Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
березня
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Права інвалідів

Ніна Карпачова: «Забезпечити права онкохворих жінок – обов’язок влади»

Уповноважений  з прав людини Ніна Карпачова направила подання Президенту України Віктору Януковичу про  забезпечення права жінок, хворих на рак молочної залози, на якісну й доступну медичну допомогу.

У своєму акті реагування Омбудсман зазначає, що у структурі онкологічної захворюваності жінок найбільшу частку становить рак молочної залози. Кожні 30 хвилин в нашій країні фіксується новий випадок цієї хвороби. При цьому 30–40 відсотків хворих звертаються за допомогою лише на останній стадії недуги. У разі ж своєчасного її виявлення можна виліковувати понад 98 відсотків жінок.

.

Читати більше...

 

Завдяки Омбудсману України Ніні Карпачовій удова Геннадія Конопльова виконала його останню волю

ШахтарГеннадій Конопльов, який загинув в Донецьку 27 листопада 2011 року під час акції протесту чорнобильців, мріяв зустрітися з Ніною Карпачовою, щоб просити її відновити справедливість в справі про загиблу в березні цього року 38-річну невістку Олену – матір двох неповнолітніх дітей. Не встиг: відкрите і добре серце 70-річного чоловіка, який понад половину свого життя  віддав роботі на шахті, зупинилося. І ось 16 грудня в офісі Омбудсмана України відбулася зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з Аллою Георгіївною Конопльовою – вдовою Геннадія Конопльова.

Читати більше...

 

Cтоп – провокаціям!

Заява

 прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо інсинуації, поширеної  кореспонденткою СТБ Наталією Соколенко

alt16 грудня 2011 року на прийом  до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  Ніни Карпачової прибув інвалід на милицях у супроводі дружини. Коли їх зустрічав працівник господарчого відділу інституції Омбудсмана і спустив ліфт, раптом  до них  стрімко  направилась  молода жінка разом із телеоператором. Вона, попри те, що громадська приймальня Омбудсмана знаходиться на першому поверсі, чомусь намагалась потрапити на верхні поверхи. Не пред’явивши жодного документа,  голосно кричала: «Я заслужена журналістка! Я подам на вас до суду!» Відштовхнувши інваліда,  сама  увірвалася до ліфту, закликаючи телеоператора  терміново здійснити зйомку.

 

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Гідне ставлення до людей з обмеженими можливостями – ознака цивілізованості влади і суспільства"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вважає, що Міжнародний день інвалідів, який відзначається щорічно 3 грудня, – це серйозна нагода для влади і суспільства продемонструвати толерантне та поважне ставлення до людей з обмеженими можливостями на засадах загальнолюдських цінностей. На думку Омбудсмана, попри вжиті органами влади всіх рівнів заходи щодо забезпечення прав громадян з особливими потребами, люди з інвалідністю, а це понад 2,7 мільйона наших співвітчизників, щоденно стикаються не просто з гострими проблемами, а передусім відчувають на собі дискримінацію, несправедливість та нерівність при реалізації трудових, соціальних та культурних прав.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова здійснює провадження у справі про порушення прав інвалідів-чорнобильців на належний соціальний захист, охорону здоров’я і безпеку життя

Відповідно до статті 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» здійснюється провадження Омбудсмана України у справі про порушення прав інвалідів-чорнобильців на належний соціальний захист, охорону здоров’я і безпеку життя.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Новий територіальний центр для інвалідів та літніх людей, зведений на Рівненщині, є одним із найкращих в Україні»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова під час робочої поїздки на Рівненщину взяла участь разом з головою обласної державної адміністрації Василем Берташем та головою обласної ради Юрієм Кічатим у відкритті сучасного Дубровицького районного центру соціального обслуговування. Він тепер розміщений в селищі Висоцьку на першому поверсі дільничної лікарні, докорінно перебудованої для надання всебічної допомоги інвалідам та літнім людям.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Необхідно зрештою подолати байдужість до людей з особливими потребами"

 За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової її представник Володимир Яценко взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Конвенція ООН про права інвалідів: реальність та перспективи для людей з особливими потребами», що відбулася днями у столиці Молдови.

Читати більше...

 

Батько інваліда І групи Максима Голландського – Ніні Карпачовій: "Віримо, що Ваша команда зможе стерти застарілі стереотипи у ставленні до дітей-інвалідів"

На початку липня 2011 року до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернувся киянин Володимир Голландський щодо захисту права на здобуття вищої освіти його сином Максимом – інвалідом І групи по зору, випускником Київської загальної спеціальної школи-інтернату № 5 для сліпих дітей імені Я.П.Батюка.

Батько зазначив, що Максим змалку мріяв здобути професію психолога і бути корисним людям. Однак приймальні комісії Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова та Київського державного педагогічного університету імені Бориса Грінченка відмовили йому в прийнятті документів, мотивуючи неможливістю забезпечити належні умови для навчання такого вступника.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова виступає за збереження унікального військового санаторію у Саках для інвалідів

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернулись понад 800 представників трудового колективу державного підприємства Міністерства оборони України «Сакський центральний військовий клінічний санаторій імені Миколи Пирогова» щодо захисту конституційного права на працю. Вони стурбовані наказом Міністра оборони України від 15 липня 2011 року про реорганізацію цього медичного закладу шляхом приєднання до державного підприємства Міноборони „Укрвійськкурорт” (там працюють 30 осіб) з передачею основних фондів, оборотних коштів, інших матеріальних та нематеріальних цінностей. По суті йдеться про ліквідацію унікального, єдиного на теренах колишнього Радянського Союзу санаторію, де щороку успішно лікують тяжкі хвороби хребта, опорно-рухового апарату та нервової системи 16 тисяч недужих, у тому числі інвалідів-візочників із наслідками травм головного й спинного мозку, а також проводять понад дві тисячі хірургічних операцій.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Трагедія на Рівненщині зобов’язує владу звернути особливу увагу на проблеми літніх і найзнедоленіших громадян України»

alt

Омбудсман України Ніна Карпачова та фахівці Секретаріату Уповноваженого з прав людини з першого дня трагедії, що сталася у селі Біле Дубровицького району Рівненщини, працювали у регіоні надзвичайної події. Ніна Карпачова взяла участь у скорботних заходах із вшанування пам’яті 16 заживо згорівших під час пожежі у будівлі місцевого районного територіального центру по соціальному обслуговуванню інвалідів, а також разом із Головою Рівненської облдержадміністрації Василем Берташем відвідала у лікарні тих, кого вдалося врятувати від нищівного полум’я. .

Читати більше...

 

Інвалід Великої Вітчизняної війни Юхим Тимошенко – Ніні Карпачовій: "Ви дійсно працюєте на благо людини, і я вдячний за відновлену справедливість"

У квітні 2011 року до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової звернувся інвалід Великої Вітчизняної війни Юхим Тимошенко – мешканець селища Новоекономічне Красноармійського району на Донеччині. Ветеран просив Омбудсмана України захистити право на отримання коштів щорічної допомоги як інваліду війни І групи, належних йому за рішенням суду, на які він очікував понад два роки.

Читати більше...

 

Інвалід Віталій Скубко – Ніні Карпачовій: "Якби не Ваша допомога, я й досі б поневірявся по кабінетах влади і марно шукав правди"

На початку січня 2011 року до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернувся за захистом своїх прав щодо неналежного виконання вироку суду сумчанин Віталій Скубко – мешканець села Жигайлівки Тростянецького району. Внаслідок трагедії, яка трапилася три роки тому, коли його було жостоко, до непритомності побито п’яним односельцем, Віталій став інвалідом.

Читати більше...

 

Уряд підтримав позицію Ніни Карпачової щодо забезпечення гідного рівня життя тих, хто доглядає за інвалідами

Кабінет Міністрів України, розглянувши подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової щодо забезпечення прав осіб, які постійно доглядають за інвалідами, на соціальний захист та достатній життєвий рівень, підтримав пропозицію Омбудсмана стосовно чіткого визначення джерела фінансування відповідних компенсаційних виплат. Зокрема, у листі-відповіді Прем’єр-міністра України Миколи Азарова зазначається: починаючи з нинішнього року, поточні виплати компенсації здійснюватимуться за кошти міжбюджетних трансфертів, а заборгованість за 2004–2010 роки погашатиметься за рахунок додаткових видатків місцевих бюджетів, які передбачатимуться згідно із статтею 91 Бюджетного кодексу України.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «І через чверть століття держава залишається у боргу перед чорнобильцями, які потребують надійного соціального захисту»

16 березня 2011 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи на парламентських слуханнях «Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», наголосила: права ліквідаторів і постраждалих від трагедії на державні гарантії соціального захисту повинні визначатися законом й індексуватися залежно від зростання вартості життя.

Читати більше...

 

На особистому прийомі Омбудсмана України Ніни Карпачової у Київському СІЗО на Лук’янівці побували понад 300 ув’язнених

Серед них особи з різних соціальних прошарків українського суспільства – від жінок з немовлятами, народженими в умовах СІЗО, до високопосадовців.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Україна має якнайшвидше ратифікувати Європейську конвенцію про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів"

Про це йдеться у зверненні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової до Президента України Віктора Януковича. Омбудсман наголошує: питання надзвичайно важливе, адже на сьогодні жертв злочинів, які не отримали відповідних компенсацій, в Україні налічується майже 1,5 мільйона.

.

Читати більше...

 

На прохання ув’язнених Лук’янівського СІЗО Ніна Карпачова продовжила термін особистого прийому там з трьох днів до тижня

Попередньо на особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записались близько 100 осіб, які тримаються під вартою в столичному Лук’янівському СІЗО. Омбудсманом України та його командою вже прийнято 208 ув’язнених.

Виконуючи свої конституційні обов’язки, Ніна Карпачова приділила особливу увагу 48-ми неповнолітнім, яких тримають в слідчому ізоляторі на Лук’янівці, насамперед сиротам та дітям з неповних сімей. Більшість з них є психологічно та педагогічно занедбаними підлітками, які у свої 15 років не вміють ні читати, ні писати. Деякі з них зазнали насильства в родинах, пройшовши через жорстоке поводження та навіть зґвалтування власними батьками. На думку Уповноваженого з прав людини, дитяча амністія буде результативною лише в разі попередження рецидивної злочинності серед неповнолітніх.

Ніна Карпачова відвідала також безпосередньо в камерах двох породіль з їхніми немовлятами, народженими в умовах СІЗО. Вдалось вирішити питання щодо огляду їх лікарем-педіатром. 

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова розпочала триденний особистий прийом в’язнів столичного Лук’янівського СІЗО

На особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записалось майже 100 осіб, які перебувають під вартою у Київському слідчому ізоляторі на Лук’янівці.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Нехай 2011-й подарує щасливу долю всім дітям, які потребують особливої турботи суспільства»

Уже вшосте на по-родинному затишне свято ялинки «В гостях у Омбудсмана» зібрались діти-інваліди, які потребують особливої уваги і піклування, юні представники різних країн світу, а також ті діти, чиї інтереси безпосередньо захищала Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова.  

На новорічний вогник до Світлиці Уповноваженого з прав людини завітали пацієнти Броварського реабілітаційного центру, представники Творчого об’єднання дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями «Студія Дімфо» Оболонського району міста Києва, маленькі іракці, палестинці, кубинці та біженці з Афганістану, а також Сергій Солнцев, житлове право якого обстояла Омбудсман.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова просить Віктора Януковича покласти край брутальним порушенням прав матерів-героїнь

Серед численних звернень громадян на особливому контролі Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової листи, телеграми та особистий прийом багатодітних матерів. Понад рік тому, у листопаді 2009-го, Омбудсман внесла подання Президентові України «Про забезпечення прав багатодітних матерів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та належний соціальний захист», у якому наполягала на прозорості та оперативності прийняття рішень щодо присвоєння цього звання, а також наполегливо звертала увагу на порушення прав багатодітних матерів на одержання відповідних матеріальних виплат.  

.

Читати більше...

 

Віктор Пшонка – Ніні Карпачовій: "Прокуратура готова постійно співпрацювати з Уповноваженим з прав людини"

9 грудня 2010 року відбулася зустріч Генерального прокурора України Віктора Пшонки та Уповноваженого Верховної Ради України Ніни Карпачової, під час якої докладно обговорені питання взаємодії двох відомств.

Як підкреслив у своєму виступі Віктор Пшонка, «знаковим є те, що зустріч з Омбудсманом відбувається у період реформування органів кримінальної юстиції та судової системи. Передусім мова йде про перехід органів прокуратури від здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів до реалізації правозахисної функції. Це не лише слідування рекомендаціям Ради Європи, але й об\'єктивна потреба сьогодення. Безперечно, апарат Уповноваженого з прав людини за своєю чисельністю значно менший, ніж органів прокуратури. Тому прокуратура завжди відкрита для плідної співпраці та засвідчує готовність «підставити плече» у нелегкій, але дуже потрібній людям праці».  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Кожен інвалід має відчувати себе захищеним державою та потрібним суспільству»

Сьогодні, у Міжнародний день інвалідів, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова знову привертає увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, усього суспільства до необхідності якнайшвидшого створення умов для безперешкодної інтеграції у всі сфери життя країни 2 мільйонів 600 тисяч наших співвітчизників з особливими потребами.

 

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Брутальні порушення прав людини правоохоронцями набули системного характеру»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи з доповіддю на слуханнях парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності «Про дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ», заявила: «Що треба зробити в Україні, аби нарешті припинити страшні злочини, в тому числі й з вини правоохоронців, проти найголовнішого права людини – права на життя ?!» Така принципова позиція Омбудсмана України була підтримана учасниками публічного обговорення надзвичайно гострої для всього нашого суспільства проблеми.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Кожен інвалід має відчувати себе захищеним державою та потрібним суспільству»

Сьогодні, у Міжнародний день інвалідів, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова знову привертає увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, усього суспільства до необхідності якнайшвидшого створення умов для безперешкодної інтеграції у всі сфери життя країни 2 мільйонів 600 тисяч наших співвітчизників з особливими потребами.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова захистила право позбавленої батьківського піклування Марії Міни на здобуття вищої освіти

У відповідь на звернення Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника щодо захисту права на здобуття вищої освіти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема Марії Міни, Олександра Панченка та Надії Білобородової, надійшов лист від керівника зазначеного відомства. У ньому наголошується: студентку Марію Міну, яка закінчила Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету, отримавши кваліфікаційно-освітній рівень молодшого спеціаліста, й виявила бажання здобути там вищу освіту за державний кошт, але спочатку отримала відмову, переведено на бюджетну форму навчання.

.

Читати більше...

 

Генеральна прокуратура України підтримує вимоги Омбудсмана Ніни Карпачової щодо захисту прав в’язнів, хворих на туберкульоз

За дорученням глави держави Генеральний прокурор України Олександр Медведько, розглянувши подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової про забезпечення конституційних прав на належну охорону здоров’я і медичну допомогу осіб, хворих на туберкульоз, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення, щойно поінформував Омбудсмана про вжиті заходи реагування.

.

Читати більше...

 

Ув’язнені Дніпродзержинської та Софіївської колоній подякували Ніні Карпачовій за благодійну допомогу

У Дніпродзержинській жіночій виправній колонії № 34 та Софіївській виправній чоловічій колонії № 4, що на Дніпропетровщині, відбулась спільна благодійна акція Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, Всеукраїнської благодійної організації інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини» і Всеукраїнської організації «Союз підтримки незрячих України»: кожному із ув’язнених, які є інвалідами по зору, вручили спеціально виготовлену Почаївську ікону Божої Матері разом з текстом молитви, написаною шрифтом Брайля.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Європейська конвенція 1950 року є скарбницею верховенства права та поваги до прав і свобод людини"

Сьогодні, 22 жовтня 2010 року, на спеціальному засіданні Верховної Ради України з нагоди 60-ї річниці Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова представила Спеціальну доповідь "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини".

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Трагедія Дніпропетровщини – це біль усієї України»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова висловила глибокі співчуття рідним та близьким загиблих унаслідок зіткнення пасажирського автобуса з потягом неподалік міста Марганця Дніпропетровської області о 9-й годині 12 жовтня 2010 року.  

.

Читати більше...

 

Прес-анонс Ніна Карпачова: "Терактів немає, а житлові будинки вибухають"

13 жовтня 2010 року – третя річниця трагедії у Дніпропетровську, де внаслідок вибуху газу у житловому будинку на вулиці Мандриківській, 127 загинули 23 людини, кільком десяткам спричинені тілесні ушкодження, 160 родин залишилися без даху над головою
12 жовтня 2010 року об 11 годині в конференц-залі Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8) розпочнеться прес-конференція Омбудсмана України Ніни Карпачової для вітчизняних ЗМІ "Дніпропетровська трагедія засвідчила брутальне нехтування правами людини на життя, безпечне середовище та справедливий суд".  

.

Читати більше...

 

13 жовтня 2010 року – третя річниця трагедії у Дніпропетровську, де внаслідок вибуху газу у житловому будинку на вулиці Мандриківській, 127 загинули 23 людини, кільком десяткам спричинені тілесні ушкодження, 160 родин залишилися без даху над головою 12 ж

13 жовтня 2010 року – третя річниця трагедії у Дніпропетровську, де внаслідок вибуху газу у житловому будинку на вулиці Мандриківській, 127 загинули 23 людини, кільком десяткам спричинені тілесні ушкодження, 160 родин залишилися без даху над головою
12 жовтня 2010 року об 11 годині в конференц-залі Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8) розпочнеться прес-конференція Омбудсмана України Ніни Карпачової для вітчизняних ЗМІ "Дніпропетровська трагедія засвідчила брутальне нехтування правами людини на життя, безпечне середовище та справедливий суд".  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Держава має повсякчас дбати про тих, хто змолоду самовіддано служив Вітчизні»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова звернулась до співвітчизинків з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова у Самборі привітала з новосіллям 53 родини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова під час своєї робочої поїздки на Львівщину разом з Головою Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександром Лісіцковим взяла участь в урочистому відкритті 53-квартирного житлового будинку для працівників Самбірської виховної колонії та їхніх родин.  

Незабезпеченість житлом залишається вкрай болючою проблемою, яка загострилась через економічну кризу, бідність та безробіття, наголосила Ніна Карпачова під час виступу на мітингу. За офіційними даними, на кінець 2009 року в Україні на квартирному обліку перебувало 1 мільйон 174 тисячі сімей та одинаків.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Україна має дотримуватись міжнародних стандартів щодо захисту прав осіб без громадянства»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Президенту України Віктору Януковичу подання щодо підписання і ратифікації Конвенцій ООН про статус осіб без громадянства 1954 року та скорочення безгромадянства 1961 року.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Рішення суду щодо перерахунку пенсії інвалідам-чорнобильцям посадовці мають виконувати в повному обсязі, а не на свій розсуд"

У листі Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової голові Пенсійного фонду України (ПФУ) Бориса Зайчука зазначається: Омбудсману надходять звернення від інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії щодо захисту права на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «За святковими урочистостями з нагоди чергової річниці Основного Закону України не маємо права забувати про загрозливі виклики насущним правам людини»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вітає громадян нашої держави з Днем Конституції України

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Яскрава доля Євгена Березняка – це не лише подвиг розвідника, а й вірність покликанню педагога та безмежна любов до життя»

Сьогодні, напередодні всенародного свята Великої Перемоги над фашизмом, Омбудсман України Ніна Карпачова та представники трудового колективу очолюваної нею інституції зустрілися з Героєм України Євгеном Березняком – легендарним розвідником, знаменитим майором Вихором, одним із незламної когорти героїчного покоління визволителів Європи від коричневої чуми, заслуженим учителем України, Почесним академіком Академії педагогічних наук України. До численних бойових і трудових нагород Євгена Степановича додалася вручена Ніною Карпачовою Відзнака Уповноваженого з прав людини «За мужність».

.

Читати більше...

 

Олімпійський чемпіон Олексій Федина – Ніні Карпачовій: "Завдяки Вам та Вашому колективу я переконався, що за свої права можна і варто боротися"

У листопаді 2009 року на особистому прийомі Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової побував заслужений майстер спорту, член Національної паралімпійської збірної команди України з плавання, п’ятиразовий призер ХІІІ Паралімпійських ігор у Китаї 2008 року та п’ятиразовий чемпіон Європи з плавання 2009 року Олексій Федина. Відомий спортсмен, інвалід ІІ групи, котрий страждає на прогресуючу хворобу сітківок обох очей, звернувся до Омбудсмана України у зв’язку з порушенням його законного права на отримання житла у місті Києві.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Хворі на ДЦП діти потребують особливої підтримки держави»

Розпочалася робоча поїздка Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової в Чернівецьку область, під час якої Омбудсман вивчає ситуацію, пов’язану із забезпеченням прав мешканців регіону на охорону здоров’я та належну медичну допомогу.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова повернула віру в справедливість змученим післясудовою тяганиною родинам п‘яти загиблих у ДТП на Київщині

Трирічні поневіряння осиротілих родин Чухлібів і Чепурних із села Бабинці на Київщині, котрі, втративши внаслідок жахливого ДТП п‘ятьох рідних, ніяк не могли отримати передбаченого законом відшкодування моральних та матеріальних збитків, невдовзі мають завершитися перемогою справедливості завдяки тому, що на захист потерпілих рішуче стала Омбудсман України Ніна Карпачова.  

.

Читати більше...