Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Заяви

2011

Привітання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Новим 2012 роком і Різдвом Христовим!

Дорогі співвітчизники !

Сердечно вітаю вас з Новим 2012 роком і Різдвом Христовим!

     Йде в історію ще один рік напруженої боротьби Українського народу з новими викликами на шляху незалежності нашої Вітчизни, подолання непростих економічних, соціальних і політичних проблем, утвердження принципу верховенства права, поваги до людської гідності, прав і свобод людини. До Уповноваженого з прав людини за захистом звернулися 162 211 громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Кожному ми намагалися надати посильну допомогу, підтримати в боротьбі за Справедливість, порадити як вирішити життєво важливі для людини питання.

     Тож нехай у Новому році буде менше бідних і скривджених людей. Нехай здійсняться найкращі ваші мрії та сподівання, а Різдвяна Зірка дарує всім нам світло Добра, Надії, Любові!

Веселих усім свят, смачної куті і щасливого Нового року!

Зі щирою повагою, Ніна Карпачова

 

 

Заява прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодоінсинуації, поширеної кореспонденткою СТБ Наталією Соколенко

alt16 грудня 2011 року на прийом  до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  Ніни Карпачової прибув інвалід на милицях у супроводі дружини. Коли їх зустрічав працівник господарчого відділу інституції Омбудсмана і спустив ліфт, раптом  до них  стрімко  направилась  молода жінка разом із телеоператором. Вона, попри те, що громадська приймальня Омбудсмана знаходиться на першому поверсі, чомусь намагалась потрапити на верхні поверхи. Не пред’явивши жодного документа,  голосно кричала: «Я заслужена журналістка! Я подам на вас до суду!» Відштовхнувши інваліда,  сама  увірвалася до ліфту, закликаючи телеоператора  терміново здійснити зйомку.

Читати більше...

   

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з нагоди Дня прав людини

altПрийміть щирі вітання з нагоди Дня прав людини, який щороку відзначається у світі 10 грудня. Через 63 роки, що минули з часу прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, слід відзначити  незмінну сучасність та актуальність цього основоположного міжнародного документа ХХ століття, який визначив повагу до  гідності, прав і свобод людини  як пріоритет розвитку людства. Водночас мушу констатувати наявність системних проблем і нових викликів, що становлять загрозу правам мільйонів людей. У своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня прав людини Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, зокрема, зазначив, що у світі все ще занадто багато  людей потерпає від репресій та безправ’я.

 

Читати більше...

   

Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з нагоди Міжнародного дня у підтримку жертв катуванm «Головне – попереджувати тортури, а не боротися за права постраждалих від катувань»

У 1997 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 червня Міжнародним днем у підтримку жертв катувань. Ця дата відзначається з метою стимулювати уряди країн до викорінення тортур та забезпечення ефективного функціонування Конвенції ООН проти катувань 1984 року. У цьому документі наголошується, що застосуванню тортур або будь-яких інших видів жорстокого, нелюдського і принижуючого гідність поводження і покарання не може бути виправдання у жодному суспільстві, за будь-яких часів і обставин.

Читати більше...

   

Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Україна має стати дружньою для кожної дитини» до органів влади та громадськості з нагоди 20-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ООН з прав дитини

27 лютого 1991 року Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, яка набула чинності в нашій державі 27 вересня 1991 року. Цей міжнародно-правовий договір, прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року, до якого приєднались 193 країни, став Світовою конституцією прав дитини, установивши комплекс міжнародних правових стандартів щодо забезпечення прав і свобод дитини. Саме 20-й річниці ратифікації зазначеного документу присвячена Спеціальна доповідь Уповноваженого з прав дитини «Стан дотримання та захисту прав дитини в Україні», яка була представлена 22 грудня 2010 року у Верховній Раді України.

Моніторинг Омбудсмана України свідчить, що, попри реформування законодавства відповідно до міжнародних стандартів та посилення уваги держави до охорони дитинства, реалізація прав дитини в Україні, на жаль, залишається нині проблемною сферою.    

.

Читати більше...

   

Сторінка 1 з 2