Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Права осіб, позбавлених волі

Юрій Бєлоусов: «Складено план візитів до місць несвободи до кінця 2012 року»

altУ рамках подальшої реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини складено графік планових візитів до місць несвободи на другу половину 2012 року. Про заплановані візити без зазначення конкретної дати було повідомлено керівникам міністерств та відомств, у підпорядкуванні яких є місця несвободи.

Читати більше...

 

Валерія Лутковська відвідала Лук'янівське СІЗО

Сьогодні, 18 травня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська зустрілася з чотирма затриманими, які утримуються у Київському слідчому ізоляторі №13, за їх зверненням. Валерія Лутковська поспілкувалася з ув'язненими та передала свої рекомендації керівництву СІЗО і керівникові Пенітенціарної служби стосовно надання адекватної та своєчасної медичної допомоги ув'язненим.

Читати більше...

 

Завдяки втручанню Омбудсмена Валерії Лутковської Ігоря Завадського обстежили в Центральній клінічній офтальмологічній лікарні

Як вже повідомлялося, першим  візитом Валерії Лутковської на посаді Уповноваженого з прав людини став візит до Київського слідчого ізолятора, де утримується  акордеоніст Ігор Завадський у зв’язку з порушеною проти нього кримінальною справою. 7 травня 2012 року Омбудсмен України відвідала  музиканта, який має серйозні проблеми із зором, і під час зустрічі з керівництвом СІЗО наполягла на  додатковому медичному обстеженні Ігоря Завадського в умовах лікарні.

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Валерія Лутковська наполягає на додатковому медичному обстеженні Ігоря Завадського в умовах лікарні

Як  було заявлено Валерією Лутковською у телепрограмі «Велика політика з Євгеном Кисельовим», першим її візитом на посаді Уповноваженого з прав людини буде візит до Київського слідчого ізолятора, де тримають відомого акордеоніста Ігоря Завадського у зв’язку з порушеною проти нього кримінальною справою. Учора, 7 травня 2012 року, цей візит відбувся.

Виходячи із повідомлень ЗМІ про те, що Ігор Завадський  має проблеми із зором, Омбудсман України вважає: без адекватного і швидкого реагування це може призвести до незворотних наслідків для здоров’я музиканта. Саме тому під час зустрічі з Ігорем Завадським  Валерія Лутковська зосередила  увагу на тому, чи було надано йому необхідну та  своєчасну медичну допомогу.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова повідомила Генпрокурору України Віктору Пшонці: у провадженні Омбудсмана України є фотодокументи щодо тілесних ушкоджень Юлії Тимошенко

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Генеральному прокурору України Віктору Пшонці листа щодо останніх подій з Юлією Тимошенко.

Звертаючись до Генпрокурора, Омбудсман повідомляє, що відповідно до статті 101 Конституції України  Уповноваженим з прав людини здійснюється провадження за заявою Юлії Тимошенко про побиття її працівниками Качанівської виправної колонії під час доправлення до лікарні 20 квітня 2012 року.

У листі Ніни Карпачової, зокрема, наголошується: «Зазначені обставини перевірялися мною та моїм представником 24–25 квітня 2012 року з виїздом  до Качанівської виправної колонії. Вважаю за необхідне повідомити Вас, що у провадженні Омбудсмана України є фотодокументи, на яких зафіксовані сліди тілесних ушкоджень.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Покарання у вигляді довічного позбавлення волі для жінок треба замінити на гуманніше»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова внесла подання Президентові України Вікторові Януковичу «Про скасування щодо жінок такого виду покарання, як  довічне позбавлення волі».  

Здійснюючи моніторинг стану дотримання прав ув’язнених, Омбудсман неодноразово зустрічалася у Качанівській виправній колонії №54 Харківської області з усіма 20 жінками, засудженими в Україні до довічного позбавлення волі. Зокрема, вони просили скасувати щодо жінок, які вчинили тяжкий злочин, такий вид  покарання, як  довічне позбавлення волі.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова відвідала Качанівську виправну колонію №54 та зустрілася з Юлією Тимошенко

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова після своєї заяви від 25 квітня 2012 року з приводу жорстокого поводження з Юлією Тимошенко того  ж дня  відвідала Качанівську виправну колонію №54.

.

Читати більше...

 

Захищаючи конституційні права Юлії Тимошенко, Ніна Карпачова виконує обов'язки Омбудсмана України у чіткій відповідності із Законом і власною совістю

Заява прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України

з прав людини

Принципова позиція Омбудсмана України Ніни Карпачової, яка вимагає порушити кримінальну справу за фактом грубого поводження з Юлією Тимошенко під час її конвоювання з Качанівської колонії до лікарні 20 квітня 2012 року, знайшла широку підтримку в суспільстві. Адже здебільшого наші співвітчизники справедливо вважають дотримання конституційних прав людини священною нормою і обов'язком влади.

.

Читати більше...

 

Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова заявляє: за моїм дорученням вчора, 24 квітня 2012 року, представник Уповноваженого Сергій Кудрук здійснив візит без попередження до Качанівської колонії, де зустрівся з Юлією Тимошенко. Було перевірено обставини її заяви про побиття співробітниками конвою під час доправлення  з колонії до лікарні 20 квітня 2012 року.  

 

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова направила Раді ООН з прав людини інформацію для другого циклу Універсального періодичного огляду

Омбудсман Ніна Карпачова направила в Раду ООН з прав людини на її  прохання інформацію для другого циклу Універсального періодичного огляду України, який розглянуть у жовтні цього року. Як відомо, у 2009 році  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  Ніна Карпачова  отримала найвищий акредитаційний статус ООН – статус «А». Це означає, що діяльність інституту українського Омбудсмана повністю відповідає Паризьким принципам. А тому до неї буде прикута особлива увага восени цього  року під час розгляду Універсального періодичного огляду.  

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова внесла подання щодо брутального порушення прав підсудного Валерія Іващенка у Печерському райсуді міста Києва

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова внесла подання голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігорю Самсіну "Про порушення суддями Печерського районного суду міста Києва міжнародного і національного законодавства під час розгляду кримінальної справи стосовно Валерія Іващенка", вказавши на брутальні порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Конституції України та жорстоке поводження з підсудними.

Підставою для акту реагування Уповноваженого стали події 9 квітня 2012 року на судовому засіданні Печерського районного суду міста Києва, де розглядали кримінальну справу за обвинуваченням колишнього першого заступника Міністра оборони України Валерія Іващенка.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Другий арешт 60-річного Георгія Філіпчука є брутальним порушенням європейських стандартів"

Як раніше повідомлялося, Омбудсман України здійснювала провадження у справі про порушення права на свободу та особисту недоторканність екс-міністра охорони навколишнього природного середовища України Георгія Філіпчука. Одразу після його арешту  у грудні 2010 року   Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова наполягала на зміні йому запобіжного заходу,  виступаючи  на колегіях Генеральної прокуратури України,  звертаючись  до Апеляційного суду міста Києва та  Генерального прокурора Віктора Пшонки.

Омбудсман наголошувала, що  Георгія Філіпчука було арештовано всупереч вимогам статті 5 Європейської конвенції з прав людини, практики Європейського суду з прав людини, зокрема у справах "Буряга проти України» від 15 липня 2010 року і "Харченко проти України" від 10 лютого 2011 року.

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова вважає: під час обрання 60-річному Георгію Філіпчуку  запобіжного заходу не було враховано, що він є академіком Національної академії наук, одружений та має трьох синів. За поданням Омбудсмана Генеральному прокурору України 22 березня 2011 року ув’язненому Георгію Філіпчуку було змінено запо­біжний захід на підписку про невиїзд.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова внесла подання Генпрокурору Віктору Пшонці за фактом смерті двох засуджених у Бучанській виправній колонії

Як  повідомлялося, Уповноважений з прав людини здійснює провадження за повідомленнями у ЗМІ про  побиття 16 березня 2012 року засуджених у Бучанській виправній колонії № 85 Київської області. За результатами моніторингу цієї надзвичайної події з виїздом до колонії Омбудсман України Ніна Карпачова внесла Генеральному прокурору України Віктору Пшонці подання «Про усунення порушень конституційних прав засуджених на життя, охорону здоров’я і медичну допомогу під час перебування в Бучанській виправній колонії № 85 Київської області».

Звертаючись до Генерального прокурора України, Уповноважений з прав людини пропонує дати правову оцінку діям працівників Бучанської виправної колонії, які, за повідомленнями у ЗМІ, інформацією засуджених та правозахисників, застосовували 16 березня 2012 року до в’язнів  фізичне насильство.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова здійснює провадження за повідомленням про побиття засуджених Бучанської виправної колонії

Уповноваженим з прав людини здійснюється провадження за повідомленням у ЗМІ про  побиття засудженних у Бучанській виправній колонії № 85 Київської області.

Сьогодні, 20 березня 2012 року,  за дорученням Омбудсмана Ніни Карпачової до колонії невідкладно прибули її представники, які спільно з керівництвом управління Державної пенітенціарної служби України в місті Києві та Київській області та працівником прокуратури міста Ірпеня з’ясовують обставини смерті 26-річного киянина Тараса Войцеховського та отримання тілесних ушкоджень Сергієм Т.   

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова здійснила моніторинг стану дотримання прав ув’язнених Харківського СІЗО

Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою  здійснено моніторинг стану дотримання прав ув’язнених у Харківському слідчому ізоляторі.  

Читати більше...

 

Едуард Усіков: «Пишаюся, що в моїй державі – найкращий у світі Омбудсман»

Так оцінює діяльність Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачевої наш співвітчизник Едуард Усіков,  завдяки Омбудсману звільнений із-за грат на території Угорщини

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова зустрілася з жінками – в'язнями Качанівської колонії

Сьогодні, 11 березня 2012 року, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова відвідала Качанівську виправну колонію №54 на Харківщині, де тримаються 933 жінки. Разом з Омбудсманом у відвідуванні взяли участь виконувач обов'язків начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області Є.Ю. Бараш, начальник відділу прокуратури Харківської області І.Е. Краснолобов, начальник Качанівської колонії №54 І.А.Первушкін. У секторі середнього рівня безпеки Омбудсман зустрілася із усіма 20 жінками, засудженими до довічного позбавлення волі. Порівнюючи умови їх тримання з умовами, які тут були кілька років тому, Ніна Карпачова акцентувала увагу на позитивних змінах.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Нарешті ув’язнені СІЗО матимуть змогу безперешкодно отримувати медичну допомогу»

На подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової Прем’єр-міністрові України Миколі Азарову від 18 листопада 2011 року  про необхідність усунення брутальних порушень конституційних прав ув’язнених на охорону здоров’я та забезпечення медичної допомоги під час їх перебування в слідчих ізоляторах Міністерством юстиції України та Міністерством охорони здоров’я України 10 лютого 2012 року видано спільний наказ. Ним затверджено Порядок взаємодії медичних частин Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова повідомляє, що всі учасники акції протесту біля адміністрації Президента України звільнені

За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової два її представники прибули до Печерського районного управління міліції міста Києва, де з’ясовується правомірність дій правоохоронців під час затримання учасників акції протесту біля адміністрації Президента України, скарги затриманих на застосування до них фізичного насильства у приміщенні райуправління міліції та підстави їх затримання.

Читати більше...

 

Представник Омбудсмана України Ніни Карпачової виступив із заявою під час судового засідання в камері СІЗО, у якій перебуває Юлія Тимошенко

Сьогодні, 8 грудня 2011 року, у виїзному судовому засіданні Шевченківського районного суду міста Києва, який розглядає в камері Київського СІЗО подання слідчого Служби безпеки України про обрання екс-прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко запобіжного заходу, за дорученням Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової виступив із заявою її представник. Він  зазначив, що проведення судового засідання безпосередньо у камері СІЗО, тобто в екстремальних умовах, є брутальним порушенням пункту 1 статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних  свобод щодо публічності судового розгляду, суперечить рішенню Європейського суду з прав людини у подібній справі "Лучанінова проти України", статті 129 Конституції України, рекомендаціям Європейського комітету з питань запобігання катуванням, є обмеженням права на захист та може бути розцінено як нелюдське поводження.

Читати більше...

 

Омбудсман вважає судове засідання в камері СІЗО брутальним порушенням норм Європейської конвенції з прав людини

Увечері 7 грудня Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова  здійснила вже другий за останні два тижні «візит без попередження» до Лук'янівського СІЗО міста  Києва.  Під час трьохгодинного перебування у слідчому ізоляторі Омбудсман відвідала в камері екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко, яка повідомила: від неї щойно пішли учасники судового засідання, зокрема, суддя Андрій Трубніков, секретар судового засідання, слідчі СБУ, Державної податкової адміністрації, прокурори, чотири охоронці. Вони брали участь у проведенні у камері, де тримають колишнього прем’єр-міністра, так званого виїзного засідання стосовно обрання їй запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова наполягає на проведенні невідкладного обстеження Юлії Тимошенко в медичних закладах МОЗ України

Як повідомлялося раніше, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова днями відвідала без попередження Лук’янівський слідчий ізолятор та здійснила моніторинг стану дотримання прав осіб, які перебувають під вартою. Омбудсман ознайомилася з порядком надання медичної допомоги ув’язненим та виконання персоналом установи вимог з цього питання Законів України «Про попереднє ув’язнення» та «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Тяжко хворі в’язні СІЗО мають всі права на безперешкодну медичну допомогу в закладах МОЗ України»

У поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової, направленому Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, йдеться про необхідність усунення брутальних порушень конституційних прав ув’язнених на охорону здоров’я та забезпечення медичної допомоги під час їх перебування у слідчих ізоляторах України.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Створення Національного превентивного механізму проти тортур в Україні має стати ефективним засобом захисту прав людини, її життя та гідності»

18 жовтня 2011 року у Києві за ініціативою Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової та під егідою Ради Європи відбувся Міжнародний круглий стіл «Створення Національного превентивного механізму проти тортур в Україні».

У заході взяли участь Омбудсмани України та Грузії, представники ООН, Ради Європи, ОБСЄ, національних превентивних механізмів Великої Британії, Франції, Польщі, Сербії, Естонії, міжнародної неурядової організації "Асоціація з попередження тортур", а також представники міністерств, відомств, парламентських комітетів і громадських організацій України.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова особисто здійснює моніторинг дотримання прав людини під час оголошення судового вироку у справі Юлії Тимошенко

Ніна Карпачова особисто здійснює моніторинг дотримання прав людини під час оголошення судового вироку у справі Юлії Тимошенко. 11 жовтня 2011 року, в Печерському суді міста Києва розпочалося оголошення вироку у справі про перевищення екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова особисто присутня на судовому засіданні з моменту його відкриття. Омбудсман продовжує здійснювати моніторинг дотримання конституційних прав і свобод людини під час розгляду цієї резонансної справи.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Міліція повинна позбутися обвинувального ухилу у ставленні до людини і перейти до захисної функції"

5 жовтня 2011 року, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова під час виступу на парламентських слуханнях "Про реформування системи органів МВС України і впровадження європейських стандартів" зазначила, що навіть за відсутності належного фінансування та матеріально-технічного забезпечення, часто ціною неймовірних зусиль, а інколи й життя, працівники міліції виконують свої обов’язки з охорони громадського порядку, захищаючи права наших громадян.

На думку Уповноваженого з прав людини, треба кардинально переглянути рівень грошового утримання та соціального захисту працівників міліції та членів їхніх сімей. Воно має бути адекватним рівню фізичних і моральних затрат на службі та не нижчим, ніж в інших правоохоронних і силових структурах. Тільки тоді можна очікувати ефективнішої роботи міліції.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова відкрила провадження про порушення права на життя померлої ув’язненої Лук’янівського СІЗО 28-річної Олександри Робейко

Як повідомлялося, 15 вересня 2011 року під час перевірки Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою стану дотримання прав ув’язнених Лук’янівського СІЗО було виявлено факт брутального порушення права на життя 28-річної Олександри Робейко, з дитинства – круглої сироти. Жінка протягом півтора року знаходилася під вартою в слідчому ізоляторі, з них вісім останніх місяців – у медичній його частині, через захворювання на туберкульоз та СНІД.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова висловлює глибоку стурбованість умовами тримання ув’язнених у Лук’янівському СІЗО

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /sata2/home/users/kievline/www/www1.ombudsman.gov.ua/images/stories/rel_11_09_16_2.jpg

altЯк свідчить триваючий з січня 2011 року моніторинг Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової стану дотримання прав ув’язнених Лук’янівського СІЗО, на 1.01.2011 року в столичному ізоляторі перебувало 3730 ув’язнених, наразі – 3899 (на 5% більше), а в деякі місяці (зокрема в травні) їх кількість сягала близько 4000 осіб за наявності 2850 місць. Серед ув’язнених СІЗО – 339 жінок, а також 45 неповнолітніх, понад 60% з яких – за крадіжки та пограбування. 

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова звернулася з поданням до керівництва пенітенціарної служби України щодо стану здоров’я Юрія Луценка

На підставі триваючого моніторингу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та сьогоднішього звернення народних депутатів України до Омбудсмана щодо погіршення стану здоров’я Юрія Луценка, який перебуває у Лук’янівському слідчому ізоляторі, Ніна Карпачова невідкладно звернулася з поданням до керівника Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова.  

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Будь-який ув’язнений, позбавлений свободи, проте не позбавлений інших людських прав»

До Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової надійшло звернення народних депутатів України щодо захисту конституційного права на охорону здоров’я та медичну допомогу екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка перебуває у Київському СІЗО на Лук’янівці.

У зверненні парламентаріїв повідомляється, що у Юлії Тимошенко з’явилися симптоми захворювання, які раніше не спостерігалися. Зволікання з медичним обстеженням підсудної, на думку народних обранців, може незворотно зашкодити її здоров’ю.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова вимагає від прокуратури надати можливість затриманому Герою України Миколі Павлюку провести в останню путь свою матір

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у зверненні до виконувача обов’язків Генерального прокурора України Рената Кузьміна та заступника Генерального прокурора України – прокурора Автономної Республіки Крим Степана Моліцького наполягає надати можливість вчетверте за останні два тижні затриманому правоохоронцями Герою України керівнику державного підприємства “Одеський морський торговий порт” 71-річному Миколі Павлюку провести в останню путь свою матір, яка раптово померла, не дочекавшись повернення сина додому.

Читати більше...

 

Юлія Тимошенко звернулася до Омбудсмана України з проханням сприяти захисту її свободи та особистої недоторканності

У рамках провадження Омбудсмана України Ніни Карпачової стосовно дотримання конституційних прав ув’язнених у Київському слідчому ізоляторі представники Уповноваженого сьогодні, 7 серпня, відвідали це СІЗО, здійснюючи моніторинг умов тримання узятих під варту жінок.

Представники Омбудсмана під час свого візиту спілкувалися з жінками, вислухали їх побажання та звернення. Нині у Київському СІЗО під вартою тримаються майже 4 тисячі осіб за наявності 2850 місць. Досі залишається гострою проблема перенаповненості камер, через що деякі ув’язнені, у тому числі й жінки, вимушені спати по черзі. Загалом у Київському СІЗО перебувають 332 жінки, серед них – одна вагітна та одна з двохмісячним немовлям. У зв’язку з цим Омбудсман України вкотре наголошує на необхідності застосування арешту як виняткової міри запобіжного заходу, що сприяло б розвантаженню місць позбавлення волі та поліпшенню умов тримання ув’язнених, зокрема жінок. Тому Ніна Карпачова разом з керівництвом слідчого ізолятора сподівається на якомога скоріше введення в експлуатацію нового жіночого корпусу, де будуть створені умови відповідно до європейських стандартів.

Читати більше...

 

За дорученням Омбудсмана України Ніни Карпачової її представники перебувають у СІЗО, куди доправили заарештовану Юлію Тимошенко

Як повідомлялося прес-службою Уповноваженого з прав людини, триває системний моніторинг Омбудсмана України Ніни Карпачової дотримання конституційних прав і свобод екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. За дорученням Уповноваженого з прав людини сьогодні, 5 серпня 2011 року, наприкінці дня представники Омбудсмана прибули до столичного слідчого ізолятору, куди за рішенням Печерського районного суду міста Києва доправлено колишнього главу українського Уряду.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова стала на захист заарештованого Героя України Миколи Павлюка, який чверть століття очолює державне підприємство “Одеський морський торговий порт”

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернувся трудовий колектив державного підприємства “Одеський морський торговий порт” щодо безпідставного та невиправданого затримання органами прокуратури Автономної Республіки Крим Миколи Павлюка, якого знають і шанують в країні як талановитого досвідченого керівника, начальника зазначеного вище підприємства з 1985 року, Героя України, кавалера ордена Трудового Червоного Прапора, повного кавалера ордена “За заслуги”, народного депутата України четвертого скликання, Почесного громадянина міста Одеси.

Читати більше...

 

Чинне законодавство не передбачає безпосередньої участі Уповноваженого з прав людини у судових процесах з кримінальних справ

 Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здивована висловлюваннями окремих політиків, які намагаються ввести в оману громадськість. Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова здійснює системний моніторинг дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина, у тому числі у справах колишніх високопосадовців на різних етапах досудового та судового слідства, починаючи з порушення кримінальної справи до винесення відповідного судового рішення.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Амністія – це шанс для засуджених, на який вони чекали кілька років»

Доброю традицією, проявом принципу гуманізму та поваги до прав і свобод людини стало оголошення амністій. За роки незалежності України було прийнято 18 таких актів, зокрема 10 законів України. Досвід попередніх років свідчить, що проведення амністії не ускладнює криміногенну ситуацію й не має системних негативних наслідків для безпеки суспільства. Востаннє в Україні амністію було оголошено у 2008 році до 60-ї річниці Загальної декларації прав людини.

Тривале зволікання з прийняттям відповідного закону про амністію призвело до того, що упродовж 2009–2010 років амністії не було, а тому принцип гуманізму з боку держави не міг бути застосованим насамперед до найнезахищеніших та соціально вразливих осіб, передусім до неповнолітніх, вагітних, літніх людей, ветеранів війни, які були ізольовані від суспільства саме за вчинення нетяжких злочинів (в місцях позбавлення волі тримаються майже 20 тисяч засуджених за злочини, що не становлять значної суспільної небезпеки).

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова перевірила умови тримання заарештованого Василя Волги

За дорученням Омбудсмана України Ніни Карпачової фахівці Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснили візит без попередження до відділу забезпечення досудового слідства Служби безпеки України з метою вивчення умов тримання затриманих осіб. У ході цього моніторингу відбулася зустріч з колишнім головою Державної комісії з врегулювання ринків фінансових послуг України Василем Волгою, з’ясовувались стан його здоров’я, харчування, забезпечення побутовими умовами, дотримання персоналом установи та органом досудового слідства конституційних і процесуальних прав.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова звернулася до Печерського районного суду міста Києва щодо зміни Юрію Луценку запобіжного заходу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, здійснюючи провадження за зверненнями народних депутатів України й громадських організацій щодо порушення права колишнього Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка на свободу та особисту недоторканність, звернулася до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням про зміну підсудному запобіжного заходу на не пов’язаний з позбавленням волі.

Читати більше...

 

Омбудсман звернулася до Генпрокурора України щодо зміни Юрію Луценку запобіжного заходу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, здійснюючи провадження за зверненнями народних депутатів України та низки громадських організацій щодо порушення права колишнього Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка на свободу та особисту недоторканність, 4 травня 2011 року під час моніторингу стану дотримання прав ув’язнених у Київському слідчому ізоляторі зустрілася з заарештованим віч-на віч у камері СІЗО.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова протягом години спілкувалася з Юрієм Луценком віч-на-віч у його камері

У рамках моніторингу дотримання конституційних прав ув’язнених у Київському слідчому ізоляторі, який триває з початку цього року, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова 4 травня відвідала цю установу. У перевірці взяли участь представники Генеральної прокуратури та прокуратури міста Києва. Омбудсман України відвідала медичну частину слідчого ізолятора та заслухала інформацію керівника СІЗО й начальника медчастини про стан здоров’я Юрія Луценка. У зв’язку з оголошеною 28 квітня 2011 року відмовою Юрія Луценка від прийняття їжі Омбудсман України особисто протягом години спілкувалась з ним віч-на-віч у камері, де він постійно перебуває з часу доправлення до СІЗО.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Зловживання правом на арешт – головна причина збільшення кількості ув’язнених у столичному СІЗО"

altУповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова взяла участь у розширеному засіданні колегії прокуратури міста Києва, де було обговорено стан дотримання конституційних прав ув’язнених, які перебувають у Київському слідчому ізоляторі, а також додержання законодавства під час обліку, реєстрації, вирішення заяв і повідомлень про катування та інше жорстоке поводження працівників міліції з людьми, провадження досудового слідства, здійснення прокурорського нагляду з цих питань, підтримання державного обвинувачення у кримінальних справах зазначеної категорії

Читати більше...

 

Звільнений з-під варти 62-річний пенсіонер, екс-мер Алушти Олексій Нечаєв – Ніні Карпачовій: "Якби не Ваша допомога, мені б судилося померти за ґратами"

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном 62-річного засудженого колишнього Алуштинського міського голови Олексія Нечаєва.

Здійснюючи за дорученням Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової моніторинг стану дотримання прав ув’язнених у Сімферопольському слідчому ізоляторі, представники Омбудсмана України виявили у медичній частині СІЗО тяжко хворого Олексія Нечаєва. Його стан здоров’я був настільки критичним, що засуджений ледве говорив та не міг підвестися з лікарняного ліжка.

Читати більше...

 

Прокуратура АРК почула голос Омбудсмана України і звільнила Олександра Котельникова з-під варти

Завдяки системним заходам Уповноваженому з прав людини Ніні Карпачовій вдалося захистити право на свободу та особисту недоторканність 62-річного в’язня СІЗО Автономної Республіки Крим Олександра Котельникова.

У червні 2010 року здійснювався моніторинг стану дотримання прав ув’язнених в Автономній Республіці Крим, під час якого було перевірено умови тримання заарештованих в Сакському ІТТ Автономної Республіки Крим.

Як було встановлено, в камерах – антисанітарія, вікна майже суцільно заґратовані або взагалі відсутні, примусова вентиляція не працювала. У таких умовах утримувалися заарештовані, серед яких і тяжко хворий Олександр Котельников, який з квітня 2010 року перебував під вартою. Жахливі умови різко погіршили його стан здоров’я. В’язня неодноразово госпіталізовували до Сакської та Сімферопольської лікарень, де правоохоронці утримували його постійно прикутим наручниками до ліжка.

Читати більше...

 

Віктор Пшонка – Ніні Карпачовій: "У процесі перевірок прокурори вживали заходів щодо захисту прав пацієнтів, хворих на ВІЛ/СНІД"

У поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової Генеральному прокурору України Віктору Пшонці про захист прав ВІЛ-інфікованих осіб на якісне безперервне лікування порушувалося питання про фактичне припинення роботи Всеукраїнської мережі людей, хворих на ВІЛ, та її філій в областях через розпочаті правоохоронними органами масштабні перевірки діяльності громадської організації, послугами якої користувалися понад 33 тисячі дорослих та майже 5 тисяч дітей.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Без кардинальних кроків щодо подолання насильства в міліції Україна наражається на третє пілотне рішення Євросуду з прав людини"

29 березня 2011 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова взяла участь у розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури України, на якому було обговорено стан прокурорського нагляду за додержанням законодавства під час обліку, реєстрації, вирішенні заяв і повідомлень про катування та інше жорстоке поводження з людьми працівників міліції, досудового слідства та підтримання державного обвинувачення у кримінальних справах зазначеної категорії.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Україна потребує не нових в’язниць, а припинення зловживання правом на арешт"

15 березня 2011 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова взяла участь в оперативній нараді Генеральної прокуратури України, на якій було обговорено стан дотримання прав ув’язнених, зокрема високопосадовців, які перебувають під вартою у Київському, Криворізькому та Сімферопольському слідчих ізоляторах. На нараді були присутні також керівники прокуратури міста Києва, Державної пенітенціарної служби України, Київського слідчого ізолятора та правозахисники.

.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова: "Радію, що першого в’язня Лук’янівського СІЗО – учасника "податкового майдану" Ігоря Гаркавенка – вдалося вирвати з-за ґрат"

Як повідомлялося, під час особистого прийому ув’язнених у Київському слідчому ізоляторі до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової звернувся 36-річний Ігор Гаркавенко, учасник "податкового майдану", щодо захисту його права на свободу та особисту недоторканність. Омбудсманом негайно було відкрите провадження у цій справі та вжито заходів, спрямованих на звільнення заарештованого з-під варти.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Переважна більшість в’язнів СІЗО скаржаться на тривалий розгляд судами кримінальних справ"

У поданнях Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової Генеральному прокуророві України Віктору Пшонці та голові Ради суддів України Ярославу Романюку про порушення місцевими та апеляційними судами міста Києва і Київської області права людини на свободу та особисту недоторканність і розгляд справи упродовж розумного строку зазначається, зокрема, що під час особистого прийому Уповноваженим з прав людини в Київському СІЗО було прийнято понад 300 ув’язнених, більшість із яких нарікала на невиправдано тривале тримання під вартою та тяганину з розглядом кримінальних справ. При цьому переважали скарги на дії суддів Шевченківського районного суду міста Києва.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова висловила співчуття у зв’язку з убивством піратами чотирьох літніх громадян США

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова висловила Надзвичайному і Повноважному послу США в Україні Джону Теффту щирі співчуття з приводу трагічної загибелі родини Джин і Скотт Адам із Каліфорнії та Філліс Макей і Боб Ріггл із Сіетла – громадян Сполучених Штатів Америки, захоплених морськими піратами біля берегів Оману.

.

Читати більше...

 

Омбудсман Ніна Карпачова: «В Україні триває зловживання правом на арешт. Деякі в’язні чекають у СІЗО на вирок суду 9 років»

21 лютого 2011 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з виконавчим директором американської громадської організації «Freedom House» Девідом Крамером на його прохання. Гостя супроводжували віце-президент Атлантичної Ради Дамон Вільсон та політолог Роберт Нурік.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова захищає право учасника "Податкового майдану" Ігоря Гаркавенка на свободу та особисту недоторканність

Під час моніторингу стану додержання прав людини у Київському слідчому ізоляторі до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової на особистому прийомі звернувся 36-річний Ігор Гаркавенко – учасник так званого "Податкового майдану" – щодо захисту його права на свободу та особисту недоторканність.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова продовжує захищати право на життя вихідця з України 32-річного буковинця Івана Телегуза, засудженого у США до смертної кари

Окружний суд Західного федерального округу штату Віргінія США розпочинає розгляд апеляційної скарги засудженого до страти Івана Телегуза.

.

Читати більше...

 

Ув’язненому Георгію Філіпчуку не допомогло навіть звернення Ніни Карпачової до Апеляційного суду міста Києва Тепер право на зміну запобіжного заходу залишається виключно у Генеральної прокуратури України

Під час моніторингу стану додержання прав людини у Київському слідчому ізоляторі до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової на особистому прийомі звернувся екс-міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Філіпчук щодо зміни йому запобіжного заходу на не пов’язаний з триманням під вартою. З аналогічним проханням до Омбудсмана звернулися дружина та адвокат ув’язненого.

.

Читати більше...

 

Представники Омбудсмана з’ясовують ситуацію щодо дотримання прав заарештованих членів ВО "Тризуб" та "Свобода"

За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з 9 лютого 2011 року три представники Омбудсмана працюють у місті Запоріжжі по розгляду звернень народних депутатів України щодо дотримання прав заарештованих членів ВО "Тризуб" та "Свобода", а також скарги матері Едуарда Андрющенка, котра нещодавно побувала на прийомі в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини.

.

Читати більше...

 

Ольдріх Андрисек – Ніні Карпачовій: "Як і раніше, ми розраховуємо на Ваше сприяння щодо захисту прав біженців та шукачів притулку"

7 лютого 2011 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з новопризначеним Регіональним представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні (УВКБ ООН) Олдріхом Андрисеком на його прохання. Сторони наголосили на важливості продовження тісної та ефективної співпраці інституції Омбудсмана України та УВКБ ООН у цій важливій галузі захисту прав людини, а також зосередили увагу на актуальних проблемах, котрі стосуються передусім приведення національного законодавства у відповідність до вимог Конвенції ООН про статус біженців 1951 року та Факультативного протоколу до неї 1967 року, вдосконалення державної політики з питань міграції.

.

Читати більше...

 

За втручання Ніни Карпачової онкохворий, колишній журналіст, ув’язнений у СІЗО, нарешті прооперований і одужує

Після зустрічі в листопаді 2010 року з відомими журналістами Ольгою Мусафіровою та Ольгою Чорною, які клопотали про захист права на життя свого колишнього колеги, нині ув’язненого у столичному Лук’янівському СІЗО Володимира Б., котрому загрожувала смертельна хвороба і який безуспішно упродовж останніх 20 місяців (!) домагався лікарської допомоги, Уповноважений з прав людини привернула увагу Генерального прокурора України Віктора Пшонки до цього факту брутального порушення прав людини.

Читати більше...

 

За втручання Ніни Карпачової онкохворий, колишній журналіст, ув’язнений у СІЗО, нарешті прооперований і одужує

Після зустрічі в листопаді 2010 року з відомими журналістами Ольгою Мусафіровою та Ольгою Чорною, які клопотали про захист права на життя свого колишнього колеги, нині ув’язненого у столичному Лук’янівському СІЗО Володимира Б., котрому загрожувала смертельна хвороба і який безуспішно упродовж останніх 20 місяців (!) домагався лікарської допомоги, Уповноважений з прав людини привернула увагу Генерального прокурора України Віктора Пшонки до цього факту брутального порушення прав людини.

.

Читати більше...

 

На прохання ув’язнених Лук’янівського СІЗО Ніна Карпачова продовжила термін особистого прийому там з трьох днів до тижня

Попередньо на особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записались близько 100 осіб, які тримаються під вартою в столичному Лук’янівському СІЗО. Омбудсманом України та його командою вже прийнято 208 ув’язнених.

Виконуючи свої конституційні обов’язки, Ніна Карпачова приділила особливу увагу 48-ми неповнолітнім, яких тримають в слідчому ізоляторі на Лук’янівці, насамперед сиротам та дітям з неповних сімей. Більшість з них є психологічно та педагогічно занедбаними підлітками, які у свої 15 років не вміють ні читати, ні писати. Деякі з них зазнали насильства в родинах, пройшовши через жорстоке поводження та навіть зґвалтування власними батьками. На думку Уповноваженого з прав людини, дитяча амністія буде результативною лише в разі попередження рецидивної злочинності серед неповнолітніх.

Ніна Карпачова відвідала також безпосередньо в камерах двох породіль з їхніми немовлятами, народженими в умовах СІЗО. Вдалось вирішити питання щодо огляду їх лікарем-педіатром. 

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова розпочала триденний особистий прийом в’язнів столичного Лук’янівського СІЗО

На особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записалось майже 100 осіб, які перебувають під вартою у Київському слідчому ізоляторі на Лук’янівці. Як зазначила Ніна Карпачова, проблемою номер один у цій установі залишається перенаповненість камер: на 2850 обладнаних місцях туляться 3800 осіб.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова розпочала триденний особистий прийом в’язнів столичного Лук’янівського СІЗО

На особистий прийом до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової записалось майже 100 осіб, які перебувають під вартою у Київському слідчому ізоляторі на Лук’янівці.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова ініціює спільний проект Президента України та Омбудсмана щодо захисту прав дітей-в’язнів

Гострою і вкрай болючою проблемою, яка потребує невідкладного розв’язання в Україні, за висновком Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, є дитяча злочинність. Про це йдеться у її зверненні до Президента України Віктора Януковича у зв’язку з необхідністю подальшої гуманізації кримінальної юстиції та законодавчого врегулювання питань здійснення правосуддя щодо неповнолітніх правопорушників.  

.

Читати більше...

 

Віктор Пшонка – Ніні Карпачовій: "Прокуратура готова постійно співпрацювати з Уповноваженим з прав людини"

9 грудня 2010 року відбулася зустріч Генерального прокурора України Віктора Пшонки та Уповноваженого Верховної Ради України Ніни Карпачової, під час якої докладно обговорені питання взаємодії двох відомств.

Як підкреслив у своєму виступі Віктор Пшонка, «знаковим є те, що зустріч з Омбудсманом відбувається у період реформування органів кримінальної юстиції та судової системи. Передусім мова йде про перехід органів прокуратури від здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів до реалізації правозахисної функції. Це не лише слідування рекомендаціям Ради Європи, але й об\'єктивна потреба сьогодення. Безперечно, апарат Уповноваженого з прав людини за своєю чисельністю значно менший, ніж органів прокуратури. Тому прокуратура завжди відкрита для плідної співпраці та засвідчує готовність «підставити плече» у нелегкій, але дуже потрібній людям праці».  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова захистила у Верховному Суді України права родини загиблої Світлани Зайцевої

Як нещодавно повідомлялося, до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової знову звернулася за допомогою учасниця Великої Вітчизняної війни 80-річна Євдокія Оболенських щодо захисту її конституційного права на житло. Вона інформувала Омбудсмана про те, що опинилася в ситуації, коли рішенням суду може бути викинута на вулицю зі своєї квартири. Зважаючи на це, Уповноважений з прав людини негайно направила своїх представників для з’ясування всіх обставин на місці події.  

80-річна Євдокія Оболенських – бабуся Світлани Зайцевої, котру у 2001 році було незаконно засуджено за вбивство, якого вона не скоювала, а пізніше виправдано. Через п’ять років від туберкульозу, отриманого в місцях позбавлення волі, 28-річна мати 3-х дітей померла. Ворошиловським районним судом міста Донецька на користь її малолітніх дітей та матері було прийняте рішення про відшкодування державою заподіяної моральної та матеріальної шкоди на загальну суму 2 мільйони 25 тисяч гривень. Невдовзі померла і мати Світлани Зайцевої, а опікуном було призначено прабабусю дітей – Євдокію Оболенських. 

.

Читати більше...

 

Червоний Хрест допомагає Омбудсману Ніні Карпачовій захищати права українських моряків, ув’язнених у Венесуелі

Триває провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової у справі українських моряків Володимира Устименка та Юрія Датченка – капітана і другого помічника капітана судна "B Atlantic" (прапор Кайманових островів), затриманих у серпні 2007 року у венесуельському порту Маракайбо і звинувачених за підозрою у перевезенні наркотиків.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Завдяки скасуванню смертної кари є можливість поборотися за справедливість та уникнути судової помилки"

Сьогодні виповнюється рівно 60 років Європейської конвенції з прав людини, яка стала своєрідною конституцією для всіх європейців. 22 жовтня 2010 року, представляючи на засіданні Верховної Ради України Спеціальну доповідь "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини" з нагоди ювілею Конвенції, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова у своєму виступі торкнулася, зокрема, проблеми скасування смертної кари.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Вимагаю негайної екстрадиції з Венесуели українських моряків»

Учора відбулась телефонна розмова Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з українськими моряками Володимиром Устименком та Юрієм Датченком – капітаном і другим помічником капітана балкера "B. Atlantic", які 13 серпня 2007 року були затримані у порту Маракайбо за підозрою у перевезенні наркотиків і нині перебувають у Венесуелі за ґратами. Вони з занепокоєнням повідомили, що у в’язниці Маракайбо в ніч на 1 листопада сталась масова бійка із застосуванням вогнепальної та холодної зброї, внаслідок чого чотирьох в'язнів убито і двадцять двох поранено.

.

Читати більше...

 

Генеральна прокуратура України підтримує вимоги Омбудсмана Ніни Карпачової щодо захисту прав в’язнів, хворих на туберкульоз

За дорученням глави держави Генеральний прокурор України Олександр Медведько, розглянувши подання Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової про забезпечення конституційних прав на належну охорону здоров’я і медичну допомогу осіб, хворих на туберкульоз, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення, щойно поінформував Омбудсмана про вжиті заходи реагування.

.

Читати більше...

 

Ув’язнені Дніпродзержинської та Софіївської колоній подякували Ніні Карпачовій за благодійну допомогу

У Дніпродзержинській жіночій виправній колонії № 34 та Софіївській виправній чоловічій колонії № 4, що на Дніпропетровщині, відбулась спільна благодійна акція Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, Всеукраїнської благодійної організації інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини» і Всеукраїнської організації «Союз підтримки незрячих України»: кожному із ув’язнених, які є інвалідами по зору, вручили спеціально виготовлену Почаївську ікону Божої Матері разом з текстом молитви, написаною шрифтом Брайля.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Європейська конвенція 1950 року є скарбницею верховенства права та поваги до прав і свобод людини"

Сьогодні, 22 жовтня 2010 року, на спеціальному засіданні Верховної Ради України з нагоди 60-ї річниці Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова представила Спеціальну доповідь "Стан дотримання Україною європейських стандартів з прав і свобод людини".

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова наполягає на прийнятті закону про амністію з нагоди 60-річчя Європейської конвенції з прав людини

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова у своєму поданні Президентові України Віктору Януковичу про необхідність прийняття Закону України «Про амністію" з нагоди 60-ї річниці Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначає, що прийняття в Україні таких гуманних актів, як амністія та помилування, певною мірою сприяло поступовому зменшенню засуджених до позбавлення волі, кількість яких за ґратами за останнє десятиріччя скоротилася на 77 тисяч осіб, або на третину. За роки незалежності України було прийнято 18 актів про амністію, серед них 10 Законів України.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Недосконалість законодавства про застосування амністії створює умови для уникнення від справедливого покарання»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила подання Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про застосування амністії в Україні» та прийняття Закону України «Про амністію».

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова подарувала сто книжок вихованцям Самбірської колонії

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова, здійснюючи системний моніторинг стану дотримання прав людини у місцях позбавлення волі, під час нещодавньої робочої поїздки на Львівщину відвідала Самбірську виховну чоловічу колонію, де відбувають покарання неповнолітні. Вшановуючи пам’ять розстріляних у 1941 році на цьому місці працівниками НКВС 970 політв’язнів, Ніна Карпачова разом з Головою Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександром Лісіцковим поклала квіти до меморіального Знаку Пам’яті та Скорботи.

.

Читати більше...

 

Омбудсман України Ніна Карпачова вважає утримання під вартою Руслана Кухаренка необґрунтованим

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулась до Апеляційного суду міста Києва щодо необхідності невідкладної заміни запобіжного заходу утримання під вартою на підписку про невиїзд начальнику Головного управління охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації Руслану Кухаренку, якого 30 серпня цього року затримали працівники СБУ України за підозрою у службовій недбалості.

.

Читати більше...

 

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв – Омбудсману України Ніні Карпачовій: "Україна дорога моєму серцю, як і Казахстан"

30 серпня 2010 року Республіка Казахстан відзначає 15-ту річницю своєї Конституції. Напередодні на запрошення Голови Конституційної ради та Омбудсмана Республіки Казахстан Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова взяла участь у Міжнародній конференції "Конституція – основа демократичного розвитку держави". Форум проходив за підтримки та участі представників ОБСЄ, Венеціанської комісії Ради Європи, голів та суддів Конституційних судів 30 країн світу, відомих науковців у галузі конституційного права.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: «Україна має дотримуватись міжнародних стандартів щодо захисту прав осіб без громадянства»

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Президенту України Віктору Януковичу подання щодо підписання і ратифікації Конвенцій ООН про статус осіб без громадянства 1954 року та скорочення безгромадянства 1961 року.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Під час огляду приватної присадибної ділянки лікаря Гущука міліція Борисполя продемонструвала непрофесійні дії та зневагу до прав людини"

Триває провадження Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової про порушення прав затриманих 4 серпня 2010 року Бориспільським міським відділом ГУ МВС України в Київській області громадян України Тараса Гущука та Сергія Фидриха на повагу до їх гідності, особисту недоторканість і безпеку життя.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "В’язні, хворі на туберкульоз, мають право на життя та отримання своєчасної лікарської допомоги"

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова у поданні Президентові України Віктору Януковичу про забезпечення конституційних прав на належну охорону здоров’я і медичну допомогу осіб, хворих на туберкульоз, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення, на підставі власного моніторингу робить висновок про те, що таким затриманим і заарештованим не надається своєчасне і необхідне медичне лікування. А це, як правило, призводить до незворотнього погіршення здоров’я ув’язненої людини, оскільки вона фактично позбавлена можливості піклуватися про нього.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Хоч кілок на голові витеши – міліція продовжує ганебне побиття затриманих, зокрема лікарів"

Під час проведення 4 серпня 2010 року планової міліцейської операції "Мак" працівники Бориспільського міськрайвідділу ГУ МВС України в Київській області на приватній присадибній ділянці в Борисполі, що на вулиці Коцюбинського, затримали столичного стоматолога Тараса Гущука та сезонного працівника його господарства Сергія Фидриха.

.

Читати більше...

 

За поданням Ніни Карпачової Генпрокуратура України вимагає притягнути до відповідальності винних у порушенні прав в’язнів Сакського ІТТ в Автономній Республіці Крим

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова у поданні Генеральному прокурору України Олександру Медведьку від 16 червня 2010 року звернула увагу на брутальні порушення прав на гідні умови утримання заарештованого Олександра Котельникова, інших ув’язнених та затриманих в ІТТ Сакського міськвідділу ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим, а також зажадала ужиття невідкладних заходів прокурорського реагування щодо усунення згаданих порушень прав людини.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Міліціонери, винні у застосуванні тортур, що призвели до смерті Тимура Федаса, мають бути притягнуті до відповідальності"

Напередодні Міжнародного дня на підтримку жертв тортур Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова надіслала подання прокурору міста Києва Юрію Ударцову з приводу зволікань із розслідуванням обставин незаконного затримання та жорстокого побиття ще 30 червня 2008 року працівниками міліції Шевченківського районного управління ГУ МВС України в місті Києві Тимура Федаса, внаслідок чого він помер 22 липня 2008 року в Інституті нейрохірургії, куди був доставлений каретою швидкої медичної допомоги.

.

Читати більше...

 

Конституційний Суд України підтримав у повному обсязі конституційне подання Омбудсмана Ніни Карпачової щодо незаконності затримання осіб, підозрюваних у бродяжництві

1 липня 2010 року Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 29 червня Рішення у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзацу восьмого пункту 5 частини першої статті 11 Закону України „Про міліцію“, за яким правоохоронцям надавалося право затримувати та тримати до 30 діб у спеціальних приміщеннях осіб, яких запідозрено у занятті бродяжництвом.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Зволікання з судовим розглядом кримінальних справ призводить до моральних страждань людей, порушує їхні права на свободу, недоторканність та гідне поводження"

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова у своєму поданні голові Ради суддів Вінницької області Ігорю Вишару зазначає, що до неї щороку надходить близько 2,5 тисяч звернень щодо порушення судами передбаченого статтею 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод права на розгляд справи упродовж розумного строку.  

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Сьогодні потрібно реально реформувати пенітенціарну систему, а не будувати нові в’язниці"

20 травня 2010 року відбулася зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з Головою Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександром Лісіцковим. Було розглянуто низку актуальних питань щодо дотримання прав як засуджених, зокрема в’язнів-дітей, жінок та інвалідів, так і персоналу Держдепартаменту.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Застосування наручників до хворого в умовах лікувального закладу – це катування"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у поданні Генеральному прокурору України Олександру Медведьку наголошує на брутальних порушеннях прав на гідні умови тримання заарештованого Олександра Котельникова, ув’язнених та затриманих, які перебувають в ІТТ Сакського міськвідділу ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Запровадження граничного терміну розгляду справ судом і покращення умов тримання в спецустановах міліції відповідатиме міжнародним стандартам прав людини"

Про це йдеться в поданні Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової Президенту України Віктору Януковичу.

Як свідчать результати моніторингу Уповноваженого з прав людини, досить часто адмінарештовані, підозрювані, обвинувачені, підсудні протягом тривалого часу ізольовані від суспільства і тримаються в умовах, які принижують людську гідність. За міжнародними стандартами це оцінюється як знущання над людиною і вважається одним із видів катувань. Найгіршими в Україні, зазначає Ніна Карпачова, є умови тримання затриманих і заарештованих в ІТТ міста Севастополя, де відсутні свіже повітря та денне світло, люди змушені спати по черзі, скрізь антисанітарія та сморід. Через такі жахливі умови в середньому щорічно проходить близько 3,5–4-х тисяч ув’язнених, серед яких – неповнолітні, жінки, літні люди.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Конституційний Суд України має покласти край зловживанню правоохоронцями правом затримувати осіб, підозрюваних у бродяжництві"

15 квітня 2010 року Конституційний Суд України розпочав розгляд конституційного подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової про невідповідність Конституції України (неконституційність) положень абзацу восьмого пункту 5 частини першої статті 11 Закону України «Про міліцію», яким правоохоронцям надається право затримувати на строк до 30 діб осіб, підозрюваних у тому, що вони займаються бродяжництвом. Ніна Карпачова вважає, що правоохоронці з метою розкриття кримінальних злочинів та вибивання явки з повинною можуть зловживати цією статтею, застосовуючи її до будь-якої людини.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Просту людину сьогодні найбільше турбує не процедура призначення суддів, а забезпечення права на справедливий суд"

На першому засіданні робочої групи з питань судової реформи, яка відбулася під головуванням Президента України Віктора Януковича, виступила Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова: "Позбавлення дітей-сиріт визнаних судом коштів є брутальним порушенням їхніх законних прав"

Триває провадження Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової у резонансній справі про захист прав малолітніх дітей незаконно засудженої 2001 року та померлої через п’ять років від отриманого за ґратами туберкульозу 28-річної Світлани Зайцевої. Осиротілі Таня, Аня та Женя нині перебувають під опікою 78-річної прабабусі, ветерана Великої Вітчизняної війни Євдокії Оболенських.

.

Читати більше...

 

Ніна Карпачова наполягає на створенні ефективного механізму оскарження судових рішень у справах про адміністративні правопорушення

Зважаючи на те, що Кодекс України про адміністративні правопорушення, прийнятий ще 1984 року, не відповідає вимогам сучасного судочинства, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова у квітні 2008 року внесла подання Президентові України Віктору Ющенку про захист права людини на оскарження судових рішень у справах про адмінправопорушення. Омбудсман просила главу держави ініціювати внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), запровадивши апеляційний та касаційний порядок оскарження постанов місцевих судів безпосередньо фізичною особою.

.

Читати більше...