Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

Відбулося чергове засідання Експертної ради з питань дотримання прав дитини при Представникові Уповноваженого

Члени Експертної ради обговорили питання щодо стану дотримання прав дітей, зважаючи на останні події в Україні.Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина поінформувала членів ради про те, що наразі особлива увага зосереджена на моніторингу ситуації з дотримання прав дітей, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції або переміщені на інші безпечні території України.

Читати більше...

 

Вихованці Олександрійської школи-інтернату не повною мірою забезпечені нормальними умовами проживання

У рамках навчальної програми «Розуміємо права людини» працівником Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого  спільно з громадським монітором ГО «Асоціація незалежних моніторів» здійснено моніторинговий візит до Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради.

Читати більше...

 

Спеціалізована психіатрична допомога дітям продовжує бути проблемною

Такий висновок зробила моніторингова група працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та представників громадськості за результатами візиту до Київської обласної психіатричної лікарні №2, здійсненого в рамках проекту «Посилення стандартів захисту прав дітей, які перебувають в умовах ізоляції та системи опіки в Україні».

Читати більше...

 

Задля забезпечення прав важко хворих при наданні паліативної та хоспісної допомоги треба регламентувати діяльність відповідних закладів охорони здоров’я


Проблема регламентації діяльності установ при наданні паліативної та хоспісної допомоги не розв’язується тривалий час і залишається нагальною. Такого висновку дійшли працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадські  монітори під час моніторингового візиту  до хоспісних відділень Київської міської клінічної лікарні № 2 та Київського міського онкологічного центру.

 

Читати більше...

 

Під час моніторингового візиту до Броварського міськвідділу ГУМВС України в Київській області виявлено низку системних порушень прав людини

Працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з громадськими моніторами від ГО «Асоціація незалежних моніторів» і ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» пересвідчилися, що у відвіданому міськвідділі не вживаються заходи щодо запобігання катуванням та неналежному поводженню, а саме: неналежним чином організовано облік перебування осіб у приміщеннях відділу, оперативні чергові не контролюють затримання та доставляння громадян до міськвідділу.

Читати більше...

 

Здійснено моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання Одеського міського управління ГУМВС України в Одеській області

Згідно з дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини регіональним координатором Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю в Одеській області Андрієм Толопілом спільно з громадським монітором у рамках реалізації національного превентивного механізму було здійснено моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Одеського міського управління ГУМВС України в Одеській області.

Читати більше...

 

Розв’язання найбільш актуальних проблем ветеранів та інвалідів можливе лише за підтримки держави

Це засвідчили результати моніторингового візиту до Ротмістрівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, здійсненого у рамках реалізації завдань національного превентивного механізму регіональним координатором Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю в Черкаській області Володимиром Батчаєвим спільно з громадськими моніторами Черкащини.

Читати більше...

 

Дотримання прав пацієнтів замісної підтримувальної терапії перебуває на контролі в Уповноваженого з прав людини

Після отримання інформації про можливі порушення прав пацієнтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) з боку працівників закладів охорони здоров’я в Тернопільській області, Уповноваженим з прав людини було відкрите провадження у справі про порушення прав і свобод людини.

 

Читати більше...

 

Вивчено стан дотримання прав шукачів притулку, які перебувають у Мукачівському та Чопському прикордонних загонах

Працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини в межах проекту «Пілотна ініціатива моніторингу реадмісії в Україні та Пакистані (МОНІТОР)» взяли участь у моніторинговому візиті до пунктів тимчасового тримання Мукачівського та Чопського прикордонних загонів.

Читати більше...

 

Перевірено дотримання прав неповнолітніх у слідчому ізоляторі міста Києва

Працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом із представником ВГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» відвідали Київський слідчий ізолятор з метою вивчення стану дотримання прав неповнолітніх, які тримаються у зазначеній установі.

Читати більше...

 

Виявлено порушення прав людини у Хоспісному відділенні Київської міської клінічної лікарні №10

Під час спільного візиту працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та представника громадськості Яни Драговенко до Хоспісного відділення Київської міської клінічної лікарні №10 встановлено, що зазначена установа фактично надає послуги геріатричного закладу, адже пацієнти перебувають у відділенні деколи по 2-3 роки. При цьому, якщо для влаштування до інтернатної установи необхідно зібрати низку документів, то для влаштування у хоспіс потрібне лише направлення лікаря. Це створює умови для різного роду зловживань з боку недобросовісної рідні, яка таким чином може позбавитися стареньких родичів.

Читати більше...

   

Інформація щодо неналежного поводження із взятими під варту особами в Старобільському слідчому ізоляторі не підтвердилась

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Старобільського слідчого ізолятора.

Читати більше...

   

Представники Омбудсмана перевірили стан дотримання прав дітей з інвалідністю на Чернігівщині

Після моніторингового відвідування Ніжинського дитячого будинку-інтернату 29 вересня 2014 року до працівників Департаменту  з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини надійшла інформація щодо жорстокого поводження з вихованцями та підопічними з боку персоналу вказаної установи. Зважаючи на це, було негайно здійснено повторний моніторинговий візит до зазначеного дитячого будинку-інтернату  регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою та керівником Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право дітей на отримання освіти за місцем проживання

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин Б. у зв’язку з тим, що керівництво однієї з Бучанських загальноосвітніх шкіл відмовило йому у влаштуванні двох дітей до навчального закладу за місцем проживання.

Читати більше...

   

Завдяки втручанню Уповноваженого заявнику виплачена заборгованість із виплати заробітної плати

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин М. у справі про порушення його конституційного права на своєчасне одержання винагороди за працю.

Читати більше...

   

Виявлено ряд системних порушень прав людини в лінійному відділі УМВС на станції Житомир

Представником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з громадськими моніторами Олексієм Котвицьким, Оксаною Капалб та Людмилою Козак здійснено моніторинговий візит до лінійного відділу на станції Житомир лінійного управління на Південно-Західній залізниці УМВС України на транспорті.

Читати більше...

   

Досі не усунуто системні порушення прав людини у лінійному відділенні в аеропорту «Львів» та Залізничному РВ Львівського міського управління ГУМВС України у Львівській області

У ході моніторингового візиту до Залізничного районного відділу Львівського міського управління ГУМВС України у Львівській області та підпорядкованого йому лінійного відділення в аеропорту «Львів» з’ясовано, що рекомендації Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо усунення недоліків і системних порушень, притаманних діяльності більшості міськрайлінорганів, підпорядкованих МВС, керівництвом ГУМВС України у Львівській області не виконуються, і заходи для усунення цих недоліків не вживаються.

Читати більше...

   

Уповноважений з прав людини продовжує тримати на контролі стан дотримання прав дітей-інвалідів

У рамках діяльності національного превентивного механізму було здійснено моніторинговий візит до Одеського дитячого будинку-інтернату регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Андрієм Толопіло спільно з громадським монітором АНМ Альбіною Котович.

Читати більше...

   

Регіональний координатор Уповноваженого відвідав Копичинецьку виправну колонію №112 у Тернопільській області

30 вересня 2014 року в рамках національного превентивного механізму відбувся моніторинговий візит у Копичинецьку виправну колонію №112, за участю регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимира Шевченка та монітора від громадськості Роксолани Данилів.

Читати більше...

   

Триває контроль Уповноваженого за дотриманням прав осіб у закладах соціального обслуговування населення

Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Тернопільській області Володимир Шевченко разом із громадським монітором Роксоланою Данилів у рамках діяльності національного превентивного механізму здійснили візит у геріатричне стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування населення Бережанського району у с. Саранчуки.

Читати більше...

   

Сторінка 3 з 22