Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Заяви

2004

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо загострення суспільно-політичної кризи під час виборів Президента України 2004 р.

Надзвичайні події, які останнім часом відбуваються в нашій державі, а також Ваші численні звернення до мене як до Уповноваженого з прав людини змушують засвідчити свою позицію. повноважений з прав людини з усією відповідальністю наголошує, що суспільно-політичну кризу спричинили не лише ті порушення, що відбулися під час виборчого процесу, а й масове та довготривале порушення прав людини в Україні. До кризи насамперед призвело цинічне ігнорування владою гідності та інтересів простої людини, людини праці. Саме тому народ України від Заходу до Сходу, від Півдня до Півночі вийшов на вулиці та майдани, він вийшов, щоб нарешті бути почутим.

.

Читати більше...

 

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо забезпечення конституційних прав громадян на виборах Президента України у 2004 р.

21 листопада 2004 року кожен з вас має реалізувати своє конституційне право обирати Президента України. Принципова позиція Уповноваженого з прав людини як незалежної державної установи, яка діє виключно в інтересах народу, полягає у тому, що право на вільне волевиявлення є одним з найважливіших прав громадян України, гарантованих Конституцією держави, міжнародними зобов’язаннями країни, а забезпечення чесних, прозорих та справедливих виборів є невід’ємною ознакою цивілізованого демократичного суспільства.

.

Читати більше...

   

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про негайне звільнення з-під арешту в’язнів концтабору “Абу-Грейб” – українських моряків Миколи Мазуренка і Івана Сощенка

Український Омбудсман, здійснюючи свої контрольні повноваження у сфері дотримання прав і свобод людини, продовжує розпочате ще в серпні 2003 р.  провадження щодо долі екіпажу судна “Навстар- 1”, зокрема капітана Миколи Мазуренка і старшого помічника капітана Івана Сощенка, яких було засуджено в Іраку до 7 років позбавлення волі, де вони відбували покарання в кількох місцях, зокрема і в сумнозвісній в’язниці “Абу-Грейб”. .

Читати більше...