Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Діяльність Секретаріату

Завдяки втручанню регіонального координатора Уповноваженого розпочато кримінальне провадження за фактом побиття чоловіка співробітниками міліції

До Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини звернувся житель Шполянського району Черкаської області громадянин Х., який повідомив, що в травні 2014 року його побили місцеві правоохоронці з метою отримання зізнання у скоєнні крадіжки, проте органи прокуратури відмовили  чоловіку у внесенні цього факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Читати більше...

 

В результаті провадження Уповноваженого поновлено право громадянина, звільненого від відбування покарання

За результатами провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини поновлено право громадянина І., який відбував покарання у виправній колонії, на отримання коштів з особового рахунку, що належали йому при звільненні відповідно до вимог ч. 3 ст. 153 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Читати більше...

 

Завдяки вжитим Уповноваженим заходам забезпечено право громадянина на належний соціальний захист та медичне обслуговування

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення громадянина Олександра У. з Луганської області з проханням забезпечити права його матері на належний соціальний захист та медичне обслуговування.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого захищено право особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся киянин Вадим Б. зі скаргою на те, що на одному з міських маршрутів загального користування Деснянського району в маршрутному таксі, яке належить приватному перевізнику, порушено його право на безоплатний проїзд у міському транспорті як особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1).

Читати більше...

 

Зафіксовано порушення прав психічно хворих через недосконалість законодавства

Це виявив моніторинговий візит до Смілянського психоневрологічного інтернату, здійснений працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, регіональним координатором Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Черкаській області Володимиром Батчаєвим та громадським монітором Петром Євтушенком.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого було забезпечено право онкологічно хворої особи на знеболення

На початку серпня до Офісу Уповноваженого звернувся член Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Андрій Роханський в інтересах онкологічно хворої мешканки м. Києва.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Уповноваженого відкрито кримінальне провадження

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся житель міста Києва Володимир К. щодо захисту своїх майнових прав, а також щодо неналежного розгляду його звернень прокуратурою Голосіївського району м. Києва.

Читати більше...

 

За сприяння Уповноваженого поновлено право родини з двома дітьми на фінансову підтримку, гарантовану державою для сімей з дітьми

У своєму зверненні до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ірина Д. поскаржилась на те, що районним управлінням праці та соціального захисту населення за місцем її реєстрації  з  листопада 2011 року призупинено виплати державних допомог, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Також дітям не сплачується тимчасова державна допомога, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Читати більше...

 

За сприяння Валерії Лутковської малозабезпечена родина осіб з інвалідністю, яка мешкає у м. Одесі, отримала матеріальну допомогу

Протягом дев’яти місяців здійснюється провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у справі про забезпечення прав малозабезпеченої родини Н., яка мешкає у м. Одесі, на належне отримання житлово-комунальних послуг та  вчасний розгляд звернень органами виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Читати більше...

 

Забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при наданні психіатричної допомоги є предметом комплексного дослідження Уповноваженого

З цією метою працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Черкаській області Володимир Батчаєв та громадські активісти здійснили моніторинговий візит до Черкаської обласної психіатричної лікарні у м. Сміла.

Читати більше...

 

Працівники Секретаріату Уповноваженого взяли участь у навчальному тренінгу з прав людини та методики викладання прав людини дітям

Це другий навчальний тренінг із низки заходів, що проводяться  Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерством освіти і науки та  Міністерством юстиції України  в рамках проекту «Підтримка удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні».

Читати більше...

   

Працівник Секретаріату Уповноваженого взяв участь у прямому телевізійному ефірі, присвяченому захисту прав мобілізованих

Керівник відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Петро Грибан у прямому ефірі на Житомирському обласному телебаченні у програмі «Гаряча лінія» поінформував обласну глядацьку аудиторію, зокрема, про результати моніторингу дотримання прав громадян, що здійснюється Офісом Омбудсмана під час проведення третьої хвилі мобілізації, навів приклади найпоширеніших фактів порушення прав мобілізованих, висловив рекомендації, як запобігти таким порушенням.

Читати більше...

   

Моніторинговий візит до Київського вокзалу підтвердив: Консультативний пункт надання допомоги тимчасовим переселенця працює у звичному режимі

У зв’язку з розповсюдженою у ЗМІ інформацією про те, що Консультаційний пункт надання інформаційної підтримки особам, які прибули з Донецької та Луганської областей, не спроможний оперативно надати допомогу переселенцям зі Сходу України, працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини було здійснено черговий виїзд на залізничний вокзал станції Київ-Пасажирський.

Читати більше...

   

Дотримання прав громадян, які виїжджають із зони АТО до Києва, перебуває під постійним контролем Уповноваженого

З метою моніторингу дотримання прав громадян, які виїжджають із зони антитерористичної операції, що проводиться на Сході України, та приїжджають до Києва, працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснили виїзд на залізничний вокзал станції Київ-Пасажирський, де у приміщенні зали очікування №2 організовано Консультаційний пункт надання інформаційної підтримки особам, які прибули з Донецької та Луганської областей.

Читати більше...

   

Виявлено порушення нормативів житлової площі для мешканців інтернатних закладів психоневрологічного профілю

Це стосується, зокрема, Балтського психоневрологічного інтернату для чоловіків та Ананьївського дитячого будинку-інтернату Одеської області, які відвідали працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом із регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого в Одеській області та представниками громадськості.

Читати більше...

   

Скільки ще треба візитів НПМ, щоб важко хворі діти не лежали мокрими в ліжечках?

Моніторингові групи, до складу яких входять працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та представники громадських організацій, практикують здійснення повторних візитів з метою перевірки стану виконання рекомендацій щодо усунення недоліків, виявлених під час попередніх візитів. У цьому контексті третій моніторинговий візит без попередження  було здійснено до Комарівського дитячого будинку-інтернату Харківської області.

Читати більше...

   

Оголошено конкурс «Відновлення життєдіяльності та захисту прав людини на постконфліктних територіях Луганської та Донецької областей»

Проект Програми розвитку ООН в Україні «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства в Україні» та Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» оголошують конкурс «Відновлення життєдіяльності та захисту прав людини на постконфліктних територіях Луганської та Донецької областей».

Читати більше...

   

До Збройних Сил мають бути призвані саме фахівці військової справи, які мають бойовий досвід і щире бажання допомогти своїй Батьківщині

Про це йшлося під час зустрічі регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області, члена Асоціації УМДПЛ Володимира Батчаєва з військовим комісаром Черкаського обласного військового комісаріату Євгеном Курбетом.

Читати більше...

   

Виявлено низку порушень прав людини при наданні в Україні державної наркологічної допомоги

Це засвідчили моніторингові візити працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму спільно з громадськими моніторами до Київської міської клінічної наркологічної клініки «Соціотерапія» та обласного наркологічного диспансеру Житомирської обласної ради.

Читати більше...

   

За стаціонарними відділеннями територіальних центрів соціального обслуговування – майбутнє

Такої думки представники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини, Асоціації УМДПЛ та «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи, які відвідали стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області.

Читати більше...

   

Сторінка 5 з 22