Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Події та зустрічі

Валерія Лутковська зустрілась з Національним координатором МОП в Україні

7 червня 2012 р. відбулась зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  Валерії Лутковської з Національним координатором Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Василем Кострицею.

 

Читати більше...

 

Валерія Лутковська зустрілась з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні

25 травня 2012 року відбулась зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні Міхалем Баєром.  

Читати більше...

 

Омбудсмен зустрілась із представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

alt22 травня 2012 р. відбулась зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з Головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Юкіє Мокуо, асистентом Голови Представництва ЮНІСЕФ Владеленою Ожидряновою та керівником проектів з питань захисту дітей Русланою Сірман.

У ході зустрічі обговорювалися шляхи співпраці між ЮНІСЕФ та Омбудсменом України. Зокрема, Валерія Лутковська озвучила головні завдання та пріоритетні напрямки діяльності на посаді Омбудсмена в контексті захисту прав дітей. У свою чергу Юкіє Мокуо ознайомила присутніх з пріоритетами діяльності ЮНІСЕФ у нашій державі. Крім того, обговорювалися питання законодавчого забезпечення прав дітей та ратифікації низки міжнародно-правових документів з цих питань.

Читати більше...

 

Зустріч Омбудсмена Валерії Лутковської з делегацією ПАРЄ

alt17 травня 2012 року відбулась зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з делегацією Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов'язків та зобов'язань державами-членами Ради Європи (Моніторинговий комітет)  за участю членів зазначеного комітету: співдоповідачів  Маріетти де Пурбе-Лундін та Маіліса Репса, а також секретаря  Баса Кляйна.

Читати більше...

 

Зустріч Омбудсмена України Валерії Лутковської з представниками Європарламенту

11 травня 2012 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська взяла участь у зустрічі з заступником голови фракції соціал-демократів в Європарламенті Л. Роучеком та  спеціальним радником Групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті Р. Ван де Вотером.

Читати більше...

 

Зустріч Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з представниками дипломатичних місій країн – членів Ради Європи

alt8 травня 2012 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська взяла участь у зустрічі з представниками дипломатичних місій країн – членів Ради Європи в офісі Представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва – Голови офісу Ради Європи в Україні Владіміра Рістовскі на його запрошення. У зустрічі також узяв участь Координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам.

Під час зустрічі було обговорено широке коло актуальних питань щодо захисту прав людини, міжнародного співробітництва та подальшого розвитку інституції українського Омбудсмена.

Зокрема, Омбудсменом було зазначено, що його діяльність буде повністю відкрита для громадян України та  преси. Валерія Лутковська зосередиться у своїй роботі  на запобіганні тортурам, сприянні свободі вираження поглядів, захисті персональних даних, антидискримінаційній політиці, обстоюванні соціально-економічних прав громадян України.        

Читати більше...

 

Омбудсман України Валерія Лутковська зустрінеться з представниками дипломатичних місій країн-членів Ради Європи

8 травня 2012 року о 15.00 Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська візьме участь у зустрічі з представниками дипломатичних місій країн-членів Ради Європи в офісі Представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва–Голови офісу Ради Європи в Україні Владіміра Рістовскі на його запрошення. Під час цієї зустрічі буде обговорено широке коло актуальних питань щодо захисту прав людини, міжнародного співробітництва та подальшого розвитку інституції українського Омбудсмана.  

Читати більше...

 

Зустріч Омбудсмана України Ніни Карпачової зі співдоповідачами Парламентської асамблеї Ради Європи

alt27 березня 2012 року відбулася зустріч Омбудсмана України Ніни Карпачової  зі співдоповідачами моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань  дотримання Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи Маріеттою де Пурбе-Лундін і Майлісом Репсом  на їх прохання. Йшлося про  актуальні проблеми дотримання прав і свобод людини та виконання Україною резолюцій ПАРЄ і рішень Європейського суду з прав людини. На завершення зустрічі, яка мала  відвертий і конструктивний характер, Ніна Карпачова презентувала високим гостям  Щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яка нещодавно була представлена у парламенті.  

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини: Під час зустрічі Омбудсмана України Ніни Карпачової зі співдоповідачами моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Маріеттою де Пурбе-Лундін і Майлісом Репсом  

27.03.2012

 

 

Манфред Профазі – Ніні Карпачовій: «Ми дуже цінуємо діяльність Омбудсмана України»

alt6 березня 2012 року в офісі Омбудсмана України Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова та Голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфред Профазі підписали довгострокову Угоду про співробітництво. Як зазначили сторони, процес глобалізації породив нові суворі виклики, серед яких – масова міграція. Тому ця Угода є надзвичайно важливою для посилення спільних дій у просуванні прав мігрантів, боротьбі з проявами ксенофобії, етнічної та расової нетерпимості, зокрема в рамках підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Програма лікування і оздоровлення на Кубі чорнобильських дітей має бути поновлена"

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулась до Президента України Віктора Януковича з Поданням про підтримку україно-кубинської програми "Діти Чорнобиля", зміст якої було обговорено під час особистої зустрічі Омбудсмана з Главою держави 28 лютого 2012 року.

У поданні Ніна Карпачова зазначила, що неодноразово підтримувала здійснення цієї високогуманної програми, яка не має аналогів у світі: з 1991 року Куба надала безкоштовну високоефективну медичну допомогу понад 23 тисячам українських дітей, у тому числі проведено 139 хірургічних операцій серед яких – 14 складних операцій на серці, 18 – ортопедичного характеру, а також 38 офтальмологічних, пластичних (післяопікових) опеpацiй, в тому числі пересадки нирок. Вилікувано понад вісім тисяч дітей із діагнозом гіперплазія щитовидної залози. 11 важкохворих кардіологічних пацієнтів після проведених операцій в кардіологічному відділені дитячої лікарні "William Soler" повернені до звичайного життя. Унікальні ортопедичні операції допомогли зберегти спроможність рухатись усім прооперованим дітям. Отримали лікування 136 онкохворих дітей.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Євроінтеграція України потрібна в однаковій мірі й Євросоюзу»

У рамках дводенного робочого візиту до Європейського парламенту Омбудсман України Ніна Карпачова зустрілася з представниками провідних  політичних фракцій, представлених у Європарламенті. Зокрема, відбулася зустріч з головою фракції Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Ганнесом Свободою, головою Комітету  закордонних справ Європейського парламенту Ельмаром Броком (фракція Європейської народної партії, Христіанські демократи), головою Підкомітету з прав людини Барбарою Лохбіллер (фракція Зелених,  Європейський вільний альянс) та іншими депутатами, які підтвердили свою підтримку євроінтеграційних зусиль України. Проте вони заявили, що сподіваються на  переконливіші кроки української влади, які б засвідчували відданість України спільним європейським цінностям,  зокрема  принципу верховенства права.

Євродепутати відзначили важливість активного залучення Омбудсмана України до діалогу та переговорного процесу з Європарламентом, що сприятиме просуванню європейських стандартів у галузі прав і свобод людини.

Читати більше...

 

Робочий візит Ніни Карпачової до Страсбурга

Візит розпочався зустріччю з чинним Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом та новообраним комісаром Нільсом Мужніксом. Були обговорені питання дотримання прав і свобод людини, а також  пріоритети діяльності Омбудсмана України в контексті просування європейських стандартів. Томас Хаммарберг, який нещодавно підготував спеціальну доповідь щодо дотримання прав і свобод людини в Україні за підсумками свого візиту в Україну в листопаді минулого року, подякував Ніні Карпачовій за співпрацю, зауваживши: позиція Омбудсмана України допомогла здійснити об’єктивний аналіз стану дотримання прав людини в Україні. Сторони обмінялися думками стосовно зміцнення незалежності судової гілки влади у рамках розпочатої в Україні судово-правової реформи, виконання судових рішень, зокрема  Європейського суду з прав людини.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Меморандум про взаєморозуміння між Омбудсманом України та Представництвом ООН в Україні дозволить поєднати зусилля для просування у нашій країні міжнародних стандартів у галузі прав і свобод людини»

Сьогодні, 13 лютого 2012 року, в офісі Омбудсмана України  Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова та Координатор Системи ООН в Україні Олів’є Адам підписали  Меморандум про взаєморозуміння між інституцією  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Представництвом ООН в Україні.

Підписання цього важливого документу,  який діятиме  до 31 грудня 2016 року, знаменує добру традицію співпраці Омбудсмана України з Представництвом ООН в Україні, наголосила Ніна Карпачова. 

Читати більше...

 

Посол Бельгії Яна Зікмундова – Ніні Карпачовій: "Разом із усіма колегами з Європейського Союзу сподіваюся, що наша плідна співпраця продовжиться у 2012 році"

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Яна Зікмундова подякувала Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій за співчуття Бельгії та бельгійському народові у зв’язку із терористичним актом 13 грудня 2011 року біля Палацу правосуддя у місті Льєж, унаслідок якого загинуло п’ять та було поранено понад 100 невинних людей, у тому числі дітей.

Висловивши своє зворушення листом Омбудсмана України, де зазначалося, зокрема, що антигуманні дії терористів не мають виправдання й вимагають скоординованої протидії з боку усієї міжнародної спільноти та ствердження людини як головної духовної та моральної цінності, пані Посол наголосила: "Разом із усіма колегами з Європейського Союзу сподіваюся, що наша плідна співпраця  продовжиться у 2012 році".

Свою щиру вдячність Ніні Карпачовій за співчуття бельгійському народові та жертвам вбивства в місті Льєжі висловили також Катрін де Брюкер та Гідо Шуерманс – Федеральні медіатори (Омбудсмани) Королівства  Бельгія.

18.01.2018 р.

 

 

Омбудсман Ніна Карпачова – Координатору системи ООН Олів’є Адаму: «Наше спільне завдання – просування в Україні міжнародних стандартів

alt17 січня у Будинку прав людини відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з Координатором системи ООН в Україні Олів'є Адамом на його прохання. У зустрічі також взяли участь Координатор з питань Європи та Центральної Азії Управління Верховного комісара ООН з прав людини Вреж Атабекян та Радник з прав людини в Україні Марк Боянік. 

Вреж Атабекян передав Ніні Карпачовій особисте вітання від Верховного комісара ООН з прав людини Наві Пілай. Відзначивши тривалу плідну співпрацю з Омбудсманом України, Олів’є Адам наголосив: "Це дуже символічно, що моя перша офіційна зустріч у новому році відбувається саме з Омбудсманом України – основною рушійною силою в захисті прав людини".

Читати більше...

 

Ніна Карпачова привітала вітчизняних дипломатів із Днем працівників дипломатичної служби

З нагоди Дня працівників дипломатичної служби Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова привітала Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, працівників зовнішньополітичного відомства нашої держави, ветеранів української дипломатії, усіх вітчизняних дипломатів із професійним святом.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова – Послу США в Україні Джону Теффту: «Права людини та верховенство права – незмінні цінності, які нас об’єднують»

altВ офісі Омбудсмана України відбулася  зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з Надзвичайним і Повноважним Послом  США в Україні Джоном Теффтом на його прохання.  Під час півторагодинної бесіди було обговорено широке коло питань, пов’язаних із дотриманням прав людини.

Відкриваючи зустріч, Омбудсман Ніна Карпачова нагадала про те, що 14 грудня Україна  вшановує  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  й подякувала Джону Теффту за  вагомий внесок його країни у фонд  спорудження нового саркофагу над четвертим енергоблоком, а також за визначальну роль Сполучених Штатів у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Високо ціную співпрацю з Міжнародною організацією з міграції у боротьбі проти торгівлі людьми, расової дискримінації та ксенофобії"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова привітала Голову Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфреда Профазі з нагоди 60-ліття Міжнародної організації з міграції та 15-річчя діяльності Представництва МОМ в Україні.

У вітальній телеграмі Омбудсмана України, зокрема, йдеться: «У сучасному світі, коли рух людей через кордони став масовим і надзвичайно динамічним, роль Міжнародної організації з міграції є, як ніколи раніше, актуальною та важливою. Такі уразливі соціальні категорії, як діти без супроводу дорослих, біженці та шукачі притулку, особи без громадянства, нелегальні трудові мігранти, які залишають країни свого проживання заради порятунку від природних катаклізмів, збройних конфліктів, злиднів, потребують особливої уваги та турботи з боку міжнародної спільноти.

Читати більше...

 

Депутат Європарламенту Павел Коваль – Ніні Карпачовій: «Ви дали нам європейський урок правди у захисті прав людини»

alt25 листопада 2011 року в офісі Омбудсмана України відбулася зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з депутатами Європарламенту. Ніна Карпачова розпочала зустріч словами: «Для мені як Омбудсмана України має важливе значення подальше поглиблення співпраці з Європарламентом, адже це допомагатиме у захисті прав і свобод людини відповідно до європейських стандартів». Вона зазначила: Україна нині як ніколи відчуває пильну увагу до себе європейської спільноти, в тому числі Євросоюзу, що позитивно впливає на реалізацію наших євроінтеграційних прагнень.

Омбудсман поінформувала про найгостріші виклики у галузі прав людини в Україні. Зокрема йшлося про системні проблеми забезпечення права на справедливий суд, неналежне виконання рішень національних судів та Європейського суду з прав людини, дотримання принципу верховенства права, зловживання арештами як запобіжним заходом та незадовільні умови тримання в місцях позбавлення волі.

Читати більше...

 

Томас Хаммарберг – Ніні Карпачовій: «Рада Європи націлена на тісну взаємодію з Омбудсманом України»

altВ офісі Омбудсмана України відбулась двогодинна зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з делегацією на чолі з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом щодо виконання нашою державою Рекомендацій, які були висловлені у його першій Доповіді за результатами візиту до України в 2006 році. Під час ґрунтовної бесіди було обговорено широке коло актуальних питань: зокрема: здійснення в Україні судово-правової реформи; забезпечення безумовного виконання рішень судів – як національних, так і Європейського суду з прав людини; недопущення зловживання арештом з боку правоохоронців і судів; низький рівень застосування виправдувальних вироків судами; поліпшення умов тримання ув’язнених, в тому числі безперешкодна реалізація їх права на медичну допомогу; викорінення фактів жорстокого поводження з особами, позбавленими волі, та створення в Україні Національного превентивного механізму проти тортур; подальша демократизація виборчого законодавства з метою захисту політичних прав громадян під час наступних парламентських виборів, в тому числі гідного представлення жінок у законодавчому органі; забезпечення права людини на об’єктивну і достовірну інформацію.

Читати більше...

 

Ніні Карпачовій вручено високу нагороду Республіки Польща

alt10 листопада 2011 року Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін вручив Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій Офіцерський хрест Ордену за заслуги перед Республікою Польща. Цієї високої нагороди Омбудсман України удостоєна Указом Президента Республіки Польща Леха Качинського від 4 грудня 2008 року за великі заслуги в галузі міжнародного співробітництва у справі захисту прав і свобод людини та громадянина.

Приймаючи цю високу нагороду під час урочистостей з нагоди Свята Незалежності Республіки Польща, Ніна Карпачова привітала польський народ і висловила побажання подальшого процвітання, миру, безпеки і стабільності на європейському континенті.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова зустрілась з Верховним комісаром Португалії з питань міграції

111У рамках дводенного робочого візиту до міста Лісабон (Португалія) Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова відвідала Національний центр підтримки мігрантів, де провела зустріч з Верховним комісаром Португалії з питань міграції та міжкультурного діалогу Розаріо Фармхауз.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова взяла участь у роботі Лісабонського форуму «Арабська весна: великий крок до втілення в життя універсальних прав»

Форум, у ході якого Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова провела низку двосторонніх зустрічей, відбувся за підтримки Центру «Північ–Південь» і Венеціанської комісії Ради Європи спільно з Альянсом цивілізацій ООН при фінансуванні Європейською Комісією. Серед учасників були 132 представника ООН, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту, Ліги Арабських Держав, національних парламентів країн Середземномор'я, дипломатичного корпусу, наукових експертів, правозахисних і неурядових організацій із 45 країн.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Звернення до Омбудсмана України та Євросуду віддзеркалюють гострі проблеми прав людини"

altВідбулася зустріч судді Європейського Суду з прав людини від України, кандидата юридичних наук Ганни Юдківської з фахівцями офісу Омбудсмана України. Відкриваючи зустріч, Омбудсман України Ніна Карпачова наголосила на важливості об’єднання зусиль фахівців інституту Уповноваженого з прав людини та Євросуду в посиленні захисту прав людини, адже Україна, на жаль, є одним з лідерів за кількістю поданих до цієї європейської судової інстанції заяв громадян. І що суттєво – звернення до Омбудсмана України віддзеркалюють ті ж проблеми, з якими українці ідуть до Європейського суду з прав людини.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова продовжує захищати права українських трудових мігрантів у Португалії

Постійний моніторинг Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за станом дотримання прав громадян України, які перебувають та працюють за кордоном, а також неодноразові особисті зустрічі Ніни Карпачової з українськими трудовими мігрантами, зокрема, в Португалії, засвідчують наявність гострих проблем їх соціального захисту через відсутність двосторонніх міждержавних домовленостей у цій сфері. Про це йдеться у поданні Уповноваженого з прав людини Президентові України Віктору Януковичу щодо прискорення ратифікації Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення.

Читати більше...

 

Запобігання проявам нетерпимості та дискримінації – один з пріоритетів діяльності Омбудсмана України Ніни Карпачової

Про це наголосив Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Яценко під час нещодавньої зустрічі з Персональними представниками Діючого голови ОБСЄ з питань толерантності і недискримінації Ендрю Бейкером, Аділом Ахметовим та Массімо Інтровіньє, які перебували з візитом у нашій державі. Сторони обговорили низку питань, пов'язаних із дотриманням прав національних меншин, а також боротьбою з проявами антисемітизму, нетерпимості та дискримінації.

Читати більше...

 

Координатор системи ООН Олів’є Адам – Омбудсману Ніні Карпачовій: «Місія ООН в Україні продовжуватиме співпрацю з Уповноваженим з прав людини»

В офісі українського Омбудсмана відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з Координатором системи ООН в Україні Олів'є Адамом на його прохання.

Головним на зустрічі стало обговорення питання подальшої взаємодії організацій системи ООН і Омбудсмана України у сфері захисту прав людини. Олів'є Адам, схваливши багатогранну діяльність Ніни Карпачової, запропонував підписати новий розширений Меморандум про співпрацю терміном на п'ять років, який має охопити діяльність усіх агенцій ООН в Україні. Ніна Карпачова підтримала цю ініціативу.

Читати більше...

 

Із доповіді Уповноваженого з прав людини на Першій міжнародній науково-практичній конференції "Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини в правовій системі України"

alt

Моніторинг Уповноваженого з прав людини свідчить, що у переважній більшості звернень, які надходять до Омбудсмана України (за 13 років існування інституції звернулись понад 1 мільйон 100 тисяч осіб), порушуються ті ж проблеми, з якими заявники звертаються на адресу Європейського суду з прав людини. І якби посадові особи органів державної влади і місцевого самоврядування належним чином реагували на звернення Уповноваженого з прав людини, Україна не посідала б п’яте місце за кількістю справ проти неї у Європейському суді. Це питання загалом низької правової культури в державі.

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова: "Схиляюсь перед мужністю простих громадян і влади Японії захистити найголовніше право кожної людини – на життя"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова висловила Надзвичайному і Повноважному послу Японії в Україні Тадаші Ідзава щирі співчуття у зв’язку з трагічною загибеллю багатьох тисяч людей від найруйнівнішого в історії острівної держави землетрусу та нищівного цунамі. У телеграмі Омбудсмана України, зокрема, зазначається: "Нечувана природна катастрофа принесла горе і біду в мільйони японських родин, які в одну мить залишилися без даху над головою, питної води та їжі...

Читати більше...

 

Нина Карпачева – Послу Китая Чжан Сиюню: «Когда речь идет о защите прав конкретного человека, каждый может рассчитывать на нашу помощь и поддержку»

alt

На встрече Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека Нины Карпачевой с Чрезвычайным и Полномочным Послом Китайской Народной Республики в Украине Чжан Сиюнем, состоявшейся по его просьбе, обсуждался широкий круг вопросов в разнообразных сферах двусторонних отношений Украины и Китая. Стороны констатировали стабильность и динамичное развитие этих взаимоотношений. Новые перспективы в них открыл недавний визит Президента Украины Виктора Януковича в Китайскую Народную Республику.

.

Читати більше...

 

Зустріч Уповноваженого Верховної з прав людини із регіональним консультантом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з питань ювенальної юстиції паном Деном О’Доннеллом, представниками Представництва ЮНІСЕФ в Україні та Інституту законодавства Верховної Ради України

.

Читати більше...