Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Права дитини

Валерія Лутковська відвідала Полтавський обласний притулок для дітей

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Валерія Лутковська відвідала Полтавський обласний притулок для дітей «Любисток» Служби у справах дітей облдержадміністрації.  

За 10 років існування притулку соціальну допомогу в ньому отримали 1190 дітей. Валерія Лутковська ознайомилась з умовами перебування дітей у цьому закладі та поспілкувалась з ними. Омбудсмен відмітила деякі позитивні зміни в діяльності дитячої установи, головним чином тенденцію до збільшення кількості дітей, які з притулку потрапляють у родини, а не до інтернатів.  

Читати більше...

 

Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської відвідали ШКІД

24 травня 2012 року представники офісу Омбудсмена відвідали Полтавську загальноосвітню школу № 19 І–ІІІ ступенів, що має назву «Школа імені Доброти» (ШКІД).

Для  введення в дію в Полтаві інклюзивної освіти на роботу в цю школу зібрано унікальний педагогічний колектив у складі 66 педагогів. Разом із іншими в школі навчається семеро дітей з особливими потребами. Там створена кімната для відпочинку, а на першому та другому поверхах обладнані санітарні кімнати. На наступний 2012–2013 навчальний рік чотири родини подали заявки на навчання їхніх дітей у першому класі цієї школи.  

Читати більше...

 

Відбулась зустріч Уповноваженого Президента України з прав дитини з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

 

alt22 травня відбулась зустріч Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською.

Читати більше...

 

Омбудсмен зустрілась із представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

alt22 травня 2012 р. відбулась зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з Головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Юкіє Мокуо, асистентом Голови Представництва ЮНІСЕФ Владеленою Ожидряновою та керівником проектів з питань захисту дітей Русланою Сірман.

У ході зустрічі обговорювалися шляхи співпраці між ЮНІСЕФ та Омбудсменом України. Зокрема, Валерія Лутковська озвучила головні завдання та пріоритетні напрямки діяльності на посаді Омбудсмена в контексті захисту прав дітей. У свою чергу Юкіє Мокуо ознайомила присутніх з пріоритетами діяльності ЮНІСЕФ у нашій державі. Крім того, обговорювалися питання законодавчого забезпечення прав дітей та ратифікації низки міжнародно-правових документів з цих питань.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Боротьба з неповерненням дітей із-за кордону має бути рішучою і безкомпромісною»

Сьогодні, 30 березня 2012 року, о 10.15 авіарейсом Баку – Київ малолітній Олександр разом із матір’ю повернувся в Україну

У листопаді 2011 року до Уповноваженого з прав людини звернулася мешканка Миколаївської області громадянка України Альона Почтаренко стосовно захисту своїх прав на виховання дитини. ЇЇ син, малолітній громадянин України на прохання родичів виїхав разом з ними за згодою матері до Азербайджанської Республіки на короткочасний термін. Проте більше року проти волі матері вони утримували його в Азербайджані, хоча дозвіл надавався лише на тимчасове перебування дитини за кордоном.

Увесь цей час матір намагалася повернути дитину в Україну, але її звернення до правоохоронних органів України та Азербайджану, на жаль, не принесли позитивних результатів.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Конституційне право на житло дітей-сиріт, серед яких більшість безхатченків, має бути захищено»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова направила подання Президентові України Віктору Януковичу щодо забезпечення конституційного  права на житло дітей-сиріт та  дітей,  позбавлених батьківського піклування.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Нехай 2012-й дасть усім нам сил для перемог, адже життя варте того, аби за нього боротися»

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /sata2/home/users/kievline/www/www1.ombudsman.gov.ua/images/stories/03012012/untitled.jpg

Цими днями у Світлиці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини напередодні Різдва Христового вже в десятий раз  відбулося традиційне свято «В гостях у Омбудсмана». Учасниками яскравого феєричного дійства стали діти – сироти, інваліди, неповнолітні  з обмеженими фізичними можливостями,  порушенням психічного розвитку, а також ті, чиї права  захищала Ніна Карпачова.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Захист прав дитини – проблема інтегральна, яка потребує об’єднаних зусиль усіх гілок влади та громадянського суспільства"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи 27 жовтня 2011 року на Всеукраїнській нарада з питань захисту прав дитини, наголосила, що доля дітей, захист їх прав і людської гідності, створення умов для гармонійного розвитку кожної дитини об’єднує українське суспільство та є головним завданням для держави.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова разом із губернатором Рівненської області Василем Берташем відвідала міський будинок дитини

Свій робочий візит на Рівненщину Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова сьогодні розпочала з відвідання Рівненського спеціалізованого міського будинку дитини. Заклад для дітей віком до шести років засновано ще 1944 року. Зараз у ньому перебуває 141 вихованець. Це – 14 дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 – відібраних від батьків державними службами, 52 – з кризових сімей і 64 маляти з вадами фізичного та розумового розвитку.

Читати більше...

 

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова вітає підписання Президентом України закону про зміни до Сімейного кодексу щодо усиновлення

30 вересня, у день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії в Україні втретє відзначається День усиновлення. На думку Омбудсмана України Ніни Карпачової, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, потребують особливої уваги усього українського суспільства. На жаль, понад один відсоток дитячого населення України за різними причинами та обставинами позбавлений найголовнішого – сімейного оточення, батьківської і материнської любові та турботи.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Прийнявши зміни до Сімейного кодексу України, парламент зробив важливий крок у забезпеченні прав дітей-сиріт"

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова підтримує прийняті Верховною Радою України 9 вересня 2011 року зміни до Сімейного кодексу України щодо скасування 45-річного максимального вікового критерію для осіб, які бажають усиновити дитину.

Протягом двох років поспіль Омбудсман України послідовно обстоювала позицію, що максимальна різниця у віці між усиновлювачами та дитиною, як самостійний критерій для усиновлення, не є співмірним з метою найкращого забезпечення прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що відповідно до Конвенції ООН про права дитини має бути пріоритетом у діяльності кожної держави.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова наполягає на неупередженому розслідуванні факту смерті трирічної дитини з Жовтих Вод

8 червня 2011 року на особистому прийомі мешканець міста Жовті Води на Дніпропетровщині Олексій Черемуш повідомив Уповноваженому з прав людини про трагедію, яка сталася в його родині наприкінці травня. За його твердженням, через несвоєчасну та неналежну медичну допомогу в Дніпропетровській обласній дитячій лікарні померла його трирічна донька Аня.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Забезпечення прав дитини – чутливий індикатор політики держави"

Вітаючи співвітчизників з сьогоднішнім святом – Міжнародним днем захисту дітей, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вкотре наголошує, що права людини починаються з прав дитини. Це є філософією діяльності українського Омбудсмана.

Уперше в історії незалежної України наприкінці минулого року Уповноважений з прав людини представила Верховній Раді України Спеціальну доповідь «Стан дотримання та захисту прав дитини в Україні» як результат її багаторічного системного моніторингу. Доповідь було розміщено на сайті Ради ООН з прав людини, англомовна версія якої підготовлена за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Сильний профспілковий рух є запорукою дотримання трудових і соціальних прав людини"

23 березня 2011 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, виступаючи на VI з’їзді Федерації профспілок України, наголосила: нині для профспілкового руху і всього українського суспільства немає актуальнішого завдання, ніж забезпечення насущних прав трудящих та членів їхніх сімей у вкрай непростий період виходу вітчизняної економіки з кризи та здійснення соціально-економічних перетворень.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Ми повинні почути дітей вулиці, фактично позбавлених будь-якого голосу»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова взяла участь у роботі 16-ої сесії Ради ООН з прав людини, яка проходить у Женеві. В рамках сесії відбулося спеціальне засідання з проблем дітей, які живуть і працюють на вулиці.

.

Читати більше...

 

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Україна має стати дружньою для кожної дитини» до органів влади та громадськості з нагоди 20-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ООН з прав дитини

27 лютого 1991 року Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, яка набула чинності в нашій державі 27 вересня 1991 року.

Цей міжнародно-правовий договір, прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року, до якого приєднались 193 країни, став Світовою конституцією прав дитини, установивши комплекс міжнародних правових стандартів щодо забезпечення прав і свобод дитини.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Перешкоджання лікуванню хворих на СНІД – реальна загроза їхньому життю»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Генеральному прокурору України Віктору Пшонці подання про захист права ВІЛ-інфікованих осіб на якісне безперервне лікування.

.

Читати більше...

 

На особистому прийомі Омбудсмана України Ніни Карпачової у Київському СІЗО на Лук’янівці побували понад 300 ув’язнених

Серед них особи з різних соціальних прошарків українського суспільства – від жінок з немовлятами, народженими в умовах СІЗО, до високопосадовців.

.

Читати більше...

 

Ольдріх Андрисек – Ніні Карпачовій: "Як і раніше, ми розраховуємо на Ваше сприяння щодо захисту прав біженців та шукачів притулку"

7 лютого 2011 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з новопризначеним Регіональним представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні (УВКБ ООН) Олдріхом Андрисеком на його прохання. Сторони наголосили на важливості продовження тісної та ефективної співпраці інституції Омбудсмана України та УВКБ ООН у цій важливій галузі захисту прав людини, а також зосередили увагу на актуальних проблемах, котрі стосуються передусім приведення національного законодавства у відповідність до вимог Конвенції ООН про статус біженців 1951 року та Факультативного протоколу до неї 1967 року, вдосконалення державної політики з питань міграції.

.

Читати більше...

 

У роботі 56-ї сесії Комітету ООН з прав дитини взяли участь представники Омбудсмана України

У Женеві триває робота 56-ї сесії Комітету ООН з прав дитини. 28 січня Комітет за участю урядової делегації нашої держави та представників Омбудсмана України розглянув третю і четверту періодичні доповіді України про стан та дотримання прав дитини.

.

Читати більше...

 

На прохання ув’язнених Лук’янівського СІЗО Ніна Карпачова продовжила термін особистого прийому там з трьох днів до тижня

Попередньо на особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записались близько 100 осіб, які тримаються під вартою в столичному Лук’янівському СІЗО. Омбудсманом України та його командою вже прийнято 208 ув’язнених.

Виконуючи свої конституційні обов’язки, Ніна Карпачова приділила особливу увагу 48-ми неповнолітнім, яких тримають в слідчому ізоляторі на Лук’янівці, насамперед сиротам та дітям з неповних сімей. Більшість з них є психологічно та педагогічно занедбаними підлітками, які у свої 15 років не вміють ні читати, ні писати. Деякі з них зазнали насильства в родинах, пройшовши через жорстоке поводження та навіть зґвалтування власними батьками. На думку Уповноваженого з прав людини, дитяча амністія буде результативною лише в разі попередження рецидивної злочинності серед неповнолітніх.

Ніна Карпачова відвідала також безпосередньо в камерах двох породіль з їхніми немовлятами, народженими в умовах СІЗО. Вдалось вирішити питання щодо огляду їх лікарем-педіатром. 

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова розпочала триденний особистий прийом в’язнів столичного Лук’янівського СІЗО

На особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записалось майже 100 осіб, які перебувають під вартою у Київському слідчому ізоляторі на Лук’янівці.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Забезпечення невід’ємних прав і свобод кожної людини має консолідувати українське суспільство"

14 січня 2011 року в сесійній залі Верховної Ради України Омбудсман Ніна Карпачова представила Щорічну доповідь Уповноваженого з прав людини “Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні” як результат постійно здійснюваного системного моніторингу дотримання прав і свобод людини органами державної влади та місцевого самоврядування, посадовими і службовими особами усіх рівнів у 2010 році.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова ініціює спільний проект Президента України та Омбудсмана щодо захисту прав дітей-в’язнів

Гострою і вкрай болючою проблемою, яка потребує невідкладного розв’язання в Україні, за висновком Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, є дитяча злочинність. Про це йдеться у її зверненні до Президента України Віктора Януковича у зв’язку з необхідністю подальшої гуманізації кримінальної юстиції та законодавчого врегулювання питань здійснення правосуддя щодо неповнолітніх правопорушників.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова ініціює спільний проект Президента України та Омбудсмана щодо захисту прав дітей-в’язнів

Гострою і вкрай болючою проблемою, яка потребує невідкладного розв’язання в Україні, за висновком Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, є дитяча злочинність. Про це йдеться у її зверненні до Президента України Віктора Януковича у зв’язку з необхідністю подальшої гуманізації кримінальної юстиції та законодавчого врегулювання питань здійснення правосуддя щодо неповнолітніх правопорушників.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Нехай 2011-й подарує щасливу долю всім дітям, які потребують особливої турботи суспільства»

Уже вшосте на по-родинному затишне свято ялинки «В гостях у Омбудсмана» зібрались діти-інваліди, які потребують особливої уваги і піклування, юні представники різних країн світу, а також ті діти, чиї інтереси безпосередньо захищала Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова.  

На новорічний вогник до Світлиці Уповноваженого з прав людини завітали пацієнти Броварського реабілітаційного центру, представники Творчого об’єднання дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями «Студія Дімфо» Оболонського району міста Києва, маленькі іракці, палестинці, кубинці та біженці з Афганістану, а також Сергій Солнцев, житлове право якого обстояла Омбудсман.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Доля дітей, захист їх прав та людської гідності – це головне, що має об’єднати українське суспільство"

Сьогодні, 22 грудня 2010 року, на парламентських слуханнях «Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні» Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова представила Спеціальну доповідь "Стан дотримання та захисту прав дитини в Україні" до 20-річчя ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини.

Це – результат здійснюваного Омбудсманом України багаторічного системного моніторингу всього комплексу питань, пов’язаних з дотриманням та захистом прав і свобод дитини, зокрема аналізу численних звернень до Уповноваженого з прав людини, у тому числі самих дітей. Першими унікальне видання у сесійній залі отримали народні депутати, члени Уряду України, представники релігійних громад, дипломатичного корпусу, засобів масової інформації, громадських організацій, науковці.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова просить Віктора Януковича покласти край брутальним порушенням прав матерів-героїнь

Серед численних звернень громадян на особливому контролі Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової листи, телеграми та особистий прийом багатодітних матерів. Понад рік тому, у листопаді 2009-го, Омбудсман внесла подання Президентові України «Про забезпечення прав багатодітних матерів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та належний соціальний захист», у якому наполягала на прозорості та оперативності прийняття рішень щодо присвоєння цього звання, а також наполегливо звертала увагу на порушення прав багатодітних матерів на одержання відповідних матеріальних виплат.  

.

Читати більше...

 

Позиції Омбудсмана України і "Хьюман Райтс Вотч" щодо захисту прав мігрантів збігаються

У офісі Омбудсмана України відбулася зустріч з членами міжнародної правозахисної організації «Хьюман Райтс Вотч» Білом Фреліком та Сімоною Троллер.

.

Читати більше...

 

Посол Міхай Баєр – Омбудсману Ніні Карпачовій: «Україна – важливий друг Угорщини»

Відбулась зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з новопризначеним Надзвичайним та Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні Міхаєм Баєром на його прохання. Під час розмови було обговорено коло питань, що мають велике значення для традиційно дружніх стосунків між нашими країнами, особливо напередодні візиту в Україну президента Угорської Республіки Пала Шмітта.

Наголосивши, що «Україна – важливий друг Угорщини», високий гість приділив значну увагу конкретним проблемам захисту прав і свобод українців в Угорщині та угорців в Україні, вирішення яких сприяло б позитивній динаміці в подальшому розвитку двосторонніх відносин. Посол запевнив, що його країна послідовно виступає за скасування візового режиму для України з країнами Шенгенської зони й готова поділитись власним досвідом на шляху просування до Європейського Союзу.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Неприпустимо послабляти державну політику у сфері сім’ї, дітей та гендерної рівності»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Президенту України Віктору Януковичу подання про недопущення у ході адміністративної реформи послаблення державної політики у сфері сім’ї, дітей та гендерної рівності.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова захистила у Верховному Суді України права родини загиблої Світлани Зайцевої

Як нещодавно повідомлялося, до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової знову звернулася за допомогою учасниця Великої Вітчизняної війни 80-річна Євдокія Оболенських щодо захисту її конституційного права на житло. Вона інформувала Омбудсмана про те, що опинилася в ситуації, коли рішенням суду може бути викинута на вулицю зі своєї квартири. Зважаючи на це, Уповноважений з прав людини негайно направила своїх представників для з’ясування всіх обставин на місці події.  

80-річна Євдокія Оболенських – бабуся Світлани Зайцевої, котру у 2001 році було незаконно засуджено за вбивство, якого вона не скоювала, а пізніше виправдано. Через п’ять років від туберкульозу, отриманого в місцях позбавлення волі, 28-річна мати 3-х дітей померла. Ворошиловським районним судом міста Донецька на користь її малолітніх дітей та матері було прийняте рішення про відшкодування державою заподіяної моральної та матеріальної шкоди на загальну суму 2 мільйони 25 тисяч гривень. Невдовзі померла і мати Світлани Зайцевої, а опікуном було призначено прабабусю дітей – Євдокію Оболенських. 

.

Читати більше...

 

Активістки Організації солдатських матерів України удостоєні нагород Уповноваженого з прав людини

Днями відбулось урочисте зібрання, присвячене 20-річчю створення Організації солдатських матерів України. Присутніх привітала Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова: «Ваша принциповість і наполегливість у обстоюванні прав і свобод військовослужбовців, участь у правовому і військово-патріотичному вихованні молоді є взірцем активної життєвої та громадянської позиції».

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова захистила право позбавленої батьківського піклування Марії Міни на здобуття вищої освіти

У відповідь на звернення Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника щодо захисту права на здобуття вищої освіти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема Марії Міни, Олександра Панченка та Надії Білобородової, надійшов лист від керівника зазначеного відомства. У ньому наголошується: студентку Марію Міну, яка закінчила Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету, отримавши кваліфікаційно-освітній рівень молодшого спеціаліста, й виявила бажання здобути там вищу освіту за державний кошт, але спочатку отримала відмову, переведено на бюджетну форму навчання.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Світ знає цю маленьку школу в селищі Краснодон завдяки героїчному подвигу її вихованців –молодогвардійців»

Краснодонська загальноосвітня школа № 22 відзначила 27 жовтня 2010 року своє 75-річчя. Вона відома далеко за межами нашої країни завдяки 17 учням, які стояли у витоків легендарної підпільної комсомольсько-молодіжної організації «Молода гвардія», були закатовані фашистськими загарбниками і поховані на Луганщині.

Але не тільки героїчним минулим пишається школа № 22. Серед її випускників: 32 золотих та 80 срібних медалістів. Деякі з них стали докторами та кандидатами наук, професорами, народними артистами України, видатними спортсменами.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Трагедія Дніпропетровщини – це біль усієї України»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова висловила глибокі співчуття рідним та близьким загиблих унаслідок зіткнення пасажирського автобуса з потягом неподалік міста Марганця Дніпропетровської області о 9-й годині 12 жовтня 2010 року.  

.

Читати більше...

 

Прес-анонс Ніна Карпачова: "Терактів немає, а житлові будинки вибухають"

13 жовтня 2010 року – третя річниця трагедії у Дніпропетровську, де внаслідок вибуху газу у житловому будинку на вулиці Мандриківській, 127 загинули 23 людини, кільком десяткам спричинені тілесні ушкодження, 160 родин залишилися без даху над головою
12 жовтня 2010 року об 11 годині в конференц-залі Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (місто Київ, вулиця Інститутська, 21/8) розпочнеться прес-конференція Омбудсмана України Ніни Карпачової для вітчизняних ЗМІ "Дніпропетровська трагедія засвідчила брутальне нехтування правами людини на життя, безпечне середовище та справедливий суд".  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова подарувала сто книжок вихованцям Самбірської колонії

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова, здійснюючи системний моніторинг стану дотримання прав людини у місцях позбавлення волі, під час нещодавньої робочої поїздки на Львівщину відвідала Самбірську виховну чоловічу колонію, де відбувають покарання неповнолітні. Вшановуючи пам’ять розстріляних у 1941 році на цьому місці працівниками НКВС 970 політв’язнів, Ніна Карпачова разом з Головою Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександром Лісіцковим поклала квіти до меморіального Знаку Пам’яті та Скорботи.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Рятувати від опіків можуть лише ті, хто має велике серце й щиро любить людей»

16 вересня 2010 року Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова зустрілася з українськими й американськими лікарями, які у 2005-му за активного сприяння Омбудсмана врятували Настю Овчар, щоб вручити їм високі нагороди за жертовну працю в ім’я життя та здоров’я дітей. Того ж дня наймолодшій героїні України Насті Овчар було зроблено ще одну з численних операцію.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Хай ніколи не згасають щасливі дитячі усмішки на прекрасній землі "Артека"

У зв'язку з 85-річчям Міжнародного дитячого центру «Артек» Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова сьогодні звернулася до генерального директора дитячої здравниці Олени Поддубної, артеківців усіх поколінь з вітальною телеграмою. У ній, зокрема, зазначається:

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Україна має дотримуватись міжнародних стандартів щодо захисту прав осіб без громадянства»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Президенту України Віктору Януковичу подання щодо підписання і ратифікації Конвенцій ООН про статус осіб без громадянства 1954 року та скорочення безгромадянства 1961 року.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Держава має захистити дітей, які через відсутність страхового стажу у їхніх померлих батьків позбавлені права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова надіслала листа Міністру праці та соціальної політики України Василю Надразі щодо необхідності всебічного забезпечення інтересів неповнолітніх дітей, які залишились без батьків.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «За святковими урочистостями з нагоди чергової річниці Основного Закону України не маємо права забувати про загрозливі виклики насущним правам людини»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вітає громадян нашої держави з Днем Конституції України

.

Читати більше...

 

Омбудсман України та Голова парламентського Комітету з прав людини визначили пріоритетні напрями співпраці в обстоюванні конституційних прав і свобод людини

23 червня 2010 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з Головою Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олегом Зарубінським.  

Сторони зосередили увагу на актуальних питаннях подальшої взаємодії та участі у проведенні спільних заходів в Україні, зокрема присвячених 60-й річниці Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "В дитячо-спортивній організації "Шкід" кожна дитина може займатися справою, до якої тягнеться її душа"

З нагоди 5-ї річниці створення дитячо-спортивної громадської організації (ДСГО) "Шкід" у місті Шостка Сумської області до Секретаріату Уповноваженого з прав людини завітали засновник цієї організації Олександр Кривуля та її директор Віктор Семухін.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Кожна дитина має право бути щасливою"

1 червня 2010 року в приміщенні Київського державного академічного театру ляльок відбулася прес-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей за участю Координатора системи ООН Олів’є Адама, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової, заступника міністра у справах сім’ї, молоді та спорту України Світлани Толстоухової, Представника Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Юкіе Мокуо, Регіонального представника Управління Верховного комісара у справах біженців (УВКБ) ООН Сімони Волькен, а також представників Мінсім’їмолодьспорту та Міносвіти України, спеціалізованих агентств ООН (ЮНІСЕФ, УВКБ) та неурядових організацій.

.

Читати більше...

 

Зусиллями Омбудсмана Ніни Карпачової зупинено виселення з квартири 80-річної жінки – опікуна трьох осиротілих дітей Світлани Зайцевої

До Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової знову звернулася за допомогою учасник Великої Вітчизняної війни Євдокія Оболенських щодо захисту її конституційного права на житло та власність. Кинута всіма напризволяще, вона повідомила Омбудсману про те, що опинилася в ситуації, коли рішенням суду може бути позбавлена квартири та викинута на вулицю. Зважаючи на це, Уповноважений з прав людини негайно втрутилася в справу, направивши своїх представників для з’ясування обставин на місці.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Бідність родин із дітьми – один із основних факторів поляризації суспільства та формування успадкованої бідності"

Такий висновок Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою зроблено в поданні, направленому напередодні Міжнародного дня захисту дітей Президентові України Віктору Януковичу щодо захисту соціальних прав дітей із малозабезпечених сімей, сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. .

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Україна має подолати дискримінаційний ґендерний дисбаланс»

Під час зустрічі з дружинами послів іноземних держав, акредитованих у нашій країні, членкинями Міжнародного жіночого клубу, Омбудсман України Ніна Карпачова значну увагу приділила питанням захисту прав жінок і дітей.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова пропонує винести на чергову сесію Ради ООН з прав людини проблеми бідності, насильства над дітьми, проявів расизму та морського тероризму

Міністерству закордонних справ України направлено пропозиції Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової щодо актуальних питань, які доцільно було б від імені України порушити в Женеві на 13-й основній сесії Ради ООН з прав людини.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Хворі на ДЦП діти потребують особливої підтримки держави»

Розпочалася робоча поїздка Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової в Чернівецьку область, під час якої Омбудсман вивчає ситуацію, пов’язану із забезпеченням прав мешканців регіону на охорону здоров’я та належну медичну допомогу.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова стала на захист курсантів військового інституту – сімох першокурсників з незаможних родин

Омбудсман України Ніна Карпачова здійснює провадження у справі про порушення прав на навчання, повагу до людської гідності й особисту безпеку курсантів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Семеро першокурсників цього вищого навчального закладу були нещодавно відраховані внаслідок інциденту, пов’язаного з порушенням правил внутрішнього розпорядку. Всі вони – неповнолітні, з незаможних родин різних регіонів України. Четверо – випускники Київського військового ліцею імені Івана Богуна.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Позбавлення дітей-сиріт визнаних судом коштів є брутальним порушенням їхніх законних прав"

Триває провадження Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової у резонансній справі про захист прав малолітніх дітей незаконно засудженої 2001 року та померлої через п’ять років від отриманого за ґратами туберкульозу 28-річної Світлани Зайцевої. Осиротілі Таня, Аня та Женя нині перебувають під опікою 78-річної прабабусі, ветерана Великої Вітчизняної війни Євдокії Оболенських.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова повернула віру в справедливість змученим післясудовою тяганиною родинам п‘яти загиблих у ДТП на Київщині

Трирічні поневіряння осиротілих родин Чухлібів і Чепурних із села Бабинці на Київщині, котрі, втративши внаслідок жахливого ДТП п‘ятьох рідних, ніяк не могли отримати передбаченого законом відшкодування моральних та матеріальних збитків, невдовзі мають завершитися перемогою справедливості завдяки тому, що на захист потерпілих рішуче стала Омбудсман України Ніна Карпачова.  

.

Читати більше...