ЗМІ

ЗМІ

ИРЦ «Правовое пространство»: Как помочь детям достичь понимания без кулаков (укр)

Неможливість залагодити конфлікт між учнями, які побилися у школі, їх батьками та адміністрацією учбового закладу міста Кремінна на Луганщині стало поштовхом для організації Шкільної Служби Порозуміння. З перших днів роботи Служби виправдалася її ефективність.

 

Подробнее...

 

Міжнародний фонд “Відродження”: Уроки правового сознания и гражданской активности: кинопоказы для учеников (укр)

На Одещині, Львівщині та Київщині відбулися покази спеціальної програми "Документальне кіно у школах: уроки правової свідомості та громадянської активності" в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини "Docudays UA". Співорганізатором кінопоказів на Одещині була Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”. Одним із партнерів фестивалю є програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Уляна Ковальчук, речниця ВМГО "Студентське братство", координаторка спецпрограми фестивалю, повідомила, що за попередні чотири місяці кіноуроками з правової та громадянської освіти було охоплено понад 35 районів і міст обласного значення Одещини, Галичини та Київщини. Вона звернула увагу на великий інтерес учнів до короткометражних фільмів із серії “Нові герої”, що розповідають про звичайних людей із глибинок Сходу й Півдня України, які самоорганізувалися та стали на захист своїх прав. Ці фільми було знято за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Уляни Ковальчук, зацікавлення старшокласників та освітян викликав також фільм “Загадка Норильського повстання”, відзначений на фестивалі "Docudays UA" призом “Свобода як найвища цінність”. В Ізмаїлі, Котовську, Кілії, деяких селах Одещини, а також у Львові та на Прикарпатті цей фільм особисто презентував його режисер, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Михайло Ткачук. Уляна Ковальчук розповіла, що одинадцятикласник Дмитро Марінов із містечка Рені на Одещині навіть написав дослідницьку роботу про Норильське повстання на основі кінострічки Михайла Ткачука й посів призове місце на одеському обласному конкурсі Малої академії наук.

"Документальні правозахисні фільми мають велике мотиваційне значення, бо надихають школярів надзвичайними долями борців за людські права, а також формують в учнів розуміння верховенства права як найвищої цінності, яку слід відстоювати всюди – у школі, в місцевій громаді, у цілій країні", - підсумувала Уляна Ковальчук.

Після презентацій документальних фільмів зацікавлених старшокласників також знайомили з прикладами успішної громадської діяльності їхніх однолітків із ГО "Учнівське братство" й навчали перших кроків у сфері громадської та правозахисної діяльності. Для цього в міста й села Одещини зі Львова приїжджав один із лідерів "Учнівського братства" десятикласник Микола Бурдяк, який долучився до громадської діяльності під час аналогічного кіноуроку в його школі торік.

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

 

 

День.Kiev.ua: Омбудсмен посетила пострадавших активистов

Уполномоченный по правам человека Валерия Лутковская посетила Киевскую городскую клиническую больницу скорой помощи, где пообщалась с травмированными активистами Евромайдана, а также с врачами.

 

Подробнее...

 

Ассоциация УМСПЧ: Украинский омбудсмен настаивает - от права силы следует вернуться к силе права (укр.)

Уповноважений з прав людини висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку зі зростанням тиску на активістів громадянського суспільства, численними повідомленнями про вчинення нападів на учасників та організаторів мирних акцій протесту, журналістів, а також фактами пошкодження їх майна та власності.

Подробнее...

 

ХИСИ: Тренинг по изучению минимальных стандартов хорошего обращения в интернатных учреждениях социальной защиты

25 - 26 грудня 2013 року Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в України провів тренінг – нараду з директорами інтернатних закладів Департаменту праці та соціального захисту Харківської обласної державної адміністрації. Тренінг присвячений обговоренню мінімальних стандартів утримання клієнтів в установах соціального захисту, а також діяльності національного превентивного механізму проти катувань та жорстокого поводження в Україні. Захід було організовано сумісно з Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

Подробнее...

 

ЮРЛИГА: Обнародованы проекты документов касаемо полномочий омбудсмана по защите персональных данных

Обнародованы для обсуждения: 1) проект Порядка осуществления Уполномоченным контроля за соблюдением законодательства о защите персональных данных; 2) проект Порядка уведомления Уполномоченного об обработке персональных данных, которые представляют особый риск для прав и свобод субъектов персональных данных.

Подробнее...

 

УКРИНФОРМ: Лутковская призывает прекратить насилие и наказать всех виновных

Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Валерия Лутковская призывает всех участников массовых акций и общественных активистов воздерживаться от насилия по отношению к оппонентам.

Подробнее...

 

УНИАН: Омбудсман призывает МВД обеспечить объективность расследования дел евромайдановцев

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская выражает глубокую обеспокоенность в связи с ростом давления на активистов гражданского общества и призывает генерального прокурора и министра внутренних дел Украины обеспечить проведение эффективных, объективных и прозрачных расследований всех дел. 

Подробнее...

 

Главное: Лутковская была вынуждена указать прокуратуре и МВД на предвзятость в делах участников Евромайданов

Лутковская была вынуждена указать прокуратуре и МВД на предвзятость в делах участников Евромайданов

Подробнее...

 

РБК: Омбудсмен Лутковская обеспокоена ростом давления на общественных активистов

Омбудсмен Лутковская обеспокоена ростом давления на общественных активистов

Подробнее...

 

ЛигаБизнесИнформ:Омбудсмен обеспокоена ростом давления на гражданских активистов

Лутковская обратилась в ГПУ и МВД с требованием провести эффективные расследования всех дел, связанных с нападениями на участников акций протеста

Подробнее...

 

BBC-Украина: Омбудсмен обеспокоена нападениями на активистов (укр.)

Уповноважений Верховної Ради з прав людини глибоко занепокоєна зростанням тиску на громадянських активістів. Про це йдеться в заяві Валерії Лутковської, надісланій ЗМІ.

Подробнее...

 

Re:plika: Валерия Лутковская: События в Киеве станут катализатором демократических изменений

 

Во время любых акций протеста обычно проявляется много проблем, связанных с соблюдением/ не соблюдением гражданских прав. Как один из механизмом  реагирования на ситуацию, по инициативе Уполномоченного Верховной Рады по правам человека был создан треугольник общественного взаимодействия «Секретариат Уполномоченного – институты гражданского общества – Министерство внутренних дел».  Об этом, а также о многом другом – в интервью Валерии Лутковской изданию «Re:plika».

Подробнее...

 

ODESSA daily: В ГПУ завели три уголовных дела против бойцов «Беркута»

По итогам столкновений в Киеве открыто три уголовных производства против бойцов спецподразделения милиции «Беркут». Об этом заявил заместитель генерального прокурора Украины Юрий Ударцов на заседании комитета по правам человека.

Подробнее...

 

Укринформ: Лутковская обещает каждые 15 минут отчитываться о состоянии здоровья задержанных

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская обещает каждые 15 минут обнародовать на сайте омбудсмена данные о состоянии здоровья задержанных во время акций в Киеве, которые находятся в СИЗО и в больнице.

Подробнее...

 

ТЕМА: Жертвы побоев «Беркута» в милицейской спецпалате: информация не подтвердилась. К счастью

Вчера ночью появилась информация, что в особой палате в здании городской больницы скорой помощи милиция тайно удерживает жертв избиений «Беркута». Прибывшие на место Руслана Лыжечко и нардеп Леся Горобец не смогли попасть в палату и выяснить кто в ней содержится. Это вызвало серьезное беспокойство, что в охраняемой палате милиция содержит жертв избиений на Майдане и под Администрацией Президента.

Подробнее...

 

Ракурс: Максимальный риск подвергнуться пыткам — в первые часы после задержания — правозащитники

Продолжается практика задержания лиц без надлежащей последующей регистрации, принуждение их к даче явки с повинной и даче показаний относительно других лиц, а также вымогательство денег.

Подробнее...

 

Интерфакс: Задержанных после беспорядков на Банковой, которые остаются в больнице, переведут в СИЗО только с разрешения медиков – омбудсмен (укр.)

Затриманих активістів після заворушень на вул. Банковій 1 грудня, які зараз перебувають у лікарні, переведуть до СІЗО лише після дозволу медиків, зазначає омбудсмен Валерія Лутковська.

Подробнее...

 

Радио Свобода: «Милиция не имеет права, как в детском саду, давать сдачи» – омбудсмен Лутковская (укр.)

Гості «Вашої Свободи»: Валерія Лутковська, уповноважений Верховної Ради з прав людини.  Ірина Штогрін: Радіо Свобода намагається неупереджено і об’єктивно всіма можливими і доступними для неї засобами розповідати вам про те, що відбувається в Україні, про те, що відбувається у Києві.  Нагадаю, що учора, за різними даними, від 500 тисяч до 1 600 тисяч людей вийшли на вулиці Києва, щоб дати владі зрозуміти, що розганяти мирні демонстрації силовими методами неприпустимо. 

Подробнее...

 

Независимое бюро новостей: Лутковская внесла представление министру Козаку за миллионные долги по зарплате

Уполномоченным Верховной Рады по правам человека Валерией Лутковской осуществляется производство по делу о нарушении конституционного права работников дорожной отрасли на своевременное и в полном объеме получение оплаты за труд, в частности по обращению народного депутата Украины Владимира Бойко.

Подробнее...

 

Европейский Омбудсман: Валерия Лутковская: «Я – среди людей: там, где в моей помощи больше всего нуждаются»

Об этом Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека заявила в прямом эфире «Радио Свобода» в ответ на вопрос корреспондента: «С народом ли Омбудсман?».

Подробнее...

 

УНН: Решение о переносе каникул в Ужгороде незаконно - прокуратура (укр.)

На адресу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла відповідь від прокурора Закарпатської області Володимира Корбаня у якій йдеться про те, що при ухваленні рішення про перенесення канікул було порушено законодавство, повідомили УНН у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Подробнее...

 

Закон и Бизнес: «Превенция» за решеткой (укр.)

Моніторингові візити в місця позбавлення волі привчають керівників установ до того, що їх можуть перевірити в будь-який момент

Подробнее...

 

УНЦПД: Вопросы развития гражданского общества - в фокусе каждого органа исполнительной власти (укр.)

12 листопада 2013 року відбулося громадське обговорення проекту Порядку планування та моніторингу Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Захід проведено Українським незалежним центром політичних досліджень спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Что нужно знать моряку перед уходом в рейс? (укр.)

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух, присвячений захисту прав українських моряків, які працюють на іноземних суднах. Права моряків захищає Фонд допомоги морякам "Аcсоль" за підтримки програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження".

Подробнее...

 

Правительственный портал А. Вилкул: Генпланы населенных пунктов станут публичными (укр.)

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул наказав зняти гриф «Для службового користування» з картографічної основи для розробки Генпланів та оприлюднити Генплани всіх населених пунктів. Відповідне розпорядження він сформував на нараді щодо активізації розробки Генеральних планів населених пунктів.

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Правовое просвещение педагогов: достаточно ли усилий только общественности? (укр.)

21 листопада о 12:00 у Києві (ІА “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція “Правова просвіта освітян: чи достатньо зусиль лише громадськості?” Захід проводить ГО “Центр громадської адвокатури” за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Подробнее...

 

Ассоциация УМСПЧ: Состоялось обучение по новому для Ассоциации УМДПЛ направлению мониторинга - предоставление административных услуг МВД и Миграционной службой (укр.)

8-10 листопада у Києві Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) спільно із Центром політико-правових реформ провела навчання, присвячене моніторингу надання адміністративних послуг органами влади.

Подробнее...

 

Радио Свобода: Большинство жалоб заключенные передают нелегально – правозащитник (укр.)

Всі листи ув’язнених переглядає адміністрація місць неволі і не пропускає «невигідні» для себе, тому більшість скарг на умови утримання чи катування надходять нелегально, заявляє правозахисник Андрій Діденко. Наприкінці вересня в’язень у Бердичеві на знак протесту зашив собі рота. Після перевірки Генпрокуратура порушень з боку закладу не виявила.

Подробнее...

 

Общественное пространство: Закон Об общественных объединениях в действии - "улучшение, но ограничение" (укр.)

Новий ЗУ Про громадські об’єднання, з однієї сторони, є дуже наближеним до європейського законодавства, але з іншої - деякі його зміни створюють перепони і досі не узгоджені з певними нормами чинного законодавства. Юристи та представники громадських організацій уже неодноразово звертались стосовно цього до держструктур, проте у відповідь отримували відмови - «поки практика застосування відсутня, потреби у внесенні змін до закону» не доречні.

Подробнее...

 

Министерство юстиции Украины: Минюст совершенствует порядок регистрации общественных объединений (укр.)

Вдосконалюється порядок ведення Реєстру громадських об’єднань та обмін відомостями між ним та Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Подробнее...

 

Ракурс: В Раде завернули законопроект КПУ о принудительной госпитализации в психбольницу алкоголиков и наркоманов (укр.)

У парламенті зареєстрували постанову про повернення на доопрацювання законопроекту «Про внесення змін до Закону України „Про психіатричну допомогу“ (щодо госпіталізації особи до психіатричного закладу в примусовому порядку)».

Подробнее...

 

Общественное пространство: Учебная программа «Толерантность и национально-культурное многообразие как залог демократизации общества» (укр.)

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства» у Закарпатській та Львівський областях.

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: 10 вопросов / 10 успешных историй для активных граждан: Отчет по итогам реализации конкурсов поддержки местных инициатив (укр.)

Програма "Громадянське суспільство та належне врядування" Міжнародного фонду "Відродження" опублікувала брошуру “10 питань / 10 успішних історій для активних громадян: Звіт за підсумками реалізації конкурсів підтримки місцевих ініціатив”.

 

Подробнее...

 

Invak.info: С помощью службы занятости создана служба сопровождения незрячих (укр.)

Черкаси. Допомогти кожній людині з особливими потребами у вирішенні життєво необхідних питань – з усвідомленням цього мають працювати всі відповідальні служби та організації, які опікуються інвалідами.

Подробнее...

 

Центр гражданских свобод: Программа интернет-телемарафона "Неделя гражданина на UKRLIFE.TV" (укр.)

12 листопада, вівторок

Тема дня: “Чи такий страшний міліціонер як його малюють? Проблема насильства з боку правоохоронців на мирних зібраннях та у відділках”

10.00 – 11.30 – Сесія 1

Подробнее...

 

Общественное пространство: Отныне каждая общественная организация может научиться проводить мониторинг предоставления публичных услуг (укр.)

Цьому сприяє нова практична публікація «Участь громадськості у моніторингу надання послуг органами публічної влади: нормативне регулювання та існуючі практики».

Подробнее...

 

Голос.ua: Лутковская заверила, что в Лукьяновском СИЗО никто не голодает (укр.)

Інформація про голодування в Київському слідчому ізоляторі, озвучена в деяких ЗМІ, не відповідає дійсності. Про це заявив начальник Лук'янівського СІЗО Роман Родчин в ході прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

Подробнее...

 

Общественное пространство: Международные механизмы защиты прав меньшинств как инструмент адвокации (укр.)

Проект «Без Кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія» в рамках проекту «Мережа Меншин Східного Партнерства» запрошує до участі у 2-х тренінгах «Міжнародні механізми захисту прав меншин як інструмент адвокації». 23-24 листопада у Львові та 7-8 грудня в Одесі.

Подробнее...

 

Смотри.info: Уполномоченный Верховной Рады по правам человека проверила Львовский СИЗО (укр.)

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська здійснила моніторинговий візит до Львівського СІЗО. Головна мета перевірки – виконання рекомендацій, які були надані попереднього разу ще другого квітня.

Подробнее...

 

Телекритика: Омбудсмен берется за персональные данные (укр.)

Щойно призначений представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних розповів, як він оцінює намагання держави централізувати інформацію про всіх нас та спроби можновладців уникнути уваги журналістів

Подробнее...

 

Свобода слова в Украине: Лутковская: Было проведено проверки во всех типах учреждений несвободы (укр.)

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська розказала в програмі «Власний погляд» на парламентському телеканалі «Рада» про зміни внесені до можливостей дій уповноваженого з прав людини.

Подробнее...

 

Общественное пространство: Тренинг «Бренд общественной организации - ценностный подход» (укр.)

6-8 грудня в Сумах відбудеться тренінг для представників громадських організацій Сумської та Харківської областей «Бренд громадської організації – ціннісний підхід». Захід відбуватиметься в рамках проекту «Школа громадської активності» за підтримки NED.

Подробнее...

   

Общественное пространство: Семинар «Участие граждан в процессе разработки и принятия властных решений: путь Украины к европейским стандартам» (укр.)

Лабораторія законодавчих ініціатив та Українська школа політичних студій запрошують до участі у семінарі «Участь громадян у процесі розробки та ухвалення владних рішень: шлях України до європейських стандартів», що відбудеться 14-15 листопада 2013 року в готелі «Київ» (вул. Грушевського, 26/1), м. Київ.

Подробнее...

 

Львовский портал Лутковская без предупреждения посетила Львовский СИЗО (укр.)

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська разом із працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадським монітором дотримання прав людини в місцях несвободи Тарасом Гаталяком 6 листопада здійснили моніторинговий візит до Львівського слідчого ізолятору.

Подробнее...

 

Центр Гражданских Свобод: Неделя гражданина на UKRLIFE.TV - 12-15 ноября (укр.)

На наступний тиждень Центр Громадянських Свобод та українське інтернет-телебачення Ukrlife.tv (ukrlife.tv) готують телемарафон “Тиждень Громадянина на Ukrlife.TV”.

Подробнее...

 

Гал-Info: Несовершеннолетние иждивенцы Львовского СИЗО пожаловались Лутковской на пытки во время допросов (укр.)

Неповнолітні, яких утримують в Львівському слідчому ізоляторі, поскаржилися Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковській на застосування до них насильства під час допитів, проведення їх без адвоката та утримання в неналежних умовах. Про це повідомив правозахисник Тарас Гаталяк, що займається громадським монітором дотримання прав людини в місцях несвободи.

Подробнее...

 

Права Человека в Украине: Суд Европейского Союза признал гомосексуалистов "определенной социальной группой" (укр.)

Відтак, гомосексуали будуть розглядатися як "особи, які потребують міжнародного захисту", тому що у світі існують країни, де "нетрадиційна сексуальна орієнтація є кримінальним злочином".

Подробнее...

 

Новости Запорожья: Из-за «дела Радченко» омбудсмен инициировал разбирательства против милиции, психиатров и судей

За незаконное задержание активистки Радченко, против милиции возбудили уголовное дело, а в отношении судей откроют дисциплинарное производство.

Подробнее...

 

Гал-Info: Омбудсман осуществил повторный визит без предупреждения в Львовский СИЗО (укр.)

6 листопада Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська разом із працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадським монітором дотримання прав людини в місцях несвободи Тарасом Гаталяком здійснили моніторинговий візит до Львівського слідчого ізолятору. Про це повідомив сам Тарас Гаталяк, голова правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

Подробнее...

 

ЮРЛИГА: Все общие суды теперь обеспечены системами видеоконференцсвязи

ГСА утверждает, что завершила установку необходимого оборудования во всех местных и апелляционных общих судах.

Подробнее...

 

Сайт Павла Малиневского: Правила поиска в Едином государственном реестре судебных решений (укр.)

Шановні друзі, сьогодні хочу поговорити про Єдиний державний реєстр судових рішень України. Для тих, хто не знає, зазначений сайт знаходиться за адресою: reyestr.court.gov.ua. На ньому постійно розміщуються рішення, ухвали і постанови судів України в цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справах. Зазначена база постійно поповнюється і на сьогодні налічує майже тридцять мільйонів документів.

Подробнее...

 

Общественное пространство: Опрос - "общественное задание" для Омбудсмана (укр.)

ГО «Центр Громадянських Свобод» запрошує представників громадських організацій взяти участь в опитуванні та інвестувати свої 15 хв. у вироблення “громадського завдання” для Валерії Лутковської, Уповноваженого ВР України з прав людини.

Подробнее...

 

ЮРЛИГА: Минюст разъяснил, как можно отозвать согласие на обработку персональных данных

Соответствующее разъяснение Министерства подготовлено в ответ на запрос о предоставлении информации относительно отзыва согласия на обработку персональных данных. В документе указано, что отзыв согласия возможен лишь относительно будущей обработки персональных данных, но не тех данных, которые уже были обработаны.

Подробнее...

 

ЦЕНЗОР.НЕТ: Год открытых дверей в украинских местах несвободы

Год назад 4 ноября вступил в силу закон, открывший двери СИЗО, ИВС, колоний, специализированных интернатов, военных частей, закрытых больниц и многих других подобных учреждений. Начало работы национального превентивного механизма (НПМ) положило начало новому виду деятельности по предупреждению такого ужасного явления, как пытки и жестокое обращение в местах несвободы.

Подробнее...

 

Сегодня: Осужденному за кредитки украинцу в Таиланде скостили срок в 2 раза

Приговоренному к 34,5 года Жалковскому осталось сидеть 14 лет

Подробнее...

 

LB.ua: Места несвободы в Украине: год открытых дверей

Год назад 4 ноября вступил в силу закон, открывший двери СИЗО, ИВС, колоний, специализированных интернатов, военных частей, закрытых больниц и многих других подобных учреждений. Начало работы национального превентивного механизма (НПМ) положило начало новому виду деятельности по предупреждению такого ужасного явления, как пытки и жестокое обращение в местах несвободы. 

Подробнее...

 

Ассоциация УМСПЧ Национальный превентивный механизм в Украине отметил первую годовщину работы (укр.)

5 листопада 2013 року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася прес-конференція, присвячена першій річниці роботи Національного превентивного механізму (НПМ).

Подробнее...

 

Закон і Бизнес: Военнослужащие хотят сами выбирать банки для получения пенсии

Омбудсмен Валерия Лутковская обратилась к Премьер-министру Николаю Азарову с представлением о выплате пенсий военнослужащим. Пенсионеры военной службы просят дать им право выбирать формы получения выплаты и банки, через которые они будут осуществляться, как это делают все другие категории пенсионеров.

Подробнее...

 

Корреспондент: Улучшение за решеткой. Омбудсмен похвасталась увеличением кофморта украинских заключенных – Ъ

Представители уполномоченного Верховной Рады по правам человека заявили, что условия содержания заключенных в местах лишения свободы за последний год улучшились, сообщает Коммерсантъ-Украина.

Подробнее...

 

Общественное пространство: Создана Межведомственная рабочая группа по вопросам реализации национального превентивного механизма (укр.)

«Налагодження ефективної міжвідомчої взаємодії має стати основою для розв’язання системних проблем в реалізації НПМ», – заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час робочої наради, присвяченій річниці створення національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Подробнее...

 

Общественное пространство: Национальный превентивный механизм: итоги за год (укр.)

Уже більше року в Україні діє Національний превентивний механізм – система регулярних відвідувань місць несвободи і надання рекомендацій для поліпшення умов тримання та поводження з особами, які там знаходяться. Українська модель НПМ називається «Омбудсман+», оскільки діяльність здійснюється фахівцями офісу Уповноваженого ВР України з прав людини разом із представниками громадськості.

Подробнее...

 

Понимаем права человека: Конкурс грантов от Фонда Демократии ООН (укр.)

Фонд Демократії Організації Об’єднаних Націй запрошує громадські організації подавати заявки на фінансування проектів, спрямованих на розвиток та підтримку демократії. Пропозиції проектів мають бути подані в режимі он-лайн тільки у період з 15 листопада до 31 грудня 2013 року на офіційному сайті ФДООН.

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Crowdsourcing – технология создания достоверной информации для отстаивания прав человека (укр.)

Наталка Зубар, голова правління Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”, опублікувала на сайті "Майдан" тези свого виступу на науковому конгресі “Інформаційне суспільство в Україні”, який відбувся в Києві 29 жовтня. Матеріал присвячено технології збирання інформації "краудсорсинг" і виконаному на її основі проекту з моніторингу порушень під час виборчої кампанії 2012 року. Проект було здійснено за підтримкиМіжнародного фонду "Відродження".

Подробнее...

 

Верховенство права: Осужденным военнослужащим оборудуют спецпалаты для лечения больных

Начальник главного квартирно-эксплуатационного управления Вооруженных Сил Украины должен до 1 марта 2014 г. организовать выполнение работ по оборудованию камер гауптвахт Военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины санузлами и умывальниками с проточной горячей и холодной водой, принудительной механической вентиляцией с возможностью подачи теплого воздуха в холодное время года.

Подробнее...

 

Национальный превентивный механизм: Проведен мониторинг состояния соблюдения прав лиц, находящихся в учреждениях систем образования и социальной защиты населения города Севастополя (укр.)

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками ГО «Асоціація незалежних моніторів» та УМДПЛ вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Севастопольської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 6 та Севастопольського геріатричного будинку-інтернату.

Подробнее...

 

Национальный превентивный механизм: Пособие "Национальный превентивный механизм в Украине" (укр.)

Даний посібник присвячений роботі національного превентивного механізму з попередження катувань та жорстокого поводження в Україні, який почав працювати у 2012 році.

Подробнее...

 

ВВС Украины: Омбудсмен: злоупотребление милиционеров дорого стоят Украине (укр.)

Зловживання з боку українських правоохоронців багато коштують державному бюджету - про це заявила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Подробнее...

 

Сайт города Ялты: Представитель Уполномоченного ВР Украины по правам человека в Крыму впервые провела прием граждан в Ялте

В Ялте впервые состоялся прием Представителя Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека в Автономной Республике Крым Натальи Ивановны Шаровой.

Подробнее...

 

Карпатский объектив: В течение недели Ужгород будет "трясти" областная прокуратура и Обмудсман (укр.)

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська запропонувала прокурору Закарпатської області Володимиру Корбаню перевірити, чи законно прийняли в Закарпатській області рішення про перенесення осінніх канікул у школах на зимовий період.

Подробнее...

 

Моя Винница: Детские омбудсмены Виннице проходят обучающие тренинги (укр.)

З 28 по 30 жовтня 2013 року на базі Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної проходили тренінги для шкільних омбудсменів.

Подробнее...

 

Права человека в Украине: Правозащитный отряд специального производства (укр.)

З цього приводу кореспондент взяв інтерв’ю у Юрія Бєлоусова – представника Уповноваженого – керівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму, з «надр» якого і народився новий відділ.

Подробнее...

 

ВВС: Правозащитница: "Бьет - значит, не любит!" (укр.)

Українські жінки мають переосмислити старі установки про те, що "б'є - значить, любить". Тоді ситуація з домашнім насильством в Україні помітно покращиться, - вважає Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина.  

 

Подробнее...

 

Общественное пространство: Заседание Межведомственной рабочей группы по правам журналистов (укр.)

22 жовтня о 16.15 відбудеться засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Реализация права на землю в ромских общинах: международный круглый стол в Ужгороде (укр.)

12-13 листопада в Ужгороді відбуватиметься міжнародний експертний круглий стіл “Покращення доступу до реалізації права на землю в ромських громадах”. Захід проводить Фонд захисту прав людини “Вестед”Товариство ромів Закарпаття “Рома”ГО “Романі Черхень” і ГО “Ром сом” за підтримки програм “Рома України” та “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”.

Подробнее...

 

Коломыя: "Права человека. Общество и власть" - тема "круглого стола", который состоялся в Коломые (укр.)

Його ініціював Регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Василь Костів.

Подробнее...

 

Моя Винница: В Виннице определили детских омбудсменов новой каденции (укр.)

Днями у Вінниці стали відомі прізвища дитячих омбудсменів четвертої каденції.

 

Подробнее...

 

Телеграф: Лутковская: Сегодня нет госстатистики по фактам насилия в семье

Сегодня в Украине отсутствует система сбора и обработки сведений о фактах домашнего насилия.

 

Подробнее...

 

НТК: "Права человека. Общество и власть" (видео) (укр.)

"Права людини. Громада та влада" – круглий стіл під такою назвою організували у Коломиї. Захід провели з ініціативи Регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Івано-Франківській області Василя Костіва.

Подробнее...

 

Голос Украины: Обойти стереотипы и создавать реальный уровень демократичности (укр.)

Учора у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Проблеми і дієві механізми їх вирішення». У слуханнях, організатором яких виступив парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, окрім народних депутатів, взяли участь представники жіночих громадських організацій, науковці, експерти.

Подробнее...

 

КоммерсантЪ: Ремонт полов

Вчера в Раде прошли слушания по обеспечению равных прав мужчин и женщин. Их участники признали, что в стране существует дискриминация по половому признаку. Так, женщины в Украине получают зарплату в среднем на 40% меньше, чем мужчины, плохо представлены в органах государственной власти и страдают от домашнего насилия. Чтобы решить эти проблемы, парламенту, в частности, рекомендовали ввести образовательные программы о равенстве полов.

Подробнее...

 

Подробности: Лутковская не знает реальных масштабов насилия в семье

Сегодня в Украине отсутствует система сбора и обработки сведений о фактах домашнего насилия. Государственная статистика на этот счет отсутствует, а ведомственная, осуществляемая Минсоцполитики, формируется из разных источников и не различает случаи по видам насилия: физического, экономического, сексуального и психологического.

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Для педагогов создан каталог инноваций (укр.)

Сьогодні держава майже не звертає уваги на інновації в освітній сфері, тож освітяни мають цікавитися ними самі. Для цього створено Каталог інноваційних освітніх проектів та освітніх інновацій в Україні. Про це 9 жовтня під час семінару в Полтаві розповіли представники Об’єднання “Агенція розвитку освітньої політики”, які створили Каталог за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Мониторинг уровня образования ромских детей в Мукачево (укр.)

Наталія Козир, координаторка проектів БФ “Розвиток”, опублікувала статтю про освіту ромських дітей у місті Мукачеве (Закарпатська область). Моніторинг підтримують програми “Рома України” та “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Подробнее...

 

Ракурс: Более миллиона украинского страдают психическими расстройствами – Минздрав (укр.)

В Україні близько 1 млн 200 тис. осіб перебувають під наглядом психіатрів. При цьому в кінці 2012 року 282 тис. 748 осіб, які страждають психічними захворюваннями, мали інвалідність.

Подробнее...

 

ЮРЛИГА: Лутковская инициирует работу над порядком по применению ст. 508 УПК

Уполномоченный ВР по правам человека обратилась с представлением к премьер-министру Украины относительно обеспечения прав граждан при применении статьи 508 УПК.

 

Подробнее...

 

Международный фонд «Возрождение»: Как защитить права украинских моряков, которые ходят под флагами других государств? (укр.)

16 жовтня о 14:00 в Одесі (Одеська обласна організація НСЖУ, просп. Шевченка, 11-А) відбудеться прес-конференція за підсумками проекту “Проблеми, що виникають у моряків внаслідок фінансової нестабільності судновласника чи оператора (кинуті судна й екіпажі в період кризи) та способи запобігання їм”. Захід проводить Фонд допомоги морякам “Ассоль” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Подробнее...

 

Блиц-инфо: В Ивано-Франковском СИЗО и Коломыйской исправительной колонии обнаружили проблемы (укр.)

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Івано-Франківського слідчого ізолятора та Коломийської виправної колонії (№41).

Подробнее...

 

ЮРЛИГА: Недееспособным лицам могут позволить самостоятельно обращаться в суд

В представлении говорится, что к Уполномоченному ВР по правам человека в последнее время увеличилось количество обращений относительно невыполнения обязанностей опекунами и попечителями по недееспособных и граждан, дееспособность которых ограничена.

Подробнее...

 

УКРИНФОРМ: Лутковская присоединилась к «Розовому октябрю»

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская присоединилась к акции «Розовый октябрь – международный месяц борьбы с раком молочной железы», которая проводилась по инициативе Межфракционного депутатского объединения «Равные возможности» в парламенте.

Подробнее...

 

УКРИНФОРМ: Лутковская нашла изъян в психиатрической помощи

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская обратилась с представлением к Премьер-министру Украины об обеспечении прав людей с психическими расстройствами. Об этом сообщает пресс-служба омбудсмена.

Подробнее...

 

Параллели: Проверка Ивано-Франковского СИЗО и Коломыйской исправительной колонии обнаружила проблемы (укр.)

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Івано-Франківського слідчого ізолятора та Коломийської виправної колонії (№41). Монітори особисто поспілкувалися із засудженими та ув’язненими щодо дотримання правових норм персоналом зазначених закладів, а також безперешкодно оглянули житлові та побутові приміщення.

Подробнее...

 

РАКУРС: «Прогрессивный» закон ухудшил положение украинских заключенных

24 новых правоограничения для осужденных вместо 11 старых — это, по мнению законодателей, очень по-европейски.

 

Подробнее...

 

Комментарии: Омбудсмен просит Азарова прекратить пытки над психически больными людьми

В Украине выявлены нарушения прав людей с психическими расстройствами, находящихся в учреждениях системы здравоохранения, социальной защиты населения и пенитенциарной службы

Подробнее...

 

Свобода слова: Пацкан: Пенитенциарная система Украины нуждается в реформировании (укр.)

Кількість скарг громадян України до Європейського Суду з прав людини, а також ухвал цієї інституції Ради Європи щодо України свідчить про недосконалість судової системи та низький рівень відповідальності українських суддів. Про це під час зустрічі з консультантом Ради Європи, професором Джеймсом Мердоком заявив голова комітету з питань прав людини, народний депутат фракції «УДАР» Валерій Пацкан.

Подробнее...

 

Студреспублика: Они должны представить реальный план действий! (укр.)

«Ми всі разом уже напрацювали драфт Стратегії-2050 для України, зрушимося далі – наповнимо її реальним змістом, підготуємо реальне бачення перетворень в Україні по окремих важливих напрямках. Це треба не лише нам – це треба вже країні», - саме з такими словами звернувся Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський у газеті «ЗаДіло!» до всіх республіканців на початку фіналу Студреспубліки-2013 на Донузлаві. Про хід усієї події – читайте далі [+ відео].

Подробнее...

 

Центр информации о правах человека: На семинаре в Алуште журналисты открыли для себя места несвободы (укр.)

4-6 жовтня 2013 року у м. Алушта, Крим пройшов інформаційний семінар для журналістів «Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини у місцях несвободи».

Подробнее...

 

Тонис: Уполномоченный Верховной Рады по правам человека объяснила, чего не стоит ожидать от Европейского суда (укр.)

Від Європейського суду з прав людини не варто очікувати доказів провини або невинності підсудного, однак можна домогтися повернення справи на повторний розгляд у національних судах. Про це в програмі «Соціальний статус - Ваші права та пільги» на телеканалі Tonis розповіла Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Подробнее...

 

Интерфакс-Украина: Уполномоченный Верховной Рады по правам человека объяснила, чего не стоит ожидать от Европейского суда

От Европейского суда по правам человека не стоит ожидать доказательств вины или невиновности подсудимого, однако можно добиться возвращения дела на повторное рассмотрение в национальных судах. Об этом в программе "Социальный статус - Ваши права и льготы" на телеканале Tonis рассказала Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская.

Подробнее...

 

В час пик: Омбудсмен заявляет о необходимости законодательных изменений в сфере обеспечения прав недееспособных лиц

Уполномоченный по правам человека Валерия Лутковская направила представление премьер-министру Украины Николаю Азарову с предложением поручить Министерству юстиции Украины создать рабочую группу для разработки изменений к законодательству в соответствии с международными стандартами в сфере обеспечения надлежащей реализации прав и законных интересов недееспособных граждан.

Подробнее...

   

Invak.info: Супруги инвалидов, которым запретили усыновление, заставят чиновников изменить законодательство (укр.)

За інформацією УГСПЛ Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася з поданням до Прем'єр-міністра України, в якому йдеться про необхідність скасування дискримінаційних норм, що регламентують інститут опіки в Україні, передає УНН з посиланням на прес-службу Української Гельсінської спілки з прав людини.

Подробнее...

   

Invak.info: Валерия Лутковская обратилась с представлением к Премьер-министру Украины относительно правового урегулирования обеспечения прав недееспособных лиц (укр.)

У поданні йдеться про те, що до Уповноваженого з прав людини останнім часом збільшилася кількість звернень щодо невиконання обов'язків опікунами і піклувальниками стосовно недієздатних і громадян, дієздатність яких обмежена.

Подробнее...

   

Международный фонд «Возрождение»: Обновленный "Правовое пространство": вся правовая помощь на одном портале (укр.)

У мережі Інтернет запущено оновлену версію порталу “Правовий простір” (http://legalspace.org/). Роботу сайту адмініструє Херсонський обласний фонд милосердя та здоров’я за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Фонду Чарлза Стюарта Мотта.

Подробнее...

   

Страница 1 из 6