіб викликає стурбованість законодавча неврегульованість їхнього правового статусу

За підтримки Програми розвитку ООН в Україні працівники відділу з питань дотримання трудових прав Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Секретаріату Уповноваженого спільно з представником Центру громадянських свобод здійснили моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей, а також з території АР Крим у Хмельницькій області.

Читати більше...

 

Повторний візит до Центрального райвідділу міліції в м. Миколаєві показав неналежне реагування на виявлені раніше недоліки

Працівники Відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з Регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Олександром Синьовим повторно відвідали Центральний райвідділ міліції в м. Миколаєві з метою перевірки стану дотримання прав людини в діяльності зазначеного органу.

Читати більше...

 

Відбулося чергове засідання Експертної ради з питань недискримінації та гендерної рівності

Відповідно до плану роботи проведено чергове засідання Експертної ради з питань недискримінації та гендерної рівності при Представникові Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

Читати більше...

 

Уповноваженим здійснюється провадження у справі про порушення прав людини в діяльності правоохоронних органів Миколаївщини

До Уповноваженого з прав людини надійшло низка звернень з приводу порушень права на правову допомогу при здійсненні кримінальних проваджень в діяльності правоохоронних органів Миколаївської області, які стали підставою для відкриття провадження Уповноваженого у справі про порушення прав і свобод людини. З метою забезпечення прозорості та об’єктивності до провадження залучено представників громадськості.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право військовослужбовця на отримання заробітної плати

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин Н, моблізований , за захистом права на збереження середнього заробітку у зв’язку з проходженням військової служби за призовом під час мобілізації. 

Читати більше...

   

Відкритість психіатричних лікарень для громадськості сприяє забезпеченню прав пацієнтів


Це підтвердив візит до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні №2, який було здійснено представниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та Асоціації громадських моніторів. 


Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого розпочато досудове розслідування, спрямоване на встановлення обставин лікування та смерті дитини

До Уповноваженого з прав людини звернулась громадянка Т. з Київщини  щодо оскарження неправомірних дій медичних працівників Київської обласної дитячої лікарні №2 при наданні медичної допомоги її малолітній дитині, встановленні діагнозу та призначенні лікування, що призвело до смерті дитини.

Читати більше...

   

«Особливості реалізації національного превентивного механізму проти катувань у місцях несвободи для дітей»

Круглий стіл на таку тему, присвячений професійному святу соціальних працівників, провела Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю в Полтавській області Віра Яковенко за підтримки кафедри соціальної роботи Полтавського інституту економіки і права.

Читати більше...

   

Уповноважений з прав людини продовжує тримати на контролі стан дотримання прав вимушених переселенців

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Андрій Толопіло відвідав санаторій імені Пирогова (санаторний комплекс «Куяльник», розташований у межах м. Одеса), де мешкають вимушені переселенці, у тому числі інваліди.

Читати більше...

   

Регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області перевірено додержання прав засуджених у Бердичівській виправній колонії № 70


  22 жовтня Представником Уповноваженого з прав людини в Житомирській області спільно з Бердичівською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку щодо порушення прав в’язнів у Бердичівській виправній колонії № 70.

 

Читати більше...

   

Виявлено низку недоліків у діяльності територіального центру соціального обслуговування Чигиринського району Черкаської області


         Моніторингова група національного превентивного механізму у складі регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини зі зв’язків із громадськістю в Черкаській області Володимира Батчаєва та представника громадської організації «Орден правди» Петра Євтушенка ознайомилися з умовами перебування громадян у стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чигиринського району.

 

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого відкрито два кримінальних провадження за фактами заподіяння тілесних ушкоджень

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася громадянка Б. з приводу неналежного реагування працівниками Рахівського райвідділу міліції Закарпатської області на її численні звернення щодо фактів насильства в сім’ї.

Читати більше...

   

Під час візиту до Артемівського слідчого ізолятора виявлено факти порушень прав ув’язнених

Працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом із представниками ВГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» відвідали Артемівський слідчий ізолятор з метою вивчення стану дотримання прав осіб, які тут утримуються.

Читати більше...

   

Сторінка 2 з 22